IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Форум & реалност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Форум & реалност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 53>
Автор
Порака
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 17:53
abe toj shto sum na forum sum i vo realnosta.....ni lazam ni kradam,oti koj laze,toj krade,na tavan spie i voshki ima..e sea ko bev pomal ednash fativ voshki,znaci su izlazal neshto..a na tavan nemam spieno.....
inace od krv i meso sum,ne sum duh kako nekoi shto sakaat da se pretstavat,sramezliv sum po malku,zavisi od momenti,posebno ko ke sum vo nekoe novo zensko prisustvo...taka od pocetok sum sekogash rezerviran,za da doznaesh neshto za mene treba da mi kazesh prvo ti,ama moze i da te istestiram da ti kazam neshto nevazno
pa da vidam shto coek si...inace ova shto go komentiram tuka ako go kazam vo realnost so nekogo ke mi bide sram mnogu,znaci ne go kazuvam ili mnogu malku zboram za toa..
forumov mi e dnevnik za iskazuvanje na misli i cuvstva kon neshto,a mislam i deka na mnogu likovi tuka im e istoto...i bi dodal deka spored mene 80% od aktivnite clenovi vo realnosta ne mozat da go kazat ova shto tuka go pishuvaat i deka se mnogu osameni i povleceni vo sebe
jas sum momentalno takov....sakam realnost i realen sum...i ja ljubam mnogu pravdata da si e*am vekov...to mi e slaba strana be.....abe pameten su mnogu ama nikako airlija od toa da izleze..jbg faktor sreka mi vrti grb...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 19:14
...која реалност кога се е виртуелно...иако знам дека многумина ја мешаат реалноста со виртуелното...јас не...
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 23:57
Мислам дека на многу форумџии форумов им е всушност терапија. Или обратно.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 14:20
Blm ! Brlm ! Brllllm !
Pa bolje ovde na forum nego so prstot da brmkam po usnite ispustajki blesav zvuk.
" Da bides golem, znaci da bides nesfaten, da bides nesfaten zanci da bides forumdzija "
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 15:17
Originally posted by fragola fragola напиша:

Ovde mozam da bidam vistinskata i realna JAS bez strav deka nekoj ke se obide da gi zloupotrebi moite slabosti za da mi nasteti.Ovde mozes da bides iskren zatoa sto doagjas i si odish koga ke posakas i mozebi nikogas nema da gi vidis onie pred koi si go pokazal vistinskoto lice i si ja kazal vistinata za sebe.Na krajot na kraistata ova mene mi lici na edna grupna terapija kade sekoj moze da si kaze sto mu lezi na dusha,a nema moznost da go kaze direktno nekomu,ili pak da se doveri nekomu...a koga ke go "pluknes"ona sto te gushi sekogas ti olesnuva bez razlika dali ke dobies sovet ili mislenje za vozvrat
 
аплауз  TOKMU TAKA големо%20гушкање
apce
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 17:46
форумот е пред се место за забава, и за мене место каде што можам да си ја олеснам душичката... на никој нема да му смета што и да кажам... и сето ова испаѓа како еден голем дневник, каде што си кажуваме што сме јаделе, што сме пиеле, како се чувствуваме денес, кој не изнервирал, а кој не насмеал...

нормално дека секој од нас има тропнато некоја глупост овде... било вистина или лага, па ни јас не сум чиста солза трепкање тука сум речиси една година и запознав дека стварно има секакви... млади, стари, глупави, паметни, досадни, интересни итн...

можеби не треба да сум секогаш толку многу отворена кога пишувам постови... не се знае кој се чита овде... ама тоа е... многу зборувам... јбг голема%20насмевка

а форумот и реалноста не се едно исто... јас сум бисерна, ама бисерна не постои во вистинскиот свет... таму сум ............ намигнувањеголема%20насмевка
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 22:53
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:

Мислам дека на многу форумџии форумов им е всушност терапија. Или обратно.i da znaes deka si vo pravo,  gledano od strana, bas takov vpecatok se dobiva намигнување
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 16:02

Ќе ја цитирам мамма... дел од еден нејзин пост кој многу ми се допаѓа:

Originally posted by mamma mamma напиша:

[QUOTE=mamma]
...Tuka sekoja
induvidua moze da vidi za sekoja druga individua,koga i kako se seksala,shto jadela denes,dali redovno se brichi,shto bi pravela koga e popalena nautro,kolku kafinja dnevno pie,...dali e zaljubena,shto bi napravila...ako....,kakvi knigi chita,...kolku znae za umetnosta,ziveenjeto,i shto ushte ne.....
Ima i temi kade individuite forumdzii javno pred site se nategaat-koj e popameten,ima postovi kade jasno se gleda koj kogo saka da zajade,i nasanka,ima postovi koi lichat i na otvorena vojna...se na se....na
FORUM mozesh slobodno,bez nikakvo ustruchavanje da lupash se,a pak da ostanesh ziv-kako shto veli edna poslovica.
 Se razbira,ima i temi kade mnogu pametno se zboruva,se gleda deka od individuata koja go napishala postot zrachi intelekt,zrachi... iskrenost,zrachi ljubov,energija koja moze da te ponese,mozesh mnogu da nauchish.....
individui....forumdzii,......nikovi,....slikichki,..dali sme toa nie....vistinski... ili samo nasheto vtoro jas.....so zelba da sme ona shto se prikazuvame tuka????
Srekja shto...kako velat....hartijata trpi se.


Ако ова не е реалност... тогаш е виртуелна реалност... но сепак е реалност... или виртуелна слика на нашата реалност...збунетост
Понекогаш, можеби несакајќи, со нашите постови предизвикуваме контраефект од оној што сакаме да го постигнеме...намигнување
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 16:25
mozebi si vo pravo anastea, no sepak mislam deka covek ne moze koj znae kolku da glumi, bilo vo ralniot zivot bilo tuka na forum! Postovite mnogu iskazuvaat za osobata, no ne iskazuvaat dali e realna ili ne... sekoj na svoj nacin gi svaka postovite, nekomu mu e smesno nekomu mu e cudno a tret se nervira... tesko e so napisani zborovi da se razbere covek, i da svati tocno taka kako sto drugiot go mislel
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 18:23
Realniot zivot e mnogu povrzan so forumot od ednostavna pricina sto od tuka luge se zapoznavaat i vo realniot zivot prodolzuvaat ili se ostavaat
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 18:33
Izrazeno vo procenti veruvam deka poveketo se zapoznavaat, pa neli ima i sobiranki, ne mislev na vrska ili seks
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 18:52
zad sekoj nik stoi, sedi ili lezi ( koj kako preferira ) licnost
licnostite gi kreirat nikovite

luda rabota bi bila nikot da ja kreira licnosta
no koj da go znae
ima koi zabeguvaat смеење


Изменето од anakin - 05.Септември.2008 во 18:53
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 19:55
Jas sum Gepeto, a zbunet e Pinokio, drvenoto momce sto sakase da stane covek. Ne sum postignal nisto poveke vo zivotot od zbunet, kako sto Pinokio e zivotnoto delo na siromasniot konduradzija
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 19:56
форумот е како ментална термоминерална бања ... со колективно шлапање во виртуелни базени ... некои потоа се чувствуваат подобро, некои полошо, а некои само ја валкаат водата
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,859 секунди.