Испечати | Затвори го прозорот

Ќе се убијам... :(

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Забава, разно, игри, интима
Опис на форумот: џиџимиџарница
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=17732
Датум на принтање: 01.Октомври.2024 во 14:21
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Ќе се убијам... :(
Постирано од: Емче Кремче
Наслов: Ќе се убијам... :(
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 20:01
Луѓе, помагајте. Имам една другарка што многу ми значи. Заедно со неа и со уште 3 другарки бевме заедо на одмор во Струга. Таму имаше едно дете што и се свиѓаше, ама ништо не се деси. Од детето имаме двете Скајп и си збориме понекогаш. Пред 10 минути си зборев со тоа дете, вицови, клипови и такви работи, а после ми пиша љубовна порака. И јас му реков да си ја чува за девојката, ама тој ми рече дека ја чувал за МЕНЕ, дека МЕНЕ ме САКА. После 10 минути разговор!!
И јас, цела у паника (секогаш сфаќам сериозно што ќе ми се каже) и кажав на другарка ми. И нејзиниот коментар: “Зашто ми правиш вака?„ и БЛОК!

И сега нејке да ми го тргне блокот... Ми се налути, а јас НИШТО не направив....



И еве ме, на форумов, да барам помош од постарите/поискусните.





ШТО ДА ПРАВАААААААМ???



Коментари:
Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 20:02
ах што значи да си адолесцент. не се секирај девојче секое чудо за три дена. прати и само смс-зар нашето другарство ти вредеше колку тој дечко што плус го откачив за да не те повредам?
толку. ако продолжи со лутење лути се и ти зашто се посомневала во тебе.


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Емче Кремче
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 20:04
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

ах што значи да си адолесцент. не се секирај девојче секое чудо за три дена. прати и само смс-зар нашето другарство ти вредеше колку тој дечко што плус го откачив за да не те повредам?толку. ако продолжи со лутење лути се и ти зашто се посомневала во тебе.

Не и не ни уклучен мобилниот, а и пратив 30000 мејлови со таква порака... И објаснував дека НИШТО не му реков, и кажав дека „само се зезал„....
Ништо...




Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 20:04
остави ја. ти и објасни. а ако не сака да слуша значи воопшто не ти верувала и не ни те почитувала како ти неа. 

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 20:05
абе деца... оти така си правите... остави... ќе и мине лутината и готово

-------------


Постирано од: Емче Кремче
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 20:07
Дај боже БисернА, ама кај неа не е толку лесно...


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 20:08
Originally posted by Емче Кремче Емче Кремче напиша:

Луѓе, помагајте. Имам една другарка што многу ми значи. Заедно со неа и со уште 3 другарки бевме заедо на одмор во Струга. Таму имаше едно дете што и се свиѓаше, ама ништо не се деси. Од детето имаме двете Скајп и си збориме понекогаш. Пред 10 минути си зборев со тоа дете, вицови, клипови и такви работи, а после ми пиша љубовна порака. И јас му реков да си ја чува за девојката, ама тој ми рече дека ја чувал за МЕНЕ, дека МЕНЕ ме САКА. После 10 минути разговор!!
И јас, цела у паника (секогаш сфаќам сериозно што ќе ми се каже) и кажав на другарка ми. И нејзиниот коментар: “Зашто ми правиш вака?„ и БЛОК!

И сега нејке да ми го тргне блокот... Ми се налути, а јас НИШТО не направив....



И еве ме, на форумов, да барам помош од постарите/поискусните.





ШТО ДА ПРАВАААААААМ???



Пак децата.Барај ја другарка ти разберете се како луѓе бидејќи за дечко не чини да се карате,поготово ако ситуацијата е глупава како оваа.Убаво си направиле што си и кажала,ама работата е што ваква работа не се кажува преку Skype или телефон,туку директно,за да можиш да и објасниш се.

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 20:09
епа и кај тебе нека не е лесно бе сонце. зар таа мисли дека на скеој што ке ти прати љубовна смс ке одговориш со да??

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Емче Кремче
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 20:10
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by Емче Кремче Емче Кремче напиша:

Луѓе, помагајте. Имам една другарка што многу ми значи. Заедно со неа и со уште 3 другарки бевме заедо на одмор во Струга. Таму имаше едно дете што и се свиѓаше, ама ништо не се деси. Од детето имаме двете Скајп и си збориме понекогаш. Пред 10 минути си зборев со тоа дете, вицови, клипови и такви работи, а после ми пиша љубовна порака. И јас му реков да си ја чува за девојката, ама тој ми рече дека ја чувал за МЕНЕ, дека МЕНЕ ме САКА. После 10 минути разговор!!
И јас, цела у паника (секогаш сфаќам сериозно што ќе ми се каже) и кажав на другарка ми. И нејзиниот коментар: “Зашто ми правиш вака?„ и БЛОК!

И сега нејке да ми го тргне блокот... Ми се налути, а јас НИШТО не направив....



И еве ме, на форумов, да барам помош од постарите/поискусните.





ШТО ДА ПРАВАААААААМ???



Пак децата.Барај ја другарка ти разберете се како луѓе бидејќи за дечко не чини да се карате,поготово ако ситуацијата е глупава како оваа.Убаво си направиле што си и кажала,ама работата е што ваква работа не се кажува преку Skype или телефон,туку директно,за да можиш да и објасниш се.

Немаше време за лично... Детето е ептен зборлесто, да не и кажев јас, он ке и кажеше. И морав одма...
Ке го послушам советот на блу ама незнам колку ќе помогне...


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 20:10
чекај малце... како може кај неа да не е толку лесно ?? ти на пат си најдена па да треба да ја молиш ?? размисли малце дали по еден месец ќе ти текнува на ова па ќе видиш дали е вредно да се нервираш или не... твое е да и кажеш се убаво... нејзино е што и како ќе мисли... ич гајле да немаш... не е една и единствена

-------------


Постирано од: Емче Кремче
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 20:14
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

чекај малце... како може кај неа да не е толку лесно ?? ти на пат си најдена па да треба да ја молиш ?? размисли малце дали по еден месец ќе ти текнува на ова па ќе видиш дали е вредно да се нервираш или не... твое е да и кажеш се убаво... нејзино е што и како ќе мисли... ич гајле да немаш... не е една и единствена

Ееех, БисернА, ова е битен фактор. Ивана (така се вика) е многу самостојна, и да не речам, СЕЕДНО и е дали ке ме види или не. А јас многу се приврзувам за луѓе. И стварно, не е една и единствена, ама кога веќе ќе решам дека е ДОСТА и дека треба еднаш и ТАА МЕНЕ да ме моли за нешто, ми текнува дека се големи шансите да НЕ го направи тоа и секогаш прва попуштам...


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 20:14
Originally posted by Емче Кремче Емче Кремче напиша:

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by Емче Кремче Емче Кремче напиша:

Луѓе, помагајте. Имам една другарка што многу ми значи. Заедно со неа и со уште 3 другарки бевме заедо на одмор во Струга. Таму имаше едно дете што и се свиѓаше, ама ништо не се деси. Од детето имаме двете Скајп и си збориме понекогаш. Пред 10 минути си зборев со тоа дете, вицови, клипови и такви работи, а после ми пиша љубовна порака. И јас му реков да си ја чува за девојката, ама тој ми рече дека ја чувал за МЕНЕ, дека МЕНЕ ме САКА. После 10 минути разговор!!
И јас, цела у паника (секогаш сфаќам сериозно што ќе ми се каже) и кажав на другарка ми. И нејзиниот коментар: “Зашто ми правиш вака?„ и БЛОК!

И сега нејке да ми го тргне блокот... Ми се налути, а јас НИШТО не направив....



И еве ме, на форумов, да барам помош од постарите/поискусните.





ШТО ДА ПРАВАААААААМ???



Пак децата.Барај ја другарка ти разберете се како луѓе бидејќи за дечко не чини да се карате,поготово ако ситуацијата е глупава како оваа.Убаво си направиле што си и кажала,ама работата е што ваква работа не се кажува преку Skype или телефон,туку директно,за да можиш да и објасниш се.

Немаше време за лично... Детето е ептен зборлесто, да не и кажев јас, он ке и кажеше. И морав одма...
Ке го послушам советот на блу ама незнам колку ќе помогне...


Ти сепак пробај да и објасниш,бидејќи ако ти значи таа другарка како што самата рече,не смееш така да оставиш вашето пријателство да пропадне.Ама ако веќе ептен нејќи да слуша тогаш тврдоглавоста ќе и се качи на глава.И не те заслужува за другарка,сепак не си згрешила ништо за цел живот да и се правдаш.

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 20:17
Originally posted by Емче Кремче Емче Кремче напиша:

Originally posted by BisernA BisernA напиша:

чекај малце... како може кај неа да не е толку лесно ?? ти на пат си најдена па да треба да ја молиш ?? размисли малце дали по еден месец ќе ти текнува на ова па ќе видиш дали е вредно да се нервираш или не... твое е да и кажеш се убаво... нејзино е што и како ќе мисли... ич гајле да немаш... не е една и единствена

Ееех, БисернА, ова е битен фактор. Ивана (така се вика) е многу самостојна, и да не речам, СЕЕДНО и е дали ке ме види или не. А јас многу се приврзувам за луѓе. И стварно, не е една и единствена, ама кога веќе ќе решам дека е ДОСТА и дека треба еднаш и ТАА МЕНЕ да ме моли за нешто, ми текнува дека се големи шансите да НЕ го направи тоа и секогаш прва попуштам...


не ти требаат такви другарки... повеќе штета ќе имаш отколку корист

-------------


Постирано од: Емче Кремче
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 20:21
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

Originally posted by Емче Кремче Емче Кремче напиша:

Originally posted by BisernA BisernA напиша:

чекај малце... како може кај неа да не е толку лесно ?? ти на пат си најдена па да треба да ја молиш ?? размисли малце дали по еден месец ќе ти текнува на ова па ќе видиш дали е вредно да се нервираш или не... твое е да и кажеш се убаво... нејзино е што и како ќе мисли... ич гајле да немаш... не е една и единствена

Ееех, БисернА, ова е битен фактор. Ивана (така се вика) е многу самостојна, и да не речам, СЕЕДНО и е дали ке ме види или не. А јас многу се приврзувам за луѓе. И стварно, не е една и единствена, ама кога веќе ќе решам дека е ДОСТА и дека треба еднаш и ТАА МЕНЕ да ме моли за нешто, ми текнува дека се големи шансите да НЕ го направи тоа и секогаш прва попуштам...


не ти требаат такви другарки... повеќе штета ќе имаш отколку корист

Лесно ти е да кажеш..
И јас знам дека не ми требаат, ама, што да правам...


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 20:24
е гледаш од тоа што да правам, заради што се нервираш... емче сега ти се најубавите години, време кога треба најмалку да се замараш со тоа кој што рекол и кој што направил... не си ти крива што другарка ти се лути... ако се лути нека и стои...

што, кога ќе треба да се омажиш ако таа се налути нема да се земете ?? мисли малце со твоја глава... ако рипа во вардар, не рипај и ти по неа

-------------


Постирано од: Емче Кремче
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 20:26
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

е гледаш од тоа што да правам, заради што се нервираш... емче сега ти се најубавите години, време кога треба најмалку да се замараш со тоа кој што рекол и кој што направил... не си ти крива што другарка ти се лути... ако се лути нека и стои...

што, кога ќе треба да се омажиш ако таа се налути нема да се земете ?? мисли малце со твоја глава... ако рипа во вардар, не рипај и ти по неа

Сите тоа го викаат, и јас сама го знам, ама да речеш да беше нешто ОЗБИЛНО па да ја сфатам... Ова е ГЛУПО! И не сакам за ГЛУПОСТ да ми се налути. Да заслужев, немаше да ми биде криво. Ама кога знам дека не сум крива, зашто да ме гледа попреку?


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 20:32
да знаеш дека додека и се тресеш во страв да не ти се налути... ќе ти прави вака... ти го кажав моето мислење... твое е дали ќе го послушаш... ти посакувам се најдобро и да не се замараш со вакви глупости

-------------


Постирано од: Емче Кремче
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 20:35
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

да знаеш дека додека и се тресеш во страв да не ти се налути... ќе ти прави вака... ти го кажав моето мислење... твое е дали ќе го послушаш... ти посакувам се најдобро и да не се замараш со вакви глупости
Барем нешто позитивно денес...


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 20:48
Ах бе чупе будало.Батали ја штом е таква ич не му ја мисли,толку слаб карактер имаш?

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: Емче Кремче
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 20:52
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Ах бе чупе будало.Батали ја штом е таква ич не му ја мисли,толку слаб карактер имаш?
Не е до карактерот... Имам повеке ГРИЖА НА СОВЕСТ за да не ја изгубам како другарка...


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 20:58
Со такви личности како неа,јас не се ни привзувам толку.
Е сеа кога веќе биднало,најди ја на некој начин
и кажи и ,ама не да ја молиш да ти прости
туку биди јасна,сакал ти се лутела или не,ти откачи ја а не она тебе.....
   Ова ме потсети на една ситуација сега бргу што беше(немаше врска за дечковци)
   Се чуствував толку измајтапено од 2 мои другарки,што уште истата ден дознав се што сакаа од мене да скријат.
Не се намирив додека не ги најдов и не им кажав во лице
Не прајите од мене Мајмун додека седиме и пиеме кафе
незнам колку пати се извинија после


Постирано од: Емче Кремче
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 21:04
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

Со такви личности како неа,јас не се ни привзувам толку.
Е сеа кога веќе биднало,најди ја на некој начин
и кажи и ,ама не да ја молиш да ти прости
туку биди јасна,сакал ти се лутела или не,ти откачи ја а не она тебе.....
   Ова ме потсети на една ситуација сега бргу што беше(немаше врска за дечковци)
   Се чуствував толку измајтапено од 2 мои другарки,што уште истата ден дознав се што сакаа од мене да скријат.
Не се намирив додека не ги најдов и не им кажав во лице
Не прајите од мене Мајмун додека седиме и пиеме кафе
незнам колку пати се извинија после


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 21:19
И јас имам сличен пример ко мрзла,ги баталив уште одма и уште еднаш не се задружив со нив,а бев многу мал имав околу 7 години.

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: pmmladen
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 21:29
Originally posted by Емче Кремче Емче Кремче напиша:

Луѓе, помагајте. Имам една другарка што многу ми значи. Заедно со неа и со уште 3 другарки бевме заедо на одмор во Струга. Таму имаше едно дете што и се свиѓаше, ама ништо не се деси. Од детето имаме двете Скајп и си збориме понекогаш. Пред 10 минути си зборев со тоа дете, вицови, клипови и такви работи, а после ми пиша љубовна порака. И јас му реков да си ја чува за девојката, ама тој ми рече дека ја чувал за МЕНЕ, дека МЕНЕ ме САКА. После 10 минути разговор!!
И јас, цела у паника (секогаш сфаќам сериозно што ќе ми се каже) и кажав на другарка ми. И нејзиниот коментар: “Зашто ми правиш вака?„ и БЛОК!

И сега нејке да ми го тргне блокот... Ми се налути, а јас НИШТО не направив....



И еве ме, на форумов, да барам помош од постарите/поискусните.





ШТО ДА ПРАВАААААААМ???


Најди ја другаркати и зборувај со неа, ако не ти се јавува оди кај неа дома. Доколку не успееш ти најди некој кој е добар/а пријател/ка со вас двете нека биде посредник во разрешувањето на недоразбирањето помеѓу вас двете. Со комуникација може да се разреши секој проблем помеѓу луѓето и никако поинаку.
Не ги оставај неразрешени проблемите и недоразбирањата, подоцна тие така неразрешени ќе те прогонуваат во текот на животот како црни сенки


Постирано од: THEPRINCESS
Датум на внесување: 30.Јануари.2009 во 21:03
Originally posted by Емче Кремче Емче Кремче напиша:

Луѓе, помагајте. Имам една другарка што многу ми значи. Заедно со неа и со уште 3 другарки бевме заедо на одмор во Струга. Таму имаше едно дете што и се свиѓаше, ама ништо не се деси. Од детето имаме двете Скајп и си збориме понекогаш. Пред 10 минути си зборев со тоа дете, вицови, клипови и такви работи, а после ми пиша љубовна порака. И јас му реков да си ја чува за девојката, ама тој ми рече дека ја чувал за МЕНЕ, дека МЕНЕ ме САКА. После 10 минути разговор!!
И јас, цела у паника (секогаш сфаќам сериозно што ќе ми се каже) и кажав на другарка ми. И нејзиниот коментар: “Зашто ми правиш вака?„ и БЛОК!

И сега нејке да ми го тргне блокот... Ми се налути, а јас НИШТО не направив....



И еве ме, на форумов, да барам помош од постарите/поискусните.



ШТО ДА ПРАВАААААААМ???


LOL, de4ki a po kolku godini ste? Neam namera da ve vregam ali ova e stvarno detski. Drugarka ti trebalo da poceke dobro da i objasnis sto e rabotata. Plus toa sto si ti kriva sto toj te saka (ako navistina te saka, a ne laze). Sum bila u vakvi sutacii ne ednas tuku sto i ednas. Ili nekoj so mene mi se sviga ja sakal drugarka mi, ili nekoj nejze so i sviga me sakal mene pa sto? Zivot ide dalje, ne mozis na nekoj da mu naredis da te saka ili da ne te saka. Megu vas dvete on te izbral tebe i nikomu nisto, ona ke si najde drug. Na kraj kraeva ti ne zamina sekundrno so nego pa ona da ti se luti, a i on ti pratil poraka ne si mu pratila ti.


Постирано од: polzavce
Датум на внесување: 30.Јануари.2009 во 23:53

Што ви е на сите бе? Не сте ми јасни. Сите советувате откачи ја другарка ти, нека и стои ако е лута........

Кај се вредностите како другарството........

Ако имаш грижа на совест значи дека се чувствуваш виновна за нешто. Можеби си го осетила дечкото ти...па си му пуштила водички и сл. ......и си се залетала да и кажеш на другарка ти дека ти изјавил љубов. Си можела да преќутиш. Си МОРАЛА да преќутиш..........

Срам да ти е.......

Сега да ја најдеш другарка ти, да и кажеш дека никогаш ништо нема да имаш со него, дека другарството ваше е над него и над било кој друг лигле........

дека никогаш не би ја повредила на било кој начин......


Ако немаш муда ова да го сториш.........не си и другарка како што се прикажуваш........


поправи ја грешката............ОДМА......


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 31.Јануари.2009 во 12:38
zosto ubivanje..toa e za slabite ..glavata gore i prodolzi..zivotot e eden


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 31.Јануари.2009 во 12:50
па што се случи ...со другаркиве


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 31.Јануари.2009 во 19:59
ne vredi dase ubivas...zivotot e eden


Постирано од: polzavce
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 16:27

Мала што стана.......дај кажи ни?


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 16:31
samo vnimavaj koga kje skokas , da ne skoknes vrz nekoj nedolzen minuvac ........... imas li ideja kolku se skapi denes pogrebite i site ceremonii ? .......... samo popot jade 100 - ka  ladno ....... bez oko da mu trepne ............ da ne pravime muabet za parcela ........... to bre kosta kako gradezno zemjiste vo nju jork .......... prvin osmotri pa ako nema nikoj , skokaj lambe голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 16:35
голема%20насмевка голема%20насмевка

-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: Pentakostalec
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 16:47
aj vidi sea ne ostavi na pola pat

-------------
Одете мегу сите народи и создавајте од нив мој ученици крштевајки ги во името на Таткото, Синот и Светиот Дух


Постирано од: butterflyM55
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 16:56
a sto ste zapnale pa vie po malava,ne mi e jasno?Mi se cini na emce i treba samo vnimanie,pa ne bira nacini kako da privlece vnimanie.Ne e ova nesto sto forumot ke go resi...Ako ti e dojdeno do drugarka ti ke se potrudis i ke sredis,a ako samo sakas da se opravdas pred sebe i pred drugite...togas,kaj tebe e problemot.mozebi ti si mu dala povod na momceto za da ti prati sms...a osven toa,od kade nemu tvojot broj ako ti ne si mu go dala so namera?

-------------
Единствената работа што стои помеѓу нас и тоталната среќа е реалноста.


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 17:48
zs da se ubivate koga


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 18:08
Ja ke odam vo Irak da bidam zaloznik i bar ednas ke me ima na televizija.
 - I ovaa prilika ja koristam da gi pozdravam Tato, Mama, Strina i Bato so pesnata " Udri grome " !
A nea nema da ja pozdravam, pa neka vidi ona ! не%20зборувам


-------------
http://jazbunet.blogspot.com/" rel="nofollow - http://jazbunet.blogspot.com/


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 18:37

јас кај да е, ќе се убијам од јадењетага



Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 18:38
Море јади таму ич да не ти е гајле,дебела ама среќна

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: sexy bitch
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 18:38
ednas se zivee...

-------------
Sex is like tennis... If you play with worse, you play worse :)


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 18:39
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Море јади таму ич да не ти е гајле,дебела ама среќна
 
кој бе дебела?????
дебел еден!!!! лутина


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 18:41
Гибнав кај шо е најосетливо.Мајтап бе


Не сум дебел

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: karamandi
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 18:41
abe cccccc kakvo ubivanje se ke si dojde na mesto


Постирано од: KING35
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 18:50
Koj ke se ubiva

-------------
zivotot pisuva romani...a lugeto citaat stripovi


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 18:51
Никој насловот грешно наведува.

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 18:52
lele i za ubivanje se tepate


Постирано од: dark
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 19:49
aj nemozesh

-------------
faster then light :D


Постирано од: galenaa
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 21:24
so bidna


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 21:30
nemalo jazinja od najlon ............. zabranila vlada so noviot zakon za najloni голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: pmmladen
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 22:17
Каде е девојчето што ја започна темава.......
Да не го спроведе насловот на дело?


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 22:39
nemase nisto na dnevnik ........... da pricekame do utre  голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 22:42
Dragi moi forumgiii ..........nikoj ne ste go procitale problemot na Em4e tuku samo gorniot naslov.............
Draga moja Em4e drugarka ti moze ti e malku ljuta , a moze ne ti e ...samo si e zafatena ......zasto?????
Zatoa sto ima nekoj sto pusta poraki na site so sodrzina
,,blokirani ste kliknite da vidite koj drug ve blokiral,,
i jas istoto go dobiv i nasednav i koga ke kliknes dobivas
tolku vesto i ubav spakuvan virus plus site prijateli so gi imas registrirani go dobivaat istoto.......deneska eden
kup prijateli i se javija zosto sum gi blokirala a ja mislev deka tie me blokirale......ete taka Em4e nema mesto za panika sve e vo red.......probaj javi se na drugarka ti
ako imas blok voopsto ne ke mozes da ja dobies...........a sigurna sum deka ne e taka
Voedno na site moi prijateli im sovetuvam da ne nasednat na takvi provokacii.....

-------------


Постирано од: Biolica
Датум на внесување: 04.Февруари.2009 во 08:34
Iskreno , situacija e starsno napeta i lichi na kraj na svetot taka da slobodno frlise od kamen most , do koga ke vadite temi ko od corapi aman veke


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 04.Февруари.2009 во 09:27
draga Em4e .......... sidji do reke i utopi se ........... nemoj vise nas da davis голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 04.Февруари.2009 во 09:47
Originally posted by Емче Кремче Емче Кремче напиша:

Луѓе, помагајте. Имам една другарка што многу ми значи. Заедно со неа и со уште 3 другарки бевме заедо на одмор во Струга. Таму имаше едно дете што и се свиѓаше, ама ништо не се деси. Од детето имаме двете Скајп и си збориме понекогаш. Пред 10 минути си зборев со тоа дете, вицови, клипови и такви работи, а после ми пиша љубовна порака. И јас му реков да си ја чува за девојката, ама тој ми рече дека ја чувал за МЕНЕ, дека МЕНЕ ме САКА. После 10 минути разговор!!
И јас, цела у паника (секогаш сфаќам сериозно што ќе ми се каже) и кажав на другарка ми. И нејзиниот коментар: “Зашто ми правиш вака?„ и БЛОК!

И сега нејке да ми го тргне блокот... Ми се налути, а јас НИШТО не направив....



И еве ме, на форумов, да барам помош од постарите/поискусните.





ШТО ДА ПРАВАААААААМ???

Што ти е гајле кога ти е чиста совеста , као прво таа нејќи да те ислуша идиотката , па ти ќе се тепаш да докажуваш .


-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: galenaa
Датум на внесување: 04.Февруари.2009 во 14:13
ale so bodna so cupeto    izgleda i go zema na drugarkata


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 04.Февруари.2009 во 17:52


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 05.Февруари.2009 во 04:36
Тема: Ќе се убијам... :(


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 05.Февруари.2009 во 10:23
zosto vakava tema nikoj ne e tolku vreden da se ubivas


Постирано од: zaguben
Датум на внесување: 05.Февруари.2009 во 10:24
LELE BETAR SME OD ALL KAEDA


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 05.Февруари.2009 во 12:29


Постирано од: sweetpoison
Датум на внесување: 05.Февруари.2009 во 13:43
uste ne se ubi? se shalam...
abe sto se zamarash ima drugarki i dekovci na svetov kolku sakash ko niv


Постирано од: Pentakostalec
Датум на внесување: 05.Февруари.2009 во 19:32
Kaj Se Ubiva More Makedon4e

-------------
Одете мегу сите народи и создавајте од нив мој ученици крштевајки ги во името на Таткото, Синот и Светиот Дух


Постирано од: sex_kral
Датум на внесување: 06.Февруари.2009 во 13:16
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

<span ="lgText">Тема: Ќе се убијам... :(</span>


ne se resava so ovie 3 zbora nisto !

-------------
Alex C. ft. Y-Ass - Du hast den schönste arsch


Постирано од: galenaa
Датум на внесување: 06.Февруари.2009 во 15:53
Zartvarajte temava cupceto ja kidna do deckoto na drugarkata



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk