IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Изневерување и брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Изневерување и брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 15:34
no potrebata za cuvanje deca , ostanuva neli?
голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 15:34
Originally posted by anabelamax anabelamax напиша:

ne! toj sakal nesto drugo da proba. Zamisli mislel deka taka ke si gi resi problemite vo brakot, koj seuste mu e vazen(navodno).
 
znaci sakas da mu vratis?
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 15:41
Originally posted by anabelamax anabelamax напиша:

ne! toj sakal nesto drugo da proba. Zamisli mislel deka taka ke si gi resi problemite vo brakot, koj seuste mu e vazen(navodno).


E pa dobro de, probal neshto drugo za da si gi reshi problemite vo brakot i videl deka toa drugoto ne e taka dobro reshenie. Brakot mu e seushe vazzen. Probal i neuspeal. A saka li ushte da probuava???

Изменето од Anthony - 16.Септември.2008 во 15:42
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
anabelamax Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anabelamax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 15:43
Aloooooo? Komentarive se tipicno muski duri i po malku fraerski!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 15:43
Originally posted by Anthony Anthony напиша:

Originally posted by anabelamax anabelamax напиша:

ne! toj sakal nesto drugo da proba. Zamisli mislel deka taka ke si gi resi problemite vo brakot, koj seuste mu e vazen(navodno).


E pa dobro de, probal neshto drugo za da si gi reshi problemite vo brakot i videl deka toa drugoto ne e taka dobro reshenie. Brakot mu e seushe vazzen. Probal i neuspeal. A saka li ushte da probuava???


газење%20од%20смеење jbg si moj heroj deneska
ahahhahahhahaha
hahahhahahhahahah

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anabelamax Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anabelamax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 15:45
A koj moze da znae dali saka uste da probuva. mozebi i ke bide iskren sto vikate da go prasam ke mi kaze???? i demek treba da veruvam.....
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 15:47
Originally posted by anabelamax anabelamax напиша:

Aloooooo? Komentarive se tipicno muski duri i po malku fraerski!

Pa mashko sum,
valjda zatoa komentarive mi se tipichno mashki,
nemozzam da pishuvam zzenski komentari
- nemam pojma kako zzenite razmisluvaat
a za fraer , ne sum fraer    

Изменето од Anthony - 16.Септември.2008 во 15:48
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 15:48
Originally posted by anabelamax anabelamax напиша:

Aloooooo? Komentarive se tipicno muski duri i po malku fraerski!
 
se izvinuvam anabelamax, jas cito zenski te prasuvam i ti odgovaram, seuste izmegu nogive nisto ne mi se besi nadolu!!!! ( se izvinuvam na izrazive)
 
Vidi! Ne znam sto ocekuvas tuka? dali ocekuvas "odobrenie" od nas, za da mozes i ti nego da go prevaris ili ocekuvas nekoe mislenje za negovite postapki!!!
 
ako sakas i ti nego da go izneveris, samo poradi toa sto toj tebe te izneveril.... mislam deka treba da si sednes i da si razmislis malce!!!!
 
A ako ocekuvas sega "nego" da go napagam... NEMA!!
 
Vidi, ova e moe gledanje: Legnal so druga, se izduval, i pak se vratil , tamu kade sto mu e mestoto!!! Znaci deka sepak znae kade pripaga!
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 15:50
Originally posted by anabelamax anabelamax напиша:

A koj moze da znae dali saka uste da probuva. mozebi i ke bide iskren sto vikate da go prasam ke mi kaze???? i demek treba da veruvam.....

Ma sigurno deka treba da go prashash. Apsolutno.
Znaesh , i treba da mu veruvash.
Nie mazzite reko koga lazzeme, skoro nikogas
Veruvaj mu - nema potreba da se somnevash vo nego
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
anabelamax Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anabelamax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 15:54
Originally posted by seka seka напиша:

Originally posted by anabelamax anabelamax напиша:

Aloooooo? Komentarive se tipicno muski duri i po malku fraerski!

 

se izvinuvam anabelamax, jas cito zenski te prasuvam i ti odgovaram, seuste izmegu nogive nisto ne mi se besi nadolu!!!! ( se izvinuvam na izrazive)

 

Vidi! Ne znam sto ocekuvas tuka? dali ocekuvas "odobrenie" od nas, za da mozes i ti nego da go prevaris ili ocekuvas nekoe mislenje za negovite postapki!!!

 

ako sakas i ti nego da go izneveris, samo poradi toa sto toj tebe te izneveril.... mislam deka treba da si sednes i da si razmislis malce!!!!

 

A ako ocekuvas sega "nego" da go napagam... NEMA!!

 

Vidi, ova e moe gledanje: Legnal so druga, se izduval, i pak se vratil , tamu kade sto mu e mestoto!!! Znaci deka sepak znae kade pripaga!
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 16:01
во секој случај треба да разговараш со него...е сега,кога еднаш ќе се попариш...тешко се враќа вербата во некого после некоја голема лага.ако тој те изневерил,не е никакво решение ти да му вратиш.тогаш си иста како него.излади ја главата и размисли убаво.а доколку заминеш,немој никогаш повеќе да мислиш на враќање...тоа е најлошата варијанта(успева некаде ама многу ретко)а детето мислам дека треба да биде со тебе.сепак ти си мајката
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
anabelamax Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anabelamax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 16:05
baram vase razmisluvawe deka ne e lesno da se razvedes ama ne e lesno i da ostanes i da prodolzis normalno da funkcioniras kako nisto da ne se desilo. Mene ne mi treba takvo nesto za da znam kade pripagam
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 16:12
малку си ми конфузна...извини но не можам да разберам што не ти е јасно?
доколку си сигурна дека не можеш да живееш веќе така,тогаш се разведуваш.последиците понатаму ги сносите двајцата.ништо ново.
не е лесно да се разведиш(самиот чин е лесен,она што оди после тоа е нешто друго)но не е ни лесно да живееш во квазибрак.вие двајца сте единствени кои ја знаат правата вистина и вие одлучувате
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
anabelamax Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anabelamax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 16:13
ti blagodaram za dobriot muabet, sega za sega me zadrzuva preku deteto, znae deka ne si odam bez nego a ne mi go dava. taka da imam malku vreme za razmisluvanje ama izgleda samo se zapletkuvam sama okolu sebe bez resenie. bez nesto sto ne sum go cula do sega.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.