IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - Англиска Премиер лига
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Англиска Премиер лига

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
Автор
Порака
HI)H( Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HI)H( Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Англиска Премиер лига
    Испратена: 16.Август.2008 во 18:56
ајде кажете (Ако некој друг тим мислите пишете)
1 Година верен форумџија
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2008 во 19:11
koj moze osvem mancester junajted da bide shampion,nikojjjjjjjjjjjjjjjj.......nekoj glasal za liverpul...ne mi diktuvat toa neshto.....
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
HI)H( Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HI)H( Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 13:11
A pa nekoj za Вест Бромвич
1 Година верен форумџија
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2008 во 17:38
Челзи - Манчестер Ј. 1:1

Големото дерби во Англија, натпреварот помеѓу Челзи и Манчестер Јунајтед заврши реми 1:1. Иако беа постигнати само два гола, соочувањето меѓу Сколари и Фергусон ќе биде запаметено како најатрактивниот дерби натпревар.

Во домашниот тим го немаше плејмејкерот Деко, а Дрогба беше на клупата, Кристијано и Тевез седеа како резерви на Јунајтед, дебитираше и централниот дефанзивец Џони Еванс, кој беше замена за српскиот интернационалец Немања Видиќ.

Првата шанса ја имаше Шкотланѓанецот во редовите на Манчестер Дарен Флечер, по нафрлената топка од Овен Харгривс со волеј удар не успеа да ја погоди мрежата на домашниот голман Петар Чех.

Во деветтата минута шанса имаше Џо Кол, откако киксна левиот одбранбен бек на Јунајтед, со надворешната страна на копачката не успеа да погоди од идеална позиција.

Менаџерот на клупата на лондонскиот тим се реши за измена во раната фаза од мечот, играта ја напушти Рикардо Карваљо во игра влезе корпулентниот Бразилец, Алекс.

Најдобрата шанса за тимот на Сер Алекс Фергусон ја имаше дефанзивецот Рио Фердинанд во 15. минута од натпреварот, по додавањето на Руни, Рио се најде во улога како напаѓач, меѓутоа беше непрецизен.

Две минути потоа во водство дојде Манчестер преку Кореанецот Сун Џи Парк. Евра проигра со Руни, кој шутираше кон голот на Чех и по одбиената топка на вистинското место се најде Парк, со лесна завршница го донесе водството на Јунајтед од 0:1.Принуден да изврши измена беше Фергусон во 31. минута, кога по стартот на Малуда голманот на Јунајтед Едвин Ван дер Сар заработи повреда, местото меѓу стативите го завзема полскиот интернационалец Томас Кусчек.

Натпреварот се префрли на средина на теренот, а првиот жолт картон го заработи Пол Сколс во 35. минута, потоа и Фердинанд беше казнет со жолт поради приговор.

Централниот дефанзивец Алекс имаше шанса од далечина на пет минути пред крајот на полувремето и Ањелка се закани по контрата на Челзи, меѓутоа сите обиди за израмнување не беа реализирани и по првите 45. минути Манчестер замина со водство од 0:1.

Јасно беше дека Челзи мора да нападне во второто полувреме, па Сколари интервенираше со внесувањето на Дидие Дрогба на местото на Французинот Флоран Малуда.

Ја презеде иницијативата Челзи и пробуваа од нафрлени топки да го најдат Дрогба, меѓутоа Јунајтед возвраќаше со брзи контри.

Во 55. минута очекувано по жолтиот картон од првото полувреме Пол Сколс го напушти теренот, а за замена влезе „ѕвездата“ на Јунајтед Кристијано Роналдо.

Се обидуваа „Сините“ од „Стенфорд бриџ“, притискаа кон шеснаесетникот на Манчестер, но без конкретна шанса се до 66. минута кога Џо Кол се најде во втора за него идеална позиција и овојпат непрецизно биеше директно во Кусчек.

Во 73. минута Ањелка се најде во одлична шанса, на два метри од голот не успеа да ја зафати нафрлената топка од Дрогба. Шанса имаше и Алекс од слободен удар но, само во живиот ѕид, а на одбиената топка Балак се обиде од свртување, покрај голот.

Веднаш потоа реагираа двајцата менаџери со последните измени Саломон Калу влезе на местото на Балак, додека Фергусон ја засили одбраната, во игра го внесе „ол-араунд“ играчот Џон О'Шеј, на местото на стрелецот за Јунајтед, Парк.

Во 80. минута Челзи дојде до израмнување преку нововлезениот Калу, по нафрлената топка од прекин, младиот интернационалец од Брегот на слоновата коска се најде сосема сам пред голот на Јунајтед и со глава ја закова топката во голот.Три минути подоцна, Флечер доби квалитетна топка од Кристијано и биеше со волеј кон голот на Чех, меѓутоа дефанзивецот Алекс беше на вистинско место и го спаси голот на Челзи.

Дрогба имаше шанса во последните минути од натпреварот, со глава не беше прецизен, веднаш потоа и Кристијано се обиде атрактивно со „ножички“, сепак само лесна топка за Чех.

Судијата Мајк Рајли го донесе крајот на натпреварот по три минутното продолжение 1:1. Челзи остана непобеден на домашен терен, а актуелниот шампион Манчестер со само пет бода од четири натпревари.


Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2008 во 22:11
Челзи или Ливерпул - сигурни освојувачи!

Манчестер веќе не е она што беше до минатата сезона.
5 бода на 4 натпревари кажуваат се
Кон врв
HI)H( Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HI)H( Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 14:49
Lverpool sampioni,A Man.Utd nemas sansi
1 Година верен форумџија
Кон врв
veljan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај veljan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 23:20
МенЈу се шампиони !
Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 23:44
se znae MENYU
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 17:03
Videte go samo Dimitar Berbatov vo 3.40min na klipov kako mu namesti gol na Ronaldo....BRAVOOO

http://www.footyfilms.com/musicvideo.php?vid=f2f3c7c81

Изменето од Vardar1947 - 30.Октомври.2008 во 17:04

Кон врв
trajkovskamila Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1862
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trajkovskamila Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 17:09
Mancester Junajted
mila e srcus
Кон врв
tuturutka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tuturutka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 21:30
Liverpool . . . Zasega samo tie i Chelsea pokazaa nesto . . .Go gledav klipot pogore . . .Alal da mu e na Berbatov . . .Ama toa samo Balkanec go mojt . . .голема%20насмевка
STRUGA
Кон врв
veljan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај veljan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2008 во 20:54
Originally posted by Vardar1947 Vardar1947 напиша:

Videte go samo Dimitar Berbatov vo 3.40min na klipov kako mu namesti gol na Ronaldo....BRAVOOO

http://www.footyfilms.com/musicvideo.php?vid=f2f3c7c81

И денес не беше ништо полош Бербатов...
Кон врв
HI)H( Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HI)H( Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2008 во 19:17
i ako ne navivam za Liverpool sepak veke im e pisana niv titulata :D

Изменето од HI)H( - 17.Ноември.2008 во 19:18
1 Година верен форумџија
Кон врв
HI)H( Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HI)H( Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2008 во 19:24
http://www.footyfilms.com/musicvideo.php?vid=0362e306f poglednete go golot na c.ronaldo od sloboden udar......i vtoriot od c.ronaldoo e ubav...a pak na welbeck e fantasticen....hull city vs man.city ne iznenadi natprevarov 2:2

Изменето од HI)H( - 17.Ноември.2008 во 19:30
1 Година верен форумџија
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.