IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Фитнес Справи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фитнес Справи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Фитнес Справи
    Испратена: 20.Јануари.2009 во 19:12

      
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 19:13
... И многу други. Која ви е најадекватна и која според вас највеќе ви помага? 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 19:15

Орбитрек Елит


Време е за комплетен кардио третман!

Орбитрек Елит е неверојатна замена за сите други справи како: собни велосипеди, степери, траки за трчање. Сега уште подобар и уште поефикасен, но со нов и современ дизајн:

 • со био-механички усовршен облик, за удобно вежбање без непотребно оптеретување
 • истовремено делува врз 6-те основни мускулни групи
 • со дигитален тајмер за следење на вежбањето и напредокот
 • компактен, стабилен, со елегантен дизајн.

Изгоретe ги масните наслаги и калориите побрзо отколку што сте сонувале!

Орбитрек Елите е дизајниран од светски познати тренери, доктори и експерти за биомеханика. Токму затоа е неверојатна замена за сите останати справи како: собни велосипеди, степери, траки за трчање...
Со помош на природните елиптични движења и двонасочното делување Орбитрек Елит ќе Ви омозможи да потрошите трипати повеќе калории и масни наслаги отколку со кое било друго вежбање.

Обликувајте секси мускули без да кревате тегови

Комплетниот био-механички усовpшен дизајн на Орбитрек Елит, со свиената форма на рачките, обезбедува природна положба на телото и правилно држење на `рбетот. Со вежбањето делувате врз сите 6 групи на мускули, ги поттикнувате „горењето“ на масните наслаги и забрзаното трошење на калории, а притоа не ги оптеретувате зглобовите или `рбетот.

Орбитрек е единствената справа со која истовремено:

 • го зајакнувате долниот дел на телото
 • го зајакнувате горниот тел на телото
 • вежбањето е кардиоваскуларно
 • можете да изгубите до 820 калории на час

Орбитрек Елит има тајмер со 4 функции и покажува:

 1. брзина
 2. поминато растојание
 3. потрошени калории
 4. време

Работи со една AA батерија која ја добивате во пакетот.

Максимална тежина до 125 kg.
Ви препорачуваме да вежбате 4 пати неделно по 30 минути. Орбитрек Елит е одличен избор и за рекреативци и за професионалци.

Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 20:23
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

... И многу други. Која ви е најадекватна и која според вас највеќе ви помага? 

Da ti kazam najiskreno.....................ako nemas dobar trener da te nasoci.............ako nemas ubava okolina od izvajani tela da ti dade potik...............ako ne slusas vo momentot dobra ritam muzika..................i seto toa da odelis vreme po sekoja cena da ides vo teretana ili aj vo fitnes klub sekoj vtor den........................gjabe se site spravi na svetot !!!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 22:52
Pa bas i ne mi trebaat izvajani tela pred mene...samo ke mi tekne deka letoska sakam na odmor da odam i sama sum si muza голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 10:26
A mene ke mi tekne deka se spremas letoska da bides vo top forma, pa i mene mi stanuvas muza
Кон врв
Valeta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 24220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valeta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 10:54
Вистината е нашата најценета сопственост. Затоа ја употребуваме толку штедливо.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 10:56
Originally posted by Gjoroski Gjoroski напиша:

A mene ke mi tekne deka se spremas letoska da bides vo top forma, pa i mene mi stanuvas muza
Vidis kako znaes голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2009 во 17:20

Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2009 во 21:38
na site vezbam
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2009 во 16:20
Jas gi delam i po red im odam :)
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2009 во 12:47
site gi sakam
Кон врв
kiki_kiki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1267
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kiki_kiki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2009 во 12:59
Кон врв
nikolabitola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 150
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikolabitola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2009 во 18:39
Овие Орбитрек и справите од Бидифит се убедливо најНЕ квалитетните справи на пазарот, зборувам за елиптичните, за останатите не знам не се осудив да купам.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.