IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Останати спортови
  Активни теми Активни теми RSS - Бокс
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бокс

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
Автор
Порака
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 02:04
Нема 12 рунди прописно мавање по глава.Ова еден кик во глава и носилка.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 02:20
Son na sekoj fighter e so prviot udar da ja zavrsi borbata u realnosta tesko izvodlivo osven prviot udar ako ne e od pozadi . Dolznost na sekoj majstor na borecki vestini moralniot kodeks da go prenese na ucenikot . Pri prvoto stapnuvanje u sala trebalo da ti kazat deka e ZADOLZITELNO POCITUVANJETO NA PROTIVNIKOT , za zal osnovite na domasnoto vospituvanje se izostaveni kaj tebe . Toj sho tebe ke ti dade znaenje od bilo koja vestina treba na sud da odi .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 02:35
Се согласувам,со делот за почитувањето.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
criminal-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2009
Локација: Japan
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај criminal-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 12:52
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Нема 12 рунди прописно мавање по глава.Ова еден кик во глава и носилка.


a misli i na ovoj nacin... sega ti si bokser jas sum karatist ti znajs da ja branis glata a jas znam sekako da se branam
ti znajs da udiras samo na glava i polovina a jas znam i date padnam i date udiram na glata i ako sakam mozam sakat da te ostam
koj e po jak??????????????ovde kikbox aku so treniras te postovam mnogu kako sportist no neprijatelot(dusmanot) ne ke te pikirat namo na glata tuku segde... sportot e ubav sport ama samo za ring a karateto e za cel zivot ti mozis na ring da go onesvestis protivnikot no vo vistinski zivot toa ne e taka....veruvajme imam iskustvo

Изменето од criminal-F - 29.Јануари.2009 во 12:54
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 13:05
Originally posted by criminal-F criminal-F напиша:

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Нема 12 рунди прописно мавање по глава.Ова еден кик во глава и носилка.


a misli i na ovoj nacin... sega ti si bokser jas sum karatist ti znajs da ja branis glata a jas znam sekako da se branam
ti znajs da udiras samo na glava i polovina a jas znam i date padnam i date udiram na glata i ako sakam mozam sakat da te ostam
koj e po jak??????????????ovde kikbox aku so treniras te postovam mnogu kako sportist no neprijatelot(dusmanot) ne ke te pikirat namo na glata tuku segde... sportot e ubav sport ama samo za ring a karateto e za cel zivot ti mozis na ring da go onesvestis protivnikot no vo vistinski zivot toa ne e taka....veruvajme imam iskustvo
 
 
 
 
Kick boxot ima udari niz celo telo znaci glava , stomak , noze . Razlicni se so karateto toa nema somnez ama deka samo glavata ja branat toa mislam deka ne e taka .
Koga protivnikot ke padne na zemja borbata prekinuva toa e korektna fer borba osven ako ne se plasis deka ako stane protivnikot nema da mozes pak da go sovladash .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 15:33
Originally posted by criminal-F criminal-F напиша:

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Нема 12 рунди прописно мавање по глава.Ова еден кик во глава и носилка.


a misli i na ovoj nacin... sega ti si bokser jas sum karatist ti znajs da ja branis glata a jas znam sekako da se branam
ti znajs da udiras samo na glava i polovina a jas znam i date padnam i date udiram na glata i ako sakam mozam sakat da te ostam
koj e po jak??????????????ovde kikbox aku so treniras te postovam mnogu kako sportist no neprijatelot(dusmanot) ne ke te pikirat namo na glata tuku segde... sportot e ubav sport ama samo za ring a karateto e za cel zivot ti mozis na ring da go onesvestis protivnikot no vo vistinski zivot toa ne e taka....veruvajme imam iskustvo


Да да јас тренирам/в Маи Таи,тајландски кик бокс најбрутална вештина,има удари по цело тело и се користи цело тело за напад.Подземните битки во Тајланд обично завршуваат на носилка или количка
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
criminal-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2009
Локација: Japan
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај criminal-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 20:39
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by criminal-F criminal-F напиша:

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Нема 12 рунди прописно мавање по глава.Ова еден кик во глава и носилка.


a misli i na ovoj nacin... sega ti si bokser jas sum karatist ti znajs da ja branis glata a jas znam sekako da se branam
ti znajs da udiras samo na glava i polovina a jas znam i date padnam i date udiram na glata i ako sakam mozam sakat da te ostam
koj e po jak??????????????ovde kikbox aku so treniras te postovam mnogu kako sportist no neprijatelot(dusmanot) ne ke te pikirat namo na glata tuku segde... sportot e ubav sport ama samo za ring a karateto e za cel zivot ti mozis na ring da go onesvestis protivnikot no vo vistinski zivot toa ne e taka....veruvajme imam iskustvo


Да да јас тренирам/в Маи Таи,тајландски кик бокс најбрутална вештина,има удари по цело тело и се користи цело тело за напад.Подземните битки во Тајланд обично завршуваат на носилка или количка



hahaha tuka se razlikuvame ti mislis za napad a jas mislam za mir no ako me napagat togas pokazuvam mojata sila
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2009 во 13:58
Аааа не Не сум агресивен.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
criminal-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2009
Локација: Japan
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај criminal-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2009 во 19:06
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Originally posted by criminal-F criminal-F напиша:

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Нема 12 рунди прописно мавање по глава.Ова еден кик во глава и носилка.
a misli i na ovoj nacin... sega ti si bokser jas sum karatist ti znajs da ja branis glata a jas znam sekako da se branam ti znajs da udiras samo na glava i polovina a jas znam i date padnam i date udiram na glata i ako sakam mozam sakat da te ostam koj e po jak??????????????ovde kikbox aku so treniras te postovam mnogu kako sportist no neprijatelot(dusmanot) ne ke te pikirat namo na glata tuku segde... sportot e ubav sport ama samo za ring a karateto e za cel zivot ti mozis na ring da go onesvestis protivnikot no vo vistinski zivot toa ne e taka....veruvajme imam iskustvo
 
 

 

 

Kick boxot ima udari niz celo telo znaci glava , stomak , noze . Razlicni se so karateto toa nema somnez ama deka samo glavata ja branat toa mislam deka ne e taka .

Koga protivnikot ke padne na zemja borbata prekinuva toa e korektna fer borba osven ako ne se plasis deka ako stane protivnikot nema da mozes pak da go sovladash .





potpolno ne si vo pravo zs vo kikboksot gardot e dore i licnostite na ringot se borat za eden ist cel a toa e dobivanje trojka t.e. tri poeni a toa e udar na glavata udarite sto e so noga ne sleduva nikakov poen i zato vo kikboxot imat samo branuvanje na glavata a udarite so noga e isklucivo za telesnata ramnoteza. vo kikboxot nemat udari sekade samo na odredeni mesta (glava,noga) udarite na stomak sleduva 2 poenska kazna udarite od grb ti sleduva 3 poenska kazna a najtragicnoto e sto nokautot sleduva potez na pobeda a toa e najtragicno zatoa sto ova ne e vojna tuku e sport eden nokaut prajt zivotna kazna sa svojot sovest

Изменето од criminal-F - 30.Јануари.2009 во 19:11
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2009 во 19:52
Не си во право,зборуваме за К-1 и за натпревари во Тајландски кик бокс,таму не се забранети ударите на ниеден дел од телото освен во грбот и гениталиите.
Инаку кик боксер е спремен да прими напад во секој дел од телото,бидејќи може да добие напад на секој дел од телото.Со гардот ги штити главата,градите,бубрезите,половината.Има посебни блокови за удари со нозе.Нозете на кик боксер се доволно зајакнати да не страда од ниски удари со нозе,за кои има посебен блок исто така.
Во еден ринг,ниските удари на кик боксерите со писката се најопасното оружје за секој противник.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
criminal-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2009
Локација: Japan
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај criminal-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2009 во 23:34
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Не си во право,зборуваме за К-1 и за натпревари во Тајландски кик бокс,таму не се забранети ударите на ниеден дел од телото освен во грбот и гениталиите.
Инаку кик боксер е спремен да прими напад во секој дел од телото,бидејќи може да добие напад на секој дел од телото.Со гардот ги штити главата,градите,бубрезите,половината.Има посебни блокови за удари со нозе.Нозете на кик боксер се доволно зајакнати да не страда од ниски удари со нозе,за кои има посебен блок исто така.
Во еден ринг,ниските удари на кик боксерите со писката се најопасното оружје за секој противник.


ok sea ti si vo pravo priznavam....ama more coek zs nokaut toa ne mie jasno zs tolku devjantno ponasanje vo ringot do protivnikot da pagat vo nesvest toa ne pocituvam zs ti se gleda deka si obrazoven coek ne si nekoj ovcar nokautot e mnogu opasno i ne e sportsko

Изменето од criminal-F - 30.Јануари.2009 во 23:35
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 00:26
Е то е,за жал во таква борба е незбежно да се нокаутира противникот а после тоа можат да следат трајни последици,затоа не сум се осмелил да одам на професионални натпревари,немам желба да повредам никој,а фала му на Господ имам доволно пари не морам да заработувам од тоа.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
criminal-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2009
Локација: Japan
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај criminal-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 13:30
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 19:47
E kolku  interesna diskusija i pak ne rabzrav sto e zaklucokot koj sport e podobar голема%20насмевка

Vo sekoj slucaj ne e vazna vestinata ili sportot, vazna e licnosta koja go praktikuva... samiot Oyama (osnovac na Kyoku Shin Kai - Patot do svetlinata, vo bukvalen prevod) rekol  "Bidi najdobriot sto mozes da bides",  no sto podrazbirame pod "najdobar" намигнување
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.