IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Правата на учениците
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Правата на учениците

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2010 во 20:32
ха...самиот велиш дека изгледаш „швркнато“...како да се однесуваат професорите?
 има кодекс на облекување.
значи се облекуваме според пригодата,нели?
а како би се однесувале вие,учениците,кога професорите би се облекувале„швркнато“голема%20насмевка
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2010 во 21:00
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

добро, вака, едно прашање до сите форумџии...

Абе имаат учениците право да носат долга коса (не ученичките туку учениците)...????

Многу неубаво се однесуваат професориве пошто носам долга коса и се облекувам малце повеќе во црно....односно, изгледам „швркнато“плазење


А колку долгата коса може да му смета на ученикот ( конкретно за машки ) во неговото учење или однесување?
Кај нас имаше случај еден мој другар да биде приморан да си ја скрати косата поради постојаните навали од класната од типот: “Скрати ја косата, на што личиш, не е за машко долга коса“ итн... “Ти смета при учење и пишување“ А женските што имаат шишки од кои не им се гледаат очите а изненадување Не треба и тие да се скратат? А оние што имаат долги, налакирани нокти а? Па со разни декорации? А оние што идат со три тони шминка на нив ко да одат во диско? На таквите треба да им се дотера умот, а не на машките со долги коси.
Колку што знам јас, кога го читав кодексот на училиштето никаде не пишуваше дека машките ученици не смеат да имаат долга коса или да има определена дозволена должина.
И бај д веј, секогаш постојат стегачи за коса, или т.н. венчиња голема%20насмевка



Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2010 во 21:04
тоа ми беше зборот Литиум
за жал сите норми се тотално изместени
не би да звучам сега ко старо дрндало,ама порано се знаеше како се оди во училиште.
на што личи кога ученичка излезе пред табла со голо меше и дооолги шарени нокти,нашминкана ко за во кафаназбунетост
 
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2010 во 08:14
Многумина го сметаат за швркнато, затоа така го пишав и тоа во наводници...
А коа ќе видиш , па и не е толку ненормално... не се шминкам, немам лакирани нокти, не носам штикли... па што има толку неубаво во моето, а?

имаме и професори кои се облекуваат пошвркнато од мене...


И кога ќе ги истрижат нив, тогаш и јас ќе се истрижам, кога ќе престанат да се облекуваат како што си сакаат тогаш и јас ќе престанам, кога ќе се воведат некои правила што ќе бидат прифатени од сите (и професори и ученици) и јас ќе престанам да носам црна облека.... во спротивно ќе продолжам да го избегнувам директорот по ходници за да не му трекне да `ржи, а „маскирното гим одело“ ќе го носам само на скоривањеголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Кон врв
nena_princess Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena_princess Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2010 во 15:01
ШтооооооОооооо ??? Права? Каков е тој збор? никогаш не постоеле права ни па ќе постојат права на ученици
Секогаш бори се за она што го Сакаш и верувај ќе успееш ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2010 во 13:43
Tokmu za pravata na decata- ucenicite
Учители, родители и детето во нас
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.