IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Опаѓање на коса
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Опаѓање на коса

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2008 во 13:27
Благодарам Куме, а кои други симптоми би имал Лупус? Знаеш дека еднаш си помислив и јас на таа работа?грицкање%20нокти
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Nenad_Jerry Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nenad_Jerry Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 17:13
Zdravo bi mi pomognal bilo kakov sovet:
-protiv opaganje na kosa
-za nega na kosa/koren
-za sjaen izgled
-za pojaka kosa
-za prava kosa
-i sl


                            Ve molam
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2008 во 15:30
mi kazaa deka dobro bilo da se stavi na kosa zagreano maslinovo maslo so med
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2008 во 15:49
Originally posted by nikita nikita напиша:

mi kazaa deka dobro bilo da se stavi na kosa zagreano maslinovo maslo so med


Ова ќе го пробам вечер, обично не сакам мачканици по главата ама ова ми личи дека е добро.среќа
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2008 во 16:24
штом е масло(било какво,маслиново,кантарион,ореово)
се става на врвовите не на коренот........
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 20:21
Edna komsika ima problem so opagjanje na kosata i sama si pravi nesto so rakija , bel luk i uste nesto...ne sum sigurna no ke ja prasam i sigurno ke vi kazam sto se stava..vazno znam deka e zadovolna..ne i pagja kosata poveke
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
Nenad_Jerry Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nenad_Jerry Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 20:38
Zdravo
Imam nepolni 17 godini, no imam problemi so kosata.
Pocnuva da mi se ret4e od site strani-po malku,no sigurno

imate li nekoj sovet za mene
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 21:52
Originally posted by RUSHKA RUSHKA напиша:

Edna komsika ima problem so opagjanje na kosata i sama si pravi nesto so rakija , bel luk i uste nesto...ne sum sigurna no ke ja prasam i sigurno ke vi kazam sto se stava..vazno znam deka e zadovolna..ne i pagja kosata poveke

да знам дека ова помага,само и јас не ја знам точната доза........само е лошо зошто многу тешко мириса од лукот,но за замена може лук во прав од аптека(не сум сигурна ама мислам дека беше ракија и толчен лук,се става пред миење ма коста ,неколку саати да стои а се нанесува со масирање на коренот)
Кон врв
nnikol Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nnikol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 14:16
imam i jas problem so opaganjeto na kosata,si kupiv ampuli i sampon protiv opaganje od vichy,veke 5 nedeli gi koristam i gledam podobruvanje.vi gi preporacuvam i vam,toa se hormonski ampuli i gi ima posebno za mazi i za zeni.
подобро е да ти завидуваат одколку да те сожалуваат
Кон врв
ladyzaki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ladyzaki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 14:29
probajte so B-complex vitamini drazei.Mene mi pagaa po nekolku vlakna pri tusiranje sto e normalno.Vitaminive gi zemav poradi drugi pricini megutoa primetiv deka paganjeto na kosata se svede na edno dve vlakna bukvalno.Pa probajte.....големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањесреќасреќасреќа
najslatkiot jazik ima najostri zabi
Кон врв
miki_lutrija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1106
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај miki_lutrija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 14:30
Originally posted by nnikol nnikol напиша:

imam i jas problem so opaganjeto na kosata,si kupiv ampuli i sampon protiv opaganje od vichy,veke 5 nedeli gi koristam i gledam podobruvanje.vi gi preporacuvam i vam,toa se hormonski ampuli i gi ima posebno za mazi i za zeni.

Колку пари се ампулите за жени?

Изменето од miki_lutrija - 13.Декември.2008 во 14:31
Тоа што секоја љубов во себе носи длабока трагичност,најмалку може да биде причина да не се љуби...
Кон врв
nnikol Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nnikol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 19:04
Ampulite se 1880 den.plus 630 samponot
подобро е да ти завидуваат одколку да те сожалуваат
Кон врв
monitor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 97
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај monitor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2008 во 15:18
ова ти е проверено-после миење косата плакни ја со тазе сварен цај од коприва,домашна или филтер.
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2008 во 16:22
mene od samponot sto go koristev do pred nekoj den mi pagase.... nikako ne mozev da primetam zosto.... se vrativ povtorno na stariot....


za mrsna kosa, posle mienje, zolcka od jajce 2 min na kosata da postoi i posle samo so voda dobro se plakne... pomalce se mrsi, sjaj i jacina na kosata i dava
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.