IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Детска мода
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Детска мода

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 33>
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Детска мода
    Испратена: 27.Декември.2008 во 00:18
Вашите најмили и најмали... како ги облекувате?
Пратите ли мода и за нив, ги правите ли уште од мали нозе снобчиња или онака... ги облекувате во тоа што ви се чини убавко и прикладно за возраста на детето (тука мислам на правењето теткици и чичковци од дечињата)... искористувате ли гардероба од постарите дадички и батковци?намигнување

Може и слики од убави парчиња детска облекаголемо%20гушкање
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2008 во 12:17
Ги облекувам сопред можностите, но секогаш прилично за возраста и ненападно.

Девојчето сака убаво да се облече и одиме заедно по алишта, но таа иако е со манекенска става (ме молат за детски ревии) е многу скромна и срамежлива. Најчесто носи фармерки и дуксерчиња, секогаш ја оставам сама да си одбере и не и се наметнувам. Не се тоа фирмирани парчиња-а фала Богу за сега и не ми баразагриженост такви работи.

Синот-неможеш да го натераш да оди и да купи нешто, па принудена сум јас да му купувам фармерки и блузони и што треба-без да ги проба и носи се што ќе му се купи. (Тој е на мама, јас бев таква а и сега не сум нешто по дотерувањето)

Ај ќе ви ставам некоја сликичка...ако ми допуштат.


МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2008 во 15:43
Моите се мали, па сеуште немам проблем со одбирање гардероба по продавници, носат она што мама ќе кажезадоволство иако веќе почнуваат да бираат: сакам фустанче, ги нејќам овие хулахопки, стави ми друг каиш на панталонитезагриженост
Ги облекувам во се она што ми се чини убаво, детско, не нападно. Не им бирам облека според некоја мода, а и имам за среќа две ќерки, па гардеробата не останува неискористенанамигнување
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2008 во 16:06

На пример нешто вакво... (не е ова моетоголема%20насмевка)Изменето од anastea - 29.Декември.2008 во 16:06
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2008 во 16:08
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 00:24

~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 00:24

~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 00:25

~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 00:28

~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 00:30

~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 01:22
Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:


 
 
Вакви слични и купив пред некој ден на ќерками (од Elefanten)...
Најзгодни се... Оние на патент горе не можам да и го закопчам, има широчка нога, буцката на мајкаплазење
Сред сезона, и порасна ногата... ама ги начекав на попустнамигнување
 
 
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 01:28
Originally posted by anastea anastea напиша:

Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:


 
 
Вакви слични и купив пред некој ден на ќерками (од Elefanten)...
Најзгодни се... Оние на патент горе не можам да и го закопчам, има широчка нога, буцката на мајкаплазење
Сред сезона, и порасна ногата... ама ги начекав на попустнамигнување
 
 


Ima popust vo Primigi vo Soravija do 30%,ako mozes i ako i treba zemi i uste nestoнамигнување
I vo Kanz vo Soravija ima 30 % popusнамигнување

P.S. Neka ti e Srekna Novata 2009 Godinaсреќа
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 01:39
Фала, среќна Нова година и на тебе (јас ти честитав на друго местонамигнување)големо%20гушкање
Инаку, не сум во Скопје, па ништо од попустот не можам да искористам...
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2009 во 15:20
 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 33>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.