IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - C++ / C Програмирање
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

C++ / C Програмирање

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 15:28
Originally posted by Jovan.74 Jovan.74 напиша:

Како да ставам иконка на изработената програма ??? во Dev C++ ???


Направија во .exe фајл и после притисни на фајлот десен клик пропертис и сменија иконата како што ја менуваш на секоја друга програма.
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 16:17
Originally posted by Flix Flix напиша:

Originally posted by Jovan.74 Jovan.74 напиша:

Како да ставам иконка на изработената програма ??? во Dev C++ ???


Направија во .exe фајл и после притисни на фајлот десен клик пропертис и сменија иконата како што ја менуваш на секоја друга програма.


па неможе :S
LD Pistolero a.k.a Demolero
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2010 во 01:02
Originally posted by Jovan.74 Jovan.74 напиша:

Originally posted by Flix Flix напиша:

Originally posted by Jovan.74 Jovan.74 напиша:

Како да ставам иконка на изработената програма ??? во Dev C++ ???


Направија во .exe фајл и после притисни на фајлот десен клик пропертис и сменија иконата како што ја менуваш на секоја друга програма.


па неможе :S


Да и јас пробав сега неможело, незнам побарај на интернет досега не сум имал потреба од такво нешто :)
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2010 во 23:06
Originally posted by Flix Flix напиша:

Originally posted by Jovan.74 Jovan.74 напиша:

Originally posted by Flix Flix напиша:

Originally posted by Jovan.74 Jovan.74 напиша:

Како да ставам иконка на изработената програма ??? во Dev C++ ???


Направија во .exe фајл и после притисни на фајлот десен клик пропертис и сменија иконата како што ја менуваш на секоја друга програма.


па неможе :S


Да и јас пробав сега неможело, незнам побарај на интернет досега не сум имал потреба од такво нешто :)


окии ;)
LD Pistolero a.k.a Demolero
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2010 во 22:05
Originally posted by Flix Flix напиша:

Originally posted by Jovan.74 Jovan.74 напиша:

Како да ставам иконка на изработената програма ??? во Dev C++ ???


Направија во .exe фајл и после притисни на фајлот десен клик пропертис и сменија иконата како што ја менуваш на секоја друга програма.


Ако немаш најдено одвнатре од Dev C++ како (а пошто не го работам незнам да ти помогнам), Resource Hacker ќе ти го реши проблемот.
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2010 во 17:47
има тука Java програмери или само C++, не видов ни една тема аз Java... :(
LD Pistolero a.k.a Demolero
Кон врв
Биа Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Биа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2010 во 17:16
Што ти треба од Java, прашај може ќе знам да ти помогнам..
Touch it Scroll it Close it Click it Cross it Crack it Switch Update it Lock it Fill it Call it Find it View it Code it Jam Unlock it Buy it Use it Break it Fix it. <Technologic>
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 01:31
не ми треба ништо само прашувам дали има Јава програмери :)
LD Pistolero a.k.a Demolero
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 15:53
Деновиве треба да излезе едно издание на македонски јазик
за овој програмски јазик...околу 1000 страни па кој милува
нека учи...ја не фала
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2010 во 02:21
Значи книгава веќе може да ја побарате си го виде својот ден и е на македонски јазик...С++ Како се програмира
Авторите и темите се дадени на странава поопширно во самата книга...
Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2010 во 21:11
Ќе земиш ќе си прајш програми за интересно да ти биди, сигурно нема да научиш од читање
Кон врв
eraser12 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eraser12 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2010 во 23:30
Dali moze nekoj da ja resi zadacava vo C++??

daden cel broj da se zakodira taka sto sekoja negova cifra ke se sifrira vo pogolema sredina a 9 ke se zameni so 0. potoa cifrite da se izmesaat so abecedni karakteri, taka sto ke se dobie mesan string (nema pravilo za rasopred na cifrite . moze po izbor na korisnikot i da se stavaat edna do druga vo stringot )
stringot da se vnese vo notepad, vo datoteka.
potoa vo programata da se povika f-ja koja ke gi vrakja cifrite vo nivnata originalna forma.
programata da se testira za 3 broja so proizvolna dolzina ( no ne pomala od 6 cifri ). Tie da bidat napisasni, da bidat pomesani so karakteri, i ponatamu obraboteni
Кон врв
K1nm23 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај K1nm23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2011 во 01:19
Originally posted by eraser12 eraser12 напиша:

Dali moze nekoj da ja resi zadacava vo C++??

daden cel broj da se zakodira taka sto sekoja negova cifra ke se sifrira vo pogolema sredina a 9 ke se zameni so 0. potoa cifrite da se izmesaat so abecedni karakteri, taka sto ke se dobie mesan string (nema pravilo za rasopred na cifrite . moze po izbor na korisnikot i da se stavaat edna do druga vo stringot )
stringot da se vnese vo notepad, vo datoteka.
potoa vo programata da se povika f-ja koja ke gi vrakja cifrite vo nivnata originalna forma.
programata da se testira za 3 broja so proizvolna dolzina ( no ne pomala od 6 cifri ). Tie da bidat napisasni, da bidat pomesani so karakteri, i ponatamu obraboteni


На порака ќе ја имаш......
Кон врв
DUDICKA Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DUDICKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2011 во 00:01
zdravo na site vo forumov
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.