IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Појава на Муџадехини на Балканот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Појава на Муџадехини на Балканот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
Автор
Порака
kumanovaboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 98
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kumanovaboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2009 во 21:46
e toa ne znam jas, odi prasaj nekoj muhadzedin i ke ti kaze kolku pari primat. muslimanite nikogas ne vojuvat za pari, vojnata e moralen cin, a tie sto vojuvat za pari tie za mene se prodadeni dusi
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2009 во 21:56

а кој спомена дека се работи за муџахедините ? ... се однесуваше на вахабиите ...... а муџахедините секако дека војуваат бесплатно ..... само се уште не е објасни целта на нивната војна  и моралниот чин ..... против кого и зошто .......... сепак мора да има објаснување на нивниот “ морален “ чин да во името на бога убиваат невини и недолжни цивили ................. ова е мислам нешто кое и самиот добро го знаеш намигнување “ MUDZAHEDINETE NE SMEAT DA UBIVAT NEVINI LUGE ( DECA ZENI STARCI CIVILI I ZALOZNICII)  “ ...............Изменето од МАРШАЛ - 29.Јули.2009 во 22:00
Кон врв
kumanovaboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 98
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kumanovaboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2009 во 22:14
celta na nivnata vojna e da ne dozvolat na nivna teritorija nekoj da im kaze kako da ziveat, e stom nekoj saka da im se mesa vo nivniot zivot, togas neka cekat i odgovor
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2009 во 22:26

ЛАЖЕШ голема%20насмевка  ......... и самиот знаеш дека не е така и дека ова што го напиша не поминува ни кај осмоодделенци ...... а да не зборуваме и а тоа како одеднаш се трансформираш од демократ во муџахедин намигнувањеИзменето од МАРШАЛ - 29.Јули.2009 во 22:27
Кон врв
kumanovaboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 98
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kumanovaboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2009 во 23:12
dzabe e sto jas gubam vreme da ti objasna na tebe nesto,
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2009 во 23:50
Објасни ми тогаш мене.
Мели е контрадикторно да не смее да убива а ваму разнесува автобуси, школи...
Дури и школи постојат каде децата се обучуваат за “алахови маченици“ .
М?А?

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
kumanovaboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 98
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kumanovaboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2009 во 00:22
maria prijatelke moja, jas ubavo ti kazav sto ne uci svetata kniga, a dali toa ke go pocituva nekoi ili ke prevzeme nesto na svoja glava, za toa ke odgovara pred Boga.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2009 во 00:35
Па и во Светата Книга си пишува за војни според тоа...како да се разликува еден муслиман од вехабија т.е. муџахедин?
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
kumanovaboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 98
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kumanovaboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2009 во 00:53
od prv pogled sigurno nema da se razlikuva, bidejki site luge sme isti , nikoj nema nekoj pecat za da bide porazlicen od drugite, no ako sakas da gi analiziras togas mora da se druzis so niv, no pred toa da go procitas Koranot, i samo so razgovor ke dooznaes koj e vistinski vernik a koj ne e.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2009 во 01:39
Со разговор веруивај ни брат ми не можам да го проценам, а камо ли некој дали е вистински верник или не.
Делата покажуваат, тие се надворешна манифестација на тоа какви сме.


МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2009 во 11:45
“ jas ubavo ti kazav sto ne uci svetata kniga, a dali toa ke go pocituva nekoi ili ke prevzeme nesto na svoja glava, za toa ke odgovara pred Boga “  газење%20од%20смеење
 
а муџахедините како убијци во името на бога ќе добијат почесно место во џенетот ........ да живеат со 70 и кусур девици ...... врти , сучи , од една страна вели не убивај ама затоа од друга , ако убиеш во мое име следува награда ........... па сега , објаснувај како објаснуваш сепак се се сведува на едно ........ извртување на зборовите за да му се замачкаат очите на оној кој треба да биде елиминиран зошто не верува во она во што веруваат вахабиите кои подоцна нормално , по сила на повикот стануваат муџахедини голема%20насмевка
Кон врв
kumanovaboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 98
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kumanovaboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2009 во 21:38
marsall so kogo zboruvas, so sebe, za tebe beloto bilo crno sekogas, i taka ke ostane, nema sto da ti objasnam jas, od tebe i Gospod krenal raka, a zosto da ne krenam i jas, tvoja rabota e samo da prasas a nikogas da gi slusnes odgovorite, taka da ne me zamaraj, ciao
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2009 во 22:45
патетичен одговор на едноставно прашање .......
ех колку боли кога паѓа маската на демокраЦијата и  аспирации за тоа  кое никогаш нема да биде достигнато токму поради она за кое постојат вахабиите и муџахедините .......... да се забрани секој обид да се размислува поинаку и по своја воља намигнување ............


Изменето од МАРШАЛ - 30.Јули.2009 во 22:46
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2009 во 14:57
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

патетичен одговор на едноставно прашање .......
ех колку боли кога паѓа маската на демокраЦијата и  аспирации за тоа  кое никогаш нема да биде достигнато токму поради она за кое постојат вахабиите и муџахедините .......... да се забрани секој обид да се размислува поинаку и по своја воља намигнување ............


Која религија има демократски елементи според тебе?

Прочитај ја страницава и кажи ми која е разликата..

http://www.bible-koran.com/English/Holly_war/holly_war.html

Сите верници се исти, во име на бога убиваат ЧОВЕЧКИ СУШТЕСТВА... зошто? Секој верник (екстремен, од која било страна, најмалце има да напаѓа и генерализира друга тсрана бидејки нема никаква разлика)

Дали е нормално убивање на цивили?

1. Дали е нормално да се нападне Ирак од страна на САД?
2. Дали е нормално да постои затвор како Гватанамо?...

Многу форумаши чинам велат: “во љубовта и војната се е дозвлено“, но само како некому му одговара, ако не е во негов интерес тогаш тоа правило не важи, нали?

Уште една паралела, Солунските атентатори, дали е сличен чинот на активностите? или тоа за нас представува акт на народноослободителна борба од окупаторот? Дали САД го окупира Ирак? (иако знаеме дека анексијата на Ирак беше од интерес поради нафтата а не безбедносен проблем, НЕМА ОРУЖЈЕ, нема хемиско и биолошко)

Верските фанатици се болен отпадок на сите религии, дали исламски или христијански, и самото префрлување на топката од една на друга страна не е решение, туку подлабок јаз.

http://skepticsannotatedbible.com/says_about/holywar.html

http://skepticsannotatedbible.com/Quran/says_about/holywar.html

(религии... )

Изменето од Buggyman - 31.Јули.2009 во 15:01
Homo homini lupus est...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,176 секунди.