IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Мали поуки за животот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мали поуки за животот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 186>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Мали поуки за животот
    Испратена: 25.Септември.2008 во 17:17
-Верувај во љубов на прв поглед
-Никогаш немој да се потсмеваш на нечии сништа
-Кога се чуствуваш добро, направи тоа да се види на твоето лице
-Сакај длабоко и страсно. Можеби ке бидеш повреден, но тоа е единствениот начин да го живееш животот целосно.
-Дисциплината одржувај ја со железна рака во кадифена ракавица.
-Секоја есен собери ги паднатите лисја од дворот во куп, а потоа фрли се во нив со саканата личност.
-Никогаш не ја пропуштај можноста да с еповозиш со детето во забавниот парк.
-Секогаш на време потпиши го и испрати го гарантниот лист.
Измисли некој знак кој ке го знае само твојата сакана личност така да и во преполна сала луге ке можеш со тој знак да и кажеш дека ја сакаш.
-Никогаш немој прв да  ја прекршиш семејната традиција.
-Кога се караш, биди фер, никогаш немој да навредуваш.
-За лугето немој да судиш според нивните роднини.
-Кога одиш да позајмуваш пари облечи се како да ги имаш премногу.
-Зборувај полека, но мисли брзо.
-Запомни дека секој што ке го сретнеш има страв од нешто, има љубов кон нешто и има изгубено нешто.
-Кога некој ке ти постави прашање на кое не сакаш да одговориш, насмевни се и прашај го -Зошто токму тоа сакате да го знаете?
-Запомни ги трите П
*Почитување на самиот себе
*Почитување на останатите
*Прифаќање на одговорноста на сите твои постапки.
-Кога губиш, не ја губи и лекцијата од поразот која треба да ја научиш.
-Немој да дозволиш мало недоразбирање да уништи големо пријателство.
-На лугето давај им повеке од што очекуваат од тебе и прави го тоа со голема радост.
-Кога ке видиш дека си згрешил, веднаш потруди се да ја исправиш грешката.
-Кога победуваш не се фали
-Кога губиш не си барај оправдувања
-на љубовта и на готвењето приоѓај им безгрижно
-Не ги заборавај оние ко и те сакаат
-За време на празниците биди секогаш дома
-Навивај за домашната екипа
-Следија својата сопствена желба
-Стој понастрана од човек кој мисли дека се знае
-Кога треба да се премести пијаното, не се фаќај за столчето...А вие? Што ке кажете ? Некоја од баба дедо поука ако имате ајде да прочитаме....
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 17:32
bravo za temava blue
Najdobra e merata!
Spoznaj se sebesi!
Grizi se za site!
Zboruvaj togas koga treba!
Otkazi se od omrazata!
P.S.Ovie se taka po filozofski
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 17:33
големо%20гушкањеаплауз
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 17:36
and respect everyone....
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 17:51

- Полесно е да добиеш прошка отколку дозвола.
- Ниту еден маж не бил убиен додека ги миел садовите.
- Вештачката интелигенција нема шанси со природната глупост.

- Не грижете се што мислат луѓето, тие не го прават тоа премногу често.
- Фармерките не се виновни што вашиот задник изгледа голем.
- Ниту еден најмал доказ не го подржува тврдењето дека животот е сериозен.
- Ако имате отворен ум за повеќе работи, мозокот може да ви испадне.
- Сметките патуваат по пошта два пати побрзо од чековите.
- Свеста е она што боли, кога сите други делови се чувствуваат одлично.
- Мажите се од Земјата. Жените се од Земјата. Соочете се со тоа.
- Балансирана исхрана ne значи колаче во секоја рака.
- Средовечноста е период во кој широчината на умот и тесноста на струкот, ги замениле своите места.
- Шансите секогаш изгледаат поголеми кога си заминуваат отколку кога доаѓаат.
- Ѓубре е нешто што сте чувале со години и сте го фрлиле три недели пред да ви потреба.
- Секогаш има еден имбецил кого не сте го преброиле.
- Искуството е прекрасна работа. Ви овозможува да ги препознаете грешките кога повторно ќе ги направите.
- Немој да тежиш повеќе од фрижидерот.
- Ако мора да избереш помеѓу две зла, одбери го она што не си го пробал никогаш претходно.


Изменето од zenmaster - 25.Септември.2008 во 17:51
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 17:55
газење%20од%20смеење
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 18:32
zenmaster
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 18:37
-Постигнувај цел со убедување,не со насилство

-Несреќен е оној кој незнае да ја поднесува несреќата

-Трнот е телохранител на ружата

-Одбегнувај наслада која носи тага

-Не го потценувај оној што не го поднесуваш

-Кога срцето ќе заплаче, тогаш мислата е виновна

-Луѓето проштеваат се, освен искреноста
Кон врв
jelena14 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jelena14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 12:18
ovie mi se najomileni:


Zivej go sekoj den kako da ti e posleden.
Samo ti bidi glupav toa ne boli.
Site nie sme deca razlika e samo vo igrackite!
Ona sto moze da go donese momentot, ne moze ni celiot zivot.
Ljubovta e kako pesna, a ne postoi pesna bez kraj.
Vistinskata radost vsusnost e bez pricina.
Sakaj za da bides sakan.
Ne soli mu um na onoj koj go nema.
Ne go sledi zivotot. Nateraj go toj da te sledi tebe.
Mislam znaci postojam.
Uci na tugi,a ne na svi greski.
Ljubovta so pari ne se kupuva.
Se sto e ubavo, kratko trae.
Toa sto poveke se saka,potesko se dobiva...


se nadevam deka vi se dopagaat
Кон врв
evridika Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evridika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 12:36
zivej go sekoj Den KO da ti e posleden..oti..Zivotot NemA repriZa
praj mu dobro na drugiTe...ako sakas Da ti praat arno
Izbiraj so srce...a Ne So Oci¦
sakaj gi drugite i samo taka ke bidis sakan
VnivavAj!!!Ili Sigurno gresis
ne dozvoluvaj da te gazat
bidIi iskren i taka ke bidi swetot poubav
Koga Mozis Da pomogniS pomogni, ako ne vopstvo ne se mesaj
Potrudise da napravis Barem Eden covek sreken
Ne ja pokazuvaj svojata taga, bidejki neKoj na nea se raduva..
Кон врв
evridika Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evridika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 12:37
i se dodeka imas srce ke ima koj da ti go krsi
Кон врв
jelena14 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jelena14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 12:37
From all the things that i've lost...I miss my mind the most!!!
People Change And Things Go Wrong,But Just Remember LIFE GOES ON!
Dont trust anyone.
don't worry, be stupid.
FIRST YOU GET THE MONEY THEN YOU GET THE POWER THEN YOU GET THE WOMEN Then you are poor again.
Friendship often ends in love, but love in friendship - never.
Everythink will be Okay in the End.I's not Okey and It's not the End.
Never lie,never trust.
Кон врв
Keri Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Keri Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2008 во 04:00
Вети го само она сто можеш да го исполниш, а потоа исполни повеќе отколку што си ветил.
Секој човек знае нешто што ти не го знаеш!Учи од секого.
Ако немаш можност да правиш големи работи, прави ги малите работи во голем стил.
И најмалотоо дело е подобро од најголемата намера.
Простувај им на другите како што си простуваш себеси.
Апсолутната љубов подразбира и апсолутен ризик.
Никогаш не се откажувај од никого, чуда се случуваат секој ден.
Насмевката е закривена црта која може да исправи многу нешта!
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 17:40
Ne pravi mu na drugiot ona shto nesakash na tebe da ti go pravat
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 186>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,408 секунди.