Испечати | Затвори го прозорот

Детска мода

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мода и убавина
Опис на форумот: Креатори, козметика, фризура, целулит, трендови...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=17188
Датум на принтање: 28.Март.2020 во 19:39
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Детска мода
Постирано од: Анастеа
Наслов: Детска мода
Датум на внесување: 27.Декември.2008 во 00:18
Вашите најмили и најмали... како ги облекувате?
Пратите ли мода и за нив, ги правите ли уште од мали нозе снобчиња или онака... ги облекувате во тоа што ви се чини убавко и прикладно за возраста на детето (тука мислам на правењето теткици и чичковци од дечињата)... искористувате ли гардероба од постарите дадички и батковци?намигнување

Може и слики од убави парчиња детска облекаголемо%20гушкање


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.Коментари:
Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 27.Декември.2008 во 12:17
Ги облекувам сопред можностите, но секогаш прилично за возраста и ненападно.

Девојчето сака убаво да се облече и одиме заедно по алишта, но таа иако е со манекенска става (ме молат за детски ревии) е многу скромна и срамежлива. Најчесто носи фармерки и дуксерчиња, секогаш ја оставам сама да си одбере и не и се наметнувам. Не се тоа фирмирани парчиња-а фала Богу за сега и не ми баразагриженост такви работи.

Синот-неможеш да го натераш да оди и да купи нешто, па принудена сум јас да му купувам фармерки и блузони и што треба-без да ги проба и носи се што ќе му се купи. (Тој е на мама, јас бев таква а и сега не сум нешто по дотерувањето)

Ај ќе ви ставам некоја сликичка...ако ми допуштат.
-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 28.Декември.2008 во 15:43
Моите се мали, па сеуште немам проблем со одбирање гардероба по продавници, носат она што мама ќе кажезадоволство иако веќе почнуваат да бираат: сакам фустанче, ги нејќам овие хулахопки, стави ми друг каиш на панталонитезагриженост
Ги облекувам во се она што ми се чини убаво, детско, не нападно. Не им бирам облека според некоја мода, а и имам за среќа две ќерки, па гардеробата не останува неискористенанамигнување


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 29.Декември.2008 во 16:06

На пример нешто вакво... (не е ова моетоголема%20насмевка)-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 29.Декември.2008 во 16:08


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 03.Јануари.2009 во 00:24-------------
~Live the life you love, love the life you live~


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 03.Јануари.2009 во 00:24-------------
~Live the life you love, love the life you live~


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 03.Јануари.2009 во 00:25-------------
~Live the life you love, love the life you live~


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 03.Јануари.2009 во 00:28-------------
~Live the life you love, love the life you live~


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 03.Јануари.2009 во 00:30-------------
~Live the life you love, love the life you live~


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 03.Јануари.2009 во 01:22
Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:


 
 
Вакви слични и купив пред некој ден на ќерками (од Elefanten)...
Најзгодни се... Оние на патент горе не можам да и го закопчам, има широчка нога, буцката на мајкаплазење
Сред сезона, и порасна ногата... ама ги начекав на попустнамигнување
 
 


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 03.Јануари.2009 во 01:28
Originally posted by anastea anastea напиша:

Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:


 
 
Вакви слични и купив пред некој ден на ќерками (од Elefanten)...
Најзгодни се... Оние на патент горе не можам да и го закопчам, има широчка нога, буцката на мајкаплазење
Сред сезона, и порасна ногата... ама ги начекав на попустнамигнување
 
 


Ima popust vo Primigi vo Soravija do 30%,ako mozes i ako i treba zemi i uste nestoнамигнување
I vo Kanz vo Soravija ima 30 % popusнамигнување

P.S. Neka ti e Srekna Novata 2009 Godinaсреќа


-------------
~Live the life you love, love the life you live~


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 03.Јануари.2009 во 01:39
Фала, среќна Нова година и на тебе (јас ти честитав на друго местонамигнување)големо%20гушкање
Инаку, не сум во Скопје, па ништо од попустот не можам да искористам...


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 13.Јануари.2009 во 15:20
 

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 13.Јануари.2009 во 15:22
 

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 13.Јануари.2009 во 15:23-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Didi
Датум на внесување: 13.Јануари.2009 во 16:29


-------------
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 15.Јануари.2009 во 14:22
http://www.kikobell.de/images/lili001.jpg

-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 15.Јануари.2009 во 14:23
http://www.miss-little.de/online/templatemedia/all_lang/resources/Mim-Pi-Collage.jpg

-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 15.Јануари.2009 во 14:24
http://i226.photobucket.com/albums/dd117/silkadooka/bebe-gliter-alterado.gif

-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: Didi
Датум на внесување: 23.Февруари.2009 во 13:17


-------------
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....


Постирано од: Goldi
Датум на внесување: 02.Март.2009 во 00:05


-------------
Ako odam na nebo pred tebe, na sekoja zvezda ke go napisam tvoeto ime, taka sto I angelite da znaat kako se vikas, zasto devojkite kako tebe se nepovtorlivi.


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 03.Март.2009 во 16:38
IMA SLATKI RABOTI ...POSEBNO ZA DEVOJCINJA...


Постирано од: Didi
Датум на внесување: 07.Март.2009 во 11:16


-------------
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 09.Март.2009 во 14:35-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 09.Март.2009 во 16:52


Постирано од: Didi
Датум на внесување: 22.Март.2009 во 16:43


-------------
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....


Постирано од: Didi
Датум на внесување: 22.Март.2009 во 16:48


-------------
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 24.Март.2009 во 00:49

-------------


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 24.Март.2009 во 16:39


-------------


Постирано од: igi 3
Датум на внесување: 24.Март.2009 во 18:05Постирано од: mistake
Датум на внесување: 24.Март.2009 во 18:25


-------------


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 24.Март.2009 во 18:38


-------------


Постирано од: Didi
Датум на внесување: 25.Март.2009 во 20:00


-------------
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....


Постирано од: Didi
Датум на внесување: 25.Март.2009 во 20:07


-------------
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....


Постирано од: ankii
Датум на внесување: 25.Март.2009 во 22:02-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: Didi
Датум на внесување: 27.Март.2009 во 15:41


-------------
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....


Постирано од: Didi
Датум на внесување: 06.Април.2009 во 13:56
http://rds.yahoo.com/_ylt=A0WTbx.G7dlJA2QBR7ajzbkF/SIG=129dlq21a/EXP=1239105286/**http%3A//www.montkid.com/montkid/images/items/girls.jpg">View%20Image http://www.montkid.com/site/five_seasons_girls_Print">Five%20Seasons%20Trilby%20Hawaiian%20Print%20Ski%20Pant%20-%2030%%20off http://www.montkid.com/site/Roxy_Girl_Cloud_Snow_Pant_pink">Roxy%20Girl%20Cloud%20Snow%20Pant%20-%20Pink

-------------
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 06.Април.2009 во 14:23


-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 06.Април.2009 во 14:25


-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 07.Април.2009 во 22:58
Originally posted by mila28 mila28 напиша:

вакви едни поголеми за мене голема%20насмевка


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Didi
Датум на внесување: 17.Април.2009 во 18:13


-------------
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 18.Април.2009 во 10:47

 

.


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 18.Април.2009 во 16:26


-------------


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 18.Април.2009 во 16:37


....slatki se,dusicki mali!!!

-------------


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 18.Април.2009 во 16:41


ova za malite gospogici

-------------


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 18.Април.2009 во 16:54


-------------


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 18.Април.2009 во 16:56


-------------


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 01.Јуни.2009 во 11:22-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 01.Јуни.2009 во 12:20Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 01.Јуни.2009 во 12:21Постирано од: fatmir
Датум на внесување: 01.Јуни.2009 во 22:41
Mila znaci ti hipik si bila detelinka e ova nee to so mislis


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 06.Јули.2010 во 02:29


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 10.Јули.2010 во 18:03


-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 10.Јули.2010 во 18:06


-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 13.Октомври.2010 во 14:09


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 13.Октомври.2010 во 14:11


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 13.Октомври.2010 во 14:13


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 13.Октомври.2010 во 14:21


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 13.Октомври.2010 во 14:25


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 13.Октомври.2010 во 14:26


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 13.Октомври.2010 во 14:28


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: mariija
Датум на внесување: 13.Октомври.2010 во 15:46


Постирано од: mariija
Датум на внесување: 13.Октомври.2010 во 15:47


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 13:43


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 13:47


-------------


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 09.Ноември.2010 во 11:50
http://www.facebook.com/photo.php?pid=7474540&id=44596321012"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=7474540&id=44596321012">


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 24.Јануари.2011 во 12:54
 

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 24.Јануари.2011 во 21:45


-------------


Постирано од: Nadia
Датум на внесување: 24.Јануари.2011 во 21:58

DA TI E MERAK DA GI DOTERUVAS


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 25.Јануари.2011 во 11:14


Ќерка ми е во фаза Hello Kitty вртење%20со%20очи аман веќе...
Ќе и купам нешто и одма: А Hello Kitty има ли на блуската?

А што има големата, мора да има и малечката... значи х 2. хипнотизиран


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 25.Јануари.2011 во 11:23
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:Ќерка ми е во фаза Hello Kitty вртење%20со%20очи аман веќе...
Ќе и купам нешто и одма: А Hello Kitty има ли на блуската?

А што има големата, мора да има и малечката... значи х 2. хипнотизиран


хи,%20хи... сите се исти....внуками само со светки бара блузи..и обавезно сукња панталони нема шанси....оти за машки биле панталоните.......газење%20од%20смеење
жив циркус...додека да ја облечат за во градинка цел процес е тоавртење%20со%20очи-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 25.Јануари.2011 во 11:35


Ауууууу ич не ми расправај за на градинка. ох
Сабајле станувам саат и пол порано, додека ги спремам коконите: ова сакам ова нејќам, па ова со она не одело, па таа боја ја нејќела, па денес нејќела две прцли туку една ама горе, лево накривена да била...тајм%20аут

А светки многу-многу не ги редам (освен за празнициплазење). Штознам, со светки ми се како елки... или како мали теткички. хи,%20хи...
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 25.Јануари.2011 во 18:22
Koj me lazese deka ubavinata e vo ednostavnosta?

Ete, nie (maskite) ednostavni, vie (zenskite) ubavi...

Ne se zalam, ne... Just a comment...

-------------
Incredible Blue


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 06.Февруари.2011 во 20:29
http://www.facebook.com/photo.php?pid=8189078&id=33331950906"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=8189078&id=33331950906"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=8189078&id=33331950906"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=8189078&id=33331950906">


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Март.2011 во 16:33


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Март.2011 во 16:35


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Март.2011 во 16:44


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 22.Март.2011 во 17:11


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Март.2011 во 18:38


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 22.Март.2011 во 18:46


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Март.2011 во 19:47


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 23.Март.2011 во 05:32
 

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 05.Мај.2011 во 06:14


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 09.Мај.2011 во 20:47


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 10.Мај.2011 во 04:35


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 15.Мај.2011 во 05:31


-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 15.Мај.2011 во 15:14


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 15.Мај.2011 во 23:28


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Мај.2011 во 18:36


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 20.Мај.2011 во 04:58


-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 28.Мај.2011 во 19:58


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 29.Мај.2011 во 05:55


-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 29.Мај.2011 во 13:59


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 30.Мај.2011 во 04:52


-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 02.Јуни.2011 во 00:59


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Јуни.2011 во 05:35


-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 05.Јуни.2011 во 16:06


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 05.Јуни.2011 во 17:33


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 05.Јуни.2011 во 17:35


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk