IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Македонци во МК & Македонци во Странство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци во МК & Македонци во Странство

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
zaneta2009 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaneta2009 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2009 во 16:25
Ma kakvo podavanje raka?Bev doma vo Skopje pre dve nedeli i se zaprepastiv od nekulturata na nasiov narod.Pa mene podobro me tretiraat ovde vo Germanija Svabive nego li nasite doma.Nasiot narod od sekogas bil i ke bide da te butne da se udavis nego li da ti podade raka i pomos.
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2009 во 20:35
Како кој ... Тоа не е генерална одлика на македонската нација.
 
 
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
Античкиот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Поглавица Тешки Очи

Регистриран: 14.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Античкиот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2009 во 10:12
Колку и да провејува алтруизмот во изјавите... останува фактот - дека македонската држава и македонците се вечни губитници... а за тоа не може секој околу нас да биде крив.. кривицата е во македонците...
Денешното билдање на патриотизам со ТВ реклами и не знам какви корени на „волварите“ ке го добие својот бумеранг ефект после 19 декември кога скоро сета младина ке ја напушти оваа земја...
Добро ми е познат менталитетот и генетичкиот материјал на денешните македонци... затоа сум сигурен во изјавата...
Македонците немаат ни грам патриотизам ... им се исмевате на шиптарите- место да учите од нив...
а особено ми се смешни овие сајбер патриотиве со изјавите... заборавајки ја вечната мудрост дека доколку сакаш тазе ракија - треба да бидеш до казанот....
Каде се бранеше Македонија 2001 ??? На одмор у Грчка???
Да не е трагичноо ке е толку смешно....
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 09:56
Originally posted by Античкиот Античкиот напиша:

Колку и да провејува алтруизмот во изјавите... останува фактот - дека македонската држава и македонците се вечни губитници... а за тоа не може секој околу нас да биде крив.. кривицата е во македонците...
Денешното билдање на патриотизам со ТВ реклами и не знам какви корени на „волварите“ ке го добие својот бумеранг ефект после 19 декември кога скоро сета младина ке ја напушти оваа земја...
Добро ми е познат менталитетот и генетичкиот материјал на денешните македонци... затоа сум сигурен во изјавата...
Македонците немаат ни грам патриотизам ... им се исмевате на шиптарите- место да учите од нив...
а особено ми се смешни овие сајбер патриотиве со изјавите... заборавајки ја вечната мудрост дека доколку сакаш тазе ракија - треба да бидеш до казанот....
Каде се бранеше Македонија 2001 ??? На одмор у Грчка???
Да не е трагичноо ке е толку смешно....
 
 
аплаузаплаузаплаузаплаузаплауз
 
само како надополнување ........ после 19 - ти декември ќе имаме повеќе такви кои ќе е бранат оваа земја ама од надвор ...... голема%20насмевка
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 10:02
znaci jas na vreme da si kupam sol....
i da si napolnam bure so voda.....
ke ima solenje na pamet i perenje na mozok ???aaaa??
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.