IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Религија и хомосексуалност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Религија и хомосексуалност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 16>
Автор
Порака
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2006 во 13:21

Прашање до Macedalien, дали би се венчал со маж во црква и дали потоа би посвоил дете?И како би го воспитувал тоа дете, на кого ке му рече мамо а на кого тато,дали мислиш дека тие деца би раснеле во нормална околина и дали мислиш дека е тоа нормално. Каков ке биде односот на тоа дете со другарите и дали ке биде изложено на подсмев.Дали тоа дете ако е машко ке го воспитуваш дека утре треба да се жени или мажи?

Кон врв
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2006 во 13:53
A нормално би сакала и од другите да слушнам мислење за ова.
Кон врв
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2006 во 14:07
Само ќе повторам изјава на еден познаник “Шо појќе хомосексуалци - појќе слободни женски за нас“
Кон врв
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2006 во 14:12

Кон врв
Macedalien Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2005
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Macedalien Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2006 во 15:05

Originally posted by Чорбаџија Чорбаџија напиша:

Само ќе повторам изјава на еден познаник “Шо појќе хомосексуалци - појќе слободни женски за нас“

Иди бе - те*е едвај на една ти станува, па затоа те изневерува на секој чекор.



Изменето од Macedalien
Кон врв
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2006 во 15:14
Ехееј не е ова убо... А ти на мама и тате шо ќе му донесиш дома ЗЕТ ИЛИ СНАЈА.......
Кон врв
Macedalien Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2005
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Macedalien Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2006 во 20:41

Спротивно од те*е којшто сеуште се повикуваш на мама и тато коишто те хранат додека си го дркаш под тастатура, јас одамна се одвоив од мојата фамилија. Среќен сум што не морам да давам отчит на мама и тате за тоа кој се наоѓа во мојот кревет.

Кога конструираш живот со некој не носиш жена или маж дома за на мама и тате да им направиш задоволство оти мама и тате нема да си ја земат невеста-ти за во кревет. Ќе живее со те*е. Ама гледам дека уште им го имаш стравот и го репродуцираш нивниот модел, им полагаш некакви сметки па не сум сигурен дека би знаел што ќе правиш со жената. Да те опитам нешто : пред да ја однесиш во кревет - ќе ја дадеш на генерална проба кај тате? Ќе треба да проба дали жена ти е подобна за те*е за да го конструираш животот со нејзе? Ма ајде те молам!

И на крајот на краиштата воопшто не верувам во македонскиот концепт на фамилија : сите сте одлични како пример за фасада со трула основа. Навидум се сакате со мајки, татковци, стрини, дедовци, баби и братучеди а уствари очите си ги вадите зад грб така да филозофијата за три члена на фамилија и за што ќе кажат другите - не фала! И ја имам право на живот и немам намера да полагам сметки никому.

И се додека ти чекаш тато и мама да ти дадат парче леб додека се дркаш под тастатура, јас си го живеам животот како што ЈАС сакам а не како што НА ДРУГИТЕ ИМ ОДГОВАРА.

Не, не сме различни оти имаме различна сексуалност, драг Чорбаџија, различни сме во прекарот : ти си квази чорбаџија т.е. џаболебар додека јас чорбаџиски си го заработувам лебот и не чекам на мама и тате да ми дадат некое наследство за да си ги вадам очите со миоте браќа и сестри.  А, да, и не велам никогаш “Досадно ми е“ заради тоа што не чекам другите да ми ја направат интересна!

Кон врв
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2006 во 21:11

Еј... извини... дури сега гледам колку си имал несреќно детство, трауми, очај и потиснат гнев извираат од те*е. Во право си... заслужуваш парче раат. Прај ќеиф

Кон врв
Macedalien Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2005
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Macedalien Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2006 во 21:45

Originally posted by Чорбаџија Чорбаџија напиша:

Еј... извини... дури сега гледам колку си имал несреќно детство, трауми, очај и потиснат гнев извираат од те*е. Во право си... заслужуваш парче раат. Прај ќеиф

Не знаев дека имаме баба Ванѓа на форумов. Ако ти знаеш една цртичка од мојата биографија - ја станувам транссексуалец т.е. женско и те барам специјално за да се мажам со те*е

Ептен плитко размислување - детство со “трауми“ како моево добро би ти дошло за да те превоспитаат. Ама се плашам да не е касно

Кон врв
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2006 во 21:50
Види... јас те разбирам и сфаќам, не знам како да ти објаснам.... ал сите ние сме тука, со те*е, нема потреба повеќе од стравови, неизвесност, никој повеќе нема да те злоставува. Ние сме тука со те*е! Нема потреба повеќе од тој зид што го постави околу се*е, слободно зачекори во животот со осмех на лицето и поглед напред. Биди храбар.
Кон врв
Macedalien Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2005
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Macedalien Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2006 во 23:46

Леле немој со методите на твоите родители - ако за секоја ситница кај психијатар те испраќале...

Кон врв
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2006 во 23:50

Прашање до Macedalien, дали би се венчал со маж во црква и дали потоа би посвоил дете?И како би го воспитувал тоа дете, на кого ке му рече мамо а на кого тато,дали мислиш дека тие деца би раснеле во нормална околина и дали мислиш дека е тоа нормално. Каков ке биде односот на тоа дете со другарите и дали ке биде изложено на подсмев.Дали тоа дете ако е машко ке го воспитуваш дека утре треба да се жени или мажи?

A kе даде некој коментар за ова?

Кон врв
Macedalien Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2005
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Macedalien Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2006 во 03:43
Originally posted by bosab bosab напиша:

Прашање до Macedalien, дали би се венчал со маж во црква и дали потоа би посвоил дете?И како би го воспитувал тоа дете, на кого ке му рече мамо а на кого тато,дали мислиш дека тие деца би раснеле во нормална околина и дали мислиш дека е тоа нормално. Каков ке биде односот на тоа дете со другарите и дали ке биде изложено на подсмев.Дали тоа дете ако е машко ке го воспитуваш дека утре треба да се жени или мажи?

A kе даде некој коментар за ова?

Ај по ред :

Јас сум во брак веќе три години. Се венчав во општина и доволно ми е. Религии и човечки табиети скриени под закрила на некоја секта или сирконскрипција не ми требаат.

Доколку дете посвојам или направам (мајка сурогат), тогаш ќе го воспитувам исто како и ти. Што имаш ти повеќе од мене. Што е нормална околина? Некоја околина кадешто има и мајка и татко коишто не им служат за ништо на децата и коишто ги оставаат сами на те*е? Не фала!

Ако детето има другари коишто ќе ти бидат синови или ќерки а коишто ќе му се потсчмеваат на моето - тогаш ќе заклучам само ЕДНА работа : ТИ не си го воспитала правилно и добро и не си одвоила ввреме да му кажеш дека на светот има разлики.

Детето нема да го воспитувам и да му налагам што да избере - сам нека си види. Знам само дека нема ништо да му наметнувам!

ТОлку!

Кон врв
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2006 во 12:35
Originally posted by Macedalien Macedalien напиша:

Леле немој со методите на твоите родители - ако за секоја ситница кај психијатар те испраќале...

Те*е, очигледно не те праќале на психијатар кога требало. Па затоа тоа што го имаш се развило од мало и безопасно во она што е денес, неконтролирано и големо



Изменето од Чорбаџија
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.