IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Novi Sony kameri! FX1000 / HVR-Z5
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Novi Sony kameri! FX1000 / HVR-Z5

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Novi Sony kameri! FX1000 / HVR-Z5
    Испратена: 18.Септември.2008 во 17:14
Sony esenva ke plasira novi kameri HDR-FX1000 and HVR-Z5J koi se oficijalni zameni za FX1 i Z1U (evropskite oznaki mozhebi se malu podrugi).

B&H veke imaat ekskluziven tekst vo koj davaat poveke informacii od nivnatas praktichna proba na FX1000:


http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?A=getpage&O=RootPage.jsp&Q=newsLetter/Sony-HDR-FX1000.jsp




Изменето од Zoran K - 24.Април.2009 во 20:35
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2008 во 17:47
Ај за оние сличните на мене да поставам уште еден линк, да не се мачат. голема%20насмевка
Може не е преводот како што треба но подобро некаков одколку никаков. намигнување
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 04:16
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 15:33
gluposti... koj bi kupil vakva kamera, koga sega izleze 5DmkII !!!
ni vo dzeb nemozes da ja nosis! газење%20од%20смеење

(nemozev da izdrzamнамигнување)

Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 15:45

Ништо ништо во ред е. Те разбирам(ме) среќа

На страната ја испофалиа дека незнам колку била подобра од Z1 била подобра при слабо светло ама не ми изгледа баш така. Одкако видов овде.
 
Колку го рекламираат CMOS сензоров не ми се верува. Уште малце и самите ќе почнат да си веруваат во рекламата.изненадување
 
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2008 во 16:26
Aleksandar, kalibracijata i fabrichkite setinzite na Canonot se podrugi. Koga gainot na Canon e staven na 0, vsushnost toj e kako kaj Sony da si go kachil gainot na +3db (so drugi zborovi, Sony staven na negativen gain od -3db e kako da si go stavil Canonot na 0db ). Zatoa deluva poosetliva (posvetla) od Sony. Ako se zeme toa vo obzir, mozhe da se vidi deka Canonot i Sony FX-1 skoro se isti po taa karakteristika, so toa sto prvata kamera ima povekje shum, no istovremeno i podobro ja prezervira bojata od vtorata.

Na strana sto "od kutija", Canonot ima AGC setiran na ON.

Isto taka, ne mozhe kamerite da se sporeduvaat samo po edna karakteristika (tuka mi pagjaat na um megapikselite na foto kamerite ), tuku ima i mnou drugi raboti koi isto taka vazhni vo nivnata upotreba.

Ne velam deka znam koja od kamerive e navistina podobra, no koga ke se pushtat novite vo prodazhba ke imame podobar raport od onie koi ke gi koristat.

Изменето од Zoran K - 29.Септември.2008 во 16:34
Кон врв
focus Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 78
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај focus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 14:00
Utre ima prezentacija na novite Sony kameri vo Dom na ARM.
Ova e vo sklop na Braca Manaki, samo ne znam dali e otvorena prezentacijata ili mora da bides pokanet.
Кон врв
focus Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 78
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај focus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 14:00
E, prezentacijata e od 13 casot.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 14:56

Штета, ја утнале бајаги работава со времето. Тоа време скоро сите се на работатагатагатага.

А плус и ако е со покана, залудно муабетот. :(
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 17:31
Originally posted by Александар_А Александар_А напиша:

Штета, ја утнале бајаги работава со времето. Тоа време скоро сите се на работатагатагатага.


А плус и ако е со покана, залудно муабетот. :(


Stom vremeto e taka odbrano, togash pezentacijata verojatno e otvorena za onie koi profesionalno se bavat so video produkcija.
Кон врв
focus Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 78
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај focus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2008 во 02:10
Bev na prezentacijata, dobro bese i najvazno, pokani ne baraa. Znaci gi vidovme HVR Z5, Z7E, S270E, XDCAM EX-1, EX-3 ....
Ovaa poslednata, EX-3 bogami ima sto da kaze so 1/2 inch sensor, a osven toa i ima mnogu interesni setinzi vo stilot na Cine Look. E sega toa nabrzina kolku mozese da se opipa.
Denes prodolzuva prezentacijata ama so CineAlta F23. Slusnav i deka ce ima i sredba so Walter Carvalho i nesto kako Workshop-ovi ama ne znam koga.
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2008 во 09:37
Na Brakja Manaki ne treba pokani. Vi treba da si najdete raspored.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2008 во 12:40
Ме интересира дали може некаде да се најде упатство или нешто повеќе да се прочита за камерава. Нешто слабо успевам да најдам. тага
Кон врв
solidsnake Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај solidsnake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2008 во 14:43
Ако бараш за HDR-FX1000, има на сајтот од сони.
Тука е брошурата, а тука е упатството
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.