IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Страв од гинеколог
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Страв од гинеколог

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Страв од гинеколог
    Испратена: 24.Август.2008 во 21:35
sto mislite,zasto mnogu mladi devojki koi imaat seksualni odnosi,pa nekoi i dosta dolgo vreme, imaat strav od ginekolog?dali opravduvate neodenje na ginekolog i dali imate idei kako da se izmeni toj negativen nacin na razmisluvanje kaj devojkite?jas mislam deka najgolemiot del se plasat poradi toa sto vsusnost ne znaat sto pretstavuva eden ginekoloski pregled i poradi sramot.isto taka i poradi neinformiranosta za moznite bolesti koi ne demnat.se nadevam deka ke ima komentari na temava.pozdravceголемо%20гушкање

Изменето од mamma - 27.Август.2008 во 13:14
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2008 во 14:25
океј ајде да ја сефтосам темава голема%20насмевка како дел од младите девојки, да ви кажам дека имам отидено на гинеколог, и тоа повеќе од еднаш.... среќа првиот пат бев кога ја добив првата менструација... одам со мајка ми, бидејќи сепак, таа ми е мајка,... намигнување не е ништо страшно... доктор како доктор.... трепкање

мислам дека најмногу поради срамот,... многу млади девојки не одат на прегледи... гинекологот е доктор кој мора да се посетува... исто како што се посетува и заболекарот, на пример среќа 
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 02:18
ИМАМ ОТИДЕНО ПОВЕЌЕ ПАТИ,НЕ МИ Е СРАМ ДА РАЗГОВАРАМ СО МОЈОТ ДОКТОР...........НО МЕНЕ МИ Е МАЛКУ ТЕШКО,ШТО ТОА ГО ДОЖИВУВАМ СТРЕСНО
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 13:20
Ne taka,...zoshto stres???
Toa e lekar kako i site drugi.
Vie ne ste negov nitu prv nitu posleden pacient.
Tokmu poradi takvi "stravovi"i neprijatnosti nekogash
posetata kaj ginekolog moze da bide zadocneta...pa se veli..
"Da dojdevte porano"...
Smetajte deka posetata kaj ginekolog e poseta kaj stomatolog,
kardiolog,..opsht lekar,...zoshto bi bilo porazlichno???

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 14:12
da,i na mene mi e malku neprijatno koga odam na ginekolog,no ne dozvoluvam toa da me spreci vo redovnite kontroli.a za prvoto odenje na ginekolog moram fala da mu kazam na mojot decko bidejki toj me natera.jas voopsto ne sakav da odam.pozdrav

Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2008 во 13:10
Jas nemam gajle od ginekolog
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2008 во 02:05

Гинеколог е лекар како и секој друг, нема тука ништо срамно, напротив. Од моментот кога ќе почнете со сексуални односи треба редовно да одите на прегледи, консултации, да се информирате за се што ве интересира во врска со телото, опасности...од неинформираност девојки остануваат бремени, заразени (и од ХИВ - тоа не се случува само на филм!), ХПВ, ранички,  итн...

Немојте да дозволувате од пуст страв да се уништувате себе си. За жената редовна посета на гинеколог е неопходност. Особено во денешно време.
 
А лекар ко лекар - здравјето е најважно. Затоа - уште во понеделник - на преглед!
Кон врв
Crnokosa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnokosa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 14:05
Jas mnogu se plasam voopsto od odenje na lekar,posebno od ginekolog ne zatoa sto koj znae sto ke mi pravat tuku zatoa sto se plasam od rezultatite.Znam deka zvuci glupo ama toa e i sega planiram od utre da stegnam zabi i da odam i se nadevam se ke bide vo red
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2008 во 00:06
Originally posted by Crnokosa Crnokosa напиша:

Jas mnogu se plasam voopsto od odenje na lekar,posebno od ginekolog ne zatoa sto koj znae sto ke mi pravat tuku zatoa sto se plasam od rezultatite.Znam deka zvuci glupo ama toa e i sega planiram od utre da stegnam zabi i da odam i se nadevam se ke bide vo red
 
Баш е обратно: за да знаеш дека е се во ред, треба редовно да одиш на контроли.
Кон врв
Crnokosa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnokosa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2008 во 23:43
Denes si go resiv problemot so odenje na ginekolog,bev i navistina se bese ok,mi olesna moram da priznaam,za 10 dena gi cekam rezultatite od papa testot, pa se nadevam se ke bide dobro
Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 00:53
crnokosa me zamisli.zasto se cekaat 10 dena rezultatite od papa testot?mene na privatno mi gi kazuvale za dva-tri dena.dodusa dva pati sum bila samo na ginekolog,pa ne se razbiram mnogu vo toa.dobro,znam koj test za sto e,no ova so 10 dena me zamisluva i toa mnogu.ako moze nekoj da mi objasni?ima li vrska privatno-drzavno ispituvanje?posto jas na privatno imam odeno,mozebi pobrzo se raboti tamu?ili bez razlika kade e ispituvanjata na zemenite brisevi se pravat 10 dena?.pozdrav
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 14:18
sweet angel-че, ја користам и оваа прилика да те замолам да си го исчистиш сандачето со пораки, бидејќи неколку пати се обидов да ти пратам нешто, и се ми отиде во неповрат.

Се надевам дека ќе го прочиташ ова, поздрав



Изменето од maria_magdalena - 12.Септември.2008 во 14:18
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2008 во 13:09
za marija magdalena: jas pak mislev deka se izgubi.izvini jas nemav poim deka e ogranicen brojot na poraki koi mozes da gi primis.eve site gi izbrisav,pa mozes sega slobodno da mi pisuvas.pozdravceголемо%20гушкање
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2008 во 13:13
Вчера кога бев во посета кај мајка ми наидов на девојка моја генерација која умираше од болки после операцијата......немало да дојде до тоа сигурно ако редовно правела ПАП тест и немала страв од гинеколог. 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 7,328 секунди.