IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Бодибилдинг
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бодибилдинг

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 10>
Автор
Порака
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 15:57
Сега од Јуни ќе почнам!!!голема%20насмевкасреќа
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2009 во 09:11
Со среќа мускулите
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 17:10
Што е ова, нема билдери
а ни билдерки
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 22:34
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2009 во 14:24
Originally posted by Gjoroski Gjoroski напиша:

 
 
 
tose e naj dobar......

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2009 во 22:14
Site se top голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2009 во 23:18
Мене ме нема на сликите, ама не сум ни јас така лош
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2009 во 02:28
ne si ne si голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
riki1899 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај riki1899 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2009 во 23:34
pocnuva sezonata na zgolemuvanje na muskulnata masa
    basnata KISELO E GROZJETO sekogash e aktuelna,...dali lisicata uspeala da izlaze nekoj drug osven sebesi?      
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 18:47
Јас да прашам нешто а да не испаднам сељакцрвенеењецрвенеењецрвенеење.
Вака.

Си вежбам јога неколку години и добро ми е. Повремено (кога имам време) вежбам куќен фитнес по касета (Синди-минди, и нашава Мелина)црвенеење.

Во последно време осеќам потреба да направам нешто повеќе за себе односно своето телотрепкање. Гледам луѓево сите по теретани вежбаат и се задоволни од резултатите. Годините си врват, а ја нејќу да станам баба со нозе у “V“ или “О“ и меса свиснатитрепкање.

Јас никогаш не сум била во теретанацрвенеење, и размислувам да почнам да одам, но прво молам вака кој е поупатен да ми одговори:

1. За кого НЕ се препорачува вежбање бодибилдинг.
2. Какви ефекти можам ДА ОЧЕКУВАМ од бодибилдинг.
3. Какви НЕСАКАНИ ЕФЕКТИ може да се појават од бодибилдингот.
4. Колку часа на ден/неделно се препорачува.
5. Дали ако имаш вишак некое килце прво треба да се симнат па да се вежба (за да не се набиеш) или пак уз вежбањето се симнува?
6. Дали постои старосна граница за вежбање?
7. Кој клуб во Скопјево би го препорачале?
8. Дали некоја евентуална медикаментозна терапија смета на  вежбањето?


Однапред благодарнароза
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 19:12
1. За кого НЕ се препорачува вежбање бодибилдинг.-Za toj sto ne mu se vezba голема%20насмевка
2. Какви ефекти можам ДА ОЧЕКУВАМ од бодибилдинг.-Kolku ke vlozis tolku ke dobies голема%20насмевка Zdrastveno sigurno podobro...pojak imunitet i sl. ova od licno iskustvo kazuvam...
3. Какви НЕСАКАНИ ЕФЕКТИ може да се појават од бодибилдингот.-Nesakani efekti moze da ima samo ako ne pazis i ti padne teg na glava ili nekoj drug del od teloto намигнување
4. Колку часа на ден/неделно се препорачува.-Rekreativno so vkluceno kardio -saat i polovina e dovolno, 3 pati nedelno
5. Дали ако имаш вишак некое килце прво треба да се симнат па да се вежба (за да не се набиеш) или пак уз вежбањето се симнува?-mastite se topat so vezbanjeto nema potreba od dieta prethodno...tuku zaedno dieta (dieta znaci pravilen rezim na ishrana) so vezbanje
6. Дали постои старосна граница за вежбање?-da...koa ke umres ne moes da bildasголема%20насмевка
7. Кој клуб во Скопјево би го препорачале?-onoj koj ti e najblizu
8. Дали некоја евентуална медикаментозна терапија смета на  вежбањето?-zavisi na sto mislis.


Ova od licno iskustvo, no najubavo e Gjoroski da ti pojasni...toj e vrvot vo ovaa rabota...големо%20гушкање


Изменето од blueprayer - 08.Декември.2009 во 19:15
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 22:32
Благодарааааааааамголемо%20гушкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 23:03
 големо%20гушкање welcome
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 09:01
Ова со имунитетот навистина ми е важно, нема зошто да не ти верувам ако кажуваш од искуство. Можеби, поважна придобивка (и мотивација) би ми било од се друго.

Еве конкртетно од што се плашам: имунитетот ми е катастрофа, веднаш се разболувам на плуќа, и тоа многу лошо, и сега ако се испотам, а нели се потиш убаво, мислам, тоа ми е страв, да не се разболамцрвенеење
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.