IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Лечење слаба циркулација,тромбоза...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Лечење слаба циркулација,тромбоза...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака Обратен редослед
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 14:34
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Јас имам проблеми со слаба циркулација и тромбоза....фала богу ова второво уште не ме стрефило ама постои ризик како што кажа мојод доктор. Ми препорачаа едни апчиња (и тоа не само еден човек туку повеке) кои се презадоволни од нив. Но за жал....ги има само во Бугарија..


a be lugje sto vi znaci toa ,,slaba cirkulacija,,-kazete sto ve maci a ne davajte dijagnozi (ps nema dijagnoza slaba cirkulacija)
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 17:56
i jas imam problemi so slaba cirkulacija..obavezno stom zaladi racete i nozete mraz,kamen ladni...mi vikaa pesaci,dvizi se,ova ona...a sekoj den pesacam po 2-3 kilometri,ama nekako dzabe!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 20:34
Јас имам проблеми со слаба циркулација и тромбоза....фала богу ова второво уште не ме стрефило ама постои ризик како што кажа мојод доктор. Ми препорачаа едни апчиња (и тоа не само еден човек туку повеке) кои се презадоволни од нив. Но за жал....ги има само во Бугарија..
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Goranbgd Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goranbgd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 19:53
POCITUVANI, JAS GO KORISTEV VENONIN I MOZEBI ZVUCI NEVEROJATNO, NO USPEAV DA GI SREDAM SVOITE VENI I DA GI RAZBIJAM TROMBOVITE VO VENITE DURI ZA POMALKU OD 3 MESECI. SEUSTE GO PIJAM I MOZAMDA VI KAZAQM DEKA E ODLICENPREPARAT ZA OVAA VRSTA BOLEST..SO GODINI KORISTEV SE I SESTO, NO SE BESE ZALUDNO
OD KOGA POCNAV DA GO PRIMENUVAM I KORISTAM VENOVIN, SVE SE IZMENI I TRGNA NA PODOBRO, SE CUVSTVUVAM PREPORODENO, BUKVALNO KAKO DA IMAM NOVA KRV VO MENE. SITE INFORMACIJI VIDITE NA ADRESATA WWW.VENOVIN.COM.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,531 секунди.