IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - СП во ракомет за мажи - Хрватска 2009
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СП во ракомет за мажи - Хрватска 2009

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 404142
Автор
Порака
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 23:20
http://www.makfax.com.mk/look/novina/article.tpl?IdLanguage=10&IdPublication=2&NrArticle=139601&NrIssue=887&NrSection=10


ех ех ех
ај сега и спомен куќа да им изградиме


за шампиони хрватите зедоја мислам по 7000 евра од владата. Ние богасташи и јакиот успех по 5.000 евра ова е не знам што да кажам освен дигање до небо а кој високо лета ниско паѓа.


зашто на ракометарките не им се даде ваков бонус него им дадоа на 20 луѓе да делат 20 илјади евра а они да те потсетам беа 7 на ЕП и 12 минатата година на СП????

убаво рече тој што ги водеше спортските вести на А1, време е на предизорие.

Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 23:29
Da se nadevame deka ke se plasirame na EP 2010 vo Austrija....
Ali neznam kako sto trgna vaka ke bide tesko...

Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 00:47
http://dnevnik.com.mk/?ItemID=F5D12A88CD0B73479A1CA6BE239F7EC9

РАКОМЕТ - ПО СКАНДАЛИТЕ ВО НАЦИОНАЛНИОТ ТИМ НА СП
Мојсовски се откажува од репрезентацијата!?
Бекот уште во Задар најави дека ќе замине поради многуте лоши потези на селекторот
ПРОБЛЕМИТЕ ПОЧНАЛЕ ВО ШВАЈЦАРИЈА
НЕМА ПРИЈАВА ПРОТИВ СТОЈАНОВИЌ

Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 12:36
РАКОМЕТ - ПО СКАНДАЛИТЕ ВО НАЦИОНАЛНИОТ ТИМ НА СП
Мојсовски се откажува од репрезентацијата!?
Бекот уште во Задар најави дека ќе замине поради многуте лоши потези на селекторот

За следните квалификациски натпревари за ЕП 2010 година, ракометната репрезентација на Македонија можеби ќе биде без најдобриот плејмејкер, Наумче Мојсовски. Разочаран од случувањата во репрезентацијата уште во Задар, по поразот од Србија, во неофицијалните разговори тој најави дека размислува да се повлече од играњето во националниот тим. Причината не сакаше да ја открие, но, „меѓу редови“, лут е на селекторот за многуте лошо повлечени потези.По објавувањето на инцидентот во Вараждин, во кој, според Темелковски, бил удрен од Стојановиќ, а овој врати со обвинување дека не можел финансиски ништо да му понуди па затоа селекторот форсирал други играчи, напукна идиличната слика за националниот тим. Потоа тргна лавина од коментари за лошото водење на репрезентацијата од Темелковски и за форсирањето некои играчи.

ПРОБЛЕМИТЕ ПОЧНАЛЕ ВО ШВАЈЦАРИЈА

Недоразбирањата во репрезентацијата, меѓу дел од играчите и селекторот, почнале уште на турнирот во Швајцарија. Тогаш имало конфликт помеѓу Наумче Мојсовски и Илија Темелковски, бидејќи по барање на некои играчи во репрезентацијата требало средниот бек да биде заменет од игра. По мечот Мојсовски му „сржал“ на Темелковски, кој потоа ретко менуваше нешто во играта и го остави Мојсовски да игра.Причината на евентуалното откажување на Наумче Мојсовски веројатно е што брат му Златко, кој игра на десно крило, не влезе во потесниот избор за СП. На таа позиција како второ крило беше Александар Јовиќ, кој играше само на три средби, со вкупно 12 минути на терен. Од друга страна, дури и репрезентативците неколкупати му сугерирале на Кире Лазаров дека е лошо што селекторот почнува повеќе да го форсира неговиот брат.

НЕМА ПРИЈАВА ПРОТИВ СТОЈАНОВИЌ

Илија Темелковски најави дека ќе покрене дисциплинска постапка против Радослав Стојановиќ, но вчера немаше доставено до архивата на РФМ. Ниту од РФМ има официјално соопштение за случајот! Ѕвонко Шундовски, помошникот на селекторот Илија Темелковски, кој беше посочен како сведок на инцидентот меѓу Темелковски и Стојановиќ, не сака да коментира ништо.

- Немам коментар за тоа. Едноставно не сакам ништо да зборувам. Во моменти на ваков успех не треба да има вакви работи - изјави Шундовски.Голманот Петре Ангелов, вели дека го видел моментот кога Стојановиќ и Темелковски се поздравиле.

- Дали имаше удар, точно не видов. Се враќавме од мечот со Германија. Темелковски потоа му рече „Раде, Раде“, но не знам дали имаше удар - вели Ангелов.Единствениот сведок што се совпаѓа во изјавите на Темелковски и Стојановиќ е психологот на репрезентацијата Ленче Алексовска. Во изјавите на двајцата, таа видела што се случило, но вчера беше недостапна за коментар.


http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=9E3EE722BBA4414AB31579B0A1B3C842

Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 13:55
Кире без опрема


Првиот топчија на завршениот ракометен мундијал, Кире Лазаров, на свеченоста во Арената во Загреб, за време на примањето на признанието се појави елегантно облечен, во младалашки стил, со кошула. Но, заборави на еден навидум ситен детал, но исклучително значаен за уште поголема афирмација на својата сакана земја Македонија. На неговите гради го немаше дресот или тренерката со името на Македонија (нели ова е спортска манифестација). Во првичниот телефонски разговор вети дека ќе го објасни овој гаф по пристигнувањето од Загреб во Скопје (вчера присуствуваше во Свети Николе на приемот организиран во негова чест и репрезентацијата), но до затворање на весникот останавме покуси за неговата изјава. Беше недостапен.http://www.vecer.com.mk/?ItemID=603183A73B5F524A8AA90D413216AD5A


Ете ви го лажниот патриот си го покажува своето право лице дека повеќе го боли зашто изгуби хрватска отколку што макеоднија не играше полуфинале.
Кон врв
Тречи Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Царевићот

Регистриран: 22.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 414
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Тречи Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 22:09
Рез вена.........


Него во 2012 во Србија има нешо ракомет првенство?
Книге децо книге......
Речи свима ко си,не штиди се своје вере,и буди поносни син Православја!

Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 22:25
Da vo Srbija ke bide Evropsko Prvenstvo 2012.

Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 15:55
Originally posted by ZOTE ZOTE напиша:

РАКОМЕТ - ПО СКАНДАЛИТЕ ВО НАЦИОНАЛНИОТ ТИМ НА СП
Мојсовски се откажува од репрезентацијата!?
Бекот уште во Задар најави дека ќе замине поради многуте лоши потези на селекторот

За следните квалификациски натпревари за ЕП 2010 година, ракометната репрезентација на Македонија можеби ќе биде без најдобриот плејмејкер, Наумче Мојсовски. Разочаран од случувањата во репрезентацијата уште во Задар, по поразот од Србија, во неофицијалните разговори тој најави дека размислува да се повлече од играњето во националниот тим. Причината не сакаше да ја открие, но, „меѓу редови“, лут е на селекторот за многуте лошо повлечени потези.По објавувањето на инцидентот во Вараждин, во кој, според Темелковски, бил удрен од Стојановиќ, а овој врати со обвинување дека не можел финансиски ништо да му понуди па затоа селекторот форсирал други играчи, напукна идиличната слика за националниот тим. Потоа тргна лавина од коментари за лошото водење на репрезентацијата од Темелковски и за форсирањето некои играчи.

ПРОБЛЕМИТЕ ПОЧНАЛЕ ВО ШВАЈЦАРИЈА

Недоразбирањата во репрезентацијата, меѓу дел од играчите и селекторот, почнале уште на турнирот во Швајцарија. Тогаш имало конфликт помеѓу Наумче Мојсовски и Илија Темелковски, бидејќи по барање на некои играчи во репрезентацијата требало средниот бек да биде заменет од игра. По мечот Мојсовски му „сржал“ на Темелковски, кој потоа ретко менуваше нешто во играта и го остави Мојсовски да игра.Причината на евентуалното откажување на Наумче Мојсовски веројатно е што брат му Златко, кој игра на десно крило, не влезе во потесниот избор за СП. На таа позиција како второ крило беше Александар Јовиќ, кој играше само на три средби, со вкупно 12 минути на терен. Од друга страна, дури и репрезентативците неколкупати му сугерирале на Кире Лазаров дека е лошо што селекторот почнува повеќе да го форсира неговиот брат.

НЕМА ПРИЈАВА ПРОТИВ СТОЈАНОВИЌ

Илија Темелковски најави дека ќе покрене дисциплинска постапка против Радослав Стојановиќ, но вчера немаше доставено до архивата на РФМ. Ниту од РФМ има официјално соопштение за случајот! Ѕвонко Шундовски, помошникот на селекторот Илија Темелковски, кој беше посочен како сведок на инцидентот меѓу Темелковски и Стојановиќ, не сака да коментира ништо.

- Немам коментар за тоа. Едноставно не сакам ништо да зборувам. Во моменти на ваков успех не треба да има вакви работи - изјави Шундовски.Голманот Петре Ангелов, вели дека го видел моментот кога Стојановиќ и Темелковски се поздравиле.

- Дали имаше удар, точно не видов. Се враќавме од мечот со Германија. Темелковски потоа му рече „Раде, Раде“, но не знам дали имаше удар - вели Ангелов.Единствениот сведок што се совпаѓа во изјавите на Темелковски и Стојановиќ е психологот на репрезентацијата Ленче Алексовска. Во изјавите на двајцата, таа видела што се случило, но вчера беше недостапна за коментар.


http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=9E3EE722BBA4414AB31579B0A1B3C842Definitivno bilo ova lazna informacija..taka da Naumce ostanuva vo reprezentacijata!!
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 16:54
Originally posted by Eli Eli напиша:

Originally posted by ZOTE ZOTE напиша:

РАКОМЕТ - ПО СКАНДАЛИТЕ ВО НАЦИОНАЛНИОТ ТИМ НА СП
Мојсовски се откажува од репрезентацијата!?
Бекот уште во Задар најави дека ќе замине поради многуте лоши потези на селекторот

За следните квалификациски натпревари за ЕП 2010 година, ракометната репрезентација на Македонија можеби ќе биде без најдобриот плејмејкер, Наумче Мојсовски. Разочаран од случувањата во репрезентацијата уште во Задар, по поразот од Србија, во неофицијалните разговори тој најави дека размислува да се повлече од играњето во националниот тим. Причината не сакаше да ја открие, но, „меѓу редови“, лут е на селекторот за многуте лошо повлечени потези.По објавувањето на инцидентот во Вараждин, во кој, според Темелковски, бил удрен од Стојановиќ, а овој врати со обвинување дека не можел финансиски ништо да му понуди па затоа селекторот форсирал други играчи, напукна идиличната слика за националниот тим. Потоа тргна лавина од коментари за лошото водење на репрезентацијата од Темелковски и за форсирањето некои играчи.

ПРОБЛЕМИТЕ ПОЧНАЛЕ ВО ШВАЈЦАРИЈА

Недоразбирањата во репрезентацијата, меѓу дел од играчите и селекторот, почнале уште на турнирот во Швајцарија. Тогаш имало конфликт помеѓу Наумче Мојсовски и Илија Темелковски, бидејќи по барање на некои играчи во репрезентацијата требало средниот бек да биде заменет од игра. По мечот Мојсовски му „сржал“ на Темелковски, кој потоа ретко менуваше нешто во играта и го остави Мојсовски да игра.Причината на евентуалното откажување на Наумче Мојсовски веројатно е што брат му Златко, кој игра на десно крило, не влезе во потесниот избор за СП. На таа позиција како второ крило беше Александар Јовиќ, кој играше само на три средби, со вкупно 12 минути на терен. Од друга страна, дури и репрезентативците неколкупати му сугерирале на Кире Лазаров дека е лошо што селекторот почнува повеќе да го форсира неговиот брат.

НЕМА ПРИЈАВА ПРОТИВ СТОЈАНОВИЌ

Илија Темелковски најави дека ќе покрене дисциплинска постапка против Радослав Стојановиќ, но вчера немаше доставено до архивата на РФМ. Ниту од РФМ има официјално соопштение за случајот! Ѕвонко Шундовски, помошникот на селекторот Илија Темелковски, кој беше посочен како сведок на инцидентот меѓу Темелковски и Стојановиќ, не сака да коментира ништо.

- Немам коментар за тоа. Едноставно не сакам ништо да зборувам. Во моменти на ваков успех не треба да има вакви работи - изјави Шундовски.Голманот Петре Ангелов, вели дека го видел моментот кога Стојановиќ и Темелковски се поздравиле.

- Дали имаше удар, точно не видов. Се враќавме од мечот со Германија. Темелковски потоа му рече „Раде, Раде“, но не знам дали имаше удар - вели Ангелов.Единствениот сведок што се совпаѓа во изјавите на Темелковски и Стојановиќ е психологот на репрезентацијата Ленче Алексовска. Во изјавите на двајцата, таа видела што се случило, но вчера беше недостапна за коментар.


http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=9E3EE722BBA4414AB31579B0A1B3C842Definitivno bilo ova lazna informacija..taka da Naumce ostanuva vo reprezentacijata!!Абе Наумче нека остане нема проблеми супер е тоа, али селекторот Темелковски да си оди тоа ќе биде уште поубаво.

Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 17:16
Originally posted by ZOTE ZOTE напиша:

Кире без опрема


Првиот топчија на завршениот ракометен мундијал, Кире Лазаров, на свеченоста во Арената во Загреб, за време на примањето на признанието се појави елегантно облечен, во младалашки стил, со кошула. Но, заборави на еден навидум ситен детал, но исклучително значаен за уште поголема афирмација на својата сакана земја Македонија. На неговите гради го немаше дресот или тренерката со името на Македонија (нели ова е спортска манифестација). Во првичниот телефонски разговор вети дека ќе го објасни овој гаф по пристигнувањето од Загреб во Скопје (вчера присуствуваше во Свети Николе на приемот организиран во негова чест и репрезентацијата), но до затворање на весникот останавме покуси за неговата изјава. Беше недостапен.http://www.vecer.com.mk/?ItemID=603183A73B5F524A8AA90D413216AD5A


Ете ви го лажниот патриот си го покажува своето право лице дека повеќе го боли зашто изгуби хрватска отколку што макеоднија не играше полуфинале.Ова дефинитивно му беше кикс на Лазаров... ни дрес, ни знаме, ни ништо што ќе укаже на тоа дека игра во македонската репрезентација
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 404142
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.