IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Појава на Муџадехини на Балканот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Појава на Муџадехини на Балканот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
Автор
Порака Обратен редослед
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2009 во 01:01
Originally posted by kumanovaboy kumanovaboy напиша:

zemi prvo citaj go Koranot i mnogu lesno ke gi raspoznaes, jas sum ja cital bilijata i sega mnogu mie lesno da znam koj e dobar hristijanin , a koj e los


Car si brate kumanovaboy

Ovde lugeto se zbuneti i gi mesaat poimite pomegu mudzahedini i vehabii. Ima razlika neli? Popravi me ako gresam . Pozdrav do tebe !
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2009 во 23:32
Originally posted by kumanovaboy kumanovaboy напиша:


mamamd jas i vo drugite postovi istaknav deka bradata kaj mazite e dozvoleno i treba da se nosi, sega brada ke nosi i nekoj dobar musliman no i nekoj radikalec, sakam da kazam deka ne treba na ista vreka da gi stavime site, ako gledame nekoj musliman so brada ne treba vednas da mislime deka e nekoj radikalec.
 
 
 
да ...... а како ние неупатените  од другите конфесии да ги распознаеме радикалните од вистинските верници ....... кога  нели , изгледаат исто збунетост


Изменето од МАРШАЛ - 27.Јули.2009 во 23:32
Кон врв
kumanovaboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 98
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kumanovaboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2009 во 23:15
Marsal prijatele, do sega pravite muslimani sekogas imale kritika i sprotivstaveni stavovi sprema radikalcite, tie sto pravat terrorizam , nese mudzahedini tuku ubijci, zborot mudzahedin znaci bozji vojnik, no tie ne ubivat nikogas nevini luge , tie vojuvat vojnik protiv vojnik, za zal nie sme gi videle mudzahedinite kako vojuvat i deka po izgled se isti kako ovie terroristite i sega mislime deka se tie, no ne e taka

mudzahedinot nikogas ne napaga nekoj na svoja teritorija, nikogas ne ubiva zeni deca straci ili civili, nikogas ne te napaga zad grb ili koga ke pocnes da se povlekuvas, bidejki tie vojuvat spored toa sto ne uci All-llah xh.sh ,

a ovie sto vie gi narekuvate mudzahedini tie nemat vrska sto toa, jas zalam iskreno sto vo ime na All-llah xh.sh pravat tolku losi raboti, tie mislat deka ke odat vo rajot, no jas edno ke ti kazam, za niv vratite na rajot se zatvoreni.

i normalno e da vidis vistinski mudzahedini kako vojuvat vo bosna, verta ne uci deka site muslimani se braka megusebe, za razlika od srbija bosna nemase armija i morase da im pomogne nekoj.

Изменето од kumanovaboy - 27.Јули.2009 во 23:19
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2009 во 23:12
Jas pak ke povtoram, ne diskutirame za mazi so brada, diksutirame za ona sto go citame i gledame po mediumite. Tocno se dadeni podatoci deka vo Bosna se dojdeni na povik na Alija Izedbegovik, deka ostanale tuka zatskrieni, formirale  semejstva i formirale  kelii na Alkaeda.
Toa go soopstuvaat i stranskite i domasnite (bosanskite) mediumi.
I te molam ona shto vo postot ti go pozeleniv izbrisi go bidejki e von tema. Poarno ti otkolku jas.намигнување
Кон врв
Сварог Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Сварог Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2009 во 23:11
Посочи еден
Европа для Славян
Meine Ehre Heisst Treue
Русский доброволец, руку братьям дай,
Будь готов бороться до конца.
Кон врв
kumanovaboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 98
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kumanovaboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2009 во 23:06

mamamd jas i vo drugite postovi istaknav deka bradata kaj mazite e dozvoleno i treba da se nosi, sega brada ke nosi i nekoj dobar musliman no i nekoj radikalec, sakam da kazam deka ne treba na ista vreka da gi stavime site, ako gledame nekoj musliman so brada ne treba vednas da mislime deka e nekoj radikalec.


Изменето од kumanovaboy - 27.Јули.2009 во 23:16
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2009 во 21:55
токму така ... не се работи за никаква аверзија кон припадници на друга конфесија .... се работи за аверзија кон оние кои својот пат за духовно прочистување го одбрале патот извалкан со крв на рацете на сите оние кои не се согласуваат со нив ........ па било да се тоа и муслимани ............... а со самото тоа , аверзија и кон оние кои тоа не се но сепак ги подржуваат и секогаш оправдуваат .............

Изменето од МАРШАЛ - 27.Јули.2009 во 21:56
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2009 во 21:45
Незнам зошто топката се префрла на друго поле односно се дава конотација на аверзија кон муслиманството. Никој тука не дискутира за непочитување на Муслиманите и нивните верски обележја туку точно и конктерно за муџадехините- верски фанатици  од кои бегагаат и се оградуваат од нив и вистинските Муслимани.
Точно дека сите ние сме од крв и месо, сите ние имаме свое верско убедување и треба и го почитуваме и туѓото, но да не мешаме дека верско убедување е исто што и фанатизам.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2009 во 21:39
доколку не се исти , зошто никаде не  го осудат и се спротивстават на начинот на кој муџахедините го проповедаат и наметнуваат толкувањето на светиот к*ран збунетост
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2009 во 21:33
Originally posted by kumanovaboy kumanovaboy напиша:

zabegan prijatele, nikoj ne izigruva nesto od kef, jas ne rekov deka vo makedonija nemat pravo muslimanite, tuku nesto sto mi smeta e toa sto na primer, na eden makedonec mnogu ke mu smeta edna zabulena zena ili eden maz so brada, za razlika od kaj nas muslimanite, ili pokonkretno mene lino nikogas ne mismeta nekoj makedonec so krst, tuku obratno , jas sekogas sakam da se druzam so makedonci so krst otkolku so tie bez krst, bidejki za mene tie luge sto ja pocituvat svojata vera i Boga se najdobri luge, bidejki se plasat od nesto i se vozdrzuvat od losi raboti.


na kraj na kraistata site sme isti , site sme od meso i koska, site sme od isti roditeli( Adam i Eva)



Taka e brat, vo pravo si . Pozdrav!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2009 во 20:17
Originally posted by kumanovaboy kumanovaboy напиша:

zabegan prijatele, nikoj ne izigruva nesto od kef, jas ne rekov deka vo makedonija nemat pravo muslimanite, tuku nesto sto mi smeta e toa sto na primer, na eden makedonec mnogu ke mu smeta edna zabulena zena ili eden maz so brada, za razlika od kaj nas muslimanite, ili pokonkretno mene lino nikogas ne mismeta nekoj makedonec so krst, tuku obratno , jas sekogas sakam da se druzam so makedonci so krst otkolku so tie bez krst, bidejki za mene tie luge sto ja pocituvat svojata vera i Boga se najdobri luge, bidejki se plasat od nesto i se vozdrzuvat od losi raboti.


na kraj na kraistata site sme isti , site sme od meso i koska, site sme od isti roditeli( Adam i Eva)
тоа дали му се допаѓаш на некој е друга работа и е лична, не можеш да му ги смениш на некој чувствата, без разлика дали ти се сопаѓаат или не, и затоа мене не ми смета се додека не влезам во конфликт со некого
а јас ти зборев за тоа дека официјално сте признати и еднакви со нас, дека на никој не му е забранета одредена вера или култура, под што се подразбира и облеката и религиозните симболи
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
kumanovaboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 98
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kumanovaboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2009 во 00:57
zabegan prijatele, nikoj ne izigruva nesto od kef, jas ne rekov deka vo makedonija nemat pravo muslimanite, tuku nesto sto mi smeta e toa sto na primer, na eden makedonec mnogu ke mu smeta edna zabulena zena ili eden maz so brada, za razlika od kaj nas muslimanite, ili pokonkretno mene lino nikogas ne mismeta nekoj makedonec so krst, tuku obratno , jas sekogas sakam da se druzam so makedonci so krst otkolku so tie bez krst, bidejki za mene tie luge sto ja pocituvat svojata vera i Boga se najdobri luge, bidejki se plasat od nesto i se vozdrzuvat od losi raboti.


na kraj na kraistata site sme isti , site sme od meso i koska, site sme od isti roditeli( Adam i Eva)
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2009 во 15:27
Originally posted by kumanovaboy kumanovaboy напиша:

Originally posted by Јордан Шумарот Јордан Шумарот напиша:


Мислам дека темава е најсоодветно да е овде- но ако мислите дека не треба - префрлете ја...

Имат една појава која стварно ме иритират...
Јас ко многумина  овде сум ’’титово копиле’’ на некогашната  творевина Југославија- земја недојдија- чиста утопија... не е ни важно пошо сите го знајме крајот на таа творевина.. не ми е јасно следното...
Зошто денес голем број Муслимани од таа Југославија почнаа да се однесуваат какко Арапи со  бради, да носат некој си мантии бели, да се поздравуваат со алеку селам???
Колку до вчера и многумина од нив  јадеа свинско и пиеа вино до пред некоја година... од каде сега овај фанатизам верски, оваа поларност во погледите и ова обожавање на Арапите и истакнување на муслиманските обележја???



da se pusti brada prijatele ne e arapska kultura tuku islamska kultura, da nosat zenite perche ne e ni taa arapska tuku islamska, taka da te molam pred da postuvas nesto zemi go Koranot citaj go pa posle komentiraj , a ne taka samouk komenti da davas, te molam da napravis razlika pomegu verskite i nacionalnite obichai. ineli vikame deka makedonija e demokrasta zemja, togas ako e demokratska zemja treba da gi pochituva zakonite i obichaite na site narodi i veri , sekoj ima pravo da se obleche kako sto ke posaka, mene kako musliman nikogas ne mi preci koga gledam nekoj hristijanin kako nosi krst, a na vas sekogas vi preci da gledate nekoj musliman da nosi mesecina ili nekoja muslimanka perche, bidete po tolerantni, od tolerancija nema da ve boli glava, kako sto ve pochituvame , ve molam da ne pochituvate i vie.
се сложувам со тебе, но мора ли секогаш да изигрувате жртви за тоа како не сте толерирани или немате права? кој тоа тука ви забранува нешто?
а дека сите муслимани се исти не си во право
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2009 во 18:39
Муџадехини на Балканот  looool трепкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.