Испечати | Затвори го прозорот

Зошто црвената боја се смета за...

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мода и убавина
Опис на форумот: Креатори, козметика, фризура, целулит, трендови...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=17783
Датум на принтање: 03.Март.2021 во 18:48
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Зошто црвената боја се смета за...
Постирано од: angelce90
Наслов: Зошто црвената боја се смета за...
Датум на внесување: 02.Февруари.2009 во 14:00
ZASTO CRVENATA BOJA SE SMETA ZA KU*VINSKA?
STO MISLITE VIE?

-------------
I can fight only for something that I love. I can love only what I respect.
And in order to respect a thing I must at least have some knowledge of it.Коментари:
Постирано од: SiReNaTa
Датум на внесување: 02.Февруари.2009 во 19:05
znaci crvenkapa e k*rva


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 02.Февруари.2009 во 19:07
Хахахаха.
Бидејќи со одредени комбинации и алишта е.

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 02.Февруари.2009 во 19:17
Ne ja smetam za k*rvinska...naprotiv za mnogu klasicna i elegantna. Obozavam crven karmin vo kombinacija so crno bela garderoba crven kais i crveni stikli.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: nnikol
Датум на внесување: 02.Февруари.2009 во 23:45
Crvenata boja oznacuva:strast,zdravje,energija i toplina.
Ova go procitav sega,sprema mojot horoskopski znak toa e bojata koja najmnogu mi odgovara,no jas ne i pridavam vaznost.Da bidam iskrena deka dobro iskombinirana sepak ubavo izgleda.

-------------
подобро е да ти завидуваат одколку да те сожалуваат


Постирано од: mmomirovski
Датум на внесување: 02.Февруари.2009 во 23:58
Црвената боја секогаш била најпровокативна...


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 00:45


ајдееее!!!

значи, судејќи по бојата на тоа што ни тече низ жилите, под фасадата сите сме истоПостирано од: zbunet
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 10:06
Znaci kako krvta ni e crvena, site sme k*rvi. Znaci do sega ziveevme vo k*rvinsko drustveno ureduvanje kade znameto bese crveno ох ...sreka sto sega ziveeme vo posteno vreme

-------------
http://jazbunet.blogspot.com/" rel="nofollow - http://jazbunet.blogspot.com/


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 10:12
газење%20од%20смеење


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: Didi
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 12:45
.....ne mislam deka crvenata e k*rvinska.......eden period sakav da se farbam crvena ,nesto kako bordo..samo teshko da fati.....eptem mi e crna....

-------------
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 14:35
Можеби затоа што асоцира на страст, живот, енергија, секс, крв...
А можеби само предрасуди се во прашањебла%20бла
 
Црвената боја ми е омилена, многу убаво ми стоитрепкање и совршено одговара на мојот темпераментголема%20насмевка
 
А и зависи како ја “носиш“ бојата т.е. облеката...
И белата, и црната... и било која боја може да изгледа... вулгарноголема%20насмевка... ако ја носиш на таков начин... или едноставно таков ти е имиџот (да не кажам карактеротнамигнување)...


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: OUST
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 14:47
Originally posted by anastea anastea напиша:

Можеби затоа што асоцира на страст, живот, енергија, секс, крв...
А можеби само предрасуди се во прашањебла%20бла

 

Црвената боја ми е омилена, многу убаво ми стоитрепкање и совршено одговара на мојот темпераментголема%20насмевка

 

А и зависи како ја “носиш“ бојата т.е. облеката...

И белата, и црната... и било која боја може да изгледа... вулгарноголема%20насмевка... ако ја носиш на таков начин... или едноставно таков ти е имиџот (да не кажам карактеротнамигнување)...


Убаво кажано! Целосно се согласувам


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 14:55
toa ti e "bik" efektot....mazite koa ke vidat nekoe k*rvice ednostavno napagjat.....

ete ti

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: brza
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 15:50
pa,..zarem ima ,..zeleni ,..feneri ,..vo amsterdam?!збунетост

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Sho-Sana
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 15:58
Originally posted by anastea anastea напиша:

Можеби затоа што асоцира на страст, живот, енергија, секс, крв...
А можеби само предрасуди се во прашањебла%20бла
 
Црвената боја ми е омилена, многу убаво ми стоитрепкање и совршено одговара на мојот темпераментголема%20насмевка
 
А и зависи како ја “носиш“ бојата т.е. облеката...
И белата, и црната... и било која боја може да изгледа... вулгарноголема%20насмевка... ако ја носиш на таков начин... или едноставно таков ти е имиџот (да не кажам карактеротнамигнување)...
големо%20гушкање... Ете, истото... големо%20гушкање


-------------
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 16:01
Originally posted by brza brza напиша:

pa,..zarem ima ,..zeleni ,..feneri ,..vo amsterdam?!збунетост


ako bea zeleni fenerite ke mislea rajska gradina e.....газење%20од%20смеење


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 17:42
моја омилена црвена нијанса е боја на крв
не сакам светла жар црвена боја - многу е " свежа"
ни многу темно црвена - многу е воздржана
 
боја на крв е правата црвена
често ја носам,
а лакот и карминот ми се редовно во таа нијанса
 


Постирано од: butterflyM55
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 17:47
Neznam zosto se smeta za takva crvenata boja..no..mene mi e omilena boja.Mojata garderoba e pretezno crvena.Gi nosam site boi no crvenata mi e naja naj...isto kako i Kejt ne ja sakam mn svetlata ili onaa temnata,tuku bas onaa ubavata krf crvena

-------------
Единствената работа што стои помеѓу нас и тоталната среќа е реалноста.


Постирано од: angelce90
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 19:46
Crvenata boja e edna od moite omileni boi...Mnogu sakam srveno-bela kombinacija na oblekata...Nerazbiram zasto nekoi lugje ja smetaat za ku*rvinska...Crvenata boja e simbol na strast,ljubov,atraktivnost i tn.

-------------
I can fight only for something that I love. I can love only what I respect.
And in order to respect a thing I must at least have some knowledge of it.


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 20:01
глупаво е тоа што токму црвената боја е етикетирана како таква... ама тоа, верувам, влече корени од дамнешни времиња...

-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 20:18
во лето ноктите на рацете редовно ми се со црвен лак
сега имам и еднен кармин-сјај на црвено
и си ја носам оваа боја,почесто на лето
уствари сите бои ги носам.....


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 21:01
abe zs taka za crvenata


Постирано од: karamandi
Датум на внесување: 04.Февруари.2009 во 11:33
jas ne sakam crvena


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 06.Февруари.2009 во 15:30
lichno ne ja smetam takva, mi se dopagja i svetla i temna crvena. svetlata dava vedrina i e zavodliva a temnata e elegantna i gi obozavam dvete

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: brza
Датум на внесување: 06.Февруари.2009 во 19:53
crvenata mi e,..odamna,..antipatichna!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 06.Февруари.2009 во 21:54
Aj nesto kratko za crvenata boja.......
Crvenata boja e boja na zivotot -vitalna energija , ova boja ja sakaat hrabri i ljubopitni licnosti koj poseduvaat silna volja.Ovie licnosti ziveat so ,,polni gradi,,imaat silni cuvstva i se skloni kon rizik ....... tie sto ja sakaat crvenata boja se kako licnosti........ mnogu drustveni, dobronamerni i koga ke osetat otpor vo svojata blizina reagiraat mnogu zestoko,
temperamentno , impulsivno , duri nekogas nekontrolirano.
Sekogas tie licnosti sto ja sakaat crvenata boja se vooduseveni da donesat odluki namesto drugi i sekogas tezat kon dominantna polozba.
Crvenata boja korespondira so astroloskite znaci Oven , Strelec,Skorpion.

Crvenata boja osobeno purpurnite nijansi mozat da isprovociraat na seksulana agresija zatoa ne treba da se izazivat i provocirat kolegite ili neutralnite licnosti koi imaat sekundarna uloga vo zivotot osven ako nemate namera direktno da gi zavedete !!!


Jas ja obozavam crvenata boja , me lici i me pravi so vamp cuvstvo .....gjabe ne sum Strelec

-------------


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 06.Февруари.2009 во 22:20
a jas ne ja sakam crvenata


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 07.Февруари.2009 во 00:21
ponekogas na semafor mi smeta moram da stojam a mi se brza,ok koral

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 07.Февруари.2009 во 14:36
Прекрасна боја, како и секоја друга, ја обожавам.
Црвена на нешто убаво ме асоцира, секси,заводливо, романтично, безобразно, софистицирано.....се во едно.
Ги сакам сите нијанси на црвена кога се прикладно употребени, црвен кармин ми е "must must have", јарко црвен и загасито црвен.
Имам дреч црвени завеси во дневна соба зашто ја оживуваат просторијата некако и мене ме прават да се чувствувам расположено и среќно

-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 07.Февруари.2009 во 16:43
Аууу, мој човекголемо%20гушкање
И јас имам дреч црвени завеси во дневна... и плус неколку црвени парчиња мебел...задоволство


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Dora Bakojani
Датум на внесување: 07.Февруари.2009 во 16:53
k*rvinska?! збунетост

ne znam!


-------------


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 07.Февруари.2009 во 23:23
zavisi kade i kako e upotrebena


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 07.Февруари.2009 во 23:51
зошто црвената боја некој ја окарактеризирал како к*рвинска воопшто не ми е јасно
тоа е боја која зрачи со живот,со енергија,динамика
во гардеробата не ми е баш застапена,но лакот,карминот,скоро секогаш се црвени...а и неколку парчиња од мебелот ми се во таа боја...размислувам и за некој ѕид,ама сеуште не сум начисто со  крајниот ефект-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: Командантица
Датум на внесување: 07.Февруари.2009 во 23:55
кој тоа..ја карактеризира..?!?

-------------
..Живеам за да умрам..!


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 08.Февруари.2009 во 00:07
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

зошто црвената боја некој ја окарактеризирал како к*рвинска воопшто не ми е јасно
тоа е боја која зрачи со живот,со енергија,динамика
во гардеробата не ми е баш застапена,но лакот,карминот,скоро секогаш се црвени...а и неколку парчиња од мебелот ми се во таа боја...размислувам и за некој ѕид,ама сеуште не сум начисто со  крајниот ефект
Ич да не се мислиш, од искуство: црвената боја на зидовите е... ммммм.... посебно нештонамигнување
Сепак зависи за која соба и колкава е просторијата, оти малку затемнува... ама верувај ќе бидеш презадоволна од крајниот ефекттрепкање-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 27.Јули.2009 во 18:42
црвената е единствената боја која расте и зрее заедно со нас
 
на малите девојчиња многу слатко им стои светла црвена боја
 
кога тинејџерките облекуваат јака црвена боја, таа ја истакнува нивната младост и храброст
 
во триесеттите години, црвената со боја на крв асоцира на зрелост, страственост и отменосттрепкање
 
уф...нека потрае уште малку пред да морам да ја затемнам мојата црвена во нијанса на трула вишна


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 27.Јули.2009 во 18:59
на тие со црвени коси им викаат да се плаушизбунетост

jас кога бев мала сакав да сум како Пипи Долгиот чорап...сакав пиги и наранчаста боjа на косата...ма не знаев дека Пипи била плауша...
како и да е. постоjано сум менjала од црвено на црно и обратно.
jа сакам црвената боjа. ми седи добро.
но обожавам црната. тогаш сум си jас.среќа


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 23.Јули.2010 во 23:23
збунетост....Gluposti...isto kako i violetovata boja sto ja smetaat za pederska...da ne kazam gay...среќа

-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 23.Јули.2010 во 23:29
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

збунетост....Gluposti...isto kako i violetovata boja sto ja smetaat za pederska...da ne kazam gay...среќа


не виолетовата , туку розеватанамигнување

мене ми е к*рвинса само кога jа гледам Мерлин Монро.
не


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 23.Јули.2010 во 23:33
Јас ич не ја сакамтага
Многу ми е....рамнодушност знаете деплазење
Некако...уфф....особено кога ќе помислам на црвена долна облека...бреееејј нема нешто што повеќе го мразамтага


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 23.Јули.2010 во 23:34
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Јас ич не ја сакамтага
Многу ми е....рамнодушност знаете деплазење
Некако...уфф....особено кога ќе помислам на црвена долна облека...бреееејј нема нешто што повеќе го мразамтага


тоа е другата варианта!голема%20насмевкаголемо%20гушкање


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 24.Јули.2010 во 10:29
Не се согласувам со терминот к*рвинска,би рекла енергична и страствена.
Може било која друга боја така да делува....зависи од моделот,личноста која ја носи и начинот на кој ја носи.


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 24.Јули.2010 во 21:03
Сакам црвена боја.
Носам црвена боја.
И не сум к*рва. Браво за мене.
Е сега, ќе ми каже некој зошто изгледа к*рвинско?

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 24.Јули.2010 во 21:10
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Сакам црвена боја.
Носам црвена боја.
И не сум к*рва. Браво за мене.
Е сега, ќе ми каже некој зошто изгледа к*рвинско?


не е некоjа закономерност, туку според човекот .


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 07.Август.2010 во 20:39
obozavam crvena bojaсреќа


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 07.Август.2010 во 20:41
hmmmmmm, jas bas i NE


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 07.Август.2010 во 21:31
Бојата на страста и љубовта никогаш не излегува од мода. Црвената облека и обувки изгледаат раскошно и одлично им одговараат на сите жени.

Тајната е во тоа што во црвената боја сите жени изгледаат многу попривлечно отколку во некоја друга боја. Најдобро е што црвената боја трпи се - добро ќе изгледате и кога сте во црвено од глава до петици или само кога ќе ставите некој детал во оваа огнена боја.Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 08.Август.2010 во 21:27
 
 
  Црвената  боја од психолошки аспект  е симбол  на
грев.... сексуалност...страст....
Покрај жените....  почнаа  да ја практикуваат и мажите ....намигнување
..Се смета дека  маж ..во црвено.... има повисок статус во
општеството.... поголеми можности за заработка  ...
..и поголеми шанси за напредок............плазење
 
 
 


-------------


Постирано од: Ѕвончица
Датум на внесување: 12.Август.2010 во 17:02
Црвената боја била к**винска?!? Како не..
Баш напротив црвената боја е привлечна, провокативна...асоцира на страст..
Не верувам дека има припадник на машкиот пол би одолеал на женска со црвен кармин..Секако убава женска..


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 12.Август.2010 во 17:03
Originally posted by Ѕвончица Ѕвончица напиша:

Црвената боја била к**винска?!? Како не..
Баш напротив црвената боја е привлечна, провокативна...асоцира на страст..
Не верувам дека има припадник на машкиот пол би одолеал на женска со црвен кармин..Секако убава женска..


може и така да е, но jас секогаш бегам од црвеното. не ми стои на сината крв.плазење


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 13.Август.2010 во 13:19
Црвено си е црвено... ама она што е секси, провокативно... не и вулгарно намигнување

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 06.Октомври.2010 во 23:05
Не знам за што се смета,но во последно време потребна ми е таа боја и ја носам(темно црвена).


Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 06.Октомври.2010 во 23:24

 Boja kako boja. Crvenata boja ubavo im stoi na zenite да


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 07.Октомври.2010 во 18:25

Црвената е највпечатлива боја. Таа е боја на страст, љубов, енергија, оптимизам и топлина.

Оваа боја обично ја преферираат спортисти, уметници и музичари. Луѓето кои ја сакаат црвената боја се страстни, сензуални и имаат способност за преземање на ризик. Затоа сите луѓе не се осмелуваат да носат црвена боја.

Црвената облека и обувки делуваат раскошно и одлично им стојат на плавуши и на црни девојки. Добро стои и кога сте во црвено од глава до пети или кога носите некој црвен детаљ.

Во комбинација со црно делува предизвикувачки и е идеално за вечерни излегувања или за свечености. На бела дава доза ведрина.

crvena-boja

Тегет, бела и црвена - морнарски стил кој опстојува на модните писти и на улиците.

Докажано е дека мажите сексуално повеќе ги привлекуваат жени во црвено.

Според едно истражување жените кои се облечени во црвено изгледаат посекси и се поатрактивни.

Црвената боја за мажите е сигнал на кој не можат да одолеат.

3055_crveno01_f

Сепак жените кои не се доволно силни и не сакаат да привлекуваат внимание нека изберат моден додаток во црвена боја: марама, накит, часовник.

Но и мажите кои носат црвeна боја или црвени детали го задржуваат погледот на жените.

crvena-boja-3Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 29.Јануари.2011 во 19:39
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Црвено си е црвено... ама она што е секси, провокативно... не и вулгарно намигнувањеда


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 29.Јануари.2011 во 19:49
La%20Petite%20S***** Notte%20by%20Marchesa Halston%20Heritage Notte%20by%20Marchesa Vivienne%20Westwood%20Anglomania DKNY Moschino%20Cheap%20and%20Chic Amanda%20Wakeley Roberto%20Cavalli Azzaro Alexander%20McQueen Alice%20+%20Olivia 


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 30.Јануари.2011 во 12:44
На кој како му одговара да гледа... среќаНе е до бојата, туку до личноста....

Црвената е моја боја намигнување


-------------


Постирано од: bluebell
Датум на внесување: 30.Јануари.2011 во 12:49
I mojata Kali, jas najubavo se osekjam vo crveno среќа, taa mi e zastiten znak!

Osven lak i karmin, apsoluten obozavatel sum na crvenata!голема%20насмевка


-------------
always look on the bright side of the life!


Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 30.Јануари.2011 во 13:03
Originally posted by Kali Kali напиша:

На кој како му одговара да гледа... среќаНе е до бојата, туку до личноста....


Vekje dvapati te citiram za kratko vreme...-------------
Incredible Blue


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 13.Март.2011 во 14:08
Originally posted by bluebell bluebell напиша:

I mojata Kali, jas najubavo se osekjam vo crveno среќа, taa mi e zastiten znak!

Osven lak i karmin, apsoluten obozavatel sum na crvenata!голема%20насмевка


Обожавам црвен кармин и лак...како велат,она што е мал црн фустан во плакарот,тоа е и црвен кармин во несесерот.
-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Март.2011 во 17:40

..Energichno,smelo,sexy..ednostavno neodolivo i zenstveno..


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 06.Јуни.2011 во 19:18


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 06.Јуни.2011 во 19:19


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 06.Јуни.2011 во 19:21


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 02.Јули.2011 во 12:39

...Zatoa sto e boja na strast i zavodlivost..:)


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 17.Јули.2011 во 21:59


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 22.Август.2011 во 01:19
Jas  ne  mislam taka...mene crvenata boja
epten mi se  bendisuva ....среќа
 


-------------


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 22.Август.2011 во 01:26
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

Jas  ne  mislam taka...mene crvenata boja
epten mi se  bendisuva ....среќа

 
Ako e u prasanje ovaa ...i mene mi se dopaga crvenata

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 24.Август.2011 во 16:12


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 25.Септември.2011 во 21:28


-------------


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 27.Септември.2011 во 20:27


-------------


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 27.Септември.2011 во 20:29


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 05.Октомври.2011 во 22:07

Sylvie%20van%20der%20Vaart%20-%20Tribute%20To%20Bambi%20Charity%20Gala

....Osobeno ako e del od stilot na preubava zena...

zborovite se vishokсреќа-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 06.Октомври.2011 во 23:56
%5bIMG%5d

-------------


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 06.Октомври.2011 во 23:58
Зошто црвената боја се смета за...
glupost golema...crvenata e boja kako i site drugi...sakam da ja nosam i dobro mi stoiголема%20насмевка

-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: емил
Датум на внесување: 07.Октомври.2011 во 08:03


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 07.Октомври.2011 во 17:38


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 08.Октомври.2011 во 07:08


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 08.Октомври.2011 во 11:31


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 08.Октомври.2011 во 12:47


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 08.Октомври.2011 во 12:50


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 12.Октомври.2011 во 07:10


-------------


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 14.Октомври.2011 во 01:25


-------------


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 14.Октомври.2011 во 01:25


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 15.Октомври.2011 во 22:44

http://inofashion.com/red-ruffled-cocktail-dress-exclusive-by-haute-hippie/take-me-now-ruffled-silk-dress-by-haute-hippie-on-model/">Take%20Me%20Now%20ruffled%20silk%20dress%20by%20Haute%20Hippie%20on%20model%20Red%20Ruffled%20Cocktail%20Dress:%20Exclusive%20by%20Haute%20Hippie-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 15.Октомври.2011 во 22:58
http://inofashion.com/dsquareds-barber-shop-present-open-toe-pump-shoes-january-24-2011-1400/dsquared-barber-shop-pumps-rosa-fiamma-in-red-color/">DSquared%20Barber%20Shop%20Pumps%20rosa%20fiamma%20in%20red%20color%20%20DSquared’s%20Barber%20Shop%20Present%20Open%20Toe%20Pump%20Shoes%20on%20January%2025,%202011%20@%2014:00


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Октомври.2011 во 15:32
http://inofashion.com/wp-content/uploads/2011/04/Engraved-leather-cage-ankle-boots-on-model-view.jpg">Engraved%20leather%20cage%20ankle%20boots%20on%20model%20view%20Leather%20Ankle%20Boots%20from%20Alexander%20McQueen%20on%20February%2010,%202011%20@%2017:00


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 17.Октомври.2011 во 12:05
  


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 17.Октомври.2011 во 18:25
Antonio Berardi
http://inofashion.com/rosie-huntington-whiteley-in-antonio-berardi-hot-red-dress/rosie-hot-looks-in-red/">Rosie%20hot%20looks%20in%20red%20Rosie%20Huntington%20Whiteley%20in%20Antonio%20Berardi%20Hot%20Red%20Dress


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 19.Октомври.2011 во 01:31


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Октомври.2011 во 12:31


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Октомври.2011 во 14:27


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Октомври.2011 во 16:10


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Октомври.2011 во 23:20


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Октомври.2011 во 22:06

Mango 2012

 

Mango%20Autumn-Winter%202011-2012-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 20.Октомври.2011 во 22:52


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Октомври.2011 во 12:25

Chanel%20Beauty%20Autumn-Winter%202011-2012%20Campaign-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Октомври.2011 во 12:27

Make%20Up%202011-2012-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 22.Октомври.2011 во 01:27


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 22.Октомври.2011 во 06:04


-------------Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk