IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Пророштвото на младиот Борис Кипријанович
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Пророштвото на младиот Борис Кипријанович

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
grujevski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај grujevski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Пророштвото на младиот Борис Кипријанович
    Испратена: 07.Ноември.2008 во 00:32
DALI BI POVERUVALE VO OVAA NOVOST?                            
Светот ќе доживее катастрофа в година
На Земјата ќе и' случи нешто страшно, а првата голема катастрофа што ќе зафати еден од континентите ќе се случи в година. Ова го најавува чудото од момче Борис Кипријанович, пренесува Макфакс.Во 1996 година во рускиот град Жириновск, недалеку од Волгоград, се роди дете по име Борис Кипријанович. Детето уште на две години почнало да зборува за вселената, далечните цивилизации, за планетарните системи. Тврди дека некогаш живеел на Марс и детаљно раскажува за тоа. Тој тврди дека тогаш како пилот повеќепати ја посетил Земјата и убеден е дека неговите информации ќе одиграат значајна улога во иднината на нашата планета. Малиот Борис уште при раѓањето имал поглед на возрасен човек. На две недели ја држел главата исправена, а првиот збор го изговорил на четири месеци.

На неполни две години научил да чита и цртал и боел со боички. Психолозите на неговите цртежи виделе дека тој со мешавина на сина и виолетова боја ја цртал аурата што ја гледа околу луѓето.

Борис на две години првпат седнал во положбата „лотос“ и почнал детаљно да раскажува за вселената и за непознати цивилизации. Ги набројувал имињата на планетите во Сончевиот систем, нивните сателити и галаксиите. Често им се приближувал на непознати, им зборувал за нивните проблеми и ги предупредувал на тешкотии што им претстојат и се' што кажал било точно.

Боришка, како што го викаат нагалено, вели дека конечно дојде времето на Земјата да се родат посебни луѓе како што се индиго-децата. На Земјата нешто ќе и' се случи, тврди Борис и додава дека затоа се тука тие деца за да можат да им помогнат на луѓето.

Земјините полови ќе се заменат и првата катастрофа што ќе зафати еден од континентите ќе се случи 2009 година. Втората, поразорна, ќе биде во 2013 година, вели Борис и додава дека двете катастрофи се поврзани со вода.

Чудото од дете го проучувале научници од разни области и сите сметаат дека момчето не можело да ги измисли сите тие приказни.

Неговата мајка Надја вели:

- Се досадуваше со нас, но не' почитуваше и кон сите нас се однесува љубезно, што е невообичаено за 11-годишно момче. Постојано зборува за војни што предизвикале пропаѓање на цивилизацијата на Марсовците, како тие се обиделе да го претворат Јупитер во второ Сонце, која е целта на нуклеарната енергија. Борис и Надја денес живеат во Москва, каде што тој посетува училиште за талентирани и надарени деца, се вели во написот објавен во рускиот весник „Правда“.
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2008 во 09:56
Jas ne sum vidovita, ama i jas odsekogash istoto sum go mislela... zatoa sto spered mene logichno e da se sluchi ova...ako vaka se odnesuvame kako sto se odnesuvame so drugi luge, drzavi i sl. krajot za brzo vreme ne ni bega...
 
Nema mir vo svetov, ima gladni i obespraveni po cel svet, gladni deca, ubistva... Namesto da si go olesnime zivotot so najnovite tehnichki otkritija uste poveke si go iskompliciravme i zloupotrebuvane... Dosega se pokaza deka chovekot e edno sebichno i arogantno sushtestvo bez chustva...  
 
 


Изменето од biljana.madrid - 07.Ноември.2008 во 09:57
Прилепчанка
Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2008 во 12:32
Deka dvete katastrofi ke bidat povrzani so voda mozno e.Pred nekolku godini nekade citav za prorostvata na baba Vanga i edno sto mi ostana zapameteno e deka vo Gevgelija ke imalo fabrika za sol!Po nekoja logika ako se sluci taa vodena katastrofa toa znaci deka vodata ke stigne do makedonska teritorija a Grcija ke stane ostrovska drzava i problemot so taa drzava zasekogas ke bide resen.Sekoe zlo za dobro.
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 03:12
2009 cuka na porti...
Ke vidime...
DeepBlue
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 12:13
Samo ushte eden dokaz vo nizata deka Mars e nashata pratatkovina...

Изменето од Anthony - 12.Декември.2008 во 15:16
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 13:14
za vodata e vo pravo ......  NE PRESTANUVA DA VRNE лутина

Изменето од miroslav_g8 - 12.Декември.2008 во 13:14
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 23:56
ne znam...verojatno..so se nema na ovoj svet...
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 01:08
bash me interesira dali ke se ispolni proprostvot :D:D:D:D
faster then light :D
Кон врв
ladyzaki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ladyzaki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 01:19
a koj kontinent ke dozivee katastrofa ne li kazalo?збунетостзбунетостзбунетост
najslatkiot jazik ima najostri zabi
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 11:57
So konkretni dati ne bi spekuliral no znam deka
krajot na ovoj svet(no ne i na planetata Zemja) bese povece pati najaven od prorocite i vidovotite ludje niz istorijata.

Preku prorocicata bozja, Gabriele od Würzburg, vo povece navrati bese opomenato deka covestvoto dolgo vreme see losha seidba i deka taa sè povece sozreva, i zetvata e vo tek. Od tie krupni presvrtni zbidnuvanja sè povece ce bidat zafateni celi kontinenti i narodi. Voedno bese kazano deka covekot ne smee da zaboravi deka planetata Zemja e pred sè edna vodena planeta. Pa vo taa smisla mozni se seriozni katastrofi kako pogore spomnatata, no ne e sustinata vo toa koja data ce se sluci.

Daleku e pobitno sto do toj moment nie kako ludje so milion moznosti za sloboden izbor, ce napravime ili nema da napravime vo odnos na nasite blizni i prirodata. Oti materijalnoto telo porano ili podocna ce si zamine(ce umre) no dushata(nie) e taa koja vecno ostanuva da zivee. Kako taa se odnesuva kon bliznite i prirodata, taka nejze porano ili podocna ce i se vracaat delata na nejzin grb.

Katastrofite ne se bozji kazni. Tie se samo posledici na pogresnoto odnesuvanje na ludjeto. Bog ednostavno opomenuva navreme.

Na taa tema ima i edna pomala kniga na okolu 50str. so naslov: "Katastrofi.Prevrtuvanje na zemjata. Umiranje - Bog predupredi navreme!" dostapna e i na makedonski jazik. (za povece informacii mozete da pisete vo L.P.)Изменето од Majkl - 14.Декември.2008 во 12:04
Кон врв
elen@ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elen@ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 16:15
sosema e tocno deka krajot na zemjata se priblizuva
 do 2100 antartikot ke bide celosno stopen .
Bidejki nikoj ne ja stedi vodata  naucnicite velat deka 2100 istotaka ke ima i vojna za voda.
a nie lugeto onaka si sedime si gi slusame site ovie informacii i si velime kako toa бла%20блаnema da se sluci taka i go unistivme ozonot a sto ke unistime sledno......
... pa samite sebe.
se sto istorijata dokaza  za nas e deka sme aroganti i necustvitelni pravime se samo za da go dobieme toa sto go sakame...i dr.

ako prodolzime vaka i zasluzuvame da se slucat site katastorfi sto gi predviduvaat naucncite bidejki na pocetokot na svetot se bese dobro dodeka ne se pojavi covekot imase sovrsena harmonija koga se pojavivme nie se toa otide po gavolite e pa sega bog ke ne isprati nas po gavollite


Изменето од elen@ - 20.Декември.2008 во 16:16
Кон врв
FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 370
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2009 во 18:53
Немам зборови околу тоа пророштво, одсекогаш сум верувал дека постојат вонземјани,јас и имам забележано едно ПРЕМНОГУ ЧУДНО летало... а и невозможно е кога ќе размислиме да сме само ние на овој универзум... искрено би сакал да се видам со тоа дете.
Правдата е релативна работа, но ВИСТИНАТА е една
Кон врв
Pentakostalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pentakostalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 04:23
Vaka sega vas kje vi bide cudno ako recam jas nesto okolu ova

a mene mi e cudno kako mislite vie pa znaci sekoj so svoe misleje

:ve uveruvam deka vo 2009 svetot nema da e kraj a toa da li kje se sluci katastrofa ne znam inaku toa dete e demonopsednato verujte deka duri koa kje doe BOG ovaa zemja kje bide unistena patem...nema drugi planeti osven ovie i tri neba se...ova vi go kazuam sto slusav eden covek hristianin osum saati bil na neboto poz.
Одете мегу сите народи и создавајте од нив мој ученици крштевајки ги во името на Таткото, Синот и Светиот Дух
Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 16:34
ima vreme do togas
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.