IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Форум & реалност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Форум & реалност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3940414243 53>
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2010 во 14:56
Originally posted by young padawan young padawan напиша:

celo ova stancanje e samo moralno prifatena doza na voajerizam koja ja upraznjavas ako imas vreme..koga ke se navleces,vremeto e nevazno..ne me ni zanima kolku ste lazni i dali ste,nekoi luge se podobri kako licnosta sto sakaat da bidat otkolku takvi kakvi sto se navistina...samo posakuvam da znam kako izgledate site vo realnosta-mnogu e tesko site ovie izjavi da se povrzat so likovi?


..ne me ni zanima kolku ste lazni i dali ste ama sepak me zanima oti vistinata e deka posakuvam da znam kako izgledate site vo realnosta.

Kako shto i samiot gledash, gore-dolu SITE sme isti. Taka bilo so iljadnici godini i verojatno taka kje bide dodeka postoi choveshtvoto.

Izvorot na site frustracii, konflikti, nezdovolsva i patenja e sopstvenoto neprifakjanje, nezdovolstvoto od toa kakvi sme i neprekinatata borba istoto da go smenime vo neshto "podobro" i "poprivlechno"... ednostavno da ja "popravime" "greshkata" shto ja napravila prirodata ili Bog (zemi kako miluvash) so nas. Nie, neosvrshenite spored nasheto ubeduvanje, kje gi usovrshuvame prirodata i Boga vo nivnata nesovrshena kreacija (nas).

I toa e toa... i toa e taka... i taka kje bide s'e dodeka ne se prifatime onakvi kakvi shto sme i ne pochneme da go uzhivame zhivotot.

E tokmu toa go reflektirame na ovoj forum. Dobredojde i ti megju nas.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2010 во 14:52
...во ФОРУМОТ е вистината.

zagoridividi
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 21:51
Форумов ми е занимација, а во исто време имам контакт со фини луѓе.
Форум си е форум, реалност си е реалност.
Е сега, тоа што некои упорно си лечат комплекси тука... тоа е веќе друга работа. И една препорака до нив: најдете соодветно место со соодветна/и личност/и за лечење на комплекси, како добриот чичко психолог на пример.Изменето од Tiggy Vicious - 30.Јуни.2010 во 21:52
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2010 во 12:53
овде...на ФОРУМОВ..се сменив за 360 степени.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2010 во 18:09
Originally posted by zagor zagor напиша:

овде...на ФОРУМОВ..се сменив за 360 степени.
 
Што значи си свртел еден круг и пак си се вратил на почетокот истнамигнување....или неголема%20насмевка
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2010 во 18:12

И мене никогаш не ми беше јасно ова...
Кога ќе речат..се сврти за 360 степени.....
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2010 во 18:16
затоа јас секогаш си велам за 180 плазење
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2010 во 18:23

И јас така викам...ама ми се смеат..ми викаат..какви се тие 180 степени
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2010 во 18:54
Originally posted by zagor zagor напиша:

овде...на ФОРУМОВ..се сменив за 360 степени.


Според емотиконот ,се надевам на подобро или......?
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2010 во 10:42
...ништо мене не ме мења.
само лузни може да останат..а од овде богамииии..еден куп имам.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2010 во 12:22
дозволувам исклучоци, но по правило тоа се две различни работи и така треба да остане
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2010 во 12:37
nemam namera da diskutiram tuka na ova tema
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2010 во 12:07
зошто бе..баш ни се наоѓа еве и фото од последната сеанса...


...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2010 во 12:08
оваа Ф-торава се ми се чини дека е тука..меѓу активните..
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3940414243 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.