IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - СП во ракомет за мажи - Хрватска 2009
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СП во ракомет за мажи - Хрватска 2009

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 39404142>
Автор
Порака
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 13:47
за пречекот
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 14:26
Еве го моето мислење. Не сум задоволен како прво се отиде на светско без тактика и без цел, со муабет што биде нека биде, победите беа инциденти преовлада моментната мотивираност и кондициона спремност. Во вториот круг се виде дека се нема тактика ама никаква. Не ми се допадна ни циркусот на аеродром за освоено 11-то место???????????????? Значи пак велам, 11-ти во светот, со оваа поставеност на играта со 7-8 ракометари во игра тоа е.
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 14:45
Во право си
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 23:31
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Во право си
Затоа сега во следните кфалификации и мследува едн одобро спуштање на земја, тоа им го покажа иестонија која се амартери а они изиграа нерешено со таква репрезентација.


Многу м ие жал што еден дечко кој не викам дека не звезда ја расипа цела атмосфера и ја попречи мкд да се бори за медаљи, а не само тоа туку и ја одалечи од понатамошните големи натпреварувања.
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 23:35
A Filip Lazarov do koga ke ne bruka ? Nemat pojma od zivotot uste pomalce od rakomed i ne mie gajle obama neka mu e brat ne zasluzva da igra vo reprezentacija , ebate trkalata Filip igra a Rade sedi na trebina
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 19:16
Viva la France

Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 19:38
E sega ova ne mi se veruva sto slusnav Lazarov 92 gola! Liewski 30 i pak Liewski vo ALL STAR TEAM!!!! Sto e be ova, pa Lazarov trebase moze i najdobar da go izglasaat!!!!!

EHF MAFIJA!!!!!

Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 21:37
I mene toa ne mi e jasno..ama izgleda gledaat da se od prvite tri plasirani repreentacii..ne znam dali primeti deka site sto gi izbraa bea od Hrvatska,Francija i eden od Polska..glupa rabota..Mozea i za MVP da go stavat ama toa e..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 22:11
Neznam, ne moze taka da gledaat ne e fer, pa za celo SP se gleda sto e inace ova, Liewski ni najmalku ne zasluzil da e vo all stars tim...ali sto da pravis!

Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 22:29
Јас кажав дека веќе кога одиме на Сведско дајте бе и нешто да освоиме, 11 место се добива автоматски зошто сите позади нас се или од Азија ,Африка ,Ј.Америка каде воопшто не се игра проф.ракомет освен некои киксови на европските екипи кои одпаднаа поради причини што не биле доволно подготвени.Јас на почеток кажав ,до полуфинале е успех, до 12 мораше значи просечно а после 12 се ќе беше катастрофа.
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 23:40
многу јака емсија за што било во хрватска за време на светското првенство на телевизја тера. погледенте ја интересна емисја.


http://bliskisredbi.tera.com.mk/
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 01:39
СТОЈАНОВИЌ НЕ САКАЛ ДА ПЛАТИ

Но, секоја приказна има и друга страна. Стојановиќ го тврди спротивното, но и нови факти за селекторската функција. Тој не беше пријавен на ниеден меч во Хрватска.

- Ако сакав да правам случај, ќе зборував уште во Варжадин, ќе држев прес-конференции. Јас играв за Македонија, без разлика што не бев на ниту еден меч. Тоа што селекторот не ме стави во тимот е негова одлука. Но, јас бев физички и психички подготвен за играње. Од друга страна, не бев подготвен финансиски да му дадам нешто на селекторот. Тој знае зошто форсираше некои играчи - вели играчот. Според Стојановиќ немало никакво удирање, ниту Шундовски бил на местото. Сведоци на случката биле голманот Ангелов и психологот Алексовска.

- Се разминавме со селекторот, а јас го потапкав по рамото и му кажав: „Што направивме селекторе, пак загубивме“. Немаше никаков удар. Сега си бара алиби селекторот поради многуте коментари за неговите одлуки - вели Стојановиќ.

Останува само прашањето дали ако не успеевме да влеземе во вториот круг и го немавме постигнатиот резултат, пречек како херои и поддршката од целата јавност, ваквите „валкани работи“ ќе излезеа воопшто во јавноста. Селекторот имаше среќа на теренот, но слабо се носи со интригите и сплетките. Мрежата што е околу него станува се' посилна, само да не се фати самиот во неа.

http://dnevnik.com.mk/?ItemID=492C745A0322C645AB6746B9D79F822C
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 10:40
Франција нов ракометен светски првак

Загреб, 1 февруари (МИА) - Репрезентацијата на Франција е победник на 21-то Светско ракометно првенство што во изминативе петнаесеттина дена се одржуваше во Хрватска. Во големото финале пред 16.000 гледачи во загребската Арена, Французите беа подобри од репрезентацијата домаќин Хрватска и победија со 24:19.

За Франција, која е и олимписки шампион, ова е трет наслов светски првак, по Исланд во 1995 година и во 2001 кога беше домаќин на шампионатот.

Храватска, пак, втор пат доаѓа до среброто. Единственото злато го освои на светското првенство во Португалија во 2003 година

Третото го освои Полска откако претходно денеска во Загреб ја победи Данска со 31:23. Тоа е трет медал за Пољаците на ракометните мундијали, по бронзата во 1982 година и среброто од претходното светско првенство во Германија во 2007.

По десетгодишна пауза од големите натпреварувања, на СП во Хрватска учествуваше и селекцијата на Македонија. Го освои 11. место што е најголем успех на македонскиот машки ракомет. Капитенот Кире Лазаров, пак, со 92 гола стана најдобриот стрелец во историјата на ракометните мундијали.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 11:34
Imam samo edno ime za ustash*te :
Nikola Karabatic Ohle ohle ohleeee     

Изменето од Biolica - 02.Февруари.2009 во 11:38
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 39404142>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,265 секунди.