IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Зошто црвената боја се смета за...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Зошто црвената боја се смета за...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 50>
Автор
Порака
angelce90 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelce90 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Зошто црвената боја се смета за...
    Испратена: 02.Февруари.2009 во 14:00
ZASTO CRVENATA BOJA SE SMETA ZA KU*VINSKA?
STO MISLITE VIE?
I can fight only for something that I love. I can love only what I respect.
And in order to respect a thing I must at least have some knowledge of it.
Кон врв
SiReNaTa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 257
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SiReNaTa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 19:05
znaci crvenkapa e k*rva
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 19:07
Хахахаха.
Бидејќи со одредени комбинации и алишта е.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 19:17
Ne ja smetam za k*rvinska...naprotiv za mnogu klasicna i elegantna. Obozavam crven karmin vo kombinacija so crno bela garderoba crven kais i crveni stikli.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
nnikol Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nnikol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 23:45
Crvenata boja oznacuva:strast,zdravje,energija i toplina.
Ova go procitav sega,sprema mojot horoskopski znak toa e bojata koja najmnogu mi odgovara,no jas ne i pridavam vaznost.Da bidam iskrena deka dobro iskombinirana sepak ubavo izgleda.
подобро е да ти завидуваат одколку да те сожалуваат
Кон врв
mmomirovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2008
Локација: Tuvalu
Статус: Офлајн
Поени: 1219
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mmomirovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 23:58
Црвената боја секогаш била најпровокативна...
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 00:45


ајдееее!!!

значи, судејќи по бојата на тоа што ни тече низ жилите, под фасадата сите сме исто

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 10:06
Znaci kako krvta ni e crvena, site sme k*rvi. Znaci do sega ziveevme vo k*rvinsko drustveno ureduvanje kade znameto bese crveno ох ...sreka sto sega ziveeme vo posteno vreme
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 10:12
газење%20од%20смеење
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Didi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Summer flower

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Didi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 12:45
.....ne mislam deka crvenata e k*rvinska.......eden period sakav da se farbam crvena ,nesto kako bordo..samo teshko da fati.....eptem mi e crna....

Изменето од didi26 - 03.Февруари.2009 во 12:45
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 14:35
Можеби затоа што асоцира на страст, живот, енергија, секс, крв...
А можеби само предрасуди се во прашањебла%20бла
 
Црвената боја ми е омилена, многу убаво ми стоитрепкање и совршено одговара на мојот темпераментголема%20насмевка
 
А и зависи како ја “носиш“ бојата т.е. облеката...
И белата, и црната... и било која боја може да изгледа... вулгарноголема%20насмевка... ако ја носиш на таков начин... или едноставно таков ти е имиџот (да не кажам карактеротнамигнување)...
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 14:47
Originally posted by anastea anastea напиша:

Можеби затоа што асоцира на страст, живот, енергија, секс, крв...
А можеби само предрасуди се во прашањебла%20бла

 

Црвената боја ми е омилена, многу убаво ми стоитрепкање и совршено одговара на мојот темпераментголема%20насмевка

 

А и зависи како ја “носиш“ бојата т.е. облеката...

И белата, и црната... и било која боја може да изгледа... вулгарноголема%20насмевка... ако ја носиш на таков начин... или едноставно таков ти е имиџот (да не кажам карактеротнамигнување)...


Убаво кажано! Целосно се согласувам
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 14:55
toa ti e "bik" efektot....mazite koa ke vidat nekoe k*rvice ednostavno napagjat.....

ete ti
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 15:50
pa,..zarem ima ,..zeleni ,..feneri ,..vo amsterdam?!збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 50>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.