IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Секс - како вие гледате на него?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Секс - како вие гледате на него?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 36>
Автор
Порака
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 01:51
Originally posted by spiros spiros напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Секоја работа треба да се испита. Прво, дали навистина таа 12 годишна девојка (КОЈА Е ДЕТЕ, Алооооо) го провоцира, или, тоа неговата фантазија работи зашто ОН така сака? Да, друго е Афганистан, или слична земја каде по шериите е сосем нормално и во 12 год. девојќче да се гледа сексуален потенцијал, но овде тоа е непоимливо.
 

Проблемот е во него. Тој е потенцијален педофил и да сум на твое место би го пријавила некаде за да го имаат на увид.


И тоа е можно Марија и тоа е можно.

Човекот најотворено ми се исповеда а со тоа ми даде и мене одговорност!

Интересна работа. Тој незборува со неговиот роден брат, кој баш оваа недела (понеделник или вторник) дојде кај мене на врата пак со еден друг проблем, кој исто така почнува да ме загрижува.
Се работи за тешка болест кај 5 годишната ќеркичка и кај женаму, која е и поради тоа хоспитализирана.

БОГ да е секому на помош! Но и ние треба да му се отвориме на БОГА како Негови алати и да го “сториме“ (Тој преку нас) исправното

АМИН


       

   
 
Болеста кај ќерка му и жена му може да се излечи-можеби, ама неговата глава тешко. А наша задача како христијани, верувај е и да спречиме зло.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 01:53
За зоофилот од 2 поста погоре, имаше еден случај во Србија неможам да го најдам на интернет, за еден селанец што се скарал со соседот-за овцата Ангела, двајцата биле вљубени во неа.болен
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Georgija Kastriot Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 53
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Georgija Kastriot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 01:56
Добро сега немора да значи дека е 100% педофил,и треба да се запали на клада ама,човекот прави грешка ако воопшто размислува да ги...задоволи желбите на младото чупе.
Е сега ако тој почне да крстосува низ градот и да бара такви девојчиња,веќе тогаш можиме да речиме,овај скроз избегал држтего.
Јас се согласувам со тебе дека педофилијата е психичка болест,и скоро непоправлива,и дека луѓе како педофилите треба да добијат доживотен затвор или престој меѓу 4 зида со меки перничиња.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 01:57
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Болеста кај ќерка му и жена му може да се излечи-можеби, ама неговата глава тешко. А наша задача како христијани, верувај е и да спречиме зло.


Марија, детето и жената на првиот за кого зборуваме се потполно здрави, но братот негов роден има во овој момент големи проблеми со својата болна жена и ќеркичка.

Сигурно дека е наша должност да спречиме зло, но да се обвини некого за нешто што не го сторил е исто многу големо зло!

Човекот дојде и ме замоли за чаре, марија!

Кога би бил 100% педофил, би праел и би траел.

Разбираш?

       

Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 02:00
Се сложувам ѓерѓ 100% со тебе!   

О.К. де, мислев Ѓорѓија!    


Изменето од spiros - 14.Декември.2008 во 02:01
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
Georgija Kastriot Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 53
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Georgija Kastriot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 02:00
Цитирај За зоофилот од 2 поста погоре, имаше еден случај во Србија неможам да го најдам на интернет, за еден селанец што се скарал со соседот-за овцата Ангела, двајцата биле вљубени во неа.болен




Изменето од Georgija Kastriot - 14.Декември.2008 во 02:02
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 02:04

Originally posted by spiros spiros напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Болеста кај ќерка му и жена му може да се излечи-можеби, ама неговата глава тешко. А наша задача како христијани, верувај е и да спречиме зло.


Марија, детето и жената на првиот за кого зборуваме се потполно здрави, но братот негов роден има во овој момент големи проблеми со својата болна жена и ќеркичка.

Сигурно дека е наша должност да спречиме зло, но да се обвини некого за нешто што не го сторил е исто многу големо зло!

Човекот дојде и ме замоли за чаре, марија!

Кога би бил 100% педофил, би праел и би траел.

Разбираш?

       

 

Он се бори со себе, со своите развратни склоности и можеби тешко му е. Но, тој е сепак и потенцијално опасен човек.

Тогаш нека побара СТРУЧЕН СОВЕТ пред да биде доцна.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 02:08
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Он се бори со себе, со своите развратни склоности и можеби тешко му е. Но, тој е сепак и потенцијално опасен човек.


Тогаш нека побара СТРУЧЕН СОВЕТ пред да биде доцна.



И јас мислам дека тој и девојчето треба да бидат изведени пред стручната “јавност“!   


Тој вели дека тоа постојано и отворено го изазива и дека тој е на голема мака!

Што ако ја пријави малечката и биде обвинет за нешто што тој не го сторил?

Сепак мора да се чини чаре!

     

Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
Georgija Kastriot Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 53
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Georgija Kastriot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 02:10
Е то е нож со две острици,ако е безобразна малечката и тој да ја одбие,можи да почни драми да прави,нема да можи да го обвини дека ја силовал,ама можи да го обвини дека пробал.Доволно е за срам.
Аман и таја па,толку запекла,постојат играчки за тие работи нека го остај чоекот на рает.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 02:12
Мора, чаре мора да се чини.
Прво, дали НАВИСТИНА тоа девочке го предизвикува свесно? Или нему му се чини зашто така сака? Зашто на 12 години таа е ДЕТЕ. Како го предизвикува? Тоа е прв чекор, така ќе разграничиме што навистина се слулчува. Тоа дете може да мисли нешто сосем поинаку-да и годи неговото внимание, дали можеби ја подведува, и ласка, дали ја почестил нешто....Тоа треба НА ПРВО МЕСТО ДА СЕ ДЕФИНИРА. Она што е за него заведување-за неа може да е нешто сосем друга работа.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 02:13
Сексуалноста е нешто многу убаво кога е во БОЖЈИОТ РЕД!

Лека ноќ на сите!

п.с. Да се помолиме за сите што се во искушенија да бидат спасени

АМИН!    

Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 02:15
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Мора, чаре мора да се чини.
Прво, дали НАВИСТИНА тоа девочке го предизвикува свесно? Или нему му се чини зашто така сака? Зашто на 12 години таа е ДЕТЕ. Како го предизвикува? Тоа е прв чекор, така ќе разграничиме што навистина се слулчува. Тоа дете може да мисли нешто сосем поинаку-да и годи неговото внимание, дали можеби ја подведува, и ласка, дали ја почестил нешто....Тоа треба НА ПРВО МЕСТО ДА СЕ ДЕФИНИРА. Она што е за него заведување-за неа може да е нешто сосем друга работа.


Така е сестричке! Баш така!

Лека ноќ и тебе!       

Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 03:12
Ajde, da ne vi gi postiram tuka na site nikovite, od utre vratete se na konkretnata tema i za nekoi poedinechni sluchai ve molam razgovarajte prelu LP, a ne tuka javno na forumov.

Ljubovnata poezija isto razmenuvajte si ja preku lichni poraki.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
blagorodna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blagorodna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 12:01
Ja kao ekspert na sekso glea ko na neso najubo izmedzu mzo i zenata, i se cuda od kaj izleze deka jet gresen. Ova nekoa sekta praoslavna jet al pa so?

Ti so ikonata Maranta, ne izigravaj Deva Marija, i ne ni solite pamet, ako ja so mz mi neam seks, so kogo togaj? Vija razumni ste so zborite al pa ne? Zas togaj Bog spolaj mu ja stvoril Eva, a ne mu naprael prijatel na Adama? Se citate vija al pa ne?
Tija oci u pustinjata ako odlucile da ziva taka neka ziva ama da ne sola pamet zas greota jet. Al pa praoslavna sekta je ova? Gospo da ne socuat od ovija raboti.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 36>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,453 секунди.