IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Интегрален леб
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Интегрален леб

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Интегрален леб
    Испратена: 15.Октомври.2008 во 12:01
JAS VI TVRDAM DEKA lebot koj vo prodavnica go kupuvame kako integralen...........vsusnost e bel leb so dodadena crna prehranbena boja. Aditivi, zasladuvaci........uste sto li ne mu stavaat.


Kakov e vasiot stav po ova prasanje. Kaj moze da se kupi vistinski integralen leb.......onoj od celo zrno?

Изменето од polzavce - 15.Октомври.2008 во 12:02
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 12:07
Imase eden od "vistinskite" integralni se vikase ZETVARSI LEB i jas go kupuvav vo Maxy D marketite. Prestanaa da go nosat odamna i od togas ne znam kaj da najdam?????????
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 12:21
Ja zgresiv kategorijata na temava trebase u ishrana ne u medicina ama.............nova sum PROSTETE MI
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 13:40
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

JAS VI TVRDAM DEKA lebot koj vo prodavnica go kupuvame kako integralen...........vsusnost e bel leb so dodadena crna prehranbena boja. Aditivi, zasladuvaci........uste sto li ne mu stavaat.


Kakov e vasiot stav po ova prasanje. Kaj moze da se kupi vistinski integralen leb.......onoj od celo zrno?


За жал во право си, јас многу го сакав тој црниот со семчиња, ама кога разбрав дека всушност бојата не е поради нелупените зрна туку поради кафеавиот шеќер додаван заради боја престанав да го купувам.

Јасно, јас не би била јас ако сама не се уверам во пишаното, па така направив мал експеримент, чуреше на изгорен шеќер.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Valeta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 24220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valeta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 20:57
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Imase eden od "vistinskite" integralni se vikase ZETVARSI LEB i jas go kupuvav vo Maxy D marketite. Prestanaa da go nosat odamna i od togas ne znam kaj da najdam?????????


Жетварски леб го консумирам често, го произведува Биокомерц -Струмица,исто така имаат повеке видови на интегрални колачиња, погачи со зеленчук и ладно цедено масло.
А дали ги има низ маркетите во државава незнам.
Вистината е нашата најценета сопственост. Затоа ја употребуваме толку штедливо.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 21:10
Затоа дома ке си правиш интегрален голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Storm2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 432
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Storm2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 22:13
Me zanima kakvo e toa lebce ' KIBUC '. Ako znae nekoj neka kaze.
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 22:43
A za toj zetvarskiot sto vikas sto go pravele vo Strumica........go jades neli? A kaj go kupuvas?
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2008 во 17:35
Valeta daj ne bidi sebicna......... ........kazi kaj go kupuvas zetvarskiot leb?????????
Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2008 во 17:55
navistina e taka kako sto velite,deka dodavaat samo boja za vsusnost da mislime deka lebot e integralen i zdrav.ova i doktorka mi go potvrdi.zalam sto ne mozam da vi pomognam,navistina ne znam kade kaj nas se prodava vistinski zdrav leb.pozdravголемо%20гушкање
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2008 во 19:29
Jas rabotev vo edna od poznatite picerii vo Skopje. Tamu ako otidete i pobarate sendvic prasanje koe vednas ke vi bide postaveno e : Dali go sakate sendvicot vo belo ili vo crno lepce?

Lepcinjata se pravat tamu i se prevkusni za jadenje no.......crnoto ne e integralno iako ima crna boja a odozgora e posipano so ovesni snegulki sto moze da zavede........

Pekarot sto gi pravi lepcinjata vo eden nas razgovor mi kaza deka porano rabotel i vo Zito Luks a i tamu bila istata pesna so boja vo lebot.


Sovet: Ne nasednuvajte na trikovi. Integralniot leb e kamen tvrd i se roni, ne moze da bide dusa mek kako ovie sto ni se nudat.
Кон врв
Valeta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 24220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valeta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 16:03
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Jas rabotev vo edna od poznatite picerii vo Skopje. Tamu ako otidete i pobarate sendvic prasanje koe vednas ke vi bide postaveno e : Dali go sakate sendvicot vo belo ili vo crno lepce?

Lepcinjata se pravat tamu i se prevkusni za jadenje no.......crnoto ne e integralno iako ima crna boja a odozgora e posipano so ovesni snegulki sto moze da zavede........

Pekarot sto gi pravi lepcinjata vo eden nas razgovor mi kaza deka porano rabotel i vo Zito Luks a i tamu bila istata pesna so boja vo lebot.


Sovet: Ne nasednuvajte na trikovi. Integralniot leb e kamen tvrd i se roni, ne moze da bide dusa mek kako ovie sto ni se nudat.

Жетварскиот леб од биокомерц го има низ маркетите во Струмица, јас живеам во Ср. и го купувам од најблиската продавница. Како што спомна лебот е цврст и се рони но е вкусен за јадење, исто ги земам биоколачињата со малтекс, кокос и суво грозје исто се цврсти и ронливи но многу вкусни.
Ако сакаш можам да ги прашам дистрибутерите на Биокомерц дали доставуваат леб и низ другите градови, па ќе ти напишам.
Вистината е нашата најценета сопственост. Затоа ја употребуваме толку штедливо.
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 18:03
Valeta nemas poim kolku sum ti blagodarna za naporot sto go vlozuvas!

Aj prasaj.........so netrpenie cekam.


MNOGU, MNOGU FALA!!!!!!
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 01:54
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

JAS VI TVRDAM DEKA lebot koj vo prodavnica go kupuvame kako integralen...........vsusnost e bel leb so dodadena crna prehranbena boja. Aditivi, zasladuvaci........uste sto li ne mu stavaat.




ne znaev za ova

jas na primer osekjam razlika koga jadam crn i bel leb...od beliot nekogas ako izedam povekje moze da mi e tesko na zeludnikot, a od crniot ne mi e...nekako polesen mi e za jadenje...sigurno ima nekoja pozitivna razlika, ne moze da e ist so beliot leb, da se razlikuvaat samo po bojata zoshto togash chuvstvuvam razlika? da ne e na psiholoshka baza a?

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.