IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Старо и Црковно словенски(Средовековен Македонски)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Старо и Црковно словенски(Средовековен Македонски)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
да бе Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да    бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 14:57
Originally posted by anakin anakin напиша:

toj zazik stanal LITERATUREN STAROSLOVENSKI i CRKOVEN

ne e STAROSLOVENSKI - CRKOVNOSLOVENSKI e
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 15:11
Originally posted by да    бе да бе напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

toj zazik stanal LITERATUREN STAROSLOVENSKI i CRKOVEN

ne e STAROSLOVENSKI - CRKOVNOSLOVENSKI e


pa ne bas
sega so toj jazik ne se zboruva
znaci e staroslovenski


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 15:15
ako trgneme deka toa nebil jazikot na golemo moravcite
zasto go baraa bas toj a i pismoto

jas vo severnite drzavi polska ceshka slovacka gi citav togasni spisi pisuvani na toj jazik, ne beja samo crkovni spisi nego i ukazi na knezevite na golema morava a toj jazik e najblisku do makedonskiot
bi rekol deka i do bugarskiot, no bugarski jazik takov nepostoi toa bil samo makedonski so sega bugarite huni go prifatija

oti ako ima nekoj jazik na bugarsko pleme BUGARI togas toa se kup nerazbirlivi za nas i so e posmesno i za samite bugari, zboroviИзменето од anakin - 18.Март.2009 во 15:16
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
bradaty Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2015
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bradaty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2015 во 02:10
Se nadevam deka temata e seuste aktuelna. moeto prasenje e do anakin. dokolku e mozno da se donavrze i da kaze za koj gjavol se odnesuva.
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2015 во 13:08
За да ви биде ДИСКУСИЈАТА ПОБОГАТА,прво би ве упатил да ВИДИТЕ ШТО ГИ УЧАТ нашите деца не само од ПРОМАШЕНАТА деветолетка,туку и средното образованињ со стариот КУМУНИСТИЧКИ начин на учење,видете кој јазик е и ПОТЕКОЛОТО на Македонскиот јазик.
Мисалам не е на одмет,затоа што ние можеме едно да зборуваме,а стручната ЈАВНОСТ е друго што  НАМЕТНУВА.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2015 во 14:15
Originally posted by Gorazd777 Gorazd777 напиша:

За да ви биде ДИСКУСИЈАТА ПОБОГАТА,прво би ве упатил да ВИДИТЕ ШТО ГИ УЧАТ нашите деца не само од ПРОМАШЕНАТА деветолетка,туку и средното образованињ со стариот КУМУНИСТИЧКИ начин на учење,видете кој јазик е и ПОТЕКОЛОТО на Македонскиот јазик.
Мисалам не е на одмет,затоа што ние можеме едно да зборуваме,а стручната ЈАВНОСТ е друго што  НАМЕТНУВА.

Потполно се согласувам со горе кажаното... Ами шо знам, да одиме да видиме...Ама дали ќе не пуштат на часовите?!
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
bradaty Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2015
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bradaty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2015 во 22:42
http://www.e-ucebnici.mon.gov.mk/

tuja moze da spustite bilo koj ucebnik od osnovno i od sredno
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2016 во 15:13
Фала многу, ќе видам да даунлоадирам некој учебник. Многу ти фала за странава.
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,312 секунди.