IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Колку верувате во Кодот на Да Винчи?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колку верувате во Кодот на Да Винчи?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака Обратен редослед
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Колку верувате во Кодот на Да Винчи?
    Испратена: 17.Септември.2008 во 01:00
Ova e film koj svojata cel ja naoga kako "omilen" vo rubrikite "dosie" na moite komsiki od maalo.Ako ne ste go gledale,ne veruvajte vo se sto ke slusnete,filmot ne e tolku losh kako sto vi raskazuvale.Filmot e ocaen!!!..Mnogu akcija,eftini teorii na zagovor i sostavuvanje na besmisleni delovi na slozuvalka vo uste pobesmislena konecna slika.
No ova ne e se..koj saka da uziva vo epilepticnite ispadi na g-not Den Brown...vednas neka ja prochita i "Angeli i Demoni"..fantasticno neverojatna burleska
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2008 во 15:21
Добра поента Shaxito
Кон врв
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2008 во 15:05
Човек да не го користи разумот кој БОГ му го дал за да верува во такви глупости.А и направени се голем број истражувања на таа тема и ништо не се поврзува.Дури и го

A zosto vsusnot mu go dal razumot
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
здраво Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 253
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај здраво Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2008 во 08:06

blage veze nema.Како не ми е јасно, луѓето може да веруваат во такви измишљотини?!!!Траба Човек да не го користи разумот кој БОГ му го дал за да верува во такви глупости.А и направени се голем број истражувања на таа тема и ништо не се поврзува.Дури и го исмејуваа на Discovery.


Изменето од zidarski - 07.Септември.2008 во 08:59
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 16:06
I neka kazhe posle nekoj deka od romanot na Den Braun nemalo nikakvi pozitivni posledici...
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 15:54
ixixixiixixi citam
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 15:53

Shaxito читаш? голема%20насмевка

Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 15:38
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Не.
Книгата која што ја препорачувам воопшто не зборува за протестанти, туку е реплика на лагите кои Ден Браун ги има кажано во неговиот роман "Кодот на Да Винчи". Таму се цитирани некои делови од книгата, а потоа истите се соочени со фактите од историјата, од Библијата, од здравиот разум и сл.
 
 
mnogu e pametenбакнеж
blaze si i na taa so kje go zeme
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 15:16
Не.
Книгата која што ја препорачувам воопшто не зборува за протестанти, туку е реплика на лагите кои Ден Браун ги има кажано во неговиот роман "Кодот на Да Винчи". Таму се цитирани некои делови од книгата, а потоа истите се соочени со фактите од историјата, од Библијата, од здравиот разум и сл.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
gospel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gospel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 15:13
Originally posted by Majkl Majkl напиша:

Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Авторот е еден од најпознатите христијански апологети и евангелисти Џош Мекдовел (Josh McDowell).

Значи ли ова дека ти, сепак, си протестант?




И јас ја имам дома таа книга и воопшто не сум протестант, напротив сум Христијанин.
Инаку книгата е прекрасна.
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 14:45
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Авторот е еден од најпознатите христијански апологети и евангелисти Џош Мекдовел (Josh McDowell).

Значи ли ова дека ти, сепак, си протестант?
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 14:37
Авторот е еден од најпознатите христијански апологети и евангелисти Џош Мекдовел (Josh McDowell).
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 14:20
mene me interesira avtorot na taa kniga..."potraga po vistinite na Kodot na Da Vinci"...
Кон врв
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 03:14
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

А зошто евангелистите би криеле доколку Исус имал жена?


Shaxito, доколку те интересира оваа тема, можам да ти подарам една книга што се вика: "Потрага по вистините на Кодот на Да Винчи". Оваа книга аргументирано ги побива лагите кои се наоѓаат во книгата "Кодот на Да Винчи". Штом јас ти ја препорачувам, значи книгата е супер намигнување


На Shaxito и ја подарувам затоа што ми е мила големо%20гушкање, а на сите други ви ја нудам за 99 ден. лакомост.



ja sakam knigata
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.