IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Мали поуки за животот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мали поуки за животот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 180>
Автор
Порака Обратен редослед
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 98416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Мали поуки за животот
    Испратена: 31.Август.2019 во 15:34

1. „Совршенството не е она каде што нема што да се додаде, туку она од што нема што да се одземе“.

2. „Живееме и учиме полека, но за жал не се живее долго“.

3 „Научени сме да преживуваме, но не и како да живееме“.

4 „Не грижи се колку години од животот поминале, туку колку од нив биле исполнети со живот“.

5 „Навистина е фрустрирачко кога ги знаете сите одговори, а никој не ве прашува ништо“.

6. „На секоја голема промена ѝ претходи хаос“.

7 „Во животот не постојат грешки, само лекции“.

8. „Ние сме тука на земјата да им помогнеме на другите. А зошто се другите тука, навистина, не знам“.

9 „Вистинската смисла на животот е да садите дрвја под чија сенка не очекувате да седите“.

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 98416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2019 во 15:33

1„Смислата на животот не е да живееме вечно, туку да создадеме нешто што ќе живее вечно“.

2. „Животот не е тежок, тешки се луѓето во него“.

3. „Подобро е да се умре, отколку постојано да се живее со страв од смртта“.

4 „Подобро е да се живее еден ден како лав, отколку 1000 години како овца“.

5. „Трагедијата на животот е тоа што брзо старееме, а многу споро стануваме мудри“.

6. „Луѓето си го губат здравјето со цел да заработат повеќе пари, а потоа истите ги даваат на лекување“.

7. „Каква тишина би настанала кога луѓето би зборувале само за она што вистински го знаат“.

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 98416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2019 во 15:32

1. „Животот на секој човек е пат кон самиот себе“.

„Најдобриот начин да не правиш грешки е да стекнеш искуство, а најдобриот начин да го стекнеш искуството е да учиш на сопствените грешки“.

3. „Пилето не може да го види светот додека не ја скрши лушпата од јајцето коешто го штити“.

4. „Луѓето пронајдоа многу начини како времето, односно животот да им помине побрзо, а ниту еден да го забават“.

5. „Сите ние сме во калта, само што некои од нас гледаат во ѕвездите“.

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 98416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2019 во 15:31

1. „На овие простори животот е краток, но денот е вечен“.

2. „Животот не се мери според бројот на вдишувања коишто сме ги направиле, туку според бројот на моментите кои ни го одземале здивот“.

3. „Живеам во мала куќа, но нејзините прозорци гледаат кон еден огромен свет“.

4. „Животот е она што се случува додека правиш планови“.

5. „Желбата за она што го немаме најчесто не ни дозволува да уживаме во она што го имаме“

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 98416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2019 во 19:01
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2019 во 23:15
Некои битки мора да се водат неколку пати за да се добијат ...
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6938
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2019 во 11:44

but in the end I end up polished and they end up useless

~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 98416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2019 во 22:12
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 98416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2019 во 20:59
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 12675
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2019 во 13:10
,,,vonredni sostojbi baraat vonredni reshenija,,,
,,,/ segaitukavidiinfolenta/ ,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2019 во 00:24
Првиот впечаток е важен, но репутацијата се гради цел живот.
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 98416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2019 во 20:19
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6767
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2019 во 01:00
Каењето и не е толку лоша работа секогаш ко што си мислиме. Едноставно не води по правилниот пат и не ни дава да скршнуваме од се лево или десно. Одредена доза на каење е и неопходна imo.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6767
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2019 во 21:51
Секој на планетава (па и пошироко плазење) има проблеми. Не си ласкај дека си нешто посебно па дека баш тебе ти се случуваат некои срања со некоја посебна причина. Глеј фокусирај си се на тоа како да го решиш проблемот наместо да губиш време... ама зашто мене??? Ох "Боже".
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 180>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,547 секунди.