IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Проблем со  тестис-ве молам за совет
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Проблем со тестис-ве молам за совет

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
za-za Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај za-za Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Проблем со тестис-ве молам за совет
    Испратена: 15.Октомври.2008 во 19:40
NA DESNIOT TESTIS IMAM CISTA so golemina na mal orev ja imam nekolku godini, nemam bolki, bev na urolog i mi predlozi operacija.

Sakam da znam dali taa cista igra uloga so plodnosta dali da ja operiram ili da ja ostavam da stoi.

Iima li nekoj sto moze da mi pomogne da ja izlecam bez operacija.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 20:09
Обавезно да се оперираш.....-толку.
Само што ризик е после зашто знае пак да се појави а и првите 3 месеци не смееш тешко да креваш од ризик кила да не фатиш. Со срека
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
za-za Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај za-za Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 20:17
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Обавезно да се оперираш.....-толку.Само што ризик е после зашто знае пак да се појави а и првите 3 месеци не смееш тешко да креваш од ризик кила да не фатиш. Со срека


a sto ke bide ako ne se operiram?
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 21:15
прашај доктор..
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2008 во 15:18
Имам и јас, ама не на тестиси, туку на јајник, веќе е голема 2х5 цм па си траам, ме боли, ме кине, но молкум ја поднесувам, кој ќе оди под нож.

НЕ ДИРАЈ ЛАВА ДОК СПАВА.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2008 во 21:38
Originally posted by za-za za-za напиша:

NA DESNIOT TESTIS IMAM CISTA so golemina na mal orev ja imam nekolku godini, nemam bolki, bev na urolog i mi predlozi operacija.

Sakam da znam dali taa cista igra uloga so plodnosta dali da ja operiram ili da ja ostavam da stoi.

Iima li nekoj sto moze da mi pomogne da ja izlecam bez operacija.


Кога нешто не е итно, како во случајов, јас би се обидела со народна медицина, особено затоа што твојата циста се наоѓа на лесно опипливо место...

Баш читав нешто вакво, ама за циста кај жени (ќе го пробам и јас) ама кај тебе може да е и поделотворно.

Во сад се ставаат 5-6 грста трици, 2 листа зелка ситно сецкана и се прелева со вода, врие на тихо додека не стане како тесто. Нанеси го на газа, дебело 2-3 прста, топло-НО НИКАКО ВРЕЛО, и нека стои 2-3 часа.

И после вика 6-7 дена вака (секогаш со нови состојки).

Искрено, една жена со ваков марифет се к*ртули од бенигна циста на градата.МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
za-za Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај za-za Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 19:02
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:


Originally posted by za-za za-za напиша:

NA DESNIOT TESTIS IMAM CISTA so golemina na mal orev ja imam nekolku godini, nemam bolki, bev na urolog i mi predlozi operacija.

Sakam da znam dali taa cista igra uloga so plodnosta dali da ja operiram ili da ja ostavam da stoi.

Iima li nekoj sto moze da mi pomogne da ja izlecam bez operacija.
Кога нешто не е итно, како во случајов, јас би се обидела со народна медицина, особено затоа што твојата циста се наоѓа на лесно опипливо место...Баш читав нешто вакво, ама за циста кај жени (ќе го пробам и јас) ама кај тебе може да е и поделотворно.Во сад се ставаат 5-6 грста трици, 2 листа зелка ситно сецкана и се прелева со вода, врие на тихо додека не стане како тесто. Нанеси го на газа, дебело 2-3 прста, топло-НО НИКАКО ВРЕЛО, и нека стои 2-3 часа.И после вика 6-7 дена вака (секогаш со нови состојки).Искрено, една жена со ваков марифет се к*ртули од бенигна циста на градата.
Кон врв
za-za Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај za-za Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 19:05
a sto ti znaci toa posle 6-7 so novi sostojki?

koj se tie novi sostojki
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 19:05
ZA ZA TOP
ABE SO MISLIS DEKA TUKA NA FORUM E VRVULICA OD DOKTORI
AJ OP POBRZAJ SO KJE TI KAZIT DOKTOROT I TOA PRAJ GOизненадување

TUKA IMA SAMO INDIVIDUA SO HIPOHONDROVA ZAKLETVA голема%20насмевка


Изменето од anakin - 22.Октомври.2008 во 19:05
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 23:55
Originally posted by za-za za-za напиша:

a sto ti znaci toa posle 6-7 so novi sostojki?

koj se tie novi sostojki


Пардон, тоа значи 6-7 вечери го повторуваш тоа, односно правиш облоги, и тоа секојпат со свежи состојки.

Анакин, ас секогаш го потенцирам значењето на современата медицина и достигнувањата, особено кога пишувам на овие теми. Прво и самата се потпирам на истата, но ако доктор рекол дека треба да се почека, да се следи, зошто во меѓувреме да не се проба и нешто вакво, од кое штета нема. Ако помогне-пеки, ако не здравје. Никаде нереков дека сум еким, иако не сум баш ни немедицинско лице.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 19:59
ekimce големо%20гушкањеbrej nikade ne te spomnav
so si zapnalo? големо%20гушкање


Изменето од anakin - 23.Октомври.2008 во 20:00
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 21:03
Ако сами не си помогнеме, кој ќе ни помогне? Човек на човека е еќимголемо%20гушкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 21:33
И мајка ми имаше бенигни цисти на дојката и таа се „спаси“ со ова со зелката, неа и помогна, од тогаш минаа 6години па не се појавило ништо до сега, Дај Боже и на вас да ви помогне!!!
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 21:36
Ете гледате ли неверни Томи?
Со зелката, ама на еден друг начин, моја другарка остана бремена а пред тоа ниеден третман не и помогна, она нешто како да се парела на зелка.

Опасни биле нашиве стари.
големо%20гушкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.