IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Светот денес
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Светот денес

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4243444546>
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2015 во 18:41
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2015 во 23:24
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2015 во 13:20
vo koj svet zhiveesh,

denes?!   
едно е - не се две
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2015 во 21:10
Originally posted by Alekxandar Alekxandar напиша:

Ако пристигни навреме и Кина на журката ке биди мнооогу интересно.
Ке се снима акционо порно по Сириските дини.

...ti sepak ne si "obicen" forumdzija!..so zadovolstvo i vnimanie gi sledam tvoite komentari i sto e najvazno,barem taka mislam,deka gi razbiram..... sto sakas da kazes.да
Pozdrav...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2015 во 15:48
Не знам колку пратеше како започна војната во Сирија и како планот избега од контрола..
Сега е многу тешко да се постават работите на некој ред бидејки фрлена е огромна пара,ефектот не е постигнат а најстрашното е што на тој дел се направени најголемите злодела од лица кој можи да се инфилтрираат во многу земји и да бидат темпирани бомби.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2015 во 16:36

Светот денес, кажано со слика.Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2015 во 19:15
Russia Destroys most ISIS Heavy Weaponry, U.S. Promptly Airdrops 50-Tons of Weapons into Syria


И не само тоа… туку и претат на Русија дека ќе ја прекријат со "мртовечка покривка на изолација" доколку не ја прекине таа нејзина "штетна политика":


Пријатели, тоа е тоа, повеќе нема прикриена политика, мамење, правење дека не се разбираме.. сега с'е е на виделина.

Веќе длабоко навлеговме во долга и исцрпувачка трета светска војна кој овој пат се одвива индиректно, преку многубројни помали војни околу големите сили.


Изменето од Messenger - 17.Октомври.2015 во 19:34
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2015 во 18:24
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2015 во 16:28
Кај нас било ужас, а на запад тече мед и млеко, нели? Особено во нордиските држави, како Шведска.

Можеби некогаш било така, но денес? Еве едно искрено исповедање од швеѓанин… секако за оние кои читаат англиски (немам намера текстов да го преведувам, но употребете Google превод), а тие кои не го знаат англискиот и кои сакаат да си останат со своите убедувања нека го прeскокнат и нека не си губат време со преводи… ќе им биде полесно да си живеат во своите илузии.

Goodbye SwedenИзменето од Messenger - 02.Ноември.2015 во 16:30
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2015 во 03:35
Демек кај нас се крадело без мера, колку што ќе се стигне… ние сме биле далеку од европските држави и Америка…

… и навистина сме далеку. Оние кои по автоматизам ја посочуваат Америка за ред и поштење очигледно немаат појма како и што се прави по американски терк:


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2015 во 19:49
..se e spored visinata na budzetot!.
Vo nasi uslovi na "rabotenje"...a cenejki ja mestopolozbata,i fotografijata, ovaa benziska bi lapnala bogami povke od edna miljarda evra.samo fizibiliti studija od dva-tri kompetentni subjekti ke cinat po pola miljarda..kade e srazmerot,razmerot...намигнување
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2015 во 20:23
Меси до кога бе со малограѓанскиве муабети... демек ако во Америка и на други места у пи*кусиматерину ако постои криминал, тогаш ок е да постои и кај нас и тоа во многу поголема мера, и онака најочигледно и во стил „ми се може и не само што нема да се буниш туку и ќе ме гледаш и ќе те правам будала“ 
што е убаво кога можеш само со прстот да покажуваш на други места наместо еднаш човечки да се оправдаш себеси или барем да се искупиш преку поправање на работите...
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2015 во 23:19
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Меси до кога бе со малограѓанскиве муабети... демек ако во Америка и на други места у пи*кусиматерину ако постои криминал, тогаш ок е да постои и кај нас

Цитирај ме каде сум рекол нешто такво.


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2015 во 23:49
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Меси до кога бе со малограѓанскиве муабети... демек ако во Америка и на други места у пи*кусиматерину ако постои криминал, тогаш ок е да постои и кај нас

Цитирај ме каде сум рекол нешто такво.


споредбиве погоре во последните два поста, зарем треба цели два поста да реплицирам?

ако веќе правиме такви споредби, тогаш во Америка има над 500 000 бездомници... четвртина од бројот на жители во цела Македонија... или било што друго да збориме, Америка ќе има масивни бројќи, дури и ова со бензинскава што си го објавил е далеку подобро од некои други работи што се случуле во Америка

Ама еве да речеме дека споредба меѓу Америка, Шведска и Македонија е споредба на место... фактот што една минијатурна, економски и политички слаба земја како нашава да располага со криминал тежок колку оној на една светска велесила, во време кога треба да инвестира во иднина, да распоредува и искористува ресурси колку што е можно поекономично

а споредбата на Македонија со други земји во однос на степен на развој, се должи на тоа што Македонија треба да се стреми да го достигне тоа ниво на развој и сила, а не да се фали со тоа како криминалот тука има подеднаква тежина како криминалот во тие земји... за срамота всушност
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4243444546>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.