Испечати | Затвори го прозорот

Форум & реалност

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Филозофија и психологиjа
Опис на форумот: „Разно“ ама на повисоко ниво
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=15375
Датум на принтање: 25.Април.2024 во 03:27
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Форум & реалност
Постирано од: Анастеа
Наслов: Форум & реалност
Датум на внесување: 02.Септември.2008 во 15:56
Што се луѓето (никовите зад кои стојат) на форум, или воопшто на интернет а што се во реалноста?...збунетост
Дали никовите кореспондираат со вистинските личности од крв и месо или најчесто се сведува на давање лажна слика за себе?... Во колкава мера е застапено себеетикетирање на форум како ваков, потаков, најваков, најонаков... без да се остави место некој сам да донесе заклучок за нечии карактерни особини?.. размислување
Успевате ли да ја процените реалната личност врз основа на однесувањето на форум?... Успевате ли да ѕирнете зад проѕирноста на никовите и да си доловите слика за личноста која седи таму некаде зад некој друг компјутер?...намигнувањезбунетост


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.



Коментари:
Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 02.Септември.2008 во 15:58
Nema nikakva slicnost vo realnosta megu mene i zbune t.e. ovde sum izgleda vistinskiot jas, A vo realnosta samo se prepravam zaradi interesite na komformizmot zosto ako edinka se odnesuva razlicno od grupata taa sproveduva sankcii, vo najmala mera so izolacija. Koga bi se odnesuval kako zbunet, sigurno bi bil izlozen na sankcii


Постирано од: brza
Датум на внесување: 02.Септември.2008 во 16:16
brza e toj,....i tuka,..i sekade,...nema ,..trte-mrteнамигнување

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 02.Септември.2008 во 16:19
E pa ja sum namkor molcaliv so nepoznati, a glupotres so poznati. Kako sum nezabelezliv, mozam nekomu da vlezam doma i da izlezam i pak da ne me zabelezi t.e. pretopen vo masite. So zeni sum drzok i seuste niedna ne me oterala u picku mater, mozebi zatoa sto ignoriram se sto e pod 30 god starost


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 02.Септември.2008 во 16:29

Kakvi se lugjeto vo socijalniot zivot i tuka se takvi . Znaci toj so laze i glumi sekade e takov samo sto tuka ne mu ja gledas facata za porano da go otkries .

 


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 02.Септември.2008 во 16:36
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Kakvi se lugjeto vo socijalniot zivot i tuka se takvi . Znaci toj so laze i glumi sekade e takov samo sto tuka ne mu ja gledas facata za porano da go otkries .

 
 
 
Тоа сакав да го поентирам...намигнување
Без разлика кој колку и како (успешно или неуспешно) глуми, потребна е само мала проникливост (за некои и поголема) за да сфатиш со кого си имаш работа...задоволство
Иако не може никогаш со сигурност да знаеш... збунетост


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: seka
Датум на внесување: 02.Септември.2008 во 16:38
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Kakvi se lugjeto vo socijalniot zivot i tuka se takvi . Znaci toj so laze i glumi sekade e takov samo sto tuka ne mu ja gledas facata za porano da go otkries .

 
 
аплауз se soglasuvam so tebe zenmaster!!
A dali uspevam tocno da gi procenam, ne mozam da kazam, se dodeka ne vidam osoba vo oci ne sum 100% sigurna dali e taa osoba takva kako sto se kazuva ili ne e


-------------
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 02.Септември.2008 во 16:47
A sto toa imam da sokrijam ? Licni podatoci bas i ne sakam da razdeluvam, zosto ima majmuni sto se zamaraat kako da te bocnat na licno, bidejki nemaat intelektulani kapaciteti


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 02.Септември.2008 во 17:09
mislam deka bas tuka sme vistinskite NIE!
skrieni zad nikovite mozeme da kazeme sto vistinski ni lezi na dusata i pri toa da ostaneme zivi.
pri licniot kontakt, iskrenite cuvstva se delumno blokirani od povrsnite misli:
"denes ne mi e bas ubava frizurava"
"ne trebase ova da go oblecam"
"sto misli koga vaka me gleda?"
sakale nie da si priznaeme ili ne, vo realniot svet oblekuvame soodvetna maska za odredeni priliki i tuka nema iskluchoci.
mozebi vo tekot na razgovorot poleka kje ja trgneme maskata, no samo otkako kje se osigurame deka sogovornikot ja zasluzil nasata doverba


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: seka
Датум на внесување: 02.Септември.2008 во 17:11

kejt, mozebi vo pravo si za maskata, no maskata ne gi pokriva ocite na covekot, a ocite na covekot se DUSATA na covekot, takov kakov sto e! Ocite sve iskazuvaat za taa licnost



-------------
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 02.Септември.2008 во 17:13
Velat deka imam ubavi oci so dolgi trepavici трепкање


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 02.Септември.2008 во 17:15
Има за некои луге за кои не ме издала интуицијата дека се во ред и дека може да произлезе пријателство. Тие луге од форумов и ден денес ми се пријатели ги сакам и ценам исто како и сите други пријатели кои не ми се од тука.
Се потпирам на своето мислење секогаш-знам и да згрешам (а тоа се случува еднаш во годината што се вели кога се прашува мојата интуиција) нема да се каам зашто секој греши. Но главном сите од форумов што сум ги запознала се нормални луге ко прво (од крв и месо) и се добронамерни.
Не сум налетала сеуште на некој забеган мањак или сл.
Од овој форум за сево ова време имам многу научено, видено и искусено.....а лугето од овде (кои лично ги знам) навистина претставуваат дел од мојот живот.


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 02.Септември.2008 во 17:17
Originally posted by seka seka напиша:

kejt, mozebi vo pravo si za maskata, no maskata ne gi pokriva ocite na covekot, a ocite na covekot se DUSATA na covekot, takov kakov sto e! Ocite sve iskazuvaat za taa licnost

 
dusicke, samo ako ja imas mojata doverba kje ti dozvolam da mi poglednes dlaboko vo oci.
ne mozes toa da im go dozvolis na iljadnicite poznanici so koi sekojdnevno se srekjavas
lugjeto ja zloupotrebuvaat iskrenosta


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: seka
Датум на внесување: 02.Септември.2008 во 17:21
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by seka seka напиша:

kejt, mozebi vo pravo si za maskata, no maskata ne gi pokriva ocite na covekot, a ocite na covekot se DUSATA na covekot, takov kakov sto e! Ocite sve iskazuvaat za taa licnost

 
dusicke, samo ako ja imas mojata doverba kje ti dozvolam da mi poglednes dlaboko vo oci.
ne mozes toa da im go dozvolis na iljadnicite poznanici so koi sekojdnevno se srekjavas
lugjeto ja zloupotrebuvaat iskrenosta
 
togas mozes dobro ocite da gi sokries, jas toa ne mozam тага... a i mislam deka ne sekoj moze da procita vo ocite, ne e sposobna sekoja osoba za toa


-------------
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 02.Септември.2008 во 17:30
...porano ,mi bese tolku vazno da bidam eden,ama koga zabeleziv deka se krijat,ne samo pozadi nikovite ,tuku i po se drugo,se trudam makar sto tesko mi odi da prikrijam nesto...nesto sto ke treba da go otkrijat kaj mene po ozbilen razgovor i vo realno vreme..slikata za mene,ja priznavam samo od onie sto me znaat ,ne od forum tuku realno,a za ponovite...poleka!staro skolo za dvete strani ne e na odmet...!
..i za kraj,site onie so kogo sum se sretnal, ne sum pogresil vo izborot ,i za izgubenoto vreme(osven edna,koja ako ja sretnam USTE EDNAS, ke ja rascerecam..za inaet...ona mene...)..se prekrasni i fini luge ..!fala im mnogu na drugarstvoto...!sigurno ima i drugi,no toa ostavam vremeto da go stori..

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 02.Септември.2008 во 17:47
so ima toa veze , dali e ist ili razlicen
ako ti se svigja citaj
ako ne necitaj
ako ti e smesno so kazal nikot smej se
ako e tazno placi ili ne tvoj izbor
komu mu e potrebno da dokazuva deka nik e covek

sekogas COvEK STOI ZAD NIKOT
a ne NIKOT ZAD COVEKOT



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: IQ
Датум на внесување: 02.Септември.2008 во 22:09
ne mi e gajle dali nekoj se preprava ili ne, i taka nikoj ne poznavam vo zivo, nitu planiram da zapoznavam, forum e zabava, toa i ke ostane za mene, a nekoj ako saka da si prai filmovi, neka si pravi ako taka mu e poubavo, vazno da e zabavno

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 02.Септември.2008 во 22:13
Ovde mozam da bidam vistinskata i realna JAS bez strav deka nekoj ke se obide da gi zloupotrebi moite slabosti za da mi nasteti.Ovde mozes da bides iskren zatoa sto doagjas i si odish koga ke posakas i mozebi nikogas nema da gi vidis onie pred koi si go pokazal vistinskoto lice i si ja kazal vistinata za sebe.Na krajot na kraistata ova mene mi lici na edna grupna terapija kade sekoj moze da si kaze sto mu lezi na dusha,a nema moznost da go kaze direktno nekomu,ili pak da se doveri nekomu...a koga ke go "pluknes"ona sto te gushi sekogas ti olesnuva bez razlika dali ke dobies sovet ili mislenje za vozvrat

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 02.Септември.2008 во 23:13
Originally posted by fragola fragola напиша:

Ovde mozam da bidam vistinskata i realna JAS bez strav deka nekoj ke se obide da gi zloupotrebi moite slabosti za da mi nasteti.Ovde mozes da bides iskren zatoa sto doagjas i si odish koga ke posakas i mozebi nikogas nema da gi vidis onie pred koi si go pokazal vistinskoto lice i si ja kazal vistinata za sebe.Na krajot na kraistata ova mene mi lici na edna grupna terapija kade sekoj moze da si kaze sto mu lezi na dusha,a nema moznost da go kaze direktno nekomu,ili pak da se doveri nekomu...a koga ke go "pluknes"ona sto te gushi sekogas ti olesnuva bez razlika dali ke dobies sovet ili mislenje za vozvrat


групна терапија, токму така ... како ли ти текна таа споредба


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 03.Септември.2008 во 00:10
Iskrena , poiskrena  zdravje se zborovite koi me opisuvaat , a tokmu toa  gi boli na nekoi clenovi ( za zal) 


Po priroda sum mnogu sramezliva licnost i iskreno, ne ocekuvav deka ke bidam prifatena tuka na forumot, no po izvesno vreme otkako pocnaa da
mi gi krevaat akciite , toa loso vlijaese sto dojde do toj stepen da pocnam da se ponasam(vo postovite) kako sto toa go pravat nekoi i den denes tuka.


Edinstveno sto me raduva e toa sto uspeav da im go svrtam vnimanieto na site mazi od forumot koi me pravat da se cuvstvuvam najposakuvana tuka среќа

Fala  vi na site decki , go cenam toa, a sto se odnesuva do toa kolku jas sum uspeala da stvoram nekakva slika  za nekoj forumdzija, iskreno, ima nekolku  clenovi  koi zasluzuvaat respekt od moja strana ,  za drugite ic ne me interesira nisto трепкање


-------------


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 03.Септември.2008 во 00:14

Шо ти значи потписот ?



-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: Biba_G
Датум на внесување: 03.Септември.2008 во 02:31
Се трудам секогаш да бидам искрена,отворена,ведра...каква што сум...Јас сум јас...некому пречам,некого го радувам...а дали ми е важно кој што ќе помисли и кој каква слика ќе створи за мене? Да...важно ми е...ама само мислењето на оние неколкумина кои ја стекнаа мојата почит и доверба.

-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 03.Септември.2008 во 03:13
на форумов има стара 'тајфа'која подолго време е тука и подобро се познаваат меѓу себе..............јас сум кратко време овде,интересно ми е,некои работи пред да ги пишам сум ги размислила.....некои онака сум ги тропнала........сепак сакам да сум искрена и да ги пренесам моите чуства и моментално расположение,без разлика дали е весело или тажно(иде и така)............битно е дека несакам да бидам скарана со никого....сепак секој си е различен...и треба како таков да се разбере


Постирано од: ^italina
Датум на внесување: 03.Септември.2008 во 10:06
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

на форумов има стара 'тајфа'која подолго време е тука и подобро се познаваат меѓу себе..............јас сум кратко време овде,интересно ми е,некои работи пред да ги пишам сум ги размислила.....некои онака сум ги тропнала........сепак сакам да сум искрена и да ги пренесам моите чуства и моментално расположение,без разлика дали е весело или тажно(иде и така)............битно е дека несакам да бидам скарана со никого....сепак секој си е различен...и треба како таков да се разбере

Se soglasuvam celosno-i jas sum nova ovde i mislam deka forumov e odlicen za kazuvanje na ona sto go mislis, a sum iskrena tuka, zosto ne bi bila koga i da ne se soglasuvas so nekogo, nisto strasno

-------------
A closed mouth catches no flies


Постирано од: brza
Датум на внесување: 03.Септември.2008 во 10:15
ustvari,....jas sum,....podlizurko,....samo,...nemojte da me ,...izdadete!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 03.Септември.2008 во 11:30
Originally posted by anakin anakin напиша:

so ima toa veze , dali e ist ili razlicen
ako ti se svigja citaj
ako ne necitaj
ako ti e smesno so kazal nikot smej se
ako e tazno placi ili ne tvoj izbor
komu mu e potrebno da dokazuva deka nik e covek

sekogas COvEK STOI ZAD NIKOT
a ne NIKOT ZAD COVEKOT

 
 
Не ми беше муабетот тоа... да се докажува дека зад никот стои човек... дали сме исти или различни...
Без разлика дали некој е искрен тука или не, секогаш од некој пост ќе излезе по некоја карактерна особина... некоја доблест или маана... некој комплекс... некоја фрустрација... некоја скриена желба... некое убаво чувство...
Не во смисла да ги осудуваме луѓето за било што...
Во смисла на форумската комуникација... ако некој напише дека е најпаметен... тоа за мене не значи дека е вистина... тоа може да значи нешто друго... по пишувањето на темите можам и сама да си го донесам тој заклучок... дали некој е паметен или не...
Ако некој напише дека е најдобар или најправеден или нај... по однесувањето на форум можам да си донесам заклучок дали е така или не...
Но дали нашите заклучоци кореспондираат со реалноста?..збунетост
Колку сме проникливи... дали знаеме кога и со кого треба да влеземе во дискусија... дали вреди да се одговори на нечија провокација... кога треба едноставно да се прескокне или игнорира нечие мислење?...збунетост


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 03.Септември.2008 во 12:49
Jas velam deka sum pameten, ama mi velat deka nemam nieden dokaz sto bi go potvrdilo ova moe pausalno tvrdenje. A ja vikam deka imam vodomer i deka ne treba da mi udiraat pausal, a toa e taka oti na vleznata vrata namesto ime i prezime mi pisuva " Koj vleze ovde, e*am "


Постирано од: Anthony
Датум на внесување: 03.Септември.2008 во 17:28
virtuelna realnost=forum

-------------
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 03.Септември.2008 во 17:53
abe toj shto sum na forum sum i vo realnosta.....ni lazam ni kradam,oti koj laze,toj krade,na tavan spie i voshki ima..e sea ko bev pomal ednash fativ voshki,znaci su izlazal neshto..a na tavan nemam spieno.....
inace od krv i meso sum,ne sum duh kako nekoi shto sakaat da se pretstavat,sramezliv sum po malku,zavisi od momenti,posebno ko ke sum vo nekoe novo zensko prisustvo...taka od pocetok sum sekogash rezerviran,za da doznaesh neshto za mene treba da mi kazesh prvo ti,ama moze i da te istestiram da ti kazam neshto nevazno
pa da vidam shto coek si...inace ova shto go komentiram tuka ako go kazam vo realnost so nekogo ke mi bide sram mnogu,znaci ne go kazuvam ili mnogu malku zboram za toa..
forumov mi e dnevnik za iskazuvanje na misli i cuvstva kon neshto,a mislam i deka na mnogu likovi tuka im e istoto...i bi dodal deka spored mene 80% od aktivnite clenovi vo realnosta ne mozat da go kazat ova shto tuka go pishuvaat i deka se mnogu osameni i povleceni vo sebe
jas sum momentalno takov....sakam realnost i realen sum...i ja ljubam mnogu pravdata da si e*am vekov...to mi e slaba strana be.....abe pameten su mnogu ama nikako airlija od toa da izleze..jbg faktor sreka mi vrti grb...

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: moira
Датум на внесување: 03.Септември.2008 во 19:14
...која реалност кога се е виртуелно...иако знам дека многумина ја мешаат реалноста со виртуелното...јас не...

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: chuchuliga
Датум на внесување: 03.Септември.2008 во 23:57
Мислам дека на многу форумџии форумов им е всушност терапија. Или обратно.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 04.Септември.2008 во 14:20
Blm ! Brlm ! Brllllm !
Pa bolje ovde na forum nego so prstot da brmkam po usnite ispustajki blesav zvuk.
" Da bides golem, znaci da bides nesfaten, da bides nesfaten zanci da bides forumdzija "


Постирано од: apce
Датум на внесување: 04.Септември.2008 во 15:17
Originally posted by fragola fragola напиша:

Ovde mozam da bidam vistinskata i realna JAS bez strav deka nekoj ke se obide da gi zloupotrebi moite slabosti za da mi nasteti.Ovde mozes da bides iskren zatoa sto doagjas i si odish koga ke posakas i mozebi nikogas nema da gi vidis onie pred koi si go pokazal vistinskoto lice i si ja kazal vistinata za sebe.Na krajot na kraistata ova mene mi lici na edna grupna terapija kade sekoj moze da si kaze sto mu lezi na dusha,a nema moznost da go kaze direktno nekomu,ili pak da se doveri nekomu...a koga ke go "pluknes"ona sto te gushi sekogas ti olesnuva bez razlika dali ke dobies sovet ili mislenje za vozvrat
 
аплауз  TOKMU TAKA големо%20гушкање


-------------
apce


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 04.Септември.2008 во 17:46
форумот е пред се место за забава, и за мене место каде што можам да си ја олеснам душичката... на никој нема да му смета што и да кажам... и сето ова испаѓа како еден голем дневник, каде што си кажуваме што сме јаделе, што сме пиеле, како се чувствуваме денес, кој не изнервирал, а кој не насмеал...

нормално дека секој од нас има тропнато некоја глупост овде... било вистина или лага, па ни јас не сум чиста солза трепкање тука сум речиси една година и запознав дека стварно има секакви... млади, стари, глупави, паметни, досадни, интересни итн...

можеби не треба да сум секогаш толку многу отворена кога пишувам постови... не се знае кој се чита овде... ама тоа е... многу зборувам... јбг голема%20насмевка

а форумот и реалноста не се едно исто... јас сум бисерна, ама бисерна не постои во вистинскиот свет... таму сум ............ намигнувањеголема%20насмевка


-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 04.Септември.2008 во 22:53
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:

Мислам дека на многу форумџии форумов им е всушност терапија. Или обратно.



i da znaes deka si vo pravo,  gledano od strana, bas takov vpecatok se dobiva намигнување


-------------


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 05.Септември.2008 во 16:02

Ќе ја цитирам мамма... дел од еден нејзин пост кој многу ми се допаѓа:

Originally posted by mamma mamma напиша:

[QUOTE=mamma]
...Tuka sekoja
induvidua moze da vidi za sekoja druga individua,koga i kako se seksala,shto jadela denes,dali redovno se brichi,shto bi pravela koga e popalena nautro,kolku kafinja dnevno pie,...dali e zaljubena,shto bi napravila...ako....,kakvi knigi chita,...kolku znae za umetnosta,ziveenjeto,i shto ushte ne.....
Ima i temi kade individuite forumdzii javno pred site se nategaat-koj e popameten,ima postovi kade jasno se gleda koj kogo saka da zajade,i nasanka,ima postovi koi lichat i na otvorena vojna...se na se....na
FORUM mozesh slobodno,bez nikakvo ustruchavanje da lupash se,a pak da ostanesh ziv-kako shto veli edna poslovica.
 Se razbira,ima i temi kade mnogu pametno se zboruva,se gleda deka od individuata koja go napishala postot zrachi intelekt,zrachi... iskrenost,zrachi ljubov,energija koja moze da te ponese,mozesh mnogu da nauchish.....
individui....forumdzii,......nikovi,....slikichki,..dali sme toa nie....vistinski... ili samo nasheto vtoro jas.....so zelba da sme ona shto se prikazuvame tuka????
Srekja shto...kako velat....hartijata trpi se.


Ако ова не е реалност... тогаш е виртуелна реалност... но сепак е реалност... или виртуелна слика на нашата реалност...збунетост
Понекогаш, можеби несакајќи, со нашите постови предизвикуваме контраефект од оној што сакаме да го постигнеме...намигнување


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: seka
Датум на внесување: 05.Септември.2008 во 16:25
mozebi si vo pravo anastea, no sepak mislam deka covek ne moze koj znae kolku da glumi, bilo vo ralniot zivot bilo tuka na forum! Postovite mnogu iskazuvaat za osobata, no ne iskazuvaat dali e realna ili ne... sekoj na svoj nacin gi svaka postovite, nekomu mu e smesno nekomu mu e cudno a tret se nervira... tesko e so napisani zborovi da se razbere covek, i da svati tocno taka kako sto drugiot go mislel

-------------
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 05.Септември.2008 во 18:23
Realniot zivot e mnogu povrzan so forumot od ednostavna pricina sto od tuka luge se zapoznavaat i vo realniot zivot prodolzuvaat ili se ostavaat


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 05.Септември.2008 во 18:33
Izrazeno vo procenti veruvam deka poveketo se zapoznavaat, pa neli ima i sobiranki, ne mislev na vrska ili seks


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 05.Септември.2008 во 18:52
zad sekoj nik stoi, sedi ili lezi ( koj kako preferira ) licnost
licnostite gi kreirat nikovite

luda rabota bi bila nikot da ja kreira licnosta
no koj da go znae
ima koi zabeguvaat смеење


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 05.Септември.2008 во 19:55
Jas sum Gepeto, a zbunet e Pinokio, drvenoto momce sto sakase da stane covek. Ne sum postignal nisto poveke vo zivotot od zbunet, kako sto Pinokio e zivotnoto delo na siromasniot konduradzija


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 05.Септември.2008 во 19:56
форумот е како ментална термоминерална бања ... со колективно шлапање во виртуелни базени ... некои потоа се чувствуваат подобро, некои полошо, а некои само ја валкаат водата


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 05.Септември.2008 во 21:40
So tolku sekojdnevni problemi i obvrski kaj da najdam zrtva sto ke gi slusa moite filozofiranja i prasanja koga ke mi tekne mene...ovde barem komu mu smetam ne mora da me cita,jas da si kazam...

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: Lilija7
Датум на внесување: 06.Септември.2008 во 00:51
jas sum obratno.....sekojdnevno sum "prinudena" da filozofiram do "mile volje"...i koga sakam i koga ne sakamтага...sekoj sloboden mig go koristam na forumot da se "izluftiram" od "mudruvanjeto" i zatoa izbegnuvam da "mislam" na forumot....голема%20насмевка
 
i navistina forumov e super terapija, kako sto nekoj prethodno go narece...големо%20гушкање
 


-------------
ЧОВЕЧКИОТ МОЗОК Е КАКО ПАДОБРАН, ТРЕБА ДА БИДЕ ОТВОРЕН ЗА ДА МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА.


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 06.Септември.2008 во 02:39
Originally posted by anastea anastea напиша:

Што се луѓето (никовите зад кои стојат) на форум, или воопшто на интернет а што се во реалноста?...збунетост
Дали никовите кореспондираат со вистинските личности од крв и месо или најчесто се сведува на давање лажна слика за себе?... Во колкава мера е застапено себеетикетирање на форум како ваков, потаков, најваков, најонаков... без да се остави место некој сам да донесе заклучок за нечии карактерни особини?.. размислување
Успевате ли да ја процените реалната личност врз основа на однесувањето на форум?... Успевате ли да ѕирнете зад проѕирноста на никовите и да си доловите слика за личноста која седи таму некаде зад некој друг компјутер?...намигнувањезбунетост
 
...abe...
 
vi vaka sea...
 
 
"mojot socijalen zivot e narushen, bashka... moeto virtuelno alter ego e pogladno od onoa obichnoto vo realnosta, a i libidoto... pa sea ostanue flertot kao opcija za zabava na forum i nadopolnuvanje na gorespomenatoto, a mojata imaginacija ke si go dopolni ostanatoto"
 
 
плазењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењетрепкање
 
 
 


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 06.Септември.2008 во 02:56
...Well..., има нешто гладно во тебе... се гледа дека имаш апетит...намигнување
А за што, како, зошто... самиот си знаеш најдобро...плазење


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 07.Септември.2008 во 20:31
A moze nekoi i ke se zemat so se zapoznale na forumov


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 07.Септември.2008 во 22:58
Forumot stana del od moeto sekojdnevie...znaci toa e realnosta

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 08.Септември.2008 во 10:31
Originally posted by fragola fragola напиша:

So tolku sekojdnevni problemi i obvrski kaj da najdam zrtva sto ke gi slusa moite filozofiranja i prasanja koga ke mi tekne mene...ovde barem komu mu smetam ne mora da me cita,jas da si kazam...



-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: fiks
Датум на внесување: 08.Септември.2008 во 12:51
abe forumov moze da ti bide kako dnevnik isto..site svoi misli mozesh da gi napishesh i nekoj da ti iskontrira posle...pa aj drzi ne daj,i na kraj moze da bide poucno neshto sosema deseto shto ko kazal nekoj drug,a ti si promenil mislenje.....pa zemete samo podforumot poezija,golem broj od napishanoto nemalo da go procita nikoj ako ne bilo postirano tuka,t.e da ne beshe ovaj forum kako ke uzivav vo poezijata od anakin i zbunet..fantazija se likovite

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 08.Септември.2008 во 17:57
Blagodaram, gospodine za vasite ubavi zborovi za koi veruvam deka mozat da izlezat samo od covek sto znae da gi proceni vistinskite vrednosti i od koi sum eden mal del na kogo mu e obrateno vnimanie. Vo sekoj slucaj vi posakuvam sekoe dobro i uste dolgo da bidete megu nas oplemenuvajki go ovoj neiscrpen izvor na kreativnost.


Постирано од: moira
Датум на внесување: 08.Септември.2008 во 21:32
...ete shto ti pravi forumot...te menuva preku post...плазењесмеење

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 08.Септември.2008 во 22:33
obratno ?  изненадување ...idam da brisam


Постирано од: moira
Датум на внесување: 08.Септември.2008 во 22:35
...docna e...realnosta e promeneta, i toa so samo eden post na idividi...плазење

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 08.Септември.2008 во 22:54
Ne mislev ja taka...mislev deka...u stvari...so mislev збунетост
Dobro de, malo zezanje...vie pa odma da mi go onadite ona sto tolku vreme sovesno go gradev i odgleduvav...плачење...pa kako da objasnam sea na mojana...
Ona cesto mi veli da idam da se lecam i da se ukutam, ama ja i velam deka dokolku bi odel da se lecam ke me teraat da zboram i zatoa ne idam


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 09.Септември.2008 во 10:46
ke se nadovrzam na Zenmaster, vo sustina nekoj moze da se izfolira i izlaze za svoite podatoci, imeto, mestoto na ziveenje, godinite ,... vo karakternite crti se tie

Ne se zamaram i ne me interesira kolku nekoj e ovde iskren i kakov e vo realniot zivot, ima nickovi koi sekogas so zadovolstvo gi citam i pocituvam, ima nikovi koi ne gi pocituvam .... kolku nekoj i da veli , tuka sum nesto drugo, vo stvarnosta ne sum vakov, mislam deka nikoj ne pravi nisto sto se kosi so negovite mislenja , zelbi , stavovi,...


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 09.Септември.2008 во 11:16
Tie sto gi sakam, znaete sto im pravam ? Gi...gi...guskaam големо%20гушкање


Постирано од: bond....james b
Датум на внесување: 09.Септември.2008 во 12:44
I am  ....bond......james bond!

-------------
You live only ONCE!


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 09.Септември.2008 во 12:49
Jas vo realnosta ne sum tolku golem zavisnik i obozavatel na jagodi.

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 09.Септември.2008 во 12:52
Jas sum smotan, ama mnogu grubo zvuci i zatoa staviv zbunet


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 09.Септември.2008 во 12:58
Jas bas mislev prvin Smotana da stavam...ama ne sakav vednas se da otkrivam za sebe

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 09.Септември.2008 во 13:08
Forumov mi go zgolemi k*razot


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 09.Септември.2008 во 13:14
Malku se izbega od temata,...istoto mozete da go
pastirate i vo tema Kolku i dali ve promeni forumot??
Ovde e sosema jasno prashanjeto....
nemojte sekoja tema da ja vrtite na shega...ima kade moze,
tuka barem malku poozbilnoтага


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 09.Септември.2008 во 21:01


Мислам дека со самиот факт што сме анонимни овде на форумот, повеќето од нас се она што навистина се, односно го кажуваат она што навистина го мислат или чувствуваат, со тоа што може да се малку послободни во кажувањата околу некои работи.... Не гледам причина зошто би изигривал нешто што не сум, кога и онака никој не ме знае...




-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 09.Септември.2008 во 21:26
fala bogu,...nekoj neshto pametno da kaze,...na temata!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 09.Септември.2008 во 21:35
..razocaruvanjeto podocna doaga....!..i ne misli deka ne te znaat. (za JD)

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 09.Септември.2008 во 22:16
a shto?!,збунетост...mene mi deluva ,..pametno!,...teshko deka ne e takov vo,..."stvarnosta"!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 09.Септември.2008 во 22:28


Па Брза имаш право... Паметноста не може да се глуми... (не зборувам за себе, да не бидам погрешно разбран, зборувам општо....) ... па дури и знаењето до некаде.... иако тука постојат опции да консултираш литература или да прогуглаш... ама пак треба да знаеш што да бараш, а и не знам зошто некој би се мачел со сила да го прави тоа....
А за карактерот... Тој секогаш на крај излегува на виделина.... Ако сме злобни по природа, колку и да глумиме добричини, еднаш ќе ни се "испушти" ... и ќе се откриеме....
Но сепак, пак ќе кажам.... јас не гледам никаква причина зошто тука би глумел.... Можам да лажам дека сум богат, згоден и што ти ја знам што... и немам ништо од тоа.... дури ни лична сатисфакција.... Барем мислам дека е за повеќето така... Но секогаш има исклучоци... Значи зборувам во глобала... за поголемиот процент...

А Загор... зошто мислиш дека ме знаат... Да не ме откуцал некој еј...???




-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 09.Септември.2008 во 22:32
.. Можам да лажам дека сум богат, згоден и што ти ја знам што... и немам ништо од тоа.... дури ни лична сатисфакција.... Барем мислам дека е за повеќето така... Но секогаш има исклучоци... Значи зборувам во глобала... за поголемиот процент..



veruvaj deka ima i takvi,...shto samite sebe se,..lazat!


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 09.Септември.2008 во 22:35


Ма знам дека има... затоа и викам дека секогаш има исклучоци... и дека не можеме да генерализиме

-------------


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 09.Септември.2008 во 23:12
Не гледам причина зошто би изигривал нешто што не сум, кога и онака никој не ме знае...

А Загор... зошто мислиш дека ме знаат... Да не ме откуцал некој еј...???

...nisto loso ne sakav da kazam,kako me razbravte samo...!ubav komentar,a zbor mi bese deka svetot e mal,(povtorno ne direktno za tebe..)taka da i loso i dobro ..tuka e..! J.D.,barem za tebe imam procitano ubavi mislinja...ne se somnevam...!..za drugoto,nikogas ne se znae...koj kogo znae..

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 09.Септември.2008 во 23:19


А, не... не помислив дека си сакал да кажеш лошо Загор... тоа го кажав на шала, затоа и ги ставив оние... ... Инаку фала на убавите зборови...
А за кој кого знае... Па добро... има луѓе на кои анонимноста не им е толку битна, но има и такви кои токму таа им претставува посебна драж... без разлика, во позитивна или негативна смисла...





-------------


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 10.Септември.2008 во 00:29
зад секој ник и секоја сликичка се крие дел од нашиот карактер.овде сме правите ние,растеретени од пресметки и длабоки мисли,растеретени од секојдневието...и дружењето е поубаво,доаѓаш кога сакаш,си одиш кога сакаш без да го оставиш оној другиот да дреме сам доколку не ти оди муабетот...се некој ќе се најде да продолжи...

-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 10.Септември.2008 во 00:31
Zad maskata moeto srce e slobodno     големо%20гушкање


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 10.Септември.2008 во 03:01
Koga gledame film se sozivuvame so likot na glavniot glumec. Razlikata e sto nema neuroticen reziser sto se dere po glumecot kako da glumi. Sekoj od nas drzi po edno kose za svoj teatar


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 10.Септември.2008 во 09:20
so bese forum a so realnostзбунетостголема%20насмевка

-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 10.Септември.2008 во 10:25
samo dve raboti covek ne moze da izglumi...
toe se inteligencija i dobrina.....
se drugo moze da se prikrie,no ovi dve neshta mu davaat pecat na sekogo...

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 10.Септември.2008 во 13:01
Форумот е вид виртуелна реалност, виртуелна-но сепак реалност.
Си разговараме, се препукуваме, се шегуваме, забавуваме, си помагаме едни на други на извесен начин-а не се гледаме. Тука сме-а не сме тука...
 
Хмммм...
Колку нашите никови, аватари и постови не откриваат? Многу, би рекла, сепак сме ние тие.


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 10.Септември.2008 во 13:43
Originally posted by fiks fiks напиша:

samo dve raboti covek ne moze da izglumi...
toe se inteligencija i dobrina.....
se drugo moze da se prikrie,no ovi dve neshta mu davaat pecat na sekogo...

...znaev jas...samo trebashe nekoj da mi potvrdi...deka sum intelegentna...голема%20насмевка...големо%20гушкање...


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 10.Септември.2008 во 17:27
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Форумот е вид виртуелна реалност, виртуелна-но сепак реалност.
Си разговараме, се препукуваме, се шегуваме, забавуваме, си помагаме едни на други на извесен начин-а не се гледаме. Тука сме-а не сме тука...

 

Хмммм...

Колку нашите никови, аватари и постови не откриваат? Многу, би рекла, сепак сме ние тие.





Нормално дека е РЕАЛНОСТ Марија... Јас често знам да кажам - Сигурно буквиве не се редат самите од себе на екранов... Зад сето тоа стои ЛИЧНОСТ ... "биче свесно" (што би рекол Бора Чорба ) ... а ние со овој вид на комуникација можеме дури и подобро да ја осознаеме душата на соговорникот, бидејќи кога на човек му недостасува некое од сетилата (во случајов сетилото за вид), се засилуваат неговите други сетила... во случајов шестото сетило - ИНТУИЦИЈАТА....




-------------


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 10.Септември.2008 во 18:33
Vo realnosta e se poopasno da se bide iskren,pa cesto zatvorajki se vo sebesi i ne iskazuvajki gi cuvstvata pred sekogo sozdavame edna membrana okolu sebe koja ne zastituva,no toj zatvoren prostor se prepolnuva i emociite mora da bidat iskazani vo bilo kakov oblik ili nacin,a forumot e tokmu eden od nacinite.Tuka samata virtuelnost ja sozdava taa zastitna obvivka,pa oslobodeni sme od taa teskotija da ja gradime samite so lagi,a cuvstvata i mislite mozat slobodno da se izleat.

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 10.Септември.2008 во 21:56
... zoshto od tolku luge...odbirame da komentirame i komunicirame samo so odredeni... zoshto so nekoi "ni odi muabetot" a so nekoj "sme na noz"... zarem ne e taka i vo realnosta... e tuka samo nema vistinsko "fakanje za kosa" i ... mavanje boksovu... 


Постирано од: brza
Датум на внесување: 10.Септември.2008 во 22:08
,....bash shteta,...nekoi ,...bash toa go ,..zsluzile!голема%20насмевка,.mora de se izmisli,...nekakov ,...daljinski ,..aperkat!.намигнување

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 10.Септември.2008 во 22:52
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

... zoshto od tolku luge...odbirame da komentirame i komunicirame samo so odredeni... zoshto so nekoi "ni odi muabetot" a so nekoj "sme na noz"... zarem ne e taka i vo realnosta... e tuka samo nema vistinsko "fakanje za kosa" i ... mavanje boksovu... 



Се сложувам.... но јас дури и не би рекол дека ги одбираме.... Тоа доаѓа некако природно... спонтано... Едноставно се наоѓаме... се поврзуваме... муабетот ни тече...






-------------


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 11.Септември.2008 во 13:15
Sekoj e dojden ovde so nekoi navidum pritaeni ocekuvanja. Najcesto se smetame mnogu pametni i preku pisaniot zbor se nadevame na dominacija i slavopojki sto gi nemame nikade vo sekojdnevniot svet


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 11.Септември.2008 во 13:37
... nekoj moze tuka i Lovorov venec da dobie...arno ama vo realnosta... moze...samo ako ja odbral soodvetnata strana...намигнување...


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 11.Септември.2008 во 13:45
Zavisi koja strana od zakonot ja odbral, tolku i uspesen ke bide


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 12.Септември.2008 во 02:31
shoznam iskreno za forumive i chatoive...sekako ima dosta glumenje, a i na mislenje sum deka lugeto na forum se najchesto toa sho nemozat da bidat vo realniot zivot, megutoa za edna rabota sum veke siguren...blogovive, stanava nov moderen spomenar(poleka ama sigurno ke gi ubijat forumite), sho na vremeto nekoi pishuvaa, eden vid na elektronsi zapis na mislite nashi...toa e toa...sekako razlikuvam dva tipa na forumdzii, ednite se navistina za ozbilno druzenje pa duri i dlaboko se ubedeni deka taka ke se druzat-omazat/ozenat...a drugiot tip e neseriozen dosta profil na luge na forum samo, koi sho samo niz taa prizma gledaat tepanje vreme zabava i sekako seir...
 
jas lichno, mnogu sum razlichen vo zivo...


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 12.Септември.2008 во 10:18
Blogovite se nepregledni, a nikoj nema visak vreme


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 12.Септември.2008 во 13:28
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

shoznam iskreno za forumive i chatoive...sekako ima dosta glumenje, a i na mislenje sum deka lugeto na forum se najchesto toa sho nemozat da bidat vo realniot zivot, megutoa za edna rabota sum veke siguren...blogovive, stanava nov moderen spomenar(poleka ama sigurno ke gi ubijat forumite), sho na vremeto nekoi pishuvaa, eden vid na elektronsi zapis na mislite nashi...toa e toa...sekako razlikuvam dva tipa na forumdzii, ednite se navistina za ozbilno druzenje pa duri i dlaboko se ubedeni deka taka ke se druzat-omazat/ozenat...a drugiot tip e neseriozen dosta profil na luge na forum samo, koi sho samo niz taa prizma gledaat tepanje vreme zabava i sekako seir...
 
jas lichno, mnogu sum razlichen vo zivo...

....аплауз....големо%20гушкање...


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 12.Септември.2008 во 13:41
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Blogovite se nepregledni, a nikoj nema visak vreme
 
kaj mene na blog ima peku 30 000 zirkanja za pola godina, a mislam deka kaj Lady Satory imashe edno vreme na blog poveke od 50 000 posetenost, kaj sveziot na humor ima veke preku 80 000 a nisho posebno ne se blogovite-samo poezija e ili humor prikazni , se povishe sum na mislenje deka lugeto na forumive, go chitaat onoj i toa sho im se dopaga...
 
samo za sporedba, blogovite vo amerika,, na slavnite lichnosti se hit, od koa se pojaviva...lugeto ednostavno gi snema od forumite...znachi se toa se pretvori vo eden chovek-mini forum, sekoj den idat tamu i se razgovara isto kao na forum, i edvaj chekaat da napishe sopstvenikot nesho tamu...


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 12.Септември.2008 во 14:14
Jas sum istata i vo zivo,nisto ne glumam niz syberov...
Koj me poznava in live bi go potvrdil istoto...


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 12.Септември.2008 во 14:24
epa super, produzi taka...samo
 
toa e toa sho ja go kazav, ima luge koi sho seto ova go svakaat mnogu ozbilno, a ima i luge koi sho ne go svakaat toa zdravo za gotovo, zavisi od namerite za koi sme tuka...no, koj e vo pravo, nikogash nema da znaeme, zatoa sho sekoj ima svoi potrebi i nachin na razmisluvanje, a sekako nikade ne pishuva deka kako i na koj nachin bi trebalo da se odnesuvame na forum...
 
poshtuvam serioznost na nauchno edukativnite forumi, kako sho se odredeni zatvoreni forumi od nekoja struchna oblast ili edukativen karakter, -fizika-literatura-emigracija, i poshtuvam, tamu sum dosta seriozen i koncizen vo pishuvanjata, megutoa na zabavnive forumi sum zabavenсреќа


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 12.Септември.2008 во 14:26
......a kolku e bitno i dali voopsto e bitno koj se krie pozadi nikovite......vo ova denesno vreme ,so ova tempo ,forumov doaga eden vid "izduven ventil".....kade sto moze da si kazeme se,nadevajki  se deka barem tuka nikoj nema da ne analizira.....голема%20насмевка
 


-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 12.Септември.2008 во 14:28
mene?...voopshto ne mi e bitno toa, mozebi mi e bitno vo nekoj moment da isteram pravdina nekoja, ali za drugoto...chab me gabri iskreno kazano...i ushte ednashka, da dosta e zavodliva ovaa rabota, ne dava leb-ama moze da vi go zeme, ako zabegate...

-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 12.Септември.2008 во 21:05
... prijatelite... vo realnosta ili na forumot si gi birame... po niv se prepoznavame... verojatno postoi nekoja sila na privlecnost... so nekoi mozebi polemizirame poostro...no toa ne znaci deka ne gi pocituvame... licno...sekogash se plasham od onie...mnogu...mnogu ljubeznite...


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 12.Септември.2008 во 21:09
sea sakav da bidam ljubezen,abe mnogu ljubezen ama mamamd me skina vo koren.....
mamicke abe ne se plashi ti od mene.....ja su si ljubezen i vo realnosta..aj da ne bida mnogu ovde ljubezen oti ke me sfati nekoj pogreshno...

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: zagor
Датум на внесување: 12.Септември.2008 во 21:14
Originally posted by fiks fiks напиша:

sea sakav da bidam ljubezen,abe mnogu ljubezen ama mamamd me skina vo koren.....
mamicke abe ne se plashi ti od mene.....ja su si ljubezen i vo realnosta..aj da ne bida mnogu ovde ljubezen oti ke me sfati nekoj pogreshno...



...eee,de..ne se plasi ti odma,ne mislese taa na tebe!..samo go pocituva mislenjeto na drugite..

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 12.Септември.2008 во 21:33
Originally posted by fiks fiks напиша:

sea sakav da bidam ljubezen,abe mnogu ljubezen ama mamamd me skina vo koren.....
mamicke abe ne se plashi ti od mene.....ja su si ljubezen i vo realnosta..aj da ne bida mnogu ovde ljubezen oti ke me sfati nekoj pogreshno...

... edno e pravdoljubecголема%20насмевка...drugo e "ljubezen lepiusta"... ama so tie ne se r`ckam... gi ostavam sami da si padnat vo dupkata shto ja kopaat...
... jas muabet pravam (goltnav bukvi od trema a moram da popravam, za toa me plakaatголема%20насмевка) so onie намигнување...shto me jadat ko lepce za rabotnoto vreme... auuu derman da se nemaголема%20насмевка... koga vadam pari se si mislam... e sega намигнување...ke rece... mnogu...4 saati rabota... смеење i mi se razubavuva denot... se raspolozuvam...kolku da bev tmurna...



Постирано од: fiks
Датум на внесување: 12.Септември.2008 во 21:35

za mojata mamicka.....
a tie mentalni vampiri se mamicke.....samo ignoriraj gi..
ke poludat sami na kraj..

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.




Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk