IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Хардверски проблеми - ПОМОШ!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хардверски проблеми - ПОМОШ!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:39
no temata i prasanjeto bilo drugo

ne formatiraj disk nego preintaliraj windows so Boot WIN setup
i toj kje ti ja formatira sam potrebnata particija

toa bilo... so se razakavme sega koj e pogolem dzamperсмеење


Изменето од anakin - 29.Април.2009 во 12:40
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
iNeOn4e Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Неонката трепка

Регистриран: 28.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iNeOn4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:40
Originally posted by anakin anakin напиша:

koj vika deka gi menuvamtoa se sluci ednas za 6 godiniape panicarihahahahahhaha

ама така користиш 80 GB пример, место со двата и да имаш 160GB пример
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:41
Originally posted by iNeOn4e iNeOn4e напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

koj vika deka gi menuvamtoa se sluci ednas za 6 godiniape panicarihahahahahhaha

ама така користиш 80 GB пример, место со двата и да имаш 160GB пример


kako taka?????
si neso greska
koristam i dvata

osim so na slave ni e zavzemen malku prostor so vtoriot windows
abe kaj otide
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
iNeOn4e Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Неонката трепка

Регистриран: 28.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iNeOn4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:43
ахам... сеа ја добив целосната слика шо сакаш да кажеш
Ипак поише сум за бек ап

Изменето од iNeOn4e - 29.Април.2009 во 12:46
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:51
more
kje ti objasnam
imam mnogu vazni podatoci na diskovite
vo slucaj da mi se odlepi hardot fizicki
vednas go aktiviram vtoriot
i spasuvam so moze da se spasi
backup slabo kje mi pomogne ako mi se sjebe hardot
no i samoto sjebuvanje moze da bide od razlicna priroda
moze i da ne go spasis ic
a moze da gi spasis i fajlovite
ako hardot e na granica na crkavanje

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
iNeOn4e Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Неонката трепка

Регистриран: 28.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iNeOn4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 14:17
Хмммм... во таков случај јас би направил мирор на двата хард диска, така што ако едниот ми се зезне ќе ги имам истите податоци на вториот диск... а иначе со бек ап ако правиш со гостот можеш истите фалјови сите да си ги вратиш па сеа ти види... хихихихихи
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 17:42
Виста има нај добар Backup не ти треба ни гост ни ништо
Кон врв
elen4eto_94 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elen4eto_94 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2009 во 18:35
baram luge koj go poznava programot c++
mi treba pomos za da go proucam...
dokolku ima nekoj moze da se javi na 071349063
fala
Кон врв
elen4eto_94 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elen4eto_94 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2009 во 19:06
baram luge koi go poznavaat c++ zatoasto sakam d go proucam ...
ako ima nekoi so go poznavaat neka se javat na 071349063
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2009 во 19:01
Имаш тема во софтвер за c++ имаш и туторијали и се што сакаш можам да ти пратам . намигнување
Кон врв
Bobi_gv Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bobi_gv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2009 во 22:51
Zdravo.
Mozebi sum nadvor od temata no navistina mi treba pomos.
Imam problem pa me interesira dali nekoj moze da mi pomogne. imam MB Fujitsu Siemens D1675 P4 socket 478. VGA-ta mi crkna a imav ATR Radeon 9200 128MB DDR1. Sega sakam da zemam 256MB pa me interesira dali mojata ploca podrzuva VGA-DDR2?
Jas sum egocentrik. Me smetaat za aroganten, a vsusnost sum sueten.
Кон врв
Bobi_gv Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bobi_gv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2009 во 23:01
Zdravo.
Imam problem pa me interesira dali nekoj moze da mi pomogne. imam MB Fujitsu Siemens D1675 P4 socket 478. VGA-ta mi crkna a imav ATR Radeon 9200 128MB DDR1. Sega sakam da zemam 256MB pa me interesira dali mojata ploca podrzuva VGA-DDR2?
Jas sum egocentrik. Me smetaat za aroganten, a vsusnost sum sueten.
Кон врв
natasha-nate Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natasha-nate Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2009 во 21:42
imam eden problem so slusalkite koga ke gi namestam jas gi slusam, a drugite ne mozi da me slusaa (slusalkite se ispravni gi proveriv na drug komp.) a kaj mene mi se pojavuva deka mikrofonot mi e tivok, pa mislam deka treba vo komp. da se podesi negde da ne e isklucen. Pa koj znae neka pisi kade da go podesam.
Кон врв
drki4ot Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај drki4ot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2009 во 03:32
Ako imas vgradena graficka, otstekaj ja taa so ja imas sega, ako se ukluci, grafickata e, jas go resiv istiov problem!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.