IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - Англиска Премиер лига
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Англиска Премиер лига

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 12>
Автор
Порака
HI)H( Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HI)H( Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 18:47
Ливерпол-Челзи    2 : 0
1 Година верен форумџија
Кон врв
karlo_mkd Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Март.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karlo_mkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 19:38
ливерпул коа беше најпотребно се врати у трка за шампион и мислам дека ке го помине манчестер
FORZA JUVE !!!
BIANCONERO FOR LIFE !!!
Кон врв
The Princess Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The Princess Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 22:30
Liverpool se najdobri... dzabe man4ester gi dobiva namesteno natprevarite, na krajot ke se pokaze koj e najdobar
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 01:36
Ne znam kako mozat Liverpool da ja osvojat prvata premierligaska titula po mnogu godini osven ako ne se sluci nekoja tragedija na fudbalerite na Man.Utd.

Manchester go imaat i ubedlivo najkvalitetniot sostav ovaa godina a tuka e i Wayne Shrek Rooney
Кон врв
HI)H( Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HI)H( Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2009 во 22:39
Liverpul sigurno ja osvojuva
1 Година верен форумџија
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 10:24
 Манчестер Јунајтед остана врвот на табелата во Англиското фудбалско првенство

 - Уште една минимална победа за англискот првак Манчестер Јунајтед откако во дуелот од 32 коло од Премиер лигата како гостин го победи Сандерленд со 2:1.

Резултати на другите натпревари:
Ливерпул - Блекбурн 4:0
Челзи - Болтон 4:3
Мидлсброу - Хал 3:1
Портсмут - ВБА 2:2
Тотенхем - Вест Хем 1:0
Виган - Арсенал 1:4
Стоук - Њукасл 1:1.
Астон Вила - Евертон 3:3
Манчестер Сити - Фулам 1:3

Табела:Манчестер Јунајтед 71 бод (31натпревар), Ливерпул 70 (32), Челзи 67 (32), Арсенал 58 (32),...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2009 во 10:58

Еден од најдобрите мечеви во последните години кои се одиграле во Англиската Премиер лига ,после голема бркотница на теренот Ливерпул-Арсенал 4:4.

 
Осум гола на Енфилд Роуд и по еден бод за двата тима

Во заостанатиот натпревар од 33-то коло во Премиер лигата гледачите на Енфилд Роуд можеа да видат вистинско гол - шоу во дербито меѓу Ливерпул и Арсенал. Натпреварот заврши 4:4 (0:1), а јунак беше рускиот репрезентативец кај „топџиите„ Андреј Аршавин, кој ги постигна сите четири гола за својата екипа. Во редовите на „црвените„ по двапати прецизно стрелаа Фернандо Торес и Јуси Бенајун (израмни на 4:4 во третата минута од судиското надполнување). Арсенал водеше три пати 0:1, 2:3 и 3:4, додека Ливерпул само еднаш 2:1.

Со освоениот бод Ливерпул се изедначи со Манчестер Јунајтед со по 71 и е лидер поради подобрата гол разлика, но шампионот Манчестер Јунајтед има два натпревара помалку. Трет е Челзи со 67 бодови, Арсенал со 62 е четврти.

Вечерва се играат натпреварите: Челзи - Евертон и Манчестер Јунајтед - Портсмут.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2009 во 12:12
Vcera 4-4 Liverpool - Arsenal odamna nemam takva utakmica gledano...mnogu jako!

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2009 во 12:18
top bese.....i se so se desavase za vreme na utakmicata bese top плазење
PS golmanot na arsenal e samo za vo Roma голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2009 во 12:22
mala prekrqasno ebse neso uzivanje i gledanje fudbal

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2009 во 12:23
kako se raduvavme na golovite naizmenicno замисленост газење%20од%20смеење
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2009 во 12:42
Originally posted by Vardar1947 Vardar1947 напиша:

Vcera 4-4 Liverpool - Arsenal odamna nemam takva utakmica gledano...mnogu jako!


Arshavin - Liverpool 4-4 mislam poubo ke e
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2009 во 23:48
Најневеројатниот натпревар на кој се сеќавам последниве години,секој напад потенцијален гол.
Ќе се раскажува Баунти за тој меч со години.
Аршавин одигра шампионски,авал да му е.среќа
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 14:59
Продолжува агонијата на еден од најстабилните клубови во Премиер лигата.
Поранешниот редовен учесник во Лигата на Шампионите се поблиску до испаѓање и преселба во Шампионшипот или втората во квалитет лига во Англија.
Прошуштија неколку шанси фудбалерите на Њукасл за да постигнат гол,преку Мартинс и Овен не успејаа да ја затресат мрешата на Портсмут,кој од северот на Англија се врати со бод дома.
 
Без голови во последниот натпревар од 34-тото коло во Премиер лигата

Фудбалерите на Њукасл и на Портсмут го одиграа последниот натпревар од 34-тото коло од Премиер лигата без голови.

Со овој резултат Њукасл се искачи само за едно место погоре на табелата и сега е на 18-тата позиција, со се помали шанси за опстанок.

Освоениот бод за Портсмут значи зацврстување во средината на табелата.

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.