IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Лечење слаба циркулација,тромбоза...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Лечење слаба циркулација,тромбоза...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Goranbgd Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goranbgd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Лечење слаба циркулација,тромбоза...
    Испратена: 05.Септември.2008 во 19:53
POCITUVANI, JAS GO KORISTEV VENONIN I MOZEBI ZVUCI NEVEROJATNO, NO USPEAV DA GI SREDAM SVOITE VENI I DA GI RAZBIJAM TROMBOVITE VO VENITE DURI ZA POMALKU OD 3 MESECI. SEUSTE GO PIJAM I MOZAMDA VI KAZAQM DEKA E ODLICENPREPARAT ZA OVAA VRSTA BOLEST..SO GODINI KORISTEV SE I SESTO, NO SE BESE ZALUDNO
OD KOGA POCNAV DA GO PRIMENUVAM I KORISTAM VENOVIN, SVE SE IZMENI I TRGNA NA PODOBRO, SE CUVSTVUVAM PREPORODENO, BUKVALNO KAKO DA IMAM NOVA KRV VO MENE. SITE INFORMACIJI VIDITE NA ADRESATA WWW.VENOVIN.COM.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 20:34
Јас имам проблеми со слаба циркулација и тромбоза....фала богу ова второво уште не ме стрефило ама постои ризик како што кажа мојод доктор. Ми препорачаа едни апчиња (и тоа не само еден човек туку повеке) кои се презадоволни од нив. Но за жал....ги има само во Бугарија..
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 17:56
i jas imam problemi so slaba cirkulacija..obavezno stom zaladi racete i nozete mraz,kamen ladni...mi vikaa pesaci,dvizi se,ova ona...a sekoj den pesacam po 2-3 kilometri,ama nekako dzabe!
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 14:34
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Јас имам проблеми со слаба циркулација и тромбоза....фала богу ова второво уште не ме стрефило ама постои ризик како што кажа мојод доктор. Ми препорачаа едни апчиња (и тоа не само еден човек туку повеке) кои се презадоволни од нив. Но за жал....ги има само во Бугарија..


a be lugje sto vi znaci toa ,,slaba cirkulacija,,-kazete sto ve maci a ne davajte dijagnozi (ps nema dijagnoza slaba cirkulacija)
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 14:35
i kazi mi so sto imzeri tvojot doktor deka takva ti e cirkulacijata.
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 14:40
Originally posted by nikita nikita напиша:

i jas imam problemi so slaba cirkulacija..obavezno stom zaladi racete i nozete mraz,kamen ladni...mi vikaa pesaci,dvizi se,ova ona...a sekoj den pesacam po 2-3 kilometri,ama nekako dzabe!


vaka-ako si mlada ,mozebi se raboti za neuro-vegetativna distonija t.e disbalans megje simpatikusot(gi stesnuva krvnite sadovi ) i parasimpatikusot( gi rasiruva) Vo tvojto slucaj poradi stud mozebi prviot reagira pojako ( normalno e pri ladno krvnite sadovi da se stesnuvaat za da zapazi telesnata temperatura).Terapija- vitamini i obleka. VAZNO- ako imas pomodruvanje na prstite togas vednas na lekar!!!
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 20:58
terapija-vitamini i obleka...dobro ponekogas i jas sum vinovna ne se oblekuvam kako sto treba ,ama za vitamini veke ne znam sto se ne butnav vo mene!koi vitamini konkretno bachios?
fala za gorenavedenoto
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 21:06
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Јас имам проблеми со слаба циркулација и тромбоза....фала богу ова второво уште не ме стрефило ама постои ризик како што кажа мојод доктор. Ми препорачаа едни апчиња (и тоа не само еден човек туку повеке) кои се презадоволни од нив. Но за жал....ги има само во Бугарија..


a be lugje sto vi znaci toa ,,slaba cirkulacija,,-kazete sto ve maci a ne davajte dijagnozi (ps nema dijagnoza slaba cirkulacija)


A ти бе ДОКТОРЕ бараш стручни термини???? не знаеш шо е слаба циркулација????
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2008 во 21:34
Originally posted by nikita nikita напиша:

terapija-vitamini i obleka...dobro ponekogas i jas sum vinovna ne se oblekuvam kako sto treba ,ama za vitamini veke ne znam sto se ne butnav vo mene!koi vitamini konkretno bachios?
fala za gorenavedenoto


samo B6-zaema ucestvo vo metabolizmot na nervnite vlakna
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2008 во 21:34
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Јас имам проблеми со слаба циркулација и тромбоза....фала богу ова второво уште не ме стрефило ама постои ризик како што кажа мојод доктор. Ми препорачаа едни апчиња (и тоа не само еден човек туку повеке) кои се презадоволни од нив. Но за жал....ги има само во Бугарија..


a be lugje sto vi znaci toa ,,slaba cirkulacija,,-kazete sto ve maci a ne davajte dijagnozi (ps nema dijagnoza slaba cirkulacija)
A ти бе ДОКТОРЕ бараш стручни термини???? не знаеш шо е слаба циркулација????


ne ne znam, bidejki takov medicinski termin ne postoi, a treba da kazete sto vi e makata - a enkoj drug ke odredi dali se raboti za ,,slaba cirkulacija,,

Изменето од BACHIOS - 27.Септември.2008 во 21:35
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2008 во 21:36
zosto vo toj termin moze da ima se i sesto
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2008 во 21:46
абе друже слаба циркулација на крвта...нема доволна брзина како друкше да ти кажам....
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2008 во 08:16
dobro, ke vi kazam deka covekot moze samo da proceni i toa spored simptomite dali se raboti za namalena cirkulacija, a toa moze da se izmeri samo so aparat ( eho sonograf) i toa se pravi procenkia na protokot za sekoj region otdelno. Taka sto od vasa strana treba samo da gi kazete simptomite a dali se raboti za namlena cirkulacija toa treba dopolnitelno da se odredi osven ako nemata dokument za toa.
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
goga_04 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goga_04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2009 во 19:51
Pozdrav do Goranbqd. Te molam kazi mi od kade go nabavuvas VENOVINOT. Na posocenata strana ne pisuva deka istiot se prodava i vo Makedonija. Dali pri konzumiranjeto na istiot ja primase i antikoagulantnata terapija. Dali vrsese kontroli - trombotestovi i kakvi bea istite.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.