Испечати | Затвори го прозорот

Пророштвото на младиот Борис Кипријанович

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мистерии и астрологија
Опис на форумот: Хороскоп, сонови, гледање во кафе, во карти, во раце, во НЛО...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=16502
Датум на принтање: 28.Април.2024 во 12:34
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Пророштвото на младиот Борис Кипријанович
Постирано од: grujevski
Наслов: Пророштвото на младиот Борис Кипријанович
Датум на внесување: 07.Ноември.2008 во 00:32
DALI BI POVERUVALE VO OVAA NOVOST?                            
Светот ќе доживее катастрофа в година
На Земјата ќе и' случи нешто страшно, а првата голема катастрофа што ќе зафати еден од континентите ќе се случи в година. Ова го најавува чудото од момче Борис Кипријанович, пренесува Макфакс.Во 1996 година во рускиот град Жириновск, недалеку од Волгоград, се роди дете по име Борис Кипријанович. Детето уште на две години почнало да зборува за вселената, далечните цивилизации, за планетарните системи. Тврди дека некогаш живеел на Марс и детаљно раскажува за тоа. Тој тврди дека тогаш како пилот повеќепати ја посетил Земјата и убеден е дека неговите информации ќе одиграат значајна улога во иднината на нашата планета. Малиот Борис уште при раѓањето имал поглед на возрасен човек. На две недели ја држел главата исправена, а првиот збор го изговорил на четири месеци.

На неполни две години научил да чита и цртал и боел со боички. Психолозите на неговите цртежи виделе дека тој со мешавина на сина и виолетова боја ја цртал аурата што ја гледа околу луѓето.

Борис на две години првпат седнал во положбата „лотос“ и почнал детаљно да раскажува за вселената и за непознати цивилизации. Ги набројувал имињата на планетите во Сончевиот систем, нивните сателити и галаксиите. Често им се приближувал на непознати, им зборувал за нивните проблеми и ги предупредувал на тешкотии што им претстојат и се' што кажал било точно.

Боришка, како што го викаат нагалено, вели дека конечно дојде времето на Земјата да се родат посебни луѓе како што се индиго-децата. На Земјата нешто ќе и' се случи, тврди Борис и додава дека затоа се тука тие деца за да можат да им помогнат на луѓето.

Земјините полови ќе се заменат и првата катастрофа што ќе зафати еден од континентите ќе се случи 2009 година. Втората, поразорна, ќе биде во 2013 година, вели Борис и додава дека двете катастрофи се поврзани со вода.

Чудото од дете го проучувале научници од разни области и сите сметаат дека момчето не можело да ги измисли сите тие приказни.

Неговата мајка Надја вели:

- Се досадуваше со нас, но не' почитуваше и кон сите нас се однесува љубезно, што е невообичаено за 11-годишно момче. Постојано зборува за војни што предизвикале пропаѓање на цивилизацијата на Марсовците, како тие се обиделе да го претворат Јупитер во второ Сонце, која е целта на нуклеарната енергија. Борис и Надја денес живеат во Москва, каде што тој посетува училиште за талентирани и надарени деца, се вели во написот објавен во рускиот весник „Правда“.



Коментари:
Постирано од: biljana.madrid
Датум на внесување: 07.Ноември.2008 во 09:56
Jas ne sum vidovita, ama i jas odsekogash istoto sum go mislela... zatoa sto spered mene logichno e da se sluchi ova...ako vaka se odnesuvame kako sto se odnesuvame so drugi luge, drzavi i sl. krajot za brzo vreme ne ni bega...
 
Nema mir vo svetov, ima gladni i obespraveni po cel svet, gladni deca, ubistva... Namesto da si go olesnime zivotot so najnovite tehnichki otkritija uste poveke si go iskompliciravme i zloupotrebuvane... Dosega se pokaza deka chovekot e edno sebichno i arogantno sushtestvo bez chustva...  
 
 


-------------
Прилепчанка


Постирано од: Audiofil
Датум на внесување: 09.Ноември.2008 во 12:32
Deka dvete katastrofi ke bidat povrzani so voda mozno e.Pred nekolku godini nekade citav za prorostvata na baba Vanga i edno sto mi ostana zapameteno e deka vo Gevgelija ke imalo fabrika za sol!Po nekoja logika ako se sluci taa vodena katastrofa toa znaci deka vodata ke stigne do makedonska teritorija a Grcija ke stane ostrovska drzava i problemot so taa drzava zasekogas ke bide resen.Sekoe zlo za dobro.


Постирано од: Neptun74
Датум на внесување: 12.Декември.2008 во 03:12
2009 cuka na porti...
Ke vidime...

-------------
DeepBlue


Постирано од: Anthony
Датум на внесување: 12.Декември.2008 во 12:13
Samo ushte eden dokaz vo nizata deka Mars e nashata pratatkovina...

-------------
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 12.Декември.2008 во 13:14
za vodata e vo pravo ......  NE PRESTANUVA DA VRNE лутина

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: nelson
Датум на внесување: 12.Декември.2008 во 23:56
ne znam...verojatno..so se nema na ovoj svet...

-------------
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!


Постирано од: dark
Датум на внесување: 13.Декември.2008 во 01:08
bash me interesira dali ke se ispolni proprostvot :D:D:D:D

-------------
faster then light :D


Постирано од: ladyzaki
Датум на внесување: 13.Декември.2008 во 01:19
a koj kontinent ke dozivee katastrofa ne li kazalo?збунетостзбунетостзбунетост

-------------
najslatkiot jazik ima najostri zabi


Постирано од: Majkl
Датум на внесување: 14.Декември.2008 во 11:57
So konkretni dati ne bi spekuliral no znam deka
krajot na ovoj svet(no ne i na planetata Zemja) bese povece pati najaven od prorocite i vidovotite ludje niz istorijata.

Preku prorocicata bozja, Gabriele od Würzburg, vo povece navrati bese opomenato deka covestvoto dolgo vreme see losha seidba i deka taa sè povece sozreva, i zetvata e vo tek. Od tie krupni presvrtni zbidnuvanja sè povece ce bidat zafateni celi kontinenti i narodi. Voedno bese kazano deka covekot ne smee da zaboravi deka planetata Zemja e pred sè edna vodena planeta. Pa vo taa smisla mozni se seriozni katastrofi kako pogore spomnatata, no ne e sustinata vo toa koja data ce se sluci.

Daleku e pobitno sto do toj moment nie kako ludje so milion moznosti za sloboden izbor, ce napravime ili nema da napravime vo odnos na nasite blizni i prirodata. Oti materijalnoto telo porano ili podocna ce si zamine(ce umre) no dushata(nie) e taa koja vecno ostanuva da zivee. Kako taa se odnesuva kon bliznite i prirodata, taka nejze porano ili podocna ce i se vracaat delata na nejzin grb.

Katastrofite ne se bozji kazni. Tie se samo posledici na pogresnoto odnesuvanje na ludjeto. Bog ednostavno opomenuva navreme.

Na taa tema ima i edna pomala kniga na okolu 50str. so naslov: "Katastrofi.Prevrtuvanje na zemjata. Umiranje - Bog predupredi navreme!" dostapna e i na makedonski jazik. (za povece informacii mozete da pisete vo L.P.)



Постирано од: elen@
Датум на внесување: 20.Декември.2008 во 16:15
sosema e tocno deka krajot na zemjata se priblizuva
 do 2100 antartikot ke bide celosno stopen .
Bidejki nikoj ne ja stedi vodata  naucnicite velat deka 2100 istotaka ke ima i vojna za voda.
a nie lugeto onaka si sedime si gi slusame site ovie informacii i si velime kako toa бла%20блаnema da se sluci taka i go unistivme ozonot a sto ke unistime sledno......
... pa samite sebe.
se sto istorijata dokaza  za nas e deka sme aroganti i necustvitelni pravime se samo za da go dobieme toa sto go sakame...i dr.

ako prodolzime vaka i zasluzuvame da se slucat site katastorfi sto gi predviduvaat naucncite bidejki na pocetokot na svetot se bese dobro dodeka ne se pojavi covekot imase sovrsena harmonija koga se pojavivme nie se toa otide po gavolite e pa sega bog ke ne isprati nas po gavollite


Постирано од: FILIP
Датум на внесување: 06.Јануари.2009 во 18:53
Немам зборови околу тоа пророштво, одсекогаш сум верувал дека постојат вонземјани,јас и имам забележано едно ПРЕМНОГУ ЧУДНО летало... а и невозможно е кога ќе размислиме да сме само ние на овој универзум... искрено би сакал да се видам со тоа дете.

-------------
Правдата е релативна работа, но ВИСТИНАТА е една


Постирано од: Pentakostalec
Датум на внесување: 09.Јануари.2009 во 04:23
Vaka sega vas kje vi bide cudno ako recam jas nesto okolu ova

a mene mi e cudno kako mislite vie pa znaci sekoj so svoe misleje

:ve uveruvam deka vo 2009 svetot nema da e kraj a toa da li kje se sluci katastrofa ne znam inaku toa dete e demonopsednato verujte deka duri koa kje doe BOG ovaa zemja kje bide unistena patem...nema drugi planeti osven ovie i tri neba se...ova vi go kazuam sto slusav eden covek hristianin osum saati bil na neboto poz.

-------------
Одете мегу сите народи и создавајте од нив мој ученици крштевајки ги во името на Таткото, Синот и Светиот Дух


Постирано од: karamandi
Датум на внесување: 20.Јануари.2009 во 16:34
ima vreme do togas


Постирано од: tamara1990
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 10:50
Misalm deka umot na maliot se granici so sizofrenijata....


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 14:48
Зошто?збунетост

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: tamara1990
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 20:11
Pa iskreno tesko mi e da poveruvam vo prorostvo i takvi slicni raboti...Ne veruvam vo nisto osven vo naukata...A simptomite na maliot nekako ukazuvaat bas na sizofrenija...ili pak na nekoe drugo duhovno rastrojstvo...Mozebi ne e taka,sekoj si ima svoe mislenje i svoj stav,no ova e moeto mislenje....I daj boze da ne gresam


Постирано од: Zlatnik
Датум на внесување: 24.Јануари.2009 во 11:51
Поплави, потопи, урагани, цунами, земјотреси, катаклизми, промени на времето (ледено доба)... Сите овие работи се нормални, бидејќи Земјата (за наша среќа) сеуште е жива! Ако не се тие циклични променливи „катастрофи“, ние нема(ше) да постоиме. Многу ми се чудни тие луѓе кои велат дека сите овие работи се одраз на човековата „грешност“! Демек, поради убивањето, војните... (и др. нечовечни работи) човекот е казнуван со вакви казни. А уште повеќе ми се чудни тие кои веруваат во тоа. Еден прорекол ќе има земјотреси, друг прорекол ќе има поплави, трет прорекол ќе има војни ... Па, кога немало такво нешто? За природните појави веќе пишав на почетокот. А за војните, кажете ми, дали досега имало само еден единствен ден без некаде да има војна во светот? И? Што има чудно во тоа да се „предвиди“ некоја војна?
Еве еден мој пример.
Пред крајот на 9-та деценија од ХХ-от век, (некаде 1990 год.), се насетуваше (за некои очигледен беше) распадот на СФРЈ. Тогаш на Радио Скопје втора програма имаше емисија „во живо“, каде секој слушател даваше т.н. „временска прогноза“ за состојбите во земјата. Повеќето од луѓето (со оптимизам) кажуваа дека иако времето над Југославија е облачно, сепак облаците ќе се разидат и дека повторно над YU ќе огрее сонцето... Јас се јавив и ја дадов следнава „временска прогноза“: „над Југославија ќе се надвијат црни облаци кои ќе донесат дожд од к*ршуми, и грмотевици од топови, поради што ќе потечат реки од крв“. На ова моја „прогноза“ реагираше водителот на емисијата, велејќи: „Уф, многу црна прогноза. Да се надеваме дека нема да се оствари ова предвидување“. Утредента, кога отидов на работа, колегите кои ме слушале на радио ме „драпаа“, демек сум бил „морбиден“ во мојата прогноза, се црно сум гледал... Е арно ама, само неколку месеци после ова се случи тоа што се случи.
А што мислите, јас ова предвидување го дадов од што сум видовит?ма%20ајде
Ц! Јок! Само собрав колку се 2+2.голема%20насмевказадоволство И, се чудам зошто тоа за многумина е тешко?не%20знам



-------------
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!


Постирано од: Marijaana
Датум на внесување: 05.Јуни.2009 во 00:32
Сите сте до некаде во право, но сепак заборавате една битна работа, а тоа е дека ова е кажано од дете на просечно писмени родители, што на 2 години го знаел цел планетарен систем, а дома се чуделе што зборува. Сум слушала и гледала емисии за детето, и ова што тука е кажано за него не е ни 10% од тоа што го има тој раскажувано од негова една година.


Постирано од: vesnap
Датум на внесување: 05.Јуни.2009 во 08:07
Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

Deka dvete katastrofi ke bidat povrzani so voda mozno e.Pred nekolku godini nekade citav za prorostvata na baba Vanga i edno sto mi ostana zapameteno e deka vo Gevgelija ke imalo fabrika za sol!Po nekoja logika ako se sluci taa vodena katastrofa toa znaci deka vodata ke stigne do makedonska teritorija a Grcija ke stane ostrovska drzava i problemot so taa drzava zasekogas ke bide resen.Sekoe zlo za dobro.


Kako najprvo veruvam na maliot Boris,a se soglasuvam i so vas bidejki togas celiot svet ke svati za falsifikatot na juzniot sosed,bidejki neli vodata ke se vrati vo normala kako kako vo vo drevnite vreminja.Togas site zaedno ke se zaprasat kako e mozno tie gradovi stari drevni makedonski da se navogaat na nivna teritorija,koi bile pod voda.Veruvam jas samata bidejki majkata priroda e taa sto ke gi resi site nedorazbiranja za vistinata na Makedonija,bidejki nie lugeto vo Makedonija pogolemiot broj ne sakame da svatime deka imeto MAKEDONIJA ima golemo zna;ewe za kosmosot i univerzumot.(mozebi i samite zemjtresi vo juzniot del ne se slucajni denes)Pozdrav.


Постирано од: Предраг
Датум на внесување: 07.Јули.2009 во 21:30
Originally posted by tamara1990 tamara1990 напиша:

Misalm deka umot na maliot se granici so sizofrenijata....
Това е најлесно да се кажи...

-------------
http://www.userbars.be">


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 15.Јули.2010 во 21:54
Nisto, maliot Borce ja utna rabotata za 2009 god....Nemase golemi vodeni zaebancii taa godina....ajd ce cekam do 2013 pa ce se javam pak so taze informacii...да

-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 20.Јули.2010 во 18:24
Заморно веќе станува да се шпекулира со вакви пророштва.
Искрено верувам дека и после 2013 ќе си пишуваме на форумов.


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.



Постирано од: Skylark
Датум на внесување: 20.Јули.2010 во 19:21
Детето е феномен не зборете така... знаел имиња на звезди уште од неговата 5та година, а тие биле непознати на голем дел од луѓето а тој тоа не го читал никаде, имал визии кои биле вистинити но не сите, и тврди дека неговиот мозок е од вонземјанин реинкарнација на марсовец на раса хуманоиди кои некогаш живееле на Марс  среќа

-------------

Will you destroy everything in your sight?


Постирано од: Феникс
Датум на внесување: 20.Јули.2010 во 20:13
Originally posted by Skylark Skylark напиша:

Детето е феномен не зборете така... знаел имиња на звезди уште од неговата 5та година, а тие биле непознати на голем дел од луѓето а тој тоа не го читал никаде, имал визии кои биле вистинити но не сите, и тврди дека неговиот мозок е од вонземјанин реинкарнација на марсовец на раса хуманоиди кои некогаш живееле на Марс  среќа

On tvrdi  deka e reinkarniran od marsovec?изненадување
Kaj li chitate vakvi raboti не%20знамBrzo daj poveke informacii.



-------------
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...


Постирано од: Skylark
Датум на внесување: 20.Јули.2010 во 20:17
http://english.pravda.ru/science/19/94/377/12257_Martian.html


пред едно 2 години кога дознав за момчево многу читав за него го разлистував интернетот и интересен случај е и прочитај ке видиш..


-------------

Will you destroy everything in your sight?


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 20.Јули.2010 во 20:18
Originally posted by Skylark Skylark напиша:

Детето е феномен не зборете така... знаел имиња на звезди уште од неговата 5та година, а тие биле непознати на голем дел од луѓето а тој тоа не го читал никаде, имал визии кои биле вистинити но не сите, и тврди дека неговиот мозок е од вонземјанин реинкарнација на марсовец на раса хуманоиди кои некогаш живееле на Марс  среќа


Мора да сме вон памет,да поверуваме во вакви приказни.




-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.



Постирано од: Skylark
Датум на внесување: 20.Јули.2010 во 20:27
линијата мегу тебе и научната фантастика е многу тенка а мислиш ли дека живот на други планети постои кажи ми искрено?

-------------

Will you destroy everything in your sight?


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 20.Јули.2010 во 20:29
Драг НОВ члену,имаш погрешна перцепција за мене,нешто си ги помешал работите...научна фантастика за која ти зборуваш воопшто не ме фацсинира.намигнување

-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.



Постирано од: Феникс
Датум на внесување: 20.Јули.2010 во 20:37
auuu ren .......ti si bila  fantastichna збунетост
mislam nauchna   ...mislam tenka deголема%20насмевка

-------------
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 20.Јули.2010 во 20:39
Ехх...се закитив со три епитети одеднаш,морам да му заблагодарам на новиот.голема%20насмевкаголемо%20гушкање

-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.



Постирано од: Skylark
Датум на внесување: 20.Јули.2010 во 20:40
Originally posted by renatax renatax напиша:

Драг НОВ члену,имаш погрешна перцепција за мене,нешто си ги помешал работите...научна фантастика за која ти зборуваш воопшто не ме фацсинира.намигнување


лепиш етикети кога не ме ни знаеш, немам погрешна перцепција за тебе туку имам реална, а научната фантастика која мене ме интересира уште не сум ја ни изјаснил, а уште слушна дека оти реков борис тврди дека е реинкарнација на мозок од вонземјанин и тоа е објаснување за тоа што го имам огромното познавање за звездите и блиските галаксии. Ти имаш погрешна перцепција СТАР члену. Веруваш во еднорози коњи?
 :)


-------------

Will you destroy everything in your sight?


Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 20.Јули.2010 во 20:42
Originally posted by grujevski grujevski напиша:

DALI BI POVERUVALE VO OVAA NOVOST?                            
Светот ќе доживее катастрофа в година
На Земјата ќе и' случи нешто страшно...

...Земјините полови ќе се заменат и првата катастрофа што ќе зафати еден од континентите ќе се случи 2009 година...

...Чудото од дете го проучувале научници од разни области и сите сметаат дека момчето не можело да ги измисли сите тие приказни.



Maliot nesto sanja, ama loso...


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 20.Јули.2010 во 20:43
Верувам само во реални нешта,а вакви теми ми се забавни.
Будно ќе ги следам твоите истражувања.трепкање


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.



Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 20.Јули.2010 во 20:44
Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:

Originally posted by grujevski grujevski напиша:

DALI BI POVERUVALE VO OVAA NOVOST?                            
Светот ќе доживее катастрофа в година
На Земјата ќе и' случи нешто страшно...

...Земјините полови ќе се заменат и првата катастрофа што ќе зафати еден од континентите ќе се случи 2009 година...

...Чудото од дете го проучувале научници од разни области и сите сметаат дека момчето не можело да ги измисли сите тие приказни.



Maliot nesto sanja, ama loso...


Немој така Марко,ќе добиеш и ти чин научно-фантастичен.смеење


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.



Постирано од: Skylark
Датум на внесување: 20.Јули.2010 во 20:45
не ми одговори, веруваш ли во еднорог коњ ?

-------------

Will you destroy everything in your sight?


Постирано од: Феникс
Датум на внесување: 20.Јули.2010 во 20:45
Zatoa jas veke si molcham смеење

-------------
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...


Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 20.Јули.2010 во 20:47
Originally posted by renatax renatax напиша:


Немој така Марко,ќе добиеш и ти чин научно-фантастичен.смеење


Jas sum si vekje takov... dodusa povekje fantasticen otkolku naucen. mozebi priucen...


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 20.Јули.2010 во 20:50
Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:

Originally posted by renatax renatax напиша:


Немој така Марко,ќе добиеш и ти чин научно-фантастичен.смеење


Jas sum si vekje takov... dodusa povekje fantasticen otkolku naucen. mozebi priucen...


А јас обожавам фантастично -приучени момци....од оние многу учените нема фајде.голема%20насмевкаголемо%20гушкање


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.



Постирано од: Skylark
Датум на внесување: 20.Јули.2010 во 20:50
Originally posted by renatax renatax напиша:

Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:

Originally posted by grujevski grujevski напиша:

DALI BI POVERUVALE VO OVAA NOVOST?                            
Светот ќе доживее катастрофа в година
На Земјата ќе и' случи нешто страшно...

...Земјините полови ќе се заменат и првата катастрофа што ќе зафати еден од континентите ќе се случи 2009 година...

...Чудото од дете го проучувале научници од разни области и сите сметаат дека момчето не можело да ги измисли сите тие приказни.



Maliot nesto sanja, ama loso...


Немој така Марко,ќе добиеш и ти чин научно-фантастичен.смеење


аммм. Сарказам. Добро ќе си подиграваме незрело со благи навреди. Wait to see they get a load of me !


-------------

Will you destroy everything in your sight?


Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 20.Јули.2010 во 20:52
Originally posted by renatax renatax напиша:


Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:

Originally posted by renatax renatax напиша:


Немој така Марко,ќе добиеш и ти чин научно-фантастичен.смеење


Jas sum si vekje takov... dodusa povekje fantasticen otkolku naucen. mozebi priucen...
А јас обожавам фантастично -приучени момци....од оние многу учените нема фајде.голема%20насмевкаголемо%20гушкање


a jas... aj si znaes...


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 20.Јули.2010 во 20:58
member_profile.asp?PF=25319&FID=44 - Skylark ,врати се  страница наназад и види кој почна со сарказам,јас  не те посочив тебе прва,пишував во множина....еве да те потсетам реков мора да сме вон памет да поверуваме во тоа,тука се ставив и себе си  во купот кои не веруваат во тоа.намигнување
И да прекинеме ,може некој има да каже нешто повеќе околу темава,не значи дека сите не му веруваат на Борис,без оглед што не му се  реализирале пророштвата.големо%20гушкање



-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.



Постирано од: Skylark
Датум на внесување: 20.Јули.2010 во 21:04
Aj размисли дали навреди некој со тоа? затоа што јас сум сигурен дека навреди, можеби не мене но некој ке навредиш а зошто, бидејки ти со твоите НИКАКВи докази за докажеш дека е точно или неточно го тврдиш тоа. Не си во право, тој што верува немора да значи дека е вон памет

-------------

Will you destroy everything in your sight?


Постирано од: brza
Датум на внесување: 21.Јули.2010 во 01:03
..mnogu nproroci i prorochici imale rusite be,..i stari,..a i mladi..изненадување.

eden ,..postar ovoj pat i nekoj ruski  nostra....neli prognozirashe deka i amerika ke se raspadne ovaa godina ,..i toa bash sega ,..letovo,...tukuзбунетост

...ima ushte vreme ,..koj da znae,..mozebi tajno go gotvat svoeto raspagjanje ,..kutrite gringosi...тага


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk