IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Само за машките на форумов
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Само за машките на форумов

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910>
Автор
Порака
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 14:40
a ti fiks si videl??
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 14:44
голема%20насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 14:46
jas se shalam be fiks...ne mi go zemaj za zlo....ete ke priznam deka ich ne gledam toa kucheshkoto.....ama epten mi e interesno i smeshno koga na edno naaaaa naaaa kuchiste pozadi skoka nekoja pudlica vo vis ...ha hahaa i se machi da dostigne ......i skoka kato jojo !!!
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 14:47
Ајде сериозно малцесреќа
 
Покрај визуелните информации кои најмногу ја разгоруваат страста кај машките,на второ место се органо-лептичките својства кои ги презентира или шири омиленото женнско тело на еден мажсреќа
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 14:49
paaaa fiks mozhe si vo pravo.....ama od koga go smeniv parfemo na poblago...a be samo bumbari mi se pikaat vo let.....od kade samo doagjaat...zatoa kako prirodno nema neshto poarno ??aa??
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 14:52

Види сега Бијонсе вака.

Секој има различни побарувања,ти како женско треба да му ги откриеш,побарувањата де,и сетне ќе донесеш заклучок врз основа на тоа.
 
Јас од машка гледна точка нешто кажав,тоа не мора да е точно,но вреди да се размислиголема%20насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 14:54
fiks.....vaka ....mozhebi i kaj tebe e takva faza.....
sho etoa nova moda mashkite da ljubat i da mirishaat pod mishkata na zhenskata??? sho e rabotava?? porano takva rabota nemalo be.....aj vrat aj sho ja znam stomache....ama pod mishka?? na sho saka da mu mirisa na mazho?? na jorgovan??
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 15:03
Од кај сега дојде мишка на дневен ред Бијонсе?
Друго беше муабетот,шо бараш сега во мишки и слични работи?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 15:06
a beeee nish se zbuniv....aj nema vrska...
izgleda od sho mi se ...

Изменето од bijonse1 - 13.Јули.2010 во 15:06
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 21:08
Кога сум максимално природна, со подникнати мустаци, влакна, црн корен, веѓи-точки ми вика-Убава си, ама кога ќе ме види средена, мазна, нашминкана, исфенирана, ширам убиствена реа од скуп парфем и натакрачена на штикли ми вика-Леле ептен си убава!!!
заеби природно, искористи све што пружа модерната козметика и гардероба.
Е сега ако има такви да ги дала мајка природа со беспрекорна убавина, на здравје нека им е.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 08:01
 
...И повторно  само за  машките на форумов....намигнување
 
Една од најчестите грешки кои ги прават мажите е обидот да ја поткупат жената која им се допаѓа. Тие мислат дека покажувајќи го својот материјален статус и дебел паричник ќе и го привлечат вниманието, а тоа ќе доведе до чиста и искрена љубов. Грешка!...плазење

Постојано купувајќи и се што ќе посака, и спонзорирајќи и патувања, самите се ставате во позиција на финансиер, а не на љубовен партнер. Таа знае дека се обидувате да ја купите нејзината љубов, што најчесто завршува на многу лош начин, односно без девојка и без пари. Исто така девојката ќе се чувствува непријатно, бидејќи ќе се чувствува како да ви е должник, што ќе предизвика само додатен, непотребен стрес, што ќе ја направи врската покомплицирана...не%20зборувам

Сето тоа купување го намалува вашиот однос од партнерски на пријателски, бидејќи таа е фокусирана на тоа како да го исплати својот долг кон вас. Тоа сигурно не била вашата цел. Се разбира, не можете веднаш да кажете "ништо не ти купувам", бидејќи и тоа исто така е лошо решение. На тој начин таа може да помисли дека сте скржавец и човек кој го брои секој денар "досаден дечко, кој не може ни кафе да ме части". Треба да бидете способни да оцените за што и кога можете да платите....да.

Ако сте ја поканиле на вечера, автоматски сте се согласиле дека вие ќе платите за се и не можете да очекувате од неа или да бидете лути дека таа не се ни обидела да посегне по паричникот. А, најдобар начин за да избегнете банкротство е да се договорите со неа, еднаш вие да плаќате, еднаш таа да плаќа......голема%20насмевка
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2011 во 21:59

Мажите сè повеќе внимаваат на својот изглед. Ги следат модните трендови, а со цел да останат млади користат креми за лице. Сакаат да изгледаат убаво и заводливо, мажествено и секси. Многу почесто внимаваат на својата брада, а токму таа го одредува нивниот карактер.


 

Мустаќи
Повеќето мажи сакаат мустаќи, но тие не им стојат на сите. Мажите на кои им стојат мустаќи, со нив се уште посексапилни и позаводливи, покажуваат дека имаат самодоверба и свој став, кој не се плашат да го покажат.

Тенки мустаќи
Мажите кои носат тенки мустаќи се мистериозни. Тие се креативни и поседуваат вистински човечки квалитети.

Неуредна брада
Мажите кои имаат заплеткана и разбушавена брада изгледаат кул и модерно. Секогаш знаат што сакаат и полни се со самодоверба, свесни се за своите можности и никогаш не бараат одобрување од другите.

Брада од неколку дена
Овие луѓе покажуваат дека се зрели, нежни, организирани и сигурни, но сакаат да изгледаат шик. Овој тип на брада мора да се чува и да се обликува, затоа е брада за мажи кои знаат што прават.

Уредна брада
Жените едноставно сакаат мажи кои имаат средена брада. Таквиот маж покажува дека е зрел и неодолив е.

Козја брадичка
Денес многу мажи се одлучуваат за овој тип на брада. Мажите со таква брада изгледаат елегантно, шармантни се и забавни. Постарите мажи кои имаат козја брада, изгледаат помладо и помодерно затоа што брадата им ги покрива брчките.

Без брада
Мажите кои редовно се бричат свесни се дека изгледаат добро и дека не им треба ништо со што ќе го "украсат" своето лице. Обично се убави, искрени и верни.

 

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2012 во 01:53


Мажите кои се мислат за многу итри...
да не заборават дека и на ѓаволот некој му ги ставил роговите....
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2012 во 04:14
смеење
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.