IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Форум & реалност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Форум & реалност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 53>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2009 во 22:30
Cudni se onie koi plukaat po forumot, a se vrtat tuka. Ako gi prasas ke ti recat deka bla,bla  nekogas губитник imalo kreativni muabeti od ovakvi i onakvi i deka sega na forum doagaat samo kreteni i maloumni. Ja sum podolgo ovde i sekogas za mene bilo isto, a za tie plukacite im nedostasuva nekoj da im gi lanca i da im se ligavi. E tie ne bile maloumni kreteni, nie sme bile плазење

Изменето од zbunet - 05.Ноември.2009 во 22:31
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2009 во 16:13
Форумов си е супер на кому не му чини нека си најде друг.
Иначе тука сум од почеток со малу пауза и секогаш имало интересни теми и муабети никогаш не било поразлично од сега и тоа е таа реалност која била присутна тука.

Во врска со членовите сакам да кажам дека тие неколку мина со кои контактирам и надвор од овде се вистински срциња и другари,шо значи како шо се однесуваат тука така се и секаде,вистински се и постојат како индувидуи кои се спремни секогаш да ти се најдат за муабет и малку дружење во интернетов.
Јас би рекол дека тој шо е добар,смирен,дружељубив на форумов таков си е и во приватниот живот
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 14:46
Originally posted by fiks fiks напиша:

Форумов си е супер на кому не му чини нека си најде друг.
Иначе тука сум од почеток со малу пауза и секогаш имало интересни теми и муабети никогаш не било поразлично од сега и тоа е таа реалност која била присутна тука.

Во врска со членовите сакам да кажам дека тие неколку мина со кои контактирам и надвор од овде се вистински срциња и другари,шо значи како шо се однесуваат тука така се и секаде,вистински се и постојат како индувидуи кои се спремни секогаш да ти се најдат за муабет и малку дружење во интернетов.
Јас би рекол дека тој шо е добар,смирен,дружељубив на форумов таков си е и во приватниот живот



jas vo celost se soglasuvam so fiks,so isklucok ima nekoj sto ke me iznervira ovde no ima i luge sto mnogu gi sakam,sto  smetam deka se mnogu pametni i dobri i sretnuvajki nekoi od forumdjiite vo zivo se uveriv deka kakvi se ovde takvi se i vo realniot svet...среќа

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 15:02
cit:....i sretnuvajki nekoi od forumdjiite vo zivo se uveriv deka kakvi se ovde takvi se i vo realniot svet...среќа
 
 
.....e mene nema da me vidis!голема%20насмевкаплазење
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Ane09 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2009 во 09:40
Ova sum jas 100%. Vo realnosta ne sum sekogas iskrena, zatoa sto iskustvoto me naucilo deka iskrenosta cesto te vodi kon stradanie. Mnogu cesto moram da pravam kompromisi. A, na forumov toa go nema, mozam da kazam sto sakam, bez posledici, ako ne mi se dopaga da izgasam.
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 12:48
Originally posted by zagor zagor напиша:

cit:....i sretnuvajki nekoi od forumdjiite vo zivo se uveriv deka kakvi se ovde takvi se i vo realniot svet...среќа
 
 
.....e mene nema da me vidis!голема%20насмевкаплазење



hahahhahah sekako deka nemaплазењеплазење
do sega bilansot na forumdjii koi sum gi sretnala se dve zenski osobi,za mazi ke pocekameне%20зборувамa moze ni tadголема%20насмевка

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2009 во 14:37
Нешто најмногу што ме нервира е тоа, некој што не се тоа на форум што се во реалноста, тука се прат или кузнеј кој или дека се многу јаки, а запознај ги реално незнат два збора да кажат или се премногу срамежливи и слично.
Точен е фактот дека вака преку пишана форма и донекаде анонимно можеш да кажиш повеќе работи што не би ги кажал доколку би разговарал со некого во живо. Но некогаш се претерува.
Знам и јас на почетоците кога се зачленив на форум бев глупак , глупости пишев без врска , ама сфатив барем дека не е тоа целта. Бидиси реален така повеќе ќе те сакаат луѓето, нема зошто да се криеш или да се срамиш од тоа што си, ако си навистина тоа што си секаде и си оргинален ќе си многу по кул.


p.s има игра на нет www.secondlife.com за сите тие што сакаат да се некои други. Нека не го користат форумот си има таква игра .
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2009 во 22:23
Originally posted by Flix Flix напиша:

Нешто најмногу што ме нервира е тоа, некој што не се тоа на форум што се во реалноста, тука се прат или кузнеј кој или дека се многу јаки, а запознај ги реално незнат два збора да кажат или се премногу срамежливи и слично.
Точен е фактот дека вака преку пишана форма и донекаде анонимно можеш да кажиш повеќе работи што не би ги кажал доколку би разговарал со некого во живо. Но некогаш се претерува.
Знам и јас на почетоците кога се зачленив на форум бев глупак , глупости пишев без врска , ама сфатив барем дека не е тоа целта. Бидиси реален така повеќе ќе те сакаат луѓето, нема зошто да се криеш или да се срамиш од тоа што си, ако си навистина тоа што си секаде и си оргинален ќе си многу по кул.


p.s има игра на нет www.secondlife.com за сите тие што сакаат да се некои други. Нека не го користат форумот си има таква игра .


Hi hi hi...ke pocnam samo smajli na tvoite postovi da stavam....da  ne se macam da tipkam de...среќа




“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 12:53
forumot e realnost....!tuka se se znae!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 18:24
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Cudni se onie koi plukaat po forumot, a se vrtat tuka. Ako gi prasas ke ti recat deka bla,bla  nekogas губитник imalo kreativni muabeti od ovakvi i onakvi i deka sega na forum doagaat samo kreteni i maloumni. Ja sum podolgo ovde i sekogas za mene bilo isto, a za tie plukacite im nedostasuva nekoj da im gi lanca i da im se ligavi. E tie ne bile maloumni kreteni, nie sme bile плазење

Неколку пати констатирав и сега пак ке повторам, за збунет премногу незбунети и реални коментари.голема%20насмевка
Ги следам така речи сите коментари, ај не 100% ама некаде 60% и заклучив дека максимум 5-6 души постојано кукаат, се жалат, се нешто не им чини а  постојано се тука. Често се прашувам дали се такви и во реалноста.
И нешто како да не сакаат да разберат, секоја реклама е добра (па и она негативната). А тек кога некој ке формира група за атак врз нас намигнување несвесно не рекламира. Така и не сакајки ни праќа гости кои можеби од почеток доаѓаат од радозналост ама потоа остануваат кога и самите гледаат дека се е ОК тука.
Така да им должиме благодарност на оние кои не кудат.
Впрочем како и во реалноста многумина кога ке го запознаат човека- некогаш ке  кажат- Абе навистина не си лош, незнам зошто филан човек вака зборешеголема%20насмевка
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 20:47
mi stanuva del od sekojdnevieto i kako narkomanite dodeka ne ja primat dozata sto ne mu se site na broj, taka i jas dodeka ne sednam na forum ne mozam da funkcioniram salamголема%20насмевка
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 20:55
Ова ... демек има врска со психологија......збунетостзбунетостзбунетост
се однесува на тематаголема%20насмевка
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 22:59
Претпоставувам дека не си го прочитал воведниот пост:намигнување

Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Што се луѓето (никовите зад кои стојат) на форум, или воопшто на интернет а што се во реалноста?...збунетост
Дали никовите кореспондираат со вистинските личности од крв и месо или најчесто се сведува на давање лажна слика за себе?... Во колкава мера е застапено себеетикетирање на форум како ваков, потаков, најваков, најонаков... без да се остави место некој сам да донесе заклучок за нечии карактерни особини?.. размислување
Успевате ли да ја процените реалната личност врз основа на однесувањето на форум?... Успевате ли да ѕирнете зад проѕирноста на никовите и да си доловите слика за личноста која седи таму некаде зад некој друг компјутер?...намигнувањезбунетост


Со некои од коментарите се добива друг тек на темава, еве ти давам шанса да не вратиш на вистинскиот колосек...трепкање


Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 20:16
што е смислата на форумот...збунетост
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.