IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Проблем со  тестис-ве молам за совет
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Проблем со тестис-ве молам за совет

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 12:44

Па ако си бил на лекар еднаш, оди пак сега на преглед и контрола. Кој би можел со сигурност да ти каже за што се работи? само доктор и никој друг.

Нормално е тестисите да се значително различни во величина исто како и градите кај жените.
И ушите кај луѓето па и целата десна страна на телото обично е поразвиена од левата.
А ти доколку имаш било какво сомневање и ти требаат вистински информации консултирај се со лекар.трепкање
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Becks91 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Becks91 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2011 во 13:40
Дечки имам една прашање во врска со темава, пред скоро недела правевоперација на циста на тестис или попрецизно кажано како што е наведено во дијагнозата (cystis epididimis). Се помина добро, е сеага имам едно прашање во врска со превентивата после операција, во врска со сексот.Знам дека не е дозволен секс, но ме интересира од аспект на тоа дали не треба да се вознеемируваат тестисите поради компликација на раната која постои, или пак поради мастурбацијата, односно протоколот на сперма. Ако има некој одговор нека пише, поздрав.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2011 во 13:57
А да си направиш консултации со доктор најдобро,да не трчаш од форум на форум и од лаици совет да прифаќаш мислам дека ќе е најдобро.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2011 во 23:07
fiksich,...zarem ne go slushna za shto saka da znae?изненадување..ne se site tolku  slobodni ,ochi u ochi so nekoj da razgovara za toa ,.,..zatoa i si pita dechkoto.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Gezim Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Јануари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gezim Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2012 во 10:33
POzz , jas imam problem so testis ( mislam ), jas idam u trening (FITNES ) i pijam Creatin , Protein . I Cega ked se spijam ne spijam dobro , i ked se razbudim mi boli . Sto da pravam ili kude da idam . POzz jas imam 18 god.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2012 во 12:04
А да одиш до матичен доктор, па да те упати во точен правец, да не залуташ без потреба
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2012 во 12:08
Originally posted by Gezim Gezim напиша:

POzz , jas imam problem so testis ( mislam ), jas idam u trening (FITNES ) i pijam Creatin , Protein . I Cega ked se spijam ne spijam dobro , i ked se razbudim mi boli . Sto da pravam ili kude da idam . POzz jas imam 18 god.


Под итно да прекинеш со креатин!!! Под итно да прекинеш со форсирање на тежината во фитнесот!!! Значи колку можеш да кренеш, толку, без мачење. Нема инстант резултати во фитнесот, прифати дека првите видливи резултати се по 3 месеци тренинг!!!
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
Gezim Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Јануари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gezim Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2012 во 13:02
@pHp - fala drugar , ke provam i jas mislam za kreatin . Dobro ke provam bez Creatin . Posle ke vidime .
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2012 во 13:15
Креатинот само те дуе, ги полни мускулите со вода, многу е штетен за бубрези и жлезди (тестисите се жлезди). Болката во тестисите е поради тежината, креваш повеќе од што телото може да поднесе. Значи форисраш!!!Без форисрање, резултатите доаѓаат по 3 месеци. Првите 3 месеци е раздвижување на телото. Само не форсирај, почни со 10-ки, најмногу 15-ки. Колку и да ти се чини лесно по 2-3 недели, не покачувај!!! Држи тоа темпо. Никако креатин и аминокиселини!!! Витамини, белковини и јаглехидрати во исхраната. Имај нормална исхрана од 3 оброка дневно, со 2 ужини меѓу нив и топ си!
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.