IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Светот денес
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Светот денес

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 46>
Автор
Порака Обратен редослед
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Светот денес
    Испратена: 25.Октомври.2017 во 22:10
За мене ова и не е некоја историја мината
па да американците си ја разголат "демократијата"
по однос на Кенеди.
Од друга страна пак Трамп...Во очекување на декласифицирање документи за атентатот врз Кенеди.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2016 во 23:16

The American Dream
Изменето од Messenger - 22.Мај.2016 во 23:17
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2016 во 23:36
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2016 во 18:26

MAĐARI RAZBIJAJU ZAPAD: Orban ukida sankcije Rusiji!


Изменето од Messenger - 25.Март.2016 во 18:26
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2016 во 23:04
Rusija se povlekuva od Sirija...zazema nov front.
Turcija bombardira vo Irak...

a nie...istorija po film.
site slicnosti se slucajni..
nijedan migrant ne sme proci..JASNO!.

Vlado ....dizi most.

g-dza Merkel..probija kordon doagjaat "gore".priem.i vo boja,bitkata na "SUVA REKA".Samoto ime kazuva.i toa se slucuva.


..da se zaprat po sekoja cena.kraj.


toa e za zal denes vo svetot okolu nas....ustari ova  e kaj  nas.загриженост


Изменето од zagor - 14.Март.2016 во 23:17
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2016 во 16:06
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2016 во 07:55
Кенеди одлучил да проговори: Каква Арапска пролет, Асад го рушиме 16 години! Ова е вистинската причина

"Нашата војна против Башар ал Асад започна не со мирните граѓански демонстрации на "арапската пролет" во 2011. година. Таа започна во 2000. година, кога Катар предложи изградба на гасовод вреден 10 милијарди долари преку Саудиска Арабија, Јордан, Сирија и Турција", пишува Кенеди.
Тој гасовод би им обезбедил на сунитските монархии од Персискиот залив одлучна предност на светскиот пазар за гас и би го зајакнал Катар како близок американски сојузник во регионот. Како што пишува Кенеди понатаму, токму во таа земја биле изградени две американски воени бази и Централната командна база на САД за Блискиот исток.
Во статијата пишува и дека, штитејќи ги руските интереси, сирискиот претседател Асад одбил да потпише согласност за изградба на гасоводот, и се определил за изградба на друг гасовод, кој би одел од Иран во Либан преку ирачка и сириска територија, со што главен извозник на гас за Европа би станал шиитскиот предводник Иран, а не Катар. Тоа било спротивно од интересите на сунитскиот арапски исток, па, веднаш по одбивањето на Асад, разузнавачките служби на САД, Саудиска Арабија и Израел почнале да подготвуваат востание во Сирија со цел рушење на Асад. Почнале да ја финансираат опозицијата, а Кенеди приложил и информации за тајни сметки.


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2016 во 03:47
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2016 во 21:39
Иран се провоцира да започне конфликт со Саудијска Арабија додека Русија е заангажирана воинствено во Сирија и дипломатско-економски со Турција.

Следното ќе биде војна интервенција врз Иран… нешто што е одамна планирано. 

Зошто се во конфликт Саудиска Арабија и Иран?
 Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2015 во 04:08
Дедо Мраз во Газа

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2015 во 23:59
crna gora kako ukrina, izgleda deka ke go jade stapot radi nato..a i srbive so toa eu!
....sto im stana na balkancive?...kako bez glava se.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2015 во 23:54
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2015 во 22:58
ma sta zna stari sta je teror?.
tuku,teroristicki napadi imalo i ima nasekade vo svetotn.z.,samo ovie vo "civiliziranive zemji" nekako silno zvucat.m.z.
covek e covek sekade vo svetot,ne samo vo evropa.ginat civili vo Sirija veke 5-ta godina,pola svet go tresat sekojdnevno bombasi samoubijci po dzamii ,pazari...prodavnici....nikomu nisto,ama ova vo pariz normalno e medijski pokrieno ...sto ne me cudi.

dosol kraj na svetot!!.ete toa e.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2015 во 13:33
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 46>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.