IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - За начинот на исхрана
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

За начинот на исхрана

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 16:11
Pred nekoe vreme resiv da ja drzam proteinskata dieta koja pred skoro 2 god mi pomogna da simnam 6 kila za mesec dena. Dolgo se dvoumev ama aj vikam ke ja pocnam. Posle edna nedela vidov deka namesto da slabeam jas pocnav da kacuvam. Zasto e toa taka? Ustvari mene mi bese jasno deka moze do toa da dojde zasto proteinskata dieta e za lugje koi imaat potreba od pogolema kolicina na hrana...a ova ispadna dieta vo koja jadam mnogu poveke otkolku koga jadam koga ne sum na dieta. I jasno ja prekinav. Id sega resiv deka sekoj rezim na ishrana jas ke si go kreiram zasto nikoj podobro ne me znae od samata sebesi sto si se znam. Dovolno imam citano i dieti i rezimi i vitaminski i nevitaminski....mislam deka sum spremna za nutricionist голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 17:04
ретко појадувам.......или малку ќе апнам
или овошје нешто
ручекот редовно го јадам,со една рибанка црн леб
а навечер грисини а може и ништо
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 20:21
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

ретко појадувам.......или малку ќе апнам
или овошје нешто
ручекот редовно го јадам,со една рибанка црн леб
а навечер грисини а може и ништо



Јас жива ненајадена би била.....
Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2009 во 19:50
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Pred nekoe vreme resiv da ja drzam proteinskata dieta koja pred skoro 2 god mi pomogna da simnam 6 kila za mesec dena. Dolgo se dvoumev ama aj vikam ke ja pocnam. Posle edna nedela vidov deka namesto da slabeam jas pocnav da kacuvam. Zasto e toa taka? Ustvari mene mi bese jasno deka moze do toa da dojde zasto proteinskata dieta e za lugje koi imaat potreba od pogolema kolicina na hrana...a ova ispadna dieta vo koja jadam mnogu poveke otkolku koga jadam koga ne sum na dieta. I jasno ja prekinav. Id sega resiv deka sekoj rezim na ishrana jas ke si go kreiram zasto nikoj podobro ne me znae od samata sebesi sto si se znam. Dovolno imam citano i dieti i rezimi i vitaminski i nevitaminski....mislam deka sum spremna za nutricionist голема%20насмевка
имам слично искуство.Појадокот бил најбитен,а јас прв оброк имам у 2-3саат.Почнав да појадувам,со тоа што ги редуцирав останатите оброци и се здебелив Никој од нас самите не го познава нашиот организам подобро

Изменето од Milaa - 08.Февруари.2009 во 19:51
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2009 во 19:57
 мило да си знаеш дека освен овошје секој друг доручек дебелее....особено ако касно си јадела и рано доручкуваш. треба минимум 6 саати да исчезне вечерата големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2009 во 20:04
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

 мило да си знаеш дека освен овошје секој друг доручек дебелее....особено ако касно си јадела и рано доручкуваш. треба минимум 6 саати да исчезне вечерата големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање


AAAAAAAAA Blu не е баш така. Ова за мене на нример не важи.......или попрецизно кажано кај мене е спротивно........

Јас кога обилно појадувам, потоа во текот на денот немам голема потреба за храна...можам и да не вечерам.

Но ако само малку каснам за појадок........е тогаш цел ден јадам и се сум си гладна........
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2009 во 20:06
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

ретко појадувам.......или малку ќе апнам
или овошје нешто
ручекот редовно го јадам,со една рибанка црн леб
а навечер грисини а може и ништо

Навечер грисини
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2009 во 22:01
ќе се исушите морее
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
Crnorizec Hrabar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnorizec Hrabar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2009 во 02:03
jas jadam za da ziveam a ne zivejam za da jadam
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2009 во 23:04
Dobar grav daleku se slusa
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 01:04
абе во ред е сеа ова време мрсно да се јади?

Изменето од BlackDevil - 26.Февруари.2009 во 01:04
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
sweetpoison Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2009
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweetpoison Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2009 во 12:14
ja jadam sve samo mnogu mrsno i blago ne(blago moze ponekogash deтрепкање)...a da a leb epten slabo, i ako mi se prijade samo crn
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2015 во 07:41
Sekoj den ovosje malku poveke
toa mi e na spisok mora
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.