IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Формула 1 и Мото грандпри
  Активни теми Активни теми RSS - GP Brazil
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

GP Brazil

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>


Изменето од blackeye - 02.Ноември.2008 во 21:31
Автор
Порака
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: GP Brazil
    Испратена: 31.Октомври.2008 во 17:12Kruga       71 (305.909 Km)

Trening 1: Petok 31.10.2008, 13:00sat.
Trening 2: Petok 31.10.2008, 17:00sat.

Trening 3: Sabota 01.11.2008, 12:00sat.
Kvalifikacii: Sabota 01.11.2008, 15:00sat.

Trka: Nedela 02.11.2008. 18:00sat.


Posledna Trka ovaa godina! Ke bide interesno Hamilton ima prednost od 5 boda pred Massa...Ako saka Massa da bide shampion treba da bide prv vo Brazil a Hamilton ne smee nad 5 mesto da e...

Ne bi bilo cudno nekoj od Timot kako Raikonen ili Kovalainen da se da napravi nekoja glupost za da ne ja zavrsi Massa ili Hamilton trkata...

Massa Shampion!!!

Изменето од Vardar1947 - 31.Октомври.2008 во 17:25

Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2008 во 21:36
KVALIFIKACII

1       Felipe Massa       Scuderia Ferrari       1:12.368
2      Jarno Trulli      Toyota Racing      0:00.600
3      Kimi Räikkönen      Scuderia Ferrari      0:00.688
4      Lewis Hamilton      McLaren-Mercedes      0:00.693
5      Heikki Kovalainen      McLaren-Mercedes      0:00.780
6      Fernando Alonso      Renault F1 Team      0:00.830
7      Sebastian Vettel      Scuderia Toro Rosso      0:00.945
8      Nick Heidfeld      BMW Sauber F1 Team      0:01.160
9      Sebastien Bourdais      Scuderia Toro Rosso      0:01.968
10      Timo Glock      Toyota Racing      0:02.093
11      Nelson Piquet Jr.      Renault F1 Team      0:00.000
12      Mark Webber      Red Bull Racing      0:00.152
13      Robert Kubica      BMW Sauber F1 Team      0:00.163
14      David Coulthard      Red Bull Racing      0:00.580
15      Rubens Barrichello      Honda Racing F1 Team      0:01.002
16      Kazuki Nakajima      WilliamsF1 Team      0:00.663
17      Jenson Button      Honda Racing F1 Team      0:00.673
18      Nico Rosberg      WilliamsF1 Team      0:00.865
19      Giancarlo Fisichella      Force India-Ferrari      0:01.289
20      Adrian Sutil      Force India-Ferrari      0:01.371

Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2008 во 03:21
bice rataнамигнувањенамигнувањесреќасреќасреќа
ajmo MASAAAAAAAAAAAAAAAAAAAголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
FERRARI FERRARI
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2008 во 19:52
Hamilton ШАМПИОН!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2008 во 20:12
тага
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2008 во 21:00
Interesna Trka!

Massa od pocetok do kraj bese na prvo mesto kako i ocekuvano...Do 3 kruga pri kraj Hamilton bese na 5 mesto so koe ke bese shampion ovaa godina, no 2 kruga pri kraj uspea vettel da go pretica Hamilton i da mu se odlepi...Cel Ferrari-Tim pocna veke da slavi i da se raduva...800 metri pred krajot Glock napravi golema glupost i taka uspea Hamilton da go pretica nego! Neznam, se prasuvam kako moze tolku glup da e Glock! Na vakov nacin da izgubis stvarno e zalosno za Massa ali toa e.

Кон врв
veljan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај veljan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2008 во 21:26
Абе го пушти Глок ! Пеериште тешко       
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2008 во 21:30
izvor tocka.com.mk
Никол Шерцингер го убедила Тимо Глок да се тргне?
Само една нежна молба од сексипилниот глас на Никол Шерцингер (Pussycat Dolls) на тимското радио на Тимо, била повеќе од доволна причина за експресно притискање на педалата за кочење и пропуштање на Ветел и Хамилтон. Непристојниот предлогот кој Никол му го понудила на Глок останува непознат. Ќе беше фер доколку беше така, но сепак вистината е поинаква.

Луис Хамилтон е новиот светски шампион. Пилотот на Мекларен ја осигура титулата во последните стотина метри на трката за Гоелмата награда на Бразил, благодарение на пријателскиот гест на Тимо Глок, кој му го препушти петтото место. Фелипе Маса ја однесе победата, во рацето го држеше епитетот светски шампион се до самиот финиш...

Хамилтон ја осигура титулата апсолутно во последните метри од трката. Имено, беше на петтото место, но Фетел го мина на неколку кругови пред крајот и го помести на шестото место што за Хамилтон не беше доволно за титула. Но, само неколку метри пред целта, четвртопласираниот Глок наеднаш успори, ги пропушти Хамилтон и Фетел, па Британецот ја освои титулата во режија на Германецот Глок.

Фелипе Маса направи се што можеше, славеше пред домашната публика, но тоа не му беше доволно за конечно славје.

Маса на крајот освои десет бода, Хамилтон четири и на крајот пилотот на Мекларен има вкупно 99 бодови наспроти 98 колку собра возачот на Ферари.

Трката започна драматично, дождот во Бразил го одложи стартот десетина минути. Но набрзо дождот престана, а стазата брзо се исуши бидејќи температурата беше висока.

Но дождот на самиот крај повторно ја закомплицира ситуацијата на шест круга пред крај на трката. Возачите повторно отидоа во боксот по гуми за дожд. Кога Маса мина низ целта, Хамилтон сеуште беше на шестото место и почна неопишливо славје во Ферари. Но, потоа се појави Глок и режираше една од најинтересните завршници во Формула 1.

Ферари најдобри во пласманот на конструктори

Тимот на Ферари ја освои титулата во конк*ренција на конструктори со 172 освоени бода. Мекалрен на крајот е втор со 151 бод, а Кубица и Хајдфилд за БМВ Заубер собраа 135. Четврти е Рено, а петти Тојота.

Хамилтон првиот темномурест возач и најмлад светски шампион

Инаку, 22 годишниот Хамилтон е првиот темномурест возач во историјата на Формула 1 и најмладиот светски првак во тој спорт. Минатата сезона ја заврши на второто место со 109 освоени бода, а титулата за влакно му избега во последната трка.

Оваа година славеше во Австралија, Монако, Велика Британија, Германија и Кина.

Луис Хамилтон е деветиот британски возач кој ја освои титулата светски шампион, а ова е 25 пат во историјата одлуката за светски шампион да падне во последната трка од сезоната.
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2008 во 21:37
тимо кје се омрси од долицава вечерва газење%20од%20смеење

Изменето од anakin - 02.Ноември.2008 во 21:40
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2008 во 23:05
Sliki od Trkata....


Кон врв
trajkovskamila Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1862
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trajkovskamila Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2008 во 16:12
HAMILTON No 1
mila e srcus
Кон врв
balance1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај balance1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2008 во 20:59
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2008 во 21:12
Originally posted by balance1 balance1 напиша:


Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2008 во 21:14
E ova bese "skrien Adut" vo bukvalna smisla...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,242 секунди.