IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Крие ли нашата земја некакви мистерии?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Крие ли нашата земја некакви мистерии?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Крие ли нашата земја некакви мистерии?
    Испратена: 20.Август.2008 во 19:11
што мислите, има ли во нашата мала и пренапатена Македонија некакви мистерии?ако некој знае нешто нека пиши!
поздрав..
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 19:22
Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

што мислите, има ли во нашата мала и пренапатена Македонија некакви мистерии?ако некој знае нешто нека пиши!
поздрав..

Ej za misterii imame eden kup. A najgolemata ni e Boki 13. Sala na strana, ajde da kazam. Za misterii ima i ajde da nabrojam nekoi: Krunata na Car Samiul nikoj ne znae kade e, a se misli deka e nekade na Planinata Belasica, mestoto kade e zakopana sestrata na Samiul Struma e podignato okolu pola metar nad zemjata bidejki Samiul ja prokolnal zemjata da ja vadi nadvor od nea koga ke umre, Golem Grad spored nekoi se smeta kako mesto kade e raspnat Isus, pronajdoci na koski od afriknski zivotni za koi se smeta deka ziveele na ovie kraista pred poveke od 2500 godini. Mislam deka dovolno nabrojav, ajde sledejci koj saka da napise za nekoja druga.
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 19:28
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Ani4ka и neo, вие си се свиѓате а? црвенеењеголема%20насмевка


Heheheh, ne moze da mi se sviga koga ne ja ni znam, a ni slika ne sum videl od nea. Samo imame slicni mislenja i razmisluvame slicno, sto e dobro za da ima pointeresni diskusii. Pozdrav
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 17:16
евангелос, остави ги децата голема%20насмевка само туку им сметаш нека%20ти%20е%20срам

да не бидам офтопик ( како и цела тема плазење ).... може има нешто во македонија... којзнае трепкање
Кон врв
TETKA ZIZI Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TETKA ZIZI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 17:25
нострадамус veli deka Mакедонија ќе биде местото каде ќе се сопира најсилниот продор на муслиманството,нострадамус вели дека во
Mакедонија теле тригодишно ќе се дави во крвта која ќе се пролее,значи некаде 2009 год се очекува во Mакедонија да се појави политичар кој
Mакедонската политика ќе ја преврти за 360 степени,многу политичари тогаш засекогаш ќе заминат од политиката,иначе према предвидувањето и на Tарабич се споменува Mакедонија дека во 2012 ќе биде пронајден гробот на цар самоил,и многу тези на бугарија ќе паднат во вода,е сега овој македонец кој ќе се појави во 2009 год исто го имаат предвидено и тарабич но тој не е роден во македонија,ќе биди релативно млад sto vikate a ova e isecok od knigata na Nostradamus ke nemate vreme za spojuvanje deca pobrzajte!!!!!!!!!
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 17:26
Јас пишувам сосема он топик. Ani4ka и neo се една од мистериите што ги крие нашата Земја. среќа
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 17:27
Нострадамус многу работи кажа, и многу работи утна. Вистинскиот пророк не прави утки намигнување
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 18:44
Не сум бе јас против вас, туку ЗА вас. Јас сакам вас да ве биде, а не да не ве биде. Во конекст на темава, вие сте моја позитивна мистерија што ја крие нашата земја големо%20гушкање
 
Голем сум јас за Ani4ka, не преголем, ама доволно голем. Ќе си најдам јас друга аничка, а оваа прекрасна Ani4ka ти ја оставам тебе трепкањељубов
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 18:58
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Не сум бе јас против вас, туку ЗА вас. Јас сакам вас да ве биде, а не да не ве биде. Во конекст на темава, вие сте моја позитивна мистерија што ја крие нашата земја големо%20гушкање

 

Голем сум јас за Ani4ka, не преголем, ама доволно голем. Ќе си најдам јас друга аничка, а оваа прекрасна Ani4ka ти ја оставам тебе трепкањељубов

Hehe, fala stom mi ja ostavas mene. Inaku denes mi dojdoa doma Jehovini Svedoci i mi dadoa nekoe spisanie "Strazarska Kula" i na poslednata strana pisuva deka nema da se unisti zemjata nikogas. Ke go pastiram na edna druga tema od Ani4ka , mislam deka bese deka se ke pocne od pocetok.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 22:20
..ja se drzam za temata!..toa e za mene momentalno "GOLEMA misterija,vo ovaa nasa mala i napatena MA KEDONIJA"..!...na makedoncite de ..
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
TETKA ZIZI Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TETKA ZIZI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2008 во 17:09
a Makedonija???????

Изменето од TETKA ZIZI - 22.Август.2008 во 17:10
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2008 во 17:20
Originally posted by TETKA ZIZI TETKA ZIZI напиша:

a Makedonija???????

Sto Makedonija, ajde doiskazi se malku.
Кон врв
TETKA ZIZI Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TETKA ZIZI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 02:49
bravo sega moze da pocneme so temata neli   ????????                        
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 03:39
е ајде де почни чекање
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.