IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Кина
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кина

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
maki_seker4e Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maki_seker4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кина
    Испратена: 02.Јануари.2009 во 00:58
dali nekogs bi otisle vo kina.jas da sakam eden vikend da otidam vo hong kong ili vo shangaj i ubavo da se prosetam...moze i da stavate nekoi ubavi sliki od gradovite vo kina
I love saying yes...and doing the opposite. a friend is alweys there when you need them.NOT ME!
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2009 во 10:53
Sum bila Kina Bejing i sum bila vo Hainan i vo Shanghaj.
Prekrasna zemnja , malce prljava no dinamicna , ubavi parkovi , super noken zivot i a za shoping ne ni pravam muabet , sve e zivo dzabe.
No eden vikend ? Saglam si imas minimum 10 sati let ne se isplaka za 3-4 dena i baska togas mozis samo edno mesto da vidis

Изменето од Biolica - 02.Јануари.2009 во 10:54
Кон врв
maki_seker4e Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maki_seker4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2009 во 20:44
dobro de taka ide zborot
I love saying yes...and doing the opposite. a friend is alweys there when you need them.NOT ME!
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2009 во 13:31
Bi sakala da otidam vo Kina, ima mnogu raboti za da se vidat, ali mora prvo da se informiram dali imat restorani za evropska hrana oti ne mozam da zamislam da jadam ku4inja i ma4ki so marmalad
Кон врв
^italina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ^italina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2009 во 11:46
Bas bi sakala da idam-mi izgleda interesno.
A closed mouth catches no flies
Кон врв
igi 3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
KVO VADIS

Регистриран: 30.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18736
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igi 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 20:41
Kina e zemja so mitovi,legendi,cuda. I zatoa e za nas interesna i bi sakal i jas da ja posetam da ja vidam nivnata kultura i nivnata istorija.
Кон врв
maki_seker4e Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maki_seker4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2009 во 17:57
koga bese majkata na drugarkami vo kina(neznam koj grad)na sekade im smrdelo na umreni macki,kucinja i majmuni...koga ke idam ke si kupam eden golem kufer i ke go napinam so hrana za koa ke otidam tamu da ne blujam...
I love saying yes...and doing the opposite. a friend is alweys there when you need them.NOT ME!
Кон врв
DAC23 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 357
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAC23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2009 во 16:31
би летнал до таму да им го видам ѕидот таму само
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 00:20
Кина ко Кина, полна со сваштарии, само доколку некој ја посети прво нека отвори 4 очи што јаде таму. Да не ви принесат печење од пресовано куче или супа од мачка [:-&]
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 20:46
sum bila vo kina.....preku televizija
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 18:53
De ako sakas dajgo malku televizorot? da prosetam nekade
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 16:41
Bi otisol samo do Hong Kong, drugoto ne me intersira - nekako mi e premnogu golemo... Me zagrizuva samo siot toj smog koga nema veter.



Hong Kong pri samrak, so 7-te milioni ziteli naseleni vo oblakoderive


Изменето од Majkl - 01.Април.2009 во 16:44
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2009 во 16:16
bi sakala da prosetam vo kina
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2009 во 16:48
Originally posted by THEPRINCESS THEPRINCESS напиша:

Bi sakala da otidam vo Kina, ima mnogu raboti za da se vidat, ali mora prvo da se informiram dali imat restorani za evropska hrana oti ne mozam da zamislam da jadam ku4inja i ma4ki so marmalad
 
ima Mek
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,282 секунди.