Испечати | Затвори го прозорот

Фитнес Справи

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Здравје
Име на форумот: Вежбање
Опис на форумот: Фитнес, билдинг, џогинг, ролање, бицепси, трицепси...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=17582
Датум на принтање: 19.Јуни.2024 во 19:46
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Фитнес Справи
Постирано од: La Ninja
Наслов: Фитнес Справи
Датум на внесување: 20.Јануари.2009 во 19:12

      

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....Коментари:
Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 20.Јануари.2009 во 19:13
... И многу други. Која ви е најадекватна и која според вас највеќе ви помага? 

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 20.Јануари.2009 во 19:15

Орбитрек Елит


Време е за комплетен кардио третман!

Орбитрек Елит е неверојатна замена за сите други справи како: собни велосипеди, степери, траки за трчање. Сега уште подобар и уште поефикасен, но со нов и современ дизајн:

 • со био-механички усовршен облик, за удобно вежбање без непотребно оптеретување
 • истовремено делува врз 6-те основни мускулни групи
 • со дигитален тајмер за следење на вежбањето и напредокот
 • компактен, стабилен, со елегантен дизајн.

Изгоретe ги масните наслаги и калориите побрзо отколку што сте сонувале!

Орбитрек Елите е дизајниран од светски познати тренери, доктори и експерти за биомеханика. Токму затоа е неверојатна замена за сите останати справи како: собни велосипеди, степери, траки за трчање...
Со помош на природните елиптични движења и двонасочното делување Орбитрек Елит ќе Ви омозможи да потрошите трипати повеќе калории и масни наслаги отколку со кое било друго вежбање.

Обликувајте секси мускули без да кревате тегови

Комплетниот био-механички усовpшен дизајн на Орбитрек Елит, со свиената форма на рачките, обезбедува природна положба на телото и правилно држење на `рбетот. Со вежбањето делувате врз сите 6 групи на мускули, ги поттикнувате „горењето“ на масните наслаги и забрзаното трошење на калории, а притоа не ги оптеретувате зглобовите или `рбетот.

Орбитрек е единствената справа со која истовремено:

 • го зајакнувате долниот дел на телото
 • го зајакнувате горниот тел на телото
 • вежбањето е кардиоваскуларно
 • можете да изгубите до 820 калории на час

Орбитрек Елит има тајмер со 4 функции и покажува:

 1. брзина
 2. поминато растојание
 3. потрошени калории
 4. време

Работи со една AA батерија која ја добивате во пакетот.

Максимална тежина до 125 kg.
Ви препорачуваме да вежбате 4 пати неделно по 30 минути. Орбитрек Елит е одличен избор и за рекреативци и за професионалци.-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 20.Јануари.2009 во 20:23
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

... И многу други. Која ви е најадекватна и која според вас највеќе ви помага? 

Da ti kazam najiskreno.....................ako nemas dobar trener da te nasoci.............ako nemas ubava okolina od izvajani tela da ti dade potik...............ako ne slusas vo momentot dobra ritam muzika..................i seto toa da odelis vreme po sekoja cena da ides vo teretana ili aj vo fitnes klub sekoj vtor den........................gjabe se site spravi na svetot !!!

-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 20.Јануари.2009 во 22:52
Pa bas i ne mi trebaat izvajani tela pred mene...samo ke mi tekne deka letoska sakam na odmor da odam i sama sum si muza голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 22.Јануари.2009 во 10:26
A mene ke mi tekne deka se spremas letoska da bides vo top forma, pa i mene mi stanuvas muza

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: Valeta
Датум на внесување: 22.Јануари.2009 во 10:54


-------------
Вистината е нашата најценета сопственост. Затоа ја употребуваме толку штедливо.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 22.Јануари.2009 во 10:56
Originally posted by Gjoroski Gjoroski напиша:

A mene ke mi tekne deka se spremas letoska da bides vo top forma, pa i mene mi stanuvas muza
Vidis kako znaes голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 17:20-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 22.Февруари.2009 во 21:38
na site vezbam


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 23.Февруари.2009 во 16:20
Jas gi delam i po red im odam :)

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 05.Март.2009 во 12:47
site gi sakam


Постирано од: kiki_kiki
Датум на внесување: 05.Март.2009 во 12:59


Постирано од: nikolabitola
Датум на внесување: 16.Април.2009 во 18:39
Овие Орбитрек и справите од Бидифит се убедливо најНЕ квалитетните справи на пазарот, зборувам за елиптичните, за останатите не знам не се осудив да купам.


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 25.Мај.2010 во 01:36
Sekoj trening najmalku po edna vezba rabotam na cable crossover mashine (nemam pojma po naski kako se vika)...-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk