IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Ќе се убијам... :(
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ќе се убијам... :(

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
Емче Кремче Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Емче Кремче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Ќе се убијам... :(
    Испратена: 29.Јануари.2009 во 20:01
Луѓе, помагајте. Имам една другарка што многу ми значи. Заедно со неа и со уште 3 другарки бевме заедо на одмор во Струга. Таму имаше едно дете што и се свиѓаше, ама ништо не се деси. Од детето имаме двете Скајп и си збориме понекогаш. Пред 10 минути си зборев со тоа дете, вицови, клипови и такви работи, а после ми пиша љубовна порака. И јас му реков да си ја чува за девојката, ама тој ми рече дека ја чувал за МЕНЕ, дека МЕНЕ ме САКА. После 10 минути разговор!!
И јас, цела у паника (секогаш сфаќам сериозно што ќе ми се каже) и кажав на другарка ми. И нејзиниот коментар: “Зашто ми правиш вака?„ и БЛОК!

И сега нејке да ми го тргне блокот... Ми се налути, а јас НИШТО не направив....



И еве ме, на форумов, да барам помош од постарите/поискусните.





ШТО ДА ПРАВАААААААМ???

Изменето од Емче Кремче - 29.Јануари.2009 во 20:01
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 20:02
ах што значи да си адолесцент. не се секирај девојче секое чудо за три дена. прати и само смс-зар нашето другарство ти вредеше колку тој дечко што плус го откачив за да не те повредам?
толку. ако продолжи со лутење лути се и ти зашто се посомневала во тебе.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Емче Кремче Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Емче Кремче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 20:04
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

ах што значи да си адолесцент. не се секирај девојче секое чудо за три дена. прати и само смс-зар нашето другарство ти вредеше колку тој дечко што плус го откачив за да не те повредам?толку. ако продолжи со лутење лути се и ти зашто се посомневала во тебе.

Не и не ни уклучен мобилниот, а и пратив 30000 мејлови со таква порака... И објаснував дека НИШТО не му реков, и кажав дека „само се зезал„....
Ништо...


Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 20:04
остави ја. ти и објасни. а ако не сака да слуша значи воопшто не ти верувала и не ни те почитувала како ти неа. 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 20:05
абе деца... оти така си правите... остави... ќе и мине лутината и готово
Кон врв
Емче Кремче Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Емче Кремче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 20:07
Дај боже БисернА, ама кај неа не е толку лесно...
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 20:08
Originally posted by Емче Кремче Емче Кремче напиша:

Луѓе, помагајте. Имам една другарка што многу ми значи. Заедно со неа и со уште 3 другарки бевме заедо на одмор во Струга. Таму имаше едно дете што и се свиѓаше, ама ништо не се деси. Од детето имаме двете Скајп и си збориме понекогаш. Пред 10 минути си зборев со тоа дете, вицови, клипови и такви работи, а после ми пиша љубовна порака. И јас му реков да си ја чува за девојката, ама тој ми рече дека ја чувал за МЕНЕ, дека МЕНЕ ме САКА. После 10 минути разговор!!
И јас, цела у паника (секогаш сфаќам сериозно што ќе ми се каже) и кажав на другарка ми. И нејзиниот коментар: “Зашто ми правиш вака?„ и БЛОК!

И сега нејке да ми го тргне блокот... Ми се налути, а јас НИШТО не направив....



И еве ме, на форумов, да барам помош од постарите/поискусните.





ШТО ДА ПРАВАААААААМ???



Пак децата.Барај ја другарка ти разберете се како луѓе бидејќи за дечко не чини да се карате,поготово ако ситуацијата е глупава како оваа.Убаво си направиле што си и кажала,ама работата е што ваква работа не се кажува преку Skype или телефон,туку директно,за да можиш да и објасниш се.

Изменето од ZoraNaSlobodata - 29.Јануари.2009 во 20:09
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 20:09
епа и кај тебе нека не е лесно бе сонце. зар таа мисли дека на скеој што ке ти прати љубовна смс ке одговориш со да??
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Емче Кремче Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Емче Кремче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 20:10
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by Емче Кремче Емче Кремче напиша:

Луѓе, помагајте. Имам една другарка што многу ми значи. Заедно со неа и со уште 3 другарки бевме заедо на одмор во Струга. Таму имаше едно дете што и се свиѓаше, ама ништо не се деси. Од детето имаме двете Скајп и си збориме понекогаш. Пред 10 минути си зборев со тоа дете, вицови, клипови и такви работи, а после ми пиша љубовна порака. И јас му реков да си ја чува за девојката, ама тој ми рече дека ја чувал за МЕНЕ, дека МЕНЕ ме САКА. После 10 минути разговор!!
И јас, цела у паника (секогаш сфаќам сериозно што ќе ми се каже) и кажав на другарка ми. И нејзиниот коментар: “Зашто ми правиш вака?„ и БЛОК!

И сега нејке да ми го тргне блокот... Ми се налути, а јас НИШТО не направив....



И еве ме, на форумов, да барам помош од постарите/поискусните.





ШТО ДА ПРАВАААААААМ???



Пак децата.Барај ја другарка ти разберете се како луѓе бидејќи за дечко не чини да се карате,поготово ако ситуацијата е глупава како оваа.Убаво си направиле што си и кажала,ама работата е што ваква работа не се кажува преку Skype или телефон,туку директно,за да можиш да и објасниш се.

Немаше време за лично... Детето е ептен зборлесто, да не и кажев јас, он ке и кажеше. И морав одма...
Ке го послушам советот на блу ама незнам колку ќе помогне...


Изменето од Емче Кремче - 29.Јануари.2009 во 20:11
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 20:10
чекај малце... како може кај неа да не е толку лесно ?? ти на пат си најдена па да треба да ја молиш ?? размисли малце дали по еден месец ќе ти текнува на ова па ќе видиш дали е вредно да се нервираш или не... твое е да и кажеш се убаво... нејзино е што и како ќе мисли... ич гајле да немаш... не е една и единствена
Кон врв
Емче Кремче Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Емче Кремче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 20:14
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

чекај малце... како може кај неа да не е толку лесно ?? ти на пат си најдена па да треба да ја молиш ?? размисли малце дали по еден месец ќе ти текнува на ова па ќе видиш дали е вредно да се нервираш или не... твое е да и кажеш се убаво... нејзино е што и како ќе мисли... ич гајле да немаш... не е една и единствена

Ееех, БисернА, ова е битен фактор. Ивана (така се вика) е многу самостојна, и да не речам, СЕЕДНО и е дали ке ме види или не. А јас многу се приврзувам за луѓе. И стварно, не е една и единствена, ама кога веќе ќе решам дека е ДОСТА и дека треба еднаш и ТАА МЕНЕ да ме моли за нешто, ми текнува дека се големи шансите да НЕ го направи тоа и секогаш прва попуштам...
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 20:14
Originally posted by Емче Кремче Емче Кремче напиша:

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by Емче Кремче Емче Кремче напиша:

Луѓе, помагајте. Имам една другарка што многу ми значи. Заедно со неа и со уште 3 другарки бевме заедо на одмор во Струга. Таму имаше едно дете што и се свиѓаше, ама ништо не се деси. Од детето имаме двете Скајп и си збориме понекогаш. Пред 10 минути си зборев со тоа дете, вицови, клипови и такви работи, а после ми пиша љубовна порака. И јас му реков да си ја чува за девојката, ама тој ми рече дека ја чувал за МЕНЕ, дека МЕНЕ ме САКА. После 10 минути разговор!!
И јас, цела у паника (секогаш сфаќам сериозно што ќе ми се каже) и кажав на другарка ми. И нејзиниот коментар: “Зашто ми правиш вака?„ и БЛОК!

И сега нејке да ми го тргне блокот... Ми се налути, а јас НИШТО не направив....



И еве ме, на форумов, да барам помош од постарите/поискусните.





ШТО ДА ПРАВАААААААМ???



Пак децата.Барај ја другарка ти разберете се како луѓе бидејќи за дечко не чини да се карате,поготово ако ситуацијата е глупава како оваа.Убаво си направиле што си и кажала,ама работата е што ваква работа не се кажува преку Skype или телефон,туку директно,за да можиш да и објасниш се.

Немаше време за лично... Детето е ептен зборлесто, да не и кажев јас, он ке и кажеше. И морав одма...
Ке го послушам советот на блу ама незнам колку ќе помогне...


Ти сепак пробај да и објасниш,бидејќи ако ти значи таа другарка како што самата рече,не смееш така да оставиш вашето пријателство да пропадне.Ама ако веќе ептен нејќи да слуша тогаш тврдоглавоста ќе и се качи на глава.И не те заслужува за другарка,сепак не си згрешила ништо за цел живот да и се правдаш.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 20:17
Originally posted by Емче Кремче Емче Кремче напиша:

Originally posted by BisernA BisernA напиша:

чекај малце... како може кај неа да не е толку лесно ?? ти на пат си најдена па да треба да ја молиш ?? размисли малце дали по еден месец ќе ти текнува на ова па ќе видиш дали е вредно да се нервираш или не... твое е да и кажеш се убаво... нејзино е што и како ќе мисли... ич гајле да немаш... не е една и единствена

Ееех, БисернА, ова е битен фактор. Ивана (така се вика) е многу самостојна, и да не речам, СЕЕДНО и е дали ке ме види или не. А јас многу се приврзувам за луѓе. И стварно, не е една и единствена, ама кога веќе ќе решам дека е ДОСТА и дека треба еднаш и ТАА МЕНЕ да ме моли за нешто, ми текнува дека се големи шансите да НЕ го направи тоа и секогаш прва попуштам...


не ти требаат такви другарки... повеќе штета ќе имаш отколку корист
Кон врв
Емче Кремче Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Емче Кремче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 20:21
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

Originally posted by Емче Кремче Емче Кремче напиша:

Originally posted by BisernA BisernA напиша:

чекај малце... како може кај неа да не е толку лесно ?? ти на пат си најдена па да треба да ја молиш ?? размисли малце дали по еден месец ќе ти текнува на ова па ќе видиш дали е вредно да се нервираш или не... твое е да и кажеш се убаво... нејзино е што и како ќе мисли... ич гајле да немаш... не е една и единствена

Ееех, БисернА, ова е битен фактор. Ивана (така се вика) е многу самостојна, и да не речам, СЕЕДНО и е дали ке ме види или не. А јас многу се приврзувам за луѓе. И стварно, не е една и единствена, ама кога веќе ќе решам дека е ДОСТА и дека треба еднаш и ТАА МЕНЕ да ме моли за нешто, ми текнува дека се големи шансите да НЕ го направи тоа и секогаш прва попуштам...


не ти требаат такви другарки... повеќе штета ќе имаш отколку корист

Лесно ти е да кажеш..
И јас знам дека не ми требаат, ама, што да правам...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.