Испечати | Затвори го прозорот

Бокс

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Спорт
Име на форумот: Останати спортови
Опис на форумот: Одбојка, тенис, планинарење, пливање, точаци, висење по форуми...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=16076
Датум на принтање: 02.Мај.2024 во 09:50
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Бокс
Постирано од: гoстин
Наслов: Бокс
Датум на внесување: 11.Октомври.2008 во 00:45
Vitali Klitschko vs. Samuel Peter

11.10.2008 okolu 22:30sat.

Vitali Klitschko

Birthday /(Age): 19. Juli 1971 (37)
Nation: Ukraine
Birthplace: Belowodsk (Ukraine)
Residence: Kiew
Hight:2,02 m
Weight: 112KG
Fight Record 37 fights, 35 wins, (34 by K.O. = 91.89%),
Trainer: Fritz Sdunek


Samuel Peter
Birthday /(Age): 6. September 1980 (28)
Nation: Nigeria
Birthplace: Akweibom (Nigeria)
Residence: Las Vegas
Hight:1,84 m
Weight: 115KG
Fight Record 30 fights, 29 wins, (23 by K.O. = 74,19 %),
Trainer: Stacey McKinley












-------------




Коментари:
Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 12.Октомври.2008 во 01:33
Vitali Klitschko Pobednik so T.K.O. vo 8 Runda!!!

Od pocetok Klitschko bese dominanten i ne primi ni eden asalen udar dodeka on cela borba so jaki udari go zanese Samuel Peter koj vo 8 Runda morase da otkaze od sto mu tecese krv od usta i od sto bese potecen u ocite. Samuel Peter dobi svirezi od poblikata i ja napusti salata odma posle borbata...

Eve i Sliki.....

















-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 13.Октомври.2008 во 18:10
Браќата Кличко кошмар за Питер

Виталиј ја запиша својата 36 победа од кои дури 35 ги доби со нокаут во вкупно 38 борби



Украинскиот боксер во супертешка категорија, Украинецот Виталиј Кличко го врати шампинскиот појас и заедно со својот брат Владимир се запишаа меѓу бесмртните. Тој во преполната арена во Берлин од самиот почеток доминираше над неговиот противник Самуел Питер, Нигерија и му даде до знаење дека нема никакви шанси да ја задржи титулата. Виталиј заедно со Владимир се првите браќа, кои во исто време ги држат шампионските појаси во тешка категорија, но во различни категории. Несудениот градоначалник на Киев е шампион во верзијата ВБЦ, а пет години помладиот брат ги држи титулите во ВБО, ИБФ и ИБО.

Четиригодишната пауза од декември 2004 година и одбрана на титулата против Дени Вилијамс не остави трага на 37-годишниот Украинец. Кличко одлично ја подготви тактиката и со својата силна левица ја сруши одбраната на Нигериецот. Потоа следеа серија на силни удари се додека не го принуди на крајот од осмата рунда да го предаде натпреварот. Виталиј му го нанесе вториот пораз на Питер во период од три години, откако претходно во 2005 година беше поразен од Владимир. Ова беше втор пораз за Питер во неговата професионална кариера, а двата ги претрпе од браќата Кличко.

На овој меч му беше прекината серијата од шест борби без пораз каде најзвучно име кое падна пред Нигериецот беше Олег Маскаев во март годинава. Кличко од друга страна ја запиша својата 36 победа од кои дури 35 ги доби со нокаут во вкупно 39 борби.
-Најважно е да ме служи моето здравје и во ниеден момент да не ме напушти. Здравјето е моето најголемо оружје за да победувам и во наредните мечеви. Со победата на овој меч ми се исполни сонот, сите шампионски појаси да бидат во семејството Кличко, изјави Виталиј.

-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 05.Ноември.2008 во 00:59
Wladimir Klitschko vs. Hasim Rahman

13.12.2008 okolu 22:30sat.

Wladimir Klitschko

Birthday /(Age): 25.08.1976 (32)
Nation: Ukraine
Birthplace: Semipalatinsk, (Kasachstan)
Residence: Kiew
Hight:2,00 m
Weight: 112KG
Fight Record 54 fights, 51 wins, (45 by K.O. = 84.00%),
Trainer: Emmanuel Steward


Hasim Rahman

Birthday /(Age): 7.11.1972 (35)
Nation: USA
Birthplace: Baltimore, Maryland (USA)
Residence: Baltimore, (USA)
Hight:1,89 m
Weight: 106KG
Fight Record 54 fights, 45 wins, (36 by K.O. = 68.00%),
Trainer: Yahyah Cason



   



-------------



Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 11.Ноември.2008 во 16:48

БОКС - ЕЛИМИНИРАН УШТЕ ЕДЕН НАШ БОКСЕР НА ЕП ВО ЛИВЕРПУЛ

Пораз со надгласување

По Фатлум Жута (75 кг), кој беше поразен уште завчера со што стана нашиот прв боксер кој беше елиминиран од натамошните борби на ЕП во бокс кое се одржува во Ливерпул, истата судбина ја доживеа и нашиот супер тешкаш Примислав Димовски (+91 кг).

Имено, борбата на Примислав Димовски против Кубарт Пулев (Буг) која била крајно изедначена заврши нерешено, 2:2.

Со оглед дека ваквиот резултат во боксот е неприфатлив, кога се работи за ЕП, СП или Олимпијади, се отиде на судиско надгласување, во кое победата му беше доделена на бугарскиот боскер, со образложение - поголема активност, одлука која во нашиот табор не сакаат да ја коментираат. Напротив нивните мислења се спротивни од судиските. Сметаат дека Прим бил боксерот кој бил далеку поактивен.

Инаку, доцна синоќа на рингот во Ливерпул се качи последниот наш боксер Наси Хани (91 кг) кој имаше тежок противник, Русинот Егор Макхонстев.


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 13.Декември.2008 во 23:54
Wladimir Klitschko Pobednik so T.K.O. vo 7 Runda!!!

Bravo za Klitschko dominanten beshe celo vreme...
Rahman bez nikakva shansa vo 6 runda Klitschko go turna no uspea da stane ali vo 7 runda veke kraj bese....




-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 14.Декември.2008 во 11:03














-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 22.Декември.2008 во 22:57
РУСКИОТ БОКСЕР НИКОЛАЈ ВАЛУЕВ ЈА ОДБРАНИ ТИТУЛАТА

Холифилд не влезе во историјата

Рускиот боксер Николај Валуев ја одбрани светската титула во супертешка категорија во верзијата ВБА, откако во Цирих ( Швајцарија) на поени го совлада поранешниот четирикратен светски првак, Американецот Ивандер Холифилд (114:114, 115:114, 116:112). Валуев (35) не ја искористи предноста во висина и тежина и мораше да боксува 12 рунди за да стигне до победата. Предноста во брзина не ја искористи ниту 46-годишниот Холифилд, кој не успеа да стане најстариот боксер што се закитил со светска титула. Тој се обиде да го измори противникот, а дури потоа да нападне, но не успеа да го реализира својот план. Сепак, во првите три рунди му нанесе неколку добри удари на Русинот со што ги освои симпатиите на посетителите во арената во Цирих, кои ја исфиркаа победата на Валуев.
- Не сум разочаран затоа што не победив во оваа борба. Моите перформанси навистина беа добри во овој меч. За противник имав навистина квалитетен боксер. Пробав да направам нешто поинакво и да победам на поинаков начин, меѓутоа тој беше подготвен на се што му подготвив во рингот, изјави Холифилд.

Американецот, кој дојде по својата петта светска титула, но не успеа да ја добие, неизвесно е дали повторно ќе се одлучи да влезе во рингот, бидејќи немаше боксувано повеќе од 12 месеци.



-------------



Постирано од: MAKed0ner0
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 01:29
cista pobeda na Xolifild.


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 08.Јануари.2009 во 18:51
Rezultatot veli poinaku

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 09.Јануари.2009 во 13:40
Кличко на почетокот од март ќе ја брани титулата во ВБЦ

Украинскиот боксер Виталиј Кличко ќе боксува против Кубанецот Хуан Карлос Гомез во првата половина на март во мечот за одбрана на титулата на Светски шампион во категоријата ВБЦ што ќе се одржи во Штутгарт.

Официјално мечот е најавен и од раководството на ВБЦ, откако претставниците на двајцата боксери, Шели Финкел и Ахмет Онер информирале за потпишаниот договор помеѓу раководствата на двата табори.

37-годишниот Виталиј Кличко ја освои титулата во оваа категорија во октомври минатата година кога успеа да го победи со технички нокаут Нигериецот Самјуел Питер. Претходно четири години Кличко отсуствуваше од рингот правејќи пауза во својата кариера.

Кубанскиот боксер Гомез пак стана сериозен кандидат за шампионската титула откако во септември 2008 го победи Украинецот Владимир Вирчис.

Од таборот на Кличко сеуште официјално не ја потврдиле информацијата за најавениот меч.


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: criminal-F
Датум на внесување: 25.Јануари.2009 во 01:37
hehehe naj opasen sport e boks i stalno nenormalnite odat da ucestvuvat....

site boxeri koga ucestvuvat se normalni. no posle koga pocnuvaat da jadat udari na gla, i togas za nekolku nedeli kaj niv se stvarat nenormalni nesta vo mozokot ...
- ne mislet zrelo
- ne mislet pametno
-tuku samo se robotiziraat za mavanje i ne opstanvet mnogu vo zivotot.
zato zal mie za takvi luge sto odat na boks....pozz


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 25.Јануари.2009 во 22:21
Затоа си тренирам Кик Бокс

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: criminal-F
Датум на внесување: 26.Јануари.2009 во 20:11
a ti mislis deka se razlikuvat mnogu kik boxot so boxot...
dvajcata se vetar vo magla...
nezdrava rabota...


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 27.Јануари.2009 во 02:04
Нема 12 рунди прописно мавање по глава.Ова еден кик во глава и носилка.

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 27.Јануари.2009 во 02:20
Son na sekoj fighter e so prviot udar da ja zavrsi borbata u realnosta tesko izvodlivo osven prviot udar ako ne e od pozadi . Dolznost na sekoj majstor na borecki vestini moralniot kodeks da go prenese na ucenikot . Pri prvoto stapnuvanje u sala trebalo da ti kazat deka e ZADOLZITELNO POCITUVANJETO NA PROTIVNIKOT , za zal osnovite na domasnoto vospituvanje se izostaveni kaj tebe . Toj sho tebe ke ti dade znaenje od bilo koja vestina treba na sud da odi .

-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 27.Јануари.2009 во 02:35
Се согласувам,со делот за почитувањето.

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: criminal-F
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 12:52
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Нема 12 рунди прописно мавање по глава.Ова еден кик во глава и носилка.


a misli i na ovoj nacin... sega ti si bokser jas sum karatist ti znajs da ja branis glata a jas znam sekako da se branam
ti znajs da udiras samo na glava i polovina a jas znam i date padnam i date udiram na glata i ako sakam mozam sakat da te ostam
koj e po jak??????????????ovde kikbox aku so treniras te postovam mnogu kako sportist no neprijatelot(dusmanot) ne ke te pikirat namo na glata tuku segde... sportot e ubav sport ama samo za ring a karateto e za cel zivot ti mozis na ring da go onesvestis protivnikot no vo vistinski zivot toa ne e taka....veruvajme imam iskustvo


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 13:05
Originally posted by criminal-F criminal-F напиша:

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Нема 12 рунди прописно мавање по глава.Ова еден кик во глава и носилка.


a misli i na ovoj nacin... sega ti si bokser jas sum karatist ti znajs da ja branis glata a jas znam sekako da se branam
ti znajs da udiras samo na glava i polovina a jas znam i date padnam i date udiram na glata i ako sakam mozam sakat da te ostam
koj e po jak??????????????ovde kikbox aku so treniras te postovam mnogu kako sportist no neprijatelot(dusmanot) ne ke te pikirat namo na glata tuku segde... sportot e ubav sport ama samo za ring a karateto e za cel zivot ti mozis na ring da go onesvestis protivnikot no vo vistinski zivot toa ne e taka....veruvajme imam iskustvo
 
 
 
 
Kick boxot ima udari niz celo telo znaci glava , stomak , noze . Razlicni se so karateto toa nema somnez ama deka samo glavata ja branat toa mislam deka ne e taka .
Koga protivnikot ke padne na zemja borbata prekinuva toa e korektna fer borba osven ako ne se plasis deka ako stane protivnikot nema da mozes pak da go sovladash .


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 15:33
Originally posted by criminal-F criminal-F напиша:

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Нема 12 рунди прописно мавање по глава.Ова еден кик во глава и носилка.


a misli i na ovoj nacin... sega ti si bokser jas sum karatist ti znajs da ja branis glata a jas znam sekako da se branam
ti znajs da udiras samo na glava i polovina a jas znam i date padnam i date udiram na glata i ako sakam mozam sakat da te ostam
koj e po jak??????????????ovde kikbox aku so treniras te postovam mnogu kako sportist no neprijatelot(dusmanot) ne ke te pikirat namo na glata tuku segde... sportot e ubav sport ama samo za ring a karateto e za cel zivot ti mozis na ring da go onesvestis protivnikot no vo vistinski zivot toa ne e taka....veruvajme imam iskustvo


Да да јас тренирам/в Маи Таи,тајландски кик бокс најбрутална вештина,има удари по цело тело и се користи цело тело за напад.Подземните битки во Тајланд обично завршуваат на носилка или количка

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: criminal-F
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 20:39
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by criminal-F criminal-F напиша:

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Нема 12 рунди прописно мавање по глава.Ова еден кик во глава и носилка.


a misli i na ovoj nacin... sega ti si bokser jas sum karatist ti znajs da ja branis glata a jas znam sekako da se branam
ti znajs da udiras samo na glava i polovina a jas znam i date padnam i date udiram na glata i ako sakam mozam sakat da te ostam
koj e po jak??????????????ovde kikbox aku so treniras te postovam mnogu kako sportist no neprijatelot(dusmanot) ne ke te pikirat namo na glata tuku segde... sportot e ubav sport ama samo za ring a karateto e za cel zivot ti mozis na ring da go onesvestis protivnikot no vo vistinski zivot toa ne e taka....veruvajme imam iskustvo


Да да јас тренирам/в Маи Таи,тајландски кик бокс најбрутална вештина,има удари по цело тело и се користи цело тело за напад.Подземните битки во Тајланд обично завршуваат на носилка или количка



hahaha tuka se razlikuvame ti mislis za napad a jas mislam za mir no ako me napagat togas pokazuvam mojata sila


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 30.Јануари.2009 во 13:58
Аааа не Не сум агресивен.

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: criminal-F
Датум на внесување: 30.Јануари.2009 во 19:06
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Originally posted by criminal-F criminal-F напиша:

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Нема 12 рунди прописно мавање по глава.Ова еден кик во глава и носилка.
a misli i na ovoj nacin... sega ti si bokser jas sum karatist ti znajs da ja branis glata a jas znam sekako da se branam ti znajs da udiras samo na glava i polovina a jas znam i date padnam i date udiram na glata i ako sakam mozam sakat da te ostam koj e po jak??????????????ovde kikbox aku so treniras te postovam mnogu kako sportist no neprijatelot(dusmanot) ne ke te pikirat namo na glata tuku segde... sportot e ubav sport ama samo za ring a karateto e za cel zivot ti mozis na ring da go onesvestis protivnikot no vo vistinski zivot toa ne e taka....veruvajme imam iskustvo
 
 

 

 

Kick boxot ima udari niz celo telo znaci glava , stomak , noze . Razlicni se so karateto toa nema somnez ama deka samo glavata ja branat toa mislam deka ne e taka .

Koga protivnikot ke padne na zemja borbata prekinuva toa e korektna fer borba osven ako ne se plasis deka ako stane protivnikot nema da mozes pak da go sovladash .





potpolno ne si vo pravo zs vo kikboksot gardot e dore i licnostite na ringot se borat za eden ist cel a toa e dobivanje trojka t.e. tri poeni a toa e udar na glavata udarite sto e so noga ne sleduva nikakov poen i zato vo kikboxot imat samo branuvanje na glavata a udarite so noga e isklucivo za telesnata ramnoteza. vo kikboxot nemat udari sekade samo na odredeni mesta (glava,noga) udarite na stomak sleduva 2 poenska kazna udarite od grb ti sleduva 3 poenska kazna a najtragicnoto e sto nokautot sleduva potez na pobeda a toa e najtragicno zatoa sto ova ne e vojna tuku e sport eden nokaut prajt zivotna kazna sa svojot sovest


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 30.Јануари.2009 во 19:52
Не си во право,зборуваме за К-1 и за натпревари во Тајландски кик бокс,таму не се забранети ударите на ниеден дел од телото освен во грбот и гениталиите.
Инаку кик боксер е спремен да прими напад во секој дел од телото,бидејќи може да добие напад на секој дел од телото.Со гардот ги штити главата,градите,бубрезите,половината.Има посебни блокови за удари со нозе.Нозете на кик боксер се доволно зајакнати да не страда од ниски удари со нозе,за кои има посебен блок исто така.
Во еден ринг,ниските удари на кик боксерите со писката се најопасното оружје за секој противник.

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: criminal-F
Датум на внесување: 30.Јануари.2009 во 23:34
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Не си во право,зборуваме за К-1 и за натпревари во Тајландски кик бокс,таму не се забранети ударите на ниеден дел од телото освен во грбот и гениталиите.
Инаку кик боксер е спремен да прими напад во секој дел од телото,бидејќи може да добие напад на секој дел од телото.Со гардот ги штити главата,градите,бубрезите,половината.Има посебни блокови за удари со нозе.Нозете на кик боксер се доволно зајакнати да не страда од ниски удари со нозе,за кои има посебен блок исто така.
Во еден ринг,ниските удари на кик боксерите со писката се најопасното оружје за секој противник.


ok sea ti si vo pravo priznavam....ama more coek zs nokaut toa ne mie jasno zs tolku devjantno ponasanje vo ringot do protivnikot da pagat vo nesvest toa ne pocituvam zs ti se gleda deka si obrazoven coek ne si nekoj ovcar nokautot e mnogu opasno i ne e sportsko


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 31.Јануари.2009 во 00:26
Е то е,за жал во таква борба е незбежно да се нокаутира противникот а после тоа можат да следат трајни последици,затоа не сум се осмелил да одам на професионални натпревари,немам желба да повредам никој,а фала му на Господ имам доволно пари не морам да заработувам од тоа.

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: criminal-F
Датум на внесување: 31.Јануари.2009 во 13:30


Постирано од: Sunny
Датум на внесување: 04.Февруари.2009 во 19:47
E kolku  interesna diskusija i pak ne rabzrav sto e zaklucokot koj sport e podobar голема%20насмевка

Vo sekoj slucaj ne e vazna vestinata ili sportot, vazna e licnosta koja go praktikuva... samiot Oyama (osnovac na Kyoku Shin Kai - Patot do svetlinata, vo bukvalen prevod) rekol  "Bidi najdobriot sto mozes da bides",  no sto podrazbirame pod "najdobar" намигнување


-------------
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 15.Март.2009 во 16:08
Vitali Klitschko - Juan Carlos Gomez

21.03.2009 okolu 23:00 sast.


Vitali Klitschko

Birthday /(Age):19. Juli 1971 (37)
Nation:Ukraine
Birthplace:Belowodsk (Ukraine)
Residence:Kiew
Hight:2,02 m
Weight:112KG
Fight Record38 fights, 36 wins, (36 by K.O. =93.89%),
Trainer:Fritz Sdunek


Juan Carlos Gomez

Birthday /(Age):26. Juli 1973 (35)
Nation:Havanna / Kuba
Birthplace:Kuba
Residence:Hamburg
Hight:1,92m
Weight:100KG
Fight Record46 - 44 wins (35 K.o.); 35 by K.O. = 77.89%),
Trainer:Orlando Cuellar




-------------



Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 15.Март.2009 во 16:12
dobra slika газење%20од%20смеење

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: criminal-F
Датум на внесување: 17.Март.2009 во 13:11
Originally posted by Vardar1947 Vardar1947 напиша:

Vitali Klitschko - Juan Carlos Gomez

21.03.2009 okolu 23:00 sast.


Vitali Klitschko

Birthday /(Age):19. Juli 1971 (37)
Nation:Ukraine
Birthplace:Belowodsk (Ukraine)
Residence:Kiew
Hight:2,02 m
Weight:112KG
Fight Record38 fights, 36 wins, (36 by K.O. =93.89%),
Trainer:Fritz Sdunek


Juan Carlos Gomez

Birthday /(Age):26. Juli 1973 (35)
Nation:Havanna / Kuba
Birthplace:Kuba
Residence:Hamburg
Hight:1,92m
Weight:100KG
Fight Record46 - 44 wins (35 K.o.); 35 by K.O. = 77.89%),
Trainer:Orlando Cuellar






owwww jeaaaaaaaaa


Постирано од: zaguben
Датум на внесување: 21.Март.2009 во 14:56
LELE LELE VECER KE IMA TEPANE NEKOJ KE SI ODE DOMA SO MODRO OKO


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 21.Март.2009 во 15:01
 голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка i ja ke gleam.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zaguben
Датум на внесување: 21.Март.2009 во 15:21
JAS KE NAVIVAM ZA Vitali Klitschko

A TI


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 21.Март.2009 во 15:23
pa vajda i ja za toj голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zaguben
Датум на внесување: 21.Март.2009 во 15:24
A DOBRO E

TOJ NE E NORMALEN IMAM CITANO DEKA TRENIRA VO BAZEN


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 21.Март.2009 во 15:25
ne znam prasaj go maliot on e lud po nego голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zaguben
Датум на внесување: 21.Март.2009 во 15:31


TOJ OD LEVO E VALUEV sigurno go znes

SVER   


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 21.Март.2009 во 17:41
Valujev e tapa brat

Klitschko segde trenira eve dokaz









-------------



Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 21.Март.2009 во 18:15
Валујев гнаса.Кличко не мислев дека е толку висок.

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 21.Март.2009 во 18:20
i dvajcata brakja se po 2 metra visoki



-------------



Постирано од: Командантица
Датум на внесување: 21.Март.2009 во 18:21
како не ве е гроза да ги гледате овие..?

-------------
..Живеам за да умрам..!


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 21.Март.2009 во 18:28
Абе исти се овие.Не ни е гроза закон е чоекот.Знајш колку победи има?

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 21.Март.2009 во 18:31
Sve znam od niv be

-------------



Постирано од: Командантица
Датум на внесување: 21.Март.2009 во 18:37
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Абе исти се овие.Не ни е гроза закон е чоекот.Знајш колку победи има?


остај тоа,..ама грозни се кај шо се лупат..

-------------
..Живеам за да умрам..!


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 21.Март.2009 во 18:42
zavisi Klitschko retko jade kjotek a mnogu tepa

-------------



Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 21.Март.2009 во 19:19
Originally posted by Vardar1947 Vardar1947 напиша:

Sve znam od niv be


Ти нормално дека знајш голема%20насмевка


-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 21.Март.2009 во 19:26
Originally posted by Vardar1947 Vardar1947 напиша:

zavisi Klitschko retko jade kjotek a mnogu tepa
после може и на пластична хирургија да го среди газење%20од%20смеење тој што го унаказил голема%20насмевка


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 21.Март.2009 во 19:31
moze moze se moze veruj mi vecer ke bide crnecot ko bumbar otecen

-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 22.Март.2009 во 00:11
Vitali Klitschko Pobednik so T.K.O. vo 9 Runda!!!

Kako i uvek mnogu koncentrirano boksuvase Vitali, ali i malce se primetuva ima veke godini i ja nema taa brzina kako porano, pocetokot bese mnogu tapa ali poslem 5 runda ne mu dade veke shansa Klitschko na Gomez a i na Gomez mu bese desnoto oko zatvoreno. Dva pati bese Gomez turnat i uspea da se povrati no vo 9 runda morase da se prekine veke, ne gledase so ednoto oko a i ne bese moken da mu se protistavi...

Klitschko shampion





utre ke ima poveke sliki...

-------------



Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 22.Март.2009 во 00:54
Јаде ќотек ѓупако среќа


-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 22.Март.2009 во 11:21
Кличко ја одбрани титулата

Украинскиот боксер Виталиј Кличко ја одбрани титулата првак на светот во тешка категорија, во верзија на Светскиот боксерски совет (WBC).

Кличко во Штутгарт го победи предизвикувачот, Кубанецот Хуан Карлос Гомез, со технички нокаут во деветтата рунда.

Кличко се повлече во 2005. година поради серија на повреди, но ја врати WBC титулата во октомври минатата година совладувајќи го Нигериецот Самуел Питер.

37-годишниот Украинец во професионалната кариера има скор од 36 победи и два порази.




-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 22.Март.2009 во 11:25






















-------------



Постирано од: criminal-F
Датум на внесување: 22.Март.2009 во 18:27
organiziram so vasi pari da ojme na eden boxen mec da vidime zivo
koj saka da ide so nas a koj saka da ostani doma?!


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 22.Март.2009 во 18:28
ti znaes li kolku pari e vakov mec da gledas?

-------------



Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 22.Март.2009 во 18:36
ocigledno vrska nema

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 22.Март.2009 во 19:42
600 евра била цената на една влезница на вчерашниот меч кажа коментаторот на Сител,нај ефтините веројатно.

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 24.Март.2009 во 08:19
Кличко го нокаутираше Гомез во 9 рунда

Витали Кличко го нокаутираше Хуан Карлос Гомез во деветтата рунда во саботата навечер во Штутгарт, лесно одбранувајќи ја својата ВБЦ титула во тешка категорија. 37-годишниот шампион двапати го кутна Кубанецот во седмата и во деветтата рунда пред судијата Даниел де Виле да го сопре мечот на 1:11 пред крајот на рундата. За Кличко (37-2, 36КО) ова беше прва одбрана на титулата која ја врати со нокаут над Семјуел Питер минатиот октомври. Украинецот, чиј помлад брат Владимир држи две верзии на титулата, нема загубено од дуелот со Ленокс Луис во 2003.

"Знаев дека тој е првокласен боксер. Кажав и пред мечот дека нема да биде лесно", вели Кличко.

Со над 2 метри Кличко беше повисок 10 сантиметри и потежок речиси 10 килограми од левучарот Гомез, кој се умори како што се движеа рундите и не беше доволно брз да влезе во дофатот на Кличко. Гомез (44-2) се пошегува дека не очекувал мечот да трае толку долго.

"Мислам дека му дадов на Витали тежок меч, но сфатив дека тоа не е доволно. Тој е толку висок и толку тежок", вели Гомез.

Неговиот тренер Орландо Куељар вели дека тој направил одлука да го прати Гомез да ја почне деветтата рунда.

"Го прашав дали може да се обиде уште една рунда, а тој беше толку храбар", вели Куељар.

35-годишниот Гомез беше задолжителен противник и поранешен спаринг партнер на Кличко и се обидуваше да стане првиот Кубанец со титула во тешка категорија. Тој успеа да го исфрустрира шампионот на стартот држејќи ги рацете високо, така што Кличко првиот голем удар со десницата го направи дури во втората рунда. Од четвртата рунда пак Кличко почна да ја презема контролата и направи исеченица над десното око на Гомез во петтата рунда.

Во шестата рунда, Кличко доби исеченица на челото и мораше да се држи на јажињата во седмата. Но, тој напор како да го измори Кубанецот, кој полека ги спушти рацете и беше лесна цел на Кличко, кој го прати на колена во осмата рунда.

"Беше малку нервозно. Сакав да го завршам мечот, но не стигнав да го удрам порано", вели Кличко.

Трикратниот шампион Витали се пензионираше поради повреди и го предаде ВБЦ појасот во 2005, но се врати минатиот октомври да ја врати титулата кога Питер не излезе за деветтата рунда. Гомез претходно беше ВБЦ шампион во крузер категорија пред да ја предаде во 2002 и да се пресели во тешка категорија.

Како пред-меч, двајца американски левучари кои спарингуваа со Кличко да го подготват за мечот победија двајца Германци. Тони Томпсон (32-2, 20КО) го нокаутираше Аднан Серин во шестата рунда, а Крис Бирд, кој го совлада Витали за ВБО титулата во 2000 и загуби од Владимир шест месеци подоцна, го нокаутираше Матијас Сендов во четвртата рунда. 38-годишниот Бирд (41-1-5) сега боксува во крузер категорија.


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: criminal-F
Датум на внесување: 28.Март.2009 во 11:41
Originally posted by fiks fiks напиша:

600 евра била цената на една влезница на вчерашниот меч кажа коментаторот на Сител,нај ефтините веројатно.



nikoj da ne ve lazi samo 50$ vredit vleznica ama so avionska karta e veke drugo


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 15.Април.2009 во 15:00
Валуев ќе има ри-меч со Чагаев

ВБА шампионот во тешка категорија, Русинот Николај Валуев ќе има ри-меч со Узбекистанецот Руслан Чагаев, единствениот човек кој го совладал како професионалец. Промотивниот тим на Валуев вели дека мечот ќе се одржи во Хелсинки, Финска, на 30 мај.

Чагаев е оценет како "шампион во пауза" од ВБА федерацијата откако не успеа да ја одбрани титулата во две можности против Валуев поради серија повреди. Непоразениот Чагаев го совлада Валуев на поени во Штутгарт во април 2007, но Валуев потоа ја врати титулата откако го совлада Американецот Џон Руиз во август 2008 и потоа имаше неимпресивна одбрана против поранешниот шампион Ивандер Холифилд во декември.

30-годишниот Чагаев се врати по повредата на Ахиловата тетива со технички нокаут над Костариканецот Карл Дејвис Драмонд во февруари.

"Чекав за овој ден две години. Конечно ќе се одмаздам за единствениот пораз во кариерата", вели 35-годишниот Валуев.




-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 24.Април.2009 во 17:56
Скандал на прес-конференцијата на Кличко и Хеј

Борбата ќе се одржи на 20 јуни а страстите веќе се разгорени. Британецот носел маичка со слика на која тој ги држи откинатите глави на браќата Кличко.







-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 24.Април.2009 во 18:12
Ke vidime na 20 Juni koj ke lezi kako bumbar otecen dole...Uvek imale golema usta protivnicite i uvek na kraj kotek kako magare jadele...A ovoj posebno

-------------



Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 24.Април.2009 во 18:13
uvek e taka. koa gleda deka ne moze da go legne...ke lae голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 11.Мај.2009 во 19:44
Wladimir Klitschko - David Haye

20.06.2009 okolu 23:00 saat.

Wladimir Klitschko

Birthday /(Age): 25.08.1976 (32)
Nation: Ukraine
Birthplace: Semipalatinsk, (Kasachstan)
Residence: Kiew
Hight: 2,00m
Weight: 112KG
Fight Record: 55 fights, 52 wins, (46 by K.O. = 85.00%)
Trainer: Emmanuel Steward


David Haye

Birthday /(Age): 13. Oktober 1980 (29)
Nation: Great Britain
Birthplace: London
Residence: London
Hight: 1,91m
Weight: 98KG
Fight Record: 22 fights, 21 wins, (20 by K.O. = 90.00%)
Trainer: Adam Booth

     



-------------



Постирано од: fiks
Датум на внесување: 27.Мај.2009 во 11:32
Почина ќерката на Мајк Тајсон

Егзодус Тајсон, 4 годишната ќерка на боксерската легенда Мајк Тајсон, синоќа почина во болницата во Феникс, еден ден откако потешко се повреди на подвижната лентата за трчање во семејната куќа.

Онесвестената Егзодус на подвижната лента ја пронашол нејзиниот седум годишен брат. Тој веднаш ја известил мајката, која повикала 911.

- Девојчето се задавило со кабелот за струја кој висел од конзолата на исклучената направа за трчање. Можеби малата Егзодус си играла на подвижната лената и се задавила со кабелот. Во болницата беше донесена во критична ситуација и веднаш беше приклучена на апарати за реанимација, изјави портпаролот на полицијата во Феникс, Енди Хил.

Поранешниот светски првак во тешка категорија, кој вчера се вратил од Лас Вегас, побара од јавноста да ја почитува приватноста на неговото семејство во овие тешки моменти. Молбата е објавена во сите американски таблоиди, чии фоторепортери и сниматели ја опколија семејната куќа во Феникс.

- Благодарни сме на сите пораки кои ги примивме последниве два дена. Нема зборови со кои би можел да ја опишам трагичната загуба. Ве молам да ја почитувате нашата приватност бидејќи ова се тешки моменти за моето семејство, изјави Тајсон.

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: DDarko
Датум на внесување: 27.Мај.2009 во 17:42
Нај добар тешкаш: Валуев!среќа

-------------


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 03.Јуни.2009 во 22:27
Borbata izmegju Wladimir Klitschko i David Haye e otkazan poradi povreda na Haye!!!!

Eh kolku golema usta samo imase a sega najde da se povredi ili pa samo glumi!!! Ali za brzo vreme ke jade kotek...

-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 08.Јуни.2009 во 19:19
Wladimir Klitschko - Ruslan Chagaev

20.06.2009 okolu 23:00 saat.

Wladimir Klitschko

Birthday /(Age): 25.08.1976 (32)
Nation: Ukraine
Birthplace: Semipalatinsk, (Kasachstan)
Residence: Kiew
Hight: 2,00m
Weight: 112KG
Fight Record: 55 fights, 52 wins, (46 by K.O. = 85.00%)
Trainer: Emmanuel Steward


Ruslan Chagaev

Birthday /(Age): 19.10.1978 (30)
Nation: Uzbekistan
Birthplace: Andijon (UZB)
Residence: Hamburg
Hight: 1,85 m
Weight: 102 kg
Fight Record: 26 fights, 25 wins, (17 by K.O. = 75.00%)
Trainer: Michael Timm


          


Poradi toa sto David Haye otkaza so Klitschko i poradi sto Walujew ne nastapuvase so Chagaev ke se broat sega Klitschko i Chagaev na 20 Juni!

-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 21.Јуни.2009 во 00:00
Wladimir Klitschko Pobednik so T.K.O. vo 9 Runda!!!

I uste eden cekor poblisku od Sonot na Brakata Klitschko...Odlicna borba na Wladimir, cel mec dominanten bese i ne primi skoro nieden Udar! Dodeka on vo 2 Runda go turna chagaev...sepak uspea Chagaev da se povrati ali so tekot na mecot okoto mu bese Oteceno i mu krvarese taka da se znaese deka brzo ke bide kraj...vo 9 Runda Klitschko so mnogu udari uspea da go srusi Chagaev i na kraj od rundata morase da otkaze...

Jaka atmosfera vo Arenata na Schalke!!! pred 63'000 Publika pokaza Klitschko deka e najgolem Bokser na svetot!!!



Sledat sliki pokasno....

-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 21.Јуни.2009 во 23:45




















-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 23.Септември.2009 во 19:53
Vitali Klitschko - Cristobal Arreola

27.09.2009 okolu 04:30 saat.

Vitali Klitschko

Birthday /(Age):19. Juli 1971 (37)
Nation:Ukraine
Birthplace:Belowodsk (Ukraine)
Residence:Kiew
Hight:2,02 m
Weight:114KG
Fight Record:39 fights, 37 wins, (37 by K.O. =94.70%),
Trainer:Fritz Sdunek
Manager:Bernd Bönte


Cristobal Arreola

Birthday /(Age):5. März 1981 (27)
Nation:USA
Birthplace:Los Angeles (USA)
Residence:Riverside (USA)
Hight:1,85 m
Weight:113KG
Fight Record:27 fights, 27 wins, (24 by K.O. =84.45%),
Trainer:Henry Ramirez




-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 27.Септември.2009 во 17:39
Vitali Klitschko Pobednik so T.K.O. vo 10 Runda!!!

Klitschko bese cel mec koncentriran i od prva runda dodeka ne go ja resi borbata bese dominanten...primi mnogu malce udari koj ne ni mozat udari da se kazat dodeka Klitschko so dobri udari protivnikot go razmava so trebase vo 10 runda da se otkaze poradi povredi i toa sto bese nemoken...




















-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 28.Септември.2009 во 21:00








-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 20.Октомври.2009 во 00:14
Vitali Klitschko ke ja brani titulata na 12 Dekemvri protiv Kevin Johnson vo Svajcarijaaaa!!!

Gotovo se mrdnav toa ne smee da se propustiii

-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 07.Ноември.2009 во 22:27
Nikolaj Walujew vs. David Haye

07.11.2009 okolu 11:00 saat.


Nikolaj Walujew

Birthday /(Age): 21.08.1973 (35)
Nation: Russia
Birthplace: Leningrad
Residence: Moskow
Hight: 2,13 m
Weight: 145KG
Fight Record: 52 fights, 50 wins, (34 by K.O. = 68.00%),
Trainer: Alexander Zimin


David Haye

Birthday /(Age): 13.10.1980 (27)
Nation: England
Birthplace: London
Residence: London
Hight: 1,91 m
Weight: 102KG
Fight Record: 23 fights, 22 wins, (21 by K.O. =95.45%),
Trainer: Adam Booth




-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 08.Ноември.2009 во 21:30
David Haye pobedi na poeni! Mnogu dosaden mec so mnogu malce udari! Haye imase vo sekoja runda po nekoj dobar udar, walujew boksuvase kako da neznaese sto moze da izgubi!!! Rezultatot na kraj bese 116-112, 116-112 114-114 za Haye...neznam tretiot sudija kaj gledase i sto gledase ama definitivno mu se naocari potrebni!...

Nekoj sliki...

















-------------



Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 15.Ноември.2009 во 04:06
cccc ovaj Valuev debil neviden

celicniot Tyson da imase takva visina do 100 godini ke nokautirase se zivo i divo

изненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадување

-------------


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 15.Ноември.2009 во 13:45
Brat ovoj pojma nema od Boks! poslednite mecevi sve na poeni mu se pobedeni i ako poslab bese sekogas imase sreka poradi sto e najgolem i najtezok i najsmesen sudiine mu imaat i toa mnogu pomognato! I do sega se iaml dva pati tepano so stvarno jaki bokseri i ima izgubeno! So ovaa visina i tezina bi trebalo sve da krsi! Se nadevam deka so Klitschko ke se tepa naskoro pa da izede kjotek kako nikogas do sega

-------------



Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 16.Ноември.2009 во 09:41
газење%20од%20смеење кличко ке го направи салата газење%20од%20смеење


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 10.Декември.2009 во 18:06
Vitali Klitschko - Kevin Johnson

12.12.2009, 23:00 saat.

Vitali Klitschko

Birthday /(Age): 19. Juli 1971 (37)
Nation: Ukraine
Birthplace: Belowodsk (Ukraine)
Residence: Kiew
Hight: 2,02 m
Weight: 114KG
Fight Record: 40 fights, 38 wins, (37 by K.O. =95.70%),
Trainer: Fritz Sdunek
Manager: Bernd Bönte


Kevin Johnson

Birthday /(Age): 7.9.1979 (30)
Nation: USA
Birthplace: Asbury Park
Residence: Atlanta
Hight: 1,91 m
Weight: 114KG
Fight Record: 23 fights, 22 wins, (9 by K.O. =41.65%),
Trainer: No Name




-------------



Постирано од: riki1899
Датум на внесување: 11.Декември.2009 во 17:40
klicko e vistinski zver,ke bide toa mnogu,mnogu jak mec...edvaj cekam...

-------------
    basnata KISELO E GROZJETO sekogash e aktuelna,...dali lisicata uspeala da izlaze nekoj drug osven sebesi?      


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 12.Декември.2009 во 13:27
1 Den pred mecot

   


    




-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 13.Декември.2009 во 03:20
Vitali Klitschko Pobednik na poeni (12 Rundi)

Od koga gi pratam brakava Klitschko nemam podosaden mec videno...Ne deka Klitschko bese slab nego drugiov kako nekoe zence cel mec samo begase i se navednuvase! Mi se cinese kako da mu bese celta da bide edinstven sto nema padnato od Klitschko a ne da pobedi!!! Klitschko 12 Rundi bese domianten i zasluzeno pobedi! Osvem da provocira neznae nisto Johnson! Takvi bokseri so lopata moze covek da gi rine! Treba da m use zabrani da Boksuva ni eden udar ti da nemas vo celi 12 Rundi toa e amaterski veke! Bravo za Klitschko koj do kraj ostana strpliv i ako ne pobedi ovoj pat so K.O. Samo Napred...!!!

Sliki













-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 13.Декември.2009 во 03:33
   







-------------



Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 13.Декември.2009 во 03:33
mislev ke padnese ovoj
kako da padna so sila otkako go pogodija vo oko


Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 13.Декември.2009 во 20:06
колку ме изнасмеа овој нигата газење%20од%20смеење ова беше комедија

му стоеше отпрвин за Кличко да го мава демек црнецот нема гајле (како глата да му е од камен) ни крв видов на него ни ништо или дека црн па затоа не се познаваше или моите очи тоа не го видоа)

многу ми беше смешно кога Кличко маваше а овој исончаниот денсаше газење%20од%20смеење како некоја п**ка

и на крајот се изнасмеав кога заврши мечот а овој нигата  уште не беше свесен и кога влезе во рингот помалото бате Кличко мислев дека и него ке го удри од шо беше изнервиран газење%20од%20смеење и сигурно ги пцуеше батината на крајот

а кога ке ми текни дека пред мечот Џонсон велеше дека ке го истепа Кличко дека немал ДОСТОЕН ПРОТИВНИК  уште поќе се смеам......и на крајот се посра

кога изјави Џонсот дека е заслужено шампион и дека бил најдобар во светот и се нај нај а на крајот ништо не направи не е единствен таков случај (исто како Џенсон Батон во формулата.....има титула и сега се замислува дека е најдобар се дури не го јади стапот в година од другите мајстори во болидите)

газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење









-------------


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 13.Декември.2009 во 23:02
Crnecot e najgolema pi**a tolku slab bokser nemam videno do sega! OD 23 pobedi 9 samo so K.O. i toa sve so amateri se ima tepano...Klitschko gi ima do sega site turnato vcera ne uspea zatoa sto samo begase i se vrtese na levo da nemozese Klitschko so desna da go udri ubavo...Prokraj Pederskovo boksuvanje na crnecov i Klitschko ne pokaza mnogu ali dovolno pokaza za da ostane shampion...

Trebase da mu vleze i Brat mu da go zamavaat od dvete strani da nema kaj da se vrti

-------------



Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 14.Декември.2009 во 01:18
Originally posted by Vardar1947 Vardar1947 напиша:

Crnecot e najgolema pi**a tolku slab bokser nemam videno do sega! OD 23 pobedi 9 samo so K.O. i toa sve so amateri se ima tepano...Klitschko gi ima do sega site turnato vcera ne uspea zatoa sto samo begase i se vrtese na levo da nemozese Klitschko so desna da go udri ubavo...Prokraj Pederskovo boksuvanje na crnecov i Klitschko ne pokaza mnogu ali dovolno pokaza za da ostane shampion...

Trebase da mu vleze i Brat mu da go zamavaat od dvete strani da nema kaj da se vrti



абе брат комедија гледавме ние а не бокс

дури и Валуев ке го победи Џонсон

а голема штета е шо Кличко не му акна една добра воспитна родителска образовна на црнецот па да ја бараше после на мајка му дупката

а помалото бате требаше да го држи за да Кличко го изнатепа убо и да му се гледаат како четворица .....кличковци














-------------


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 14.Декември.2009 во 01:37
Многу се разбирате вие двајца од бокс...
Црниот или ‘нига‘ како шо го именувате издржа 12 рунди во рингот и тоа е за поштовање....вие не знаете како изгледа тоа пошто од спорт гледате само кечери .
Да не се разбереме погрешно....Јас го почитувам Кличко и сум негов фан НО Кличко не успеа да го погоди во глава ниту еднаш .
Можеби црниот беше дојден само за парите но сепак издржа 12 рунди без да падне .
И нека не ве чуди тоа шо ‘крекал‘ пред борбата , тоа сите го прават .


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 14.Декември.2009 во 01:44
Ti mene ke mi reces jas nemam pojma od Boks i od dvajcata 10 Godini nemam propusteno mec! A keceri ne gledam! Crnecot e Pi**a na koja treba da m use zabrani da se kaci povtorno vo Ring! sekoj protivnik na Klitschko pokusa da napravi nesto ovoj samo begase Klitschko ne go udri mnogu jako ali imase nekolku udari dobri koj bea poveke od dovolno za pobeda! Se molam da se padnat so drugiot Klitschko pa da go iskrsi od mavanje pomlad e i ima poveke kondicija! Ali vakov Amater tesko deka ke stavat uste ednas da se bori za titula...Tolku go zamraziv kako nieden drug do sega! A za toa sto krekal pred borbata site go pravele i site go jadele a ovoj se pokaza od site pogolema Pi**a!

-------------



Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 14.Декември.2009 во 01:49
Јас тебе можам само да ти кажам едно !
Побарај таму кај шо живееш некој клуб за бокс и одбери некој барем една глава повисок од тебе со подолги раце И пробај да го испровоцираш пред да влезеш во рингот.....Види колку ќе издржиш па после дојди да правиме муабет за бокс .
Гледањето бокс е една работа искуството е друго .
Тоа е исто како некој да се фали дека цел живот гледа порно филмови и поради тоа е јак ебаch.....ако ме сваќаш .
 
 


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 14.Декември.2009 во 01:54
I Dosta drugi bokseri provocirale pred mecot i site na kraj jadele kjotek! Ama barem pokazale SRCE! deka stvarno sakaat titula i pobeda! Johnson e komedija! Nemoj da mi vikas Goleminata e mnogu bitna! Glej go Walujew pogolem od mecka pa kako polzav e poslab bokser nemam videno! Glej go Tajson najmal bese gi krsese kako sto saka! Klitschko e Visok i Jak i Brz taka da ne e lesno so nego da se tepa covek ama vakvo pedersko boskuvanje kako Johnson daj boze da ne vidam veke..ne za dzabe po site stranici pisuvaa i site zborea deka mnogu zborel a nisto ne pokazal...

-------------



Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 14.Декември.2009 во 02:13
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Многу се разбирате вие двајца од бокс...
Црниот или ‘нига‘ како шо го именувате издржа 12 рунди во рингот и тоа е за поштовање....вие не знаете како изгледа тоа пошто од спорт гледате само кечери .
Да не се разбереме погрешно....Јас го почитувам Кличко и сум негов фан НО Кличко не успеа да го погоди во глава ниту еднаш .
Можеби црниот беше дојден само за парите но сепак издржа 12 рунди без да падне .
И нека не ве чуди тоа шо ‘крекал‘ пред борбата , тоа сите го прават .


јас не пратам многу бокс другар ама ТОЧНО знам шо видов на мечот

како некоја црна и тоа брза п**ка бега од тешката рака на Кличко и ај после да го удри кога му бега (не е Брус Ли овај Витали) газење%20од%20смеење

и можеше и 24 рунди да издржи само требаше да се витка да денса или да бега како сакаш свати го оти знаеше дека ако добие бокс од Кличко црно му се пишеше голема%20насмевка

а јас не гледам кечери ниту сумо борачи а најмалку ватерполо голема%20насмевка





-------------


Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 14.Декември.2009 во 02:16
Originally posted by Vardar1947 Vardar1947 напиша:

I Dosta drugi bokseri provocirale pred mecot i site na kraj jadele kjotek! Ama barem pokazale SRCE! deka stvarno sakaat titula i pobeda! Johnson e komedija! Nemoj da mi vikas Goleminata e mnogu bitna! Glej go Walujew pogolem od mecka pa kako polzav e poslab bokser nemam videno! Glej go Tajson najmal bese gi krsese kako sto saka! Klitschko e Visok i Jak i Brz taka da ne e lesno so nego da se tepa covek ama vakvo pedersko boskuvanje kako Johnson daj boze da ne vidam veke..ne za dzabe po site stranici pisuvaa i site zborea deka mnogu zborel a nisto ne pokazal...


другар за челичниот Тајсон си во право 

најмал а сите ги тепаше па и тие кој не треба (надвор од рингот)


-------------


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 14.Декември.2009 во 14:52
Kako ne svakjate deka ova se samo mecevi za marketing.. So Klichko samo se manipulira za da se zarabotat ubavi pari na nego.. Kaj moze 4 odbrani na tituli vo edna godina da ima... Da se realni mecevite, odbrana na titula ke ima na sekoj 6 meseci, zasto kako prvo proces na rehabilitacija na teloto posle boks mec vo teska kategorija bez razlika na pobednik porazen e povekje od 1 mesec... So toa sto mu ostanuvaat na Klichko vo ovoj slucaj samo 2 meseci za priprema za nareden mec, sto e preterano kratko.. Ovie mecevi se isklucivo promoterski, za da se zaraboti pogolema suma na pari... Johson bese samo dobar glumec, dobro se opari, i bese zrtveno jagne... Istoto se desi i so Valuev, koga ja izgubi titulata.... samo sto neznam kolku gi citavte izjavite posle mecot... ? Valuev kako prvo nedovolno spremen e namerno pusten vo ringot so bokser koj cela godina se ima podgotvuvano za toj mec, a seto toa zaradi kavgata na Valuev so Don King koj e i negov promoter...
Golemi pari se vrtat vo profi boksot i mn. golemi ajkuli ima tamu......


-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: DDarko
Датум на внесување: 14.Декември.2009 во 15:47
shto li propushtiv jas>???
za edno spienje cel mech otide ne gledan...тага


-------------


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 14.Декември.2009 во 16:54
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Kako ne svakjate deka ova se samo mecevi za marketing.. So Klichko samo se manipulira za da se zarabotat ubavi pari na nego.. Kaj moze 4 odbrani na tituli vo edna godina da ima... Da se realni mecevite, odbrana na titula ke ima na sekoj 6 meseci, zasto kako prvo proces na rehabilitacija na teloto posle boks mec vo teska kategorija bez razlika na pobednik porazen e povekje od 1 mesec... So toa sto mu ostanuvaat na Klichko vo ovoj slucaj samo 2 meseci za priprema za nareden mec, sto e preterano kratko.. Ovie mecevi se isklucivo promoterski, za da se zaraboti pogolema suma na pari... Johson bese samo dobar glumec, dobro se opari, i bese zrtveno jagne... Istoto se desi i so Valuev, koga ja izgubi titulata.... samo sto neznam kolku gi citavte izjavite posle mecot... ? Valuev kako prvo nedovolno spremen e namerno pusten vo ringot so bokser koj cela godina se ima podgotvuvano za toj mec, a seto toa zaradi kavgata na Valuev so Don King koj e i negov promoter...Golemi pari se vrtat vo profi boksot i mn. golemi ajkuli ima tamu......


Oooo Deckoo sto zboris ti be? Aj procitaj se uste ednas! Koj mesti natprevari be kazi mi eden bokser sto moze na Klitschko da mu se sprotistavi? Ednostavno se najjaki oni i nikoj nemoze nisto so niv! Jasno bese deka koga togas ke gi soberat site Tituli! Garant mestat mecevi do sega site jadea kjotek i ke odat onde da se tepaat za da izgubat namerno! A Klitschko poslem 2 meseci se tepase pak zatoa sto ne bese ni ednas udren ni pa povreden! Ako saka za mesec pak ke se tepa i pak ke iskrsi nekogo! A Valujew ne mi go spomnuvaj toj ne e bokser toa e ziva Komedija! Brakav sekogas se tepaa na pola godina no poslednive meceni ni eden od niv ne primil udar za da ima povreda zatoa i pobrzo boksuvase Vitali...

-------------



Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 14.Декември.2009 во 20:33
Druze.. dali svakjas deka im nosat lesni bokseri koi pagjaat kako kruski... voedno i nema vekje kvalitetni boskeri kako sto imase porano.. toa ti e kako mecot Tyson - Bruno.. tipceto bese zilavo ubavo razvieno, ama los kalibar za Tyson.. voedno i los kalibar voopsto... Nevideno e da ima 4 odbrani na tituli vo edna godina, bez razlika dali primile udari ili ne primile udari... Malce podolgo sum vo boksot, pa otprilika znam nesto povekje.. I tyson ne primase udari.. gi zavrsuvase borbite vo 2-3-4 runda so nokaut pa pak imase period od odbrana do odbrana na 6 meseci minimum...I jas sum fan na Klichko samo sto mnogu mi se odvratni mestenkite... Za mn. kratko vreme ke padnat i dvajcata od tronot.. se ceka samo mlada krv koja ke gi zameni.. a toa ke bide mn. brzo... 

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 14.Декември.2009 во 23:37
Tyson bese jak no ako ne turnese vo prvite 3-4 rundi gubese kondicija i jadese kjotek, i tajson nema koj zane kakvi iminja pobedeno do sega! Lewis i Holyfield porazi mu bea! Moze protivnicive ne se jaki momentalno ali Klitschko se osekjase top deka moze brzo da se tepa pak zatoa i poslem 2 meseci pak se tepase a ne mu nosat takvi protivnici nego on go odbra ovoj pat...Tie se nema mnogu podobri bokseri...Za brzo vreme i poslednata titula ke ja zemat samo prasanjeto koj od brakava ke sme da go pretepa Haye...pa posle mozat i dvajcata da si se penzioniraat kako najuspesni bokseri...Nema bokseri sto mozat da gi pobedat samo voda ke im nosat dodeka prestanat...oni ke se otkazat kako shampioni sami nema nikoj da im gi zeme titulite so borba toa e jasno...Pozz

-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 17.Март.2010 во 18:09
Wladimir Klitschko - Eddie Chambers

20.03.2010 okolu 23:00 saat.

Wladimir Klitschko

Birthday /(Age):25.08.1976 (33)
Nation:Ukraine
Birthplace:Semipalatinsk, (Kasachstan)
Residence:Kiew
Hight:2.00m
Weight:112KG
Fight Record:56 fights, 53 wins, (47 by K.O. = 86.00%)
Trainer:Emmanuel Steward


Eddie Chambers

Birthday /(Age):29.03.1982 (28)
Nation:USA
Birthplace:Pittsburgh (USA)
Residence:Philadelphia (USA)
Hight:1,85 m
Weight:96KG
Fight Record:32 fights, 31 wins, (18 by K.O. = 59.00%)
Trainer:Rob Murray Sr.



-------------




Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk