IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Мали поуки за животот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мали поуки за животот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 179180181182>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 12736
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2019 во 09:28
,,,ushte od vremeto na Hrista narodot odbira kriminalci,,,
,,,/sgtkvdinflent/,,,

Изменето од pajser - 16.Ноември.2019 во 09:29
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2019 во 20:54
... би било вака мала поука за женските - даваш или не даваш пак ќе овенеш, а за мушките - ебеш или не ебеш ку_рцу време пролази! голема насмевка
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 101039
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2019 во 10:37

Претворете се во енергијата која што сакате да ја привлечете
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 101039
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2019 во 22:08
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 101039
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2019 во 22:07
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 101039
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2019 во 20:27
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6895
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2019 во 12:55
Бегај од луѓе што се праат дека знаат се, а знаеш дека имаат нула искуство во Х областа за која дрват. Помалку такви луѓе, повеќе раат у животот.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 573
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2019 во 03:43
Ja sum takov, zatoa edno vreme pochnav da se izbegavam, pa se izgubiv, i eve ushte nemozham da go najdam
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6895
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2019 во 10:40
ух најлоша е критиката, мајке ми. Јас пред да почнам да се откачувам од такви луѓе мислев дека сум арогантен, па дека не ме бива со луѓе, свашта. На крајот заклучив дека сеедно, ако некој ме труе со негативна енергија никој не рекол дека мора да се дружиме. Не зборам за негативна енергија како депресија или тага, тоа се си е природно, ами вештачка напуваност. Јас научив некако и кога сум сам да ми е ок.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 573
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2019 во 19:15
Bravo, taka treba.. Ama shto kje pravish, takov e hiphopot, fali me usto da ne te raschepam
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6895
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2019 во 11:53
Ееее не ме дирај сеа за рапот газење од смеење има и добри песнички
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 573
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2019 во 18:47
Uuuu, rap slusham od treto odd, vlegov dlaboko u korenite 80ti 90ti skoro kao da sum roden u bronks, bruklin ili kvinsbridz, ili maltene kompton, sedumdesprva vtora, ili neshto pofanatichno, poshto sum hiphophead ili rapjunkie u osnova.. Gi slusham i novive poshto slusham i poshtuvam bukvalno sekakva muzika (do tochka na shizofreno bipolarno rastrojstvo, poshto nemozhesh da slushash sadistichki rap ili rok recimo,a od nekoja si druga krajna strana muzika za mir vo svetot i princezi, da se sozhivuvash i so dvete krajnosti i da ostanesh mentalno chitav (ne sum se pochustvuval ko princeza da se razbereme, u get the message)

Poentata mi beshe i rapot kako i zhivotot imaat dve strani, shto vika piki sipi: na rapot mu ja poznavam srzhta i dushata.
Shto kaj mene znachi e ogromen del od mojot zhivot i kje bide, ama ne e mojot zhivot, poshto zashto da stavash granici na neshto beskonechno..
U toj kontekst e i losho poshto decata go svakjaat kako religija pa se sluchuva da si gi zatvorat mozocite
Toa e koga gi gledame rabotite sestrano
Peace|/
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 573
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2019 во 19:00
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6895
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2019 во 18:07
Целосно се согласувам со тоа што го зборуваш, особено она како што го кажа дека нештото ќе биде голем дел од твојот живот ама не и твојот живот... а не само децата, туку и возрасните така живееме. Земи ја како пример траумата (малку забегувам, ама ме чепна во мозочево голема насмевка ), јас се сеќавам и самиот мој психолог на времето ми кажуваше, до душа и ми го имаше ова прашање: тоа што ти се случило е само дел од твојот живот, од твоето минато, како правиш да дозволиш да ти ги преплави сите сфери од твојот живот? Нешто во тој контекст беше прашањето, а како што велиш ние сме толку многу работи, ни штети кога си поставуваме цврсти и тесни граници. Тие се потребни претпоставувам за да не се распаднеме, но кога ќе се стиснеме може да се угушиме.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 179180181182>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,469 секунди.